Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!

dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!

Ravno zaradi takih, ki otroke sodijo že po imenu, je meni moja mama spremenila ime pri 5.letih, ker je enostavno videla, da je že v vrtcu med odraslimi babami bilo veliko za povedat, čeprav sami otroci čist normalno sprejmejo ime, sam je mislila, da bo vedno huje, tudi z vstopom v šolo. In nekako se mi zdi, da je kar imela prav, ker eno mojo sošolko, so kr zbadali zaradi imena!

omejena si, sprijazni se ali delaj na sebi da se osvobodiš klišejev in pustiš ljudem da so kar želijo biti, ti pa bodi to, kar si se namenila biti … prfoksa … če boš ostala opravljivka je bolje da svoje mesto prepustiš resnejši osebi, verjemi, bo bolje za vse.[/quote]

Nič ni omejena. Omejena si ti, ki to pišeš!
V Sloveniji so taka imena enostavno ČUDNA. Starši se sramujejo slovenskih imen, kar je narobe. Če že sami nimajo odnosa do slovenske kulture, kaj bo šele z njihovimi sončki.

Najbolj čudno pa je, da taka imena običajno nosijo ljudje s šumniki v priimkih – to je šele smešno, npr. :
Michelle Lešnik, Stella Luna Žižek, Li Ton Novak, Aurora Krajnc, Luna Đurđevič … :))))))[/quote]

še ena ki ne vidi dlje od svojega nosu .. žalostno je le, da osebki kot je avtorica dejansko lahko učijo otroke, kljub očitni nesposobnosti.

100 ljudi 100 čudi. Verjamem, da vsak starš skuša izbrati najboljše/najlepše ime za svojega otroka, drugim pa to ni nujno všeč. Pa zaradi tega otroci niso nič krivi in si ne zaslužijo tvoje vnaprejšnje sodbe. Grdo glej starše, če ti ime ni všeč! 🙂
Sicer pa smo mi tudi malce zlobni in včasih imena sošolk izgovarjamo tako, kot se napišejo 🙂 npr. Carina je pač za nas Carina in ne Karina 🙂

Imaš prov. Saj ti otroci res niso nič krivi, ker imajo zblojene starše…..[/quote]

To pomeni, da je zblojena polovica generacije, ki ima otroke stare cca 10-? Sprijaznite se, da je to sedaj pač moderno in večina naše generacije ne gleda čudno na takšna imena, ker smo se tega navadili. Prav tako se večina naših otrok ne bo zgražala.
Vsak ima pravico svojemu otroku dati ime, ki ga je sam izbral. In če je meni neko ime tako zelo všeč, se pač ne bom obremenjevala s tem, da bo všeč tudi njegovi bodoči učiteljici.

Tudi jaz delam v taki službi, da spremljam raznorazna imena otrok. O imenih se pogovarjam s sodelavkami, na Mon pa jih absolutno ne bi dala. Punce, ta imena so unikatna, pomislite na varstvo osebnih podatkov, niso trapasti samo starši, ki taka imena dajejo, tudi ve, ki jih objavljate!

Elnino…Elvis…..Electra………..Enaunatam….Kdo…..potem pa pojasnilo……mama preveč gledala………..

Sprašujem se, kaj je staršem, da imajo njihovi slovenski otroci tuje zapisana imena npr. Alex, Max, Ruby, Melanie,… Zakaj je to potrebno?
Bolje bi bilo: Andrej, Marjan, Robida, Melancana….

Po 12 urah iz službe, popolnoma izmozgana – sem se, kot že dolgo ne, iz srca nasmejala spodnjemu komentarju. Hvala, res.
:)))))))))))))))))

A si urnik, ki je prišel od včeraj na danes že preštudirala in uskladila? Ali misliš, da bo ti, s temi imeni imeli zato kaj privelegijev, ker so mogoče z mest, razne France in Marije pa ne, ker so s kmetov mogoče?
Seveda, verjetno nimajo vsega v glavi pošlihtanega, kot ena spodaj piše, pa so verjetno tudi otroci potem takšni nepošlihtani, ker imajo mogoče takšno ime. Kdo tu nima kaj pošlihtano, če ti eno ime dela preglavice in imaš ti neka okovja? Kot je napisano naprej. Upam, da tole kakšni starši prvošolčkov berejo, da bodo vsaj vedeli, da z njihovimi otroci ni nič narobe, ampak da imajo učiteljico, ki nima ravno čistih pojmov, da jih uči znanja, pa če se piše zraven še F i k f a k.

Pa zakaj ne bi sodili že v naprej še takšne, ki niso po jusu in se recimo kot razne monovke z 20 ali več kil ne izloči samo zato, ker so pač predebele? A mislite, da jo to kaj drugače? Čudite se, zakaj so nekateri otroci, pardon sončki, takšni kot so. Če poslušaš nazore tovrstnih sončkovih mamic, ti je lahko kaj hitro jasno, da vse doma pobere. Kateri otrok se bo pa norca iz nečesa delal, če tega ni ravno pobral doma? Ko vam pa 3/4 tujega prodajo in zbašete vase in namečete nase, vas pa nič ne moti, da ni slovensko pri taki čistunskosti in oporekanju, kar ni slovenskega izvora? Pa čeprav glede imen, ki so slovenskega izvora morda pravzaprav niso, ampak korenine segajo daleč drugam, recimo kot je Mihael.

A na vašem faksu niso jemali psihologije? Pa praktičnih stvari, da je treba tudi podstreho pospraviti v delu, ki ga nisi razrešila, če ti eno ime povzroča odpor do mere, da bodo na račun tvojih nepočiščenih stvari nastradali otroci? A predno zaposlijo učiteljice, ki delajo z otroci, nič ne stestirajo ljudi, kakšno psihofizično kondicijo imajo v različnih situacijah?

Tak post je zdrav za obveščanje šolskega odbora. Kjer mu verjetno ne bo težko najti razred, kjer prevladujejo tuja imena.

Namenoma jih ne bom zapostalvljala, se pa bojim, da bom to delala nhote, podzavestno. Ker imam o njih oz. njihovih starših že vnaprej izoblikovano ne preveč lepo mnenje zaradi njihove izbora imen. Saj smo vendar v Sloveniji.[/quote]

no vidiš zavostno praviš, da jih verjetno boš…
…veš kaj je tvoj problem, da sodiš druge po svojem mnenju in vzorcih…in tega bi se morala resno rešiti, ker sploh na tvojem delovnem mestu je to zelooo nestrokovno…
zamisli se nad sabo, ker nekoga ocenjuješ po imenu, niti priložnosti mu ne daš, da ga spoznaš…
…res dosti ali pa še preveč si povedala o sebi in pred vsakršnim obremenjevanjem z imeni drugih (kar ne škodije nikomur) bi se jaz na tvojem mestu raje postveila temu tvojemu problemu zapostavljanja in pristranskosti do otrok, ki si jo sama izpostavila tukaj…

btw:sem vzela v roke setveni koledar z nekaj slo imeni: bi ti bilo kaj bolje če bi bili Makarij, Genovefa, Egidij, Modest, Jurka, Mehtilda, Lazar ali kaj podobnega…

Ti si pa katastrofa….a se zavedas kaj si oravkar uzjavila?
…uoamm da nikoli ne bi naletela na taksno ucuteljico, ki sodi otroke na podlagi imena in ne zgilj to…. Napisala si, da te to MOTI….kot da ima to sploh kaksno vezo pri tvojem delu!

Strokovnost pa taka! Lahko bi te bilo sram besed!

Evo jaz pa upam, da boš prva na spisku, ki bo odletela, kot knof z gat, ko bodo začeli odpuščati v JU.

Namenoma ti tega seveda ne želim, ampak nehote oz podzavestno. Ker imam o tebi že vnaprej izoblikovano ne preveč lepo mnenje zaradi tvojega razmišljanja.

Podpis 🙂

Namenoma jih ne bom zapostalvljala, se pa bojim, da bom to delala nhote, podzavestno. Ker imam o njih oz. njihovih starših že vnaprej izoblikovano ne preveč lepo mnenje zaradi njihove izbora imen. Saj smo vendar v Sloveniji.[/quote]

no vidiš zavostno praviš, da jih verjetno boš…
…veš kaj je tvoj problem, da sodiš druge po svojem mnenju in vzorcih…in tega bi se morala resno rešiti, ker sploh na tvojem delovnem mestu je to zelooo nestrokovno…
zamisli se nad sabo, ker nekoga ocenjuješ po imenu, niti priložnosti mu ne daš, da ga spoznaš…
…res dosti ali pa še preveč si povedala o sebi in pred vsakršnim obremenjevanjem z imeni drugih (kar ne škodije nikomur) bi se jaz na tvojem mestu raje postveila temu tvojemu problemu zapostavljanja in pristranskosti do otrok, ki si jo sama izpostavila tukaj…

btw:sem vzela v roke setveni koledar z nekaj slo imeni: bi ti bilo kaj bolje če bi bili Makarij, Genovefa, Egidij, Modest, Jurka, Mehtilda, Lazar ali kaj podobnega…[/quote]

Naj si prebere ta imena, ampak kaj ko dvomim, če ve, da gre za stara slovenska imena, katera bi boh ve kam parkirala v svojem okvirju. Le kako bi sprejela enega izmed teh, ki se glasijo: Ščenedraga, Ubislava, Trdogoj, Trdoglav, Beda in ostalih nenavadnih, ki so slovenska, ampak v skorajšnji nerabi?

http://www.hervardi.com/imena.php

Imaš prov. Saj ti otroci res niso nič krivi, ker imajo zblojene starše…..[/quote]

To pomeni, da je zblojena polovica generacije, ki ima otroke stare cca 10-? Sprijaznite se, da je to sedaj pač moderno in večina naše generacije ne gleda čudno na takšna imena, ker smo se tega navadili. Prav tako se večina naših otrok ne bo zgražala.
Vsak ima pravico svojemu otroku dati ime, ki ga je sam izbral. In če je meni neko ime tako zelo všeč, se pač ne bom obremenjevala s tem, da bo všeč tudi njegovi bodoči učiteljici.[/quote]

Kaj se pa ti tolk buniš? Si dala pasje ime otroku, sedaj pa je ena ranila tvoj srček, ker je rekla, da je to bolano? Nekaterim so taka imena grda in prav tako, kot imaš ti pravico šinfati tu na forumu vse mogoče, ima tudi avtorica pravico povedati svoje mnenje o teh nagravžnih imenih. SPRIJAZNI SE.

To pomeni, da je zblojena polovica generacije, ki ima otroke stare cca 10-? Sprijaznite se, da je to sedaj pač moderno in večina naše generacije ne gleda čudno na takšna imena, ker smo se tega navadili. Prav tako se večina naših otrok ne bo zgražala.
Vsak ima pravico svojemu otroku dati ime, ki ga je sam izbral. In če je meni neko ime tako zelo všeč, se pač ne bom obremenjevala s tem, da bo všeč tudi njegovi bodoči učiteljici.[/quote]

Kaj se pa ti tolk buniš? Si dala pasje ime otroku, sedaj pa je ena ranila tvoj srček, ker je rekla, da je to bolano? Nekaterim so taka imena grda in prav tako, kot imaš ti pravico šinfati tu na forumu vse mogoče, ima tudi avtorica pravico povedati svoje mnenje o teh nagravžnih imenih. SPRIJAZNI SE.[/quote]

Moram te razočarat, svojemu sinu sem dala lepo slovensko ime. Ker mi je že od nekdaj všeč. Če bi mi bilo pa kakšno tuje ime, bi mu dala pa tuje. Poanta je samo o tem, da meni nobeno ime ni nagravžno in tudi svojega otroka bom vzgajala tako, da ne bo imel predsodkov o drugih samo na podlagi imena, videza, priimka itd.

Ta avtrorica se zafrkava…….recimo.

Samo v resnici take tepke učijo vaše otroke!! Poleg imen jih bo motilo: dolgi lasje, stare nogavičke, pošvedrana torbica….

Čim bolj luštkan je otroček, zgovoren, priročen……rajši ga imajo! Če pa ima po vrhu še starše v rangu JJ, JZ, ali dr., učiteljice, dobrga mehankarja, policaja…….

bo brez problemov naredu 9-letko!! .

Ljudje se v grobem delijo na gospodarje in na sužnje. Gospodarji so samozavestni in imajo dobro samopodobo. Ni jih sram svojih korenin, svojega rodu in njegove kulture. Sužnji se sramujejo vsega naštetega. Zato se poskušajo po kolenih priplaziti do gospodarja, kjer mu bodo izkazali svojo ponižnost in gnus nad sabo. Gospodarja bodo kopirali kjer se bo to le dalo, častili tisto kar časti gospodar, se obnašali kot da so istega rodu.
Za preproste, nerazgledane in zapostavljene je tujina “Indija Koromandija”. Svojo stisko zato poskušajo reševati najprej na ta način, da hočejo vsaj svoje otroke “potujčiti”, če se že sebe ne upajo. Najenostavnejša izbira je torej tuje ime. Enak sindrom so raziskovalci opazili tudi med revnimi tujimi delavci in med prebivalci črnskih getov v Ameriki.

Kaj se pa ti tolk buniš? Si dala pasje ime otroku, sedaj pa je ena ranila tvoj srček, ker je rekla, da je to bolano? Nekaterim so taka imena grda in prav tako, kot imaš ti pravico šinfati tu na forumu vse mogoče, ima tudi avtorica pravico povedati svoje mnenje o teh nagravžnih imenih. SPRIJAZNI SE.[/quote]

Moram te razočarat, svojemu sinu sem dala lepo slovensko ime. Ker mi je že od nekdaj všeč. Če bi mi bilo pa kakšno tuje ime, bi mu dala pa tuje. Poanta je samo o tem, da meni nobeno ime ni nagravžno in tudi svojega otroka bom vzgajala tako, da ne bo imel predsodkov o drugih samo na podlagi imena, videza, priimka itd.[/quote]

se popolnoma strinjam Briana… ljudje so ljudje zaradi njih samih, njihovega karakterja, vrednost, dejanj in ne zaradi imena
zelo resen pa se mi zdi problem, da imamo v šolah učitno zaposlene ljudi, ki naj bi ravnali strokovno – pa priznavajo, da bodo zaradi tega ker jim nekaj na človeku ni všeč do njega pristranski…to pa je za moje pojme zelo skrb vzbujejoče…če je ta učiteljica že izrazila svoje mnenje ok, samo,d a pa zraven pove, da bo otroke diskriminirala zaradi tega, ker ji njihovo ime ni všeč…to pa je nekaj popolnoma drugega in popolnoma nesprejemljivega.

KWA ti še kr bluziš? Dej pejt spat. Kje maš dedca?

Ker si Učitno že zmatrana in trosiš nebuloze. Jutri maš še en dan, revca!

KWA ti še kr bluziš? Dej pejt spat. Kje maš dedca?

Ker si Učitno že zmatrana in trosiš nebuloze. Jutri maš še en dan, revca![/quote]

Tudi ti nekaj bluziš. Kaj je to revet?

Ne pravim, da so krivi otroci, ampak njihovi starši, ki dajejo tuja imena, ki ne spadajo v slovenski prostor. Zakaj ne napišejo Vanesa, če že, zakaj je treba napisat Vanessa? zakaj ne kar Wanesssa?

Veš, tudi nekaj slovenskih besed ima podvajanje črk, kot recimo beseda PRIIMEK, beseda IZZA, pa še kakšna se najde. Pa noben ne zganja panike, zakaj se beseda priimek piše kar z dvema i. :-))

Uf, tako “zahojenih” sodelavk imam v šoli tudi jaz kar nekaj. Zanimivo je, da so večinoma profil iste smeri študija (rajši ne povem).

No, če bi vsi v vseh časih tako razmišljali, bi imeli same Jožete, Marije, France ipd.

Tudi meni tričrkovna imena ne ustrezajo, pa se zato ne zgražam.

Zanimivo je, da so otroci – sovrstniki v tem primeru popolnoma neobremenjeni.

Še bolj interesantno pa je bilo brati Pedagoški triptih, nominiran roman ravnatelja OŠ Prule, Dušana Merca, ki isto omejenost zapiše celo v svoje literarno delo.

Veš, tudi nekaj slovenskih besed ima podvajanje črk, kot recimo beseda PRIIMEK, beseda IZZA, pa še kakšna se najde. Pa noben ne zganja panike, zakaj se beseda priimek piše kar z dvema i. :-))[/quote]

Hahahaha..ti si bolj slabo razgledana, če ne veš, zakaj je tako. Pa ne bom ti sedaj razlagala slovnice, ki sodi v OŠ, saj si razgledana, pa boš že ugotovila, kako se lahko izobraziš na tem področju, če hočeš, seveda. Nikakor pa ne moreš primerjati slovnice in slovničnih pravil s kaprici pri izbiri imen. Mislim no, ……….hahahaha…………..

Si ti vse doumela? Ali se režiš sama sebi?

New Report

Close