Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!

dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!

ha ha
naš sosed gre v vrtec gledat sezname- pride nazaj ves zgrožen, da je 2/3 čudnih imen- bil je prepričan, da so večinoma cigančki (nekaj jih pri nas je, toliko pa res ne)
potem smo ugotovili, da je nekaj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} slovencev, he he revež je pač mislil, da novodobna imena – da so to južni in mali cigoti, he he

KAJ A JIH ZDEJ NE MORŠ UČIT ZARAD IMEN,KAJ TE BRIGA BABA POFU…

KWA ti še kr bluziš? Dej pejt spat. Kje maš dedca?

Ker si Učitno že zmatrana in trosiš nebuloze. Jutri maš še en dan, revca![/quote]

spoštovana/i – jaz nič ne bluzim…sem povedala svoje mnenje…ostali so ga razumeli – se strinjajo ali pa ne – to je odvisno od njihovega osebnega mnenja, kar je vsega spoštovanja vredno…
če pa ti ne razumeš, pa ti žal jaz ne morem pomagati…poišči nekoga, da ti razloži…pa lahko še koga da ti pomaga se naučiti soočati mnenja, brez da “napadaš” sogovornika na njegovi osebni ravni, kaj šele da ta nima sploh popolnoma nič zveze s temo pogovora…

Pa lep dan ti želim… 🙂

nisem še slišal da bi npr. varuhinja človekovih pravic rekla, da je severni tečaj nestrpen do banan..saj hudiča imajo pak banane pravico rast kjerkoli..

..in jaz imam seveda pravico dat svojem naraščaju ime pak kak se mi zlušta…jp

..tako lahko Hogar iz Severne laponske, ki je pač malo pred loklanimi nazadnjaki, svojega “sončka” obleče v lipov list in obuje v opanke..zakapane??.. no narava se lih na nestrpnost, in “modrovalce” ne zmen in bo Hogar mlajši škripnu pr -10 v roku 3 ur..madona kaj je narava nestrpna..pa še zamaščenka bo prepovedala to objavt..

..taisto bo Nbutu, iz podsaharske afrike, ker je pač “mau naprej”, pa tud da ne pozabim..ima pravico.., tamaumu na glavo nabil zimsko kučmo, dva regelmantla, pa skibuce..zakapne??
..no morda bo kako uro dlje racal kot njegov severni “brat”, preden bo neslavno končal..
ti ti narava ti, nestrpna..

..menda so naši iz FDV že urgiral zaradi nestrpnosti Zemlje na sodišču na luni -za omenjena primera..

no očitno je da so nekatere stvari bolj “naravne” in domače neketeremu okolju, in tako kot Hogar ne da svojemu sončku opank, ker se ZAVEDA posledic, je seveda povsem nerazumljivo eksperimentiranje z raznimi “eksoti” v okolju, kjer to ni….. damače..

in če seveda je normalno, da so “eksoti”, je seveda tudi jasno da bomo eksoti, ki se bomo ob to spotaknli..


Ključna razlika tukaj je, da čeprav imena kot naprimer Mihael, Tomaž, Primož, Igor, Matic,… niso slovenskega izvora, so pa vsekakor tradicija. So slovenske verzije, edinstvene izpeljanke iz imen tujega izvora. Kaj pa je ime Tian Lak? Iskreno povedano, meni se sliši se kot ime za psa. Kaj je narobe tako zelo narobe s tradicionalnimi imeni? Se dandanes sploh še rodi kakšen Matej, Miha, Jakob, Uroš, Ivan, Matjaž,…?

Menim, da je situacija kar žalostna. Ko je Slovencem tako zelo ljubše tuje kot domače, zakaj bi se potem sploh ohranila Slovenija? Kaj ne bi bilo bolj “KULSKO”, če bi si nas prilastila Italija, Avstrija, ali pa kar Madžarska? Dajte, le pomislite kakšna vsa drugačna, zanimiva imena bi bila na tak način vkoreninjena med nas. NEslovenska. Da je le tuje, juhuhu![/quote]

Imaš prav, Ščenedraga. Kako fascinantno slovensko se šliši, sploh, ko to izreče moški svoji dragi.

To je potrebno zato, ker bodo starši kmalu odšli s svojo familijo v tujino, ko bo tukaj vse hudič vzel, pa so imena že primerna za v tujino, priimek pa naknadno spremenijo.[/quote]

Ti to resno misliš?[/quote]

Evo, da potrdim. Jaz sem svojim otrokom dala enostavna ”internacionalno zveneča” imena brez šumnikov točno iz tega razloga. Verjetno bomo morali v prihodnosti ven iz Slovenije in bi bili č,š,ž in podobno prej ovira kot ne.

Si ti vse doumela? Ali se režiš sama sebi?[/quote]

Še ena, ki je špricala slovenščino. Kaj tu ni res?

In ko boste šli v tujino, bodo ta tuja imena tam kar normalna? A ni Rebecca enako tuja v Sloveniji kot v Indiji? Najbolje bi bilo, če se že zdaj odločite, kam boste šli čez 20 let in daste temu primerno ime.

Brez veze. Priden in pošten človek ima enake možnosti povsod. Veliko bolj smešno je, da slovenska mati da otroku ime Adryan.

Draga uciteljica… iz katere planine ste prisla?
glupa si kot.toca. raje se posveti svojemu poklicu

na sreco nisem porocena s kaksnim omejenim slovencem. zato.sem se odlocila, ce bom imela sina bo tarik ali selvedin, hcerka pa mihaela ali pa lamija. moj moz ima tudi lepo.muslimansko ime…
npr. moja mama je hotela za brata izbrat marko, vendar meni in ocetu ni bilo vsec in smo izbrali andrej

Ti si pa katastrofa….a se zavedas kaj si oravkar uzjavila?
…uoamm da nikoli ne bi naletela na taksno ucuteljico, ki sodi otroke na podlagi imena in ne zgilj to…. Napisala si, da te to MOTI….kot da ima to sploh kaksno vezo pri tvojem delu!

Strokovnost pa taka! Lahko bi te bilo sram besed![/quote]

Kako te lahko moti ime? In kako si sploh upaš obsojati otroka zaradi njega? 2015 je pa nekateri še vedno obsojajo ljudi zaradih njihove rasti in spolne usmirjensti. Glede imen je enako. Z njmi se rodiš in ti otroci jih nemorejo spremeniti. NAROBE je da si ustvariš slabo mnenje glede neki osebe po samo eni značilnosti.

Ti si pa katastrofa….a se zavedas kaj si oravkar uzjavila?
…uoamm da nikoli ne bi naletela na taksno ucuteljico, ki sodi otroke na podlagi imena in ne zgilj to…. Napisala si, da te to MOTI….kot da ima to sploh kaksno vezo pri tvojem delu!

Strokovnost pa taka! Lahko bi te bilo sram besed![/quote]

Kako te lahko moti ime? In kako si sploh upaš obsojati otroka zaradi njega? 2015 je pa nekateri še vedno obsojajo ljudi zaradih njihove rasti in spolne usmirjensti. Glede imen je enako. Z njmi se rodiš in ti otroci jih nemorejo spremeniti. NAROBE je da si ustvariš slabo mnenje glede neki osebe po samo eni značilnosti.

New Report

Close