Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!

dobila seznam otrok, neverjetno veliko tujih imen!!


Ključna razlika tukaj je, da čeprav imena kot naprimer Mihael, Tomaž, Primož, Igor, Matic,… niso slovenskega izvora, so pa vsekakor tradicija. So slovenske verzije, edinstvene izpeljanke iz imen tujega izvora. Kaj pa je ime Tian Lak? Iskreno povedano, meni se sliši se kot ime za psa. Kaj je narobe tako zelo narobe s tradicionalnimi imeni? Se dandanes sploh še rodi kakšen Matej, Miha, Jakob, Uroš, Ivan, Matjaž,…?

Menim, da je situacija kar žalostna. Ko je Slovencem tako zelo ljubše tuje kot domače, zakaj bi se potem sploh ohranila Slovenija? Kaj ne bi bilo bolj “KULSKO”, če bi si nas prilastila Italija, Avstrija, ali pa kar Madžarska? Dajte, le pomislite kakšna vsa drugačna, zanimiva imena bi bila na tak način vkoreninjena med nas. NEslovenska. Da je le tuje, juhuhu!

…..nekoč nekje, v daljni prihodnosti, bo tudi ime Tian Lak tradicija.

In situacija ni žalostna! Mlade mamice dajejo imena, ki so nekaj posebnega – nekaj edinstvenega.

Tudi meni je dala mama pred desetletji ime, ki je danes ‘normalno’. Takrat ni bilo in so v krstni list pripisali še ‘Marija’.

Osebno sem pa navdušena nad imeni danes nekaterih uspešnih ljudi. Ki imajo res zanimiva, redka imena. Torej so bile mame že od nekdaj pogumne, inovativne.


S tvojim mnenjem se popolnoma strinjam.

“Poimenovanje svojih otrok z očitno tuje zvenečimi imeni, posebej ameriškega/anglosaškega ali francoskega izvora, kot so Kevin, Justin, Angelina, Jacqueline, Chantal ali pa Peggy in Mandy, se dojema kot potreba nižjih slojev, da z mednarodnim zvenom imen svojim otrokom podelijo neko dodano vrednost.”

V Sloveniji so to zraven še razni izmišljeni tri- in štiri- točkovci.

Več pa tukaj:
http://alcessa.wordpress.com/2011/05/18/v-sredo-pa-lepo-besedo-36/

Noblesa daje svojim otrokim klasična imena, ker nimajo potrebe po afnanju.
Ana Jelovšek bo dala svoji hčerki ime Diana Jelovšek in bo prepričana, da je dala svoji hčerki “mednarodno ime”.
A veste, katera imena so resnično mednarodna, hkrati pa so tudi primer današnje noblese; na primer tale izbor: Pavla, Nikolaj, Viljem – otroci iz iste družine. Zraven je slovenski priimek. To je nobl. Lepo in okusno.

Tudi pri Nemcih-tistih iz spodnjega sloja, je zelo veliko angleških imen, imaš prav_

To je res, da so se vseskozi čas vedno nova imena uvejavljala, ampak NIKOLI v tolikšni količini kot dandanes. To nikakor ne. Dvomim, da bo ime Tian Lak kadarkoli postal tradicija. Zakaj? Ravno zaradi razširjenosti tega pojava, ki ga sama omenjaš v svojem postu: “vrednota = pogum in inovativnost”. Tako da po pomojem mnenju je večja verjetnost da bodo imena postajala vse bolj tuja in čudaška, vse dokler se ne bomo Slovenci zavedli da je domače najlepše. Pa ne zato ker bi bilo boljše ali več vredno od tujega, pač pa zato ker je NAŠE.

NYCI – kaj bo pa čez 20 let?

Čing-ču, Ling Fu, Sung-jo……..Muhamed, Mustafa, Sulejman, Asad……….

Dobro, recimo, da je to res. Ampak noblesa? Kaj je zae noblesa? Nekdo, ki ima veliko denarja? Nekdo, ki je na položaju? Je to zdaj kriterij, po čemer sodimo človeka? Torej ni pomembno, kakšen človek sem, kaj počnem, kako razmišljam, ampak samo moj denar, položaj in iz kakšne družine prihajam. Aja, pa seveda ime mojega otroka.

Drage mone, razmislite malo o v tej temi napisanih postih. Dejansko ljudje diskriminirajo OTROKE, ki jih niti ne poznajo, na podladi imena. Saj ni pomembno, da je Tian Lak vzoren učenec, da vedno pomaga drugim, da obvlada snov, ima srčno kulturo. Saj je sam kriv, kaj pa ima take starše, ki ne spadajo v nobleso in so mu dali tako ime. Po drugi strani pa npr. Matevž ne spoštuje učiteljice, se pretepa, moti pouk, ne obvlada snovi, ampak hej! Ima lepo slovensko ime, pa še starša sta zdravnika!

Ti ‘noblesa’ si ziher ena prfoksa in komaj čakaš, da boš poučevala podmladek, haha.

Sem se kaj zmotila?

Moram te razočarat, svojemu sinu sem dala lepo slovensko ime. Ker mi je že od nekdaj všeč. Če bi mi bilo pa kakšno tuje ime, bi mu dala pa tuje. Poanta je samo o tem, da meni nobeno ime ni nagravžno in tudi svojega otroka bom vzgajala tako, da ne bo imel predsodkov o drugih samo na podlagi imena, videza, priimka itd.[/quote]

se popolnoma strinjam Briana… ljudje so ljudje zaradi njih samih, njihovega karakterja, vrednost, dejanj in ne zaradi imena
zelo resen pa se mi zdi problem, da imamo v šolah učitno zaposlene ljudi, ki naj bi ravnali strokovno – pa priznavajo, da bodo zaradi tega ker jim nekaj na človeku ni všeč do njega pristranski…to pa je za moje pojme zelo skrb vzbujejoče…če je ta učiteljica že izrazila svoje mnenje ok, samo,d a pa zraven pove, da bo otroke diskriminirala zaradi tega, ker ji njihovo ime ni všeč…to pa je nekaj popolnoma drugega in popolnoma nesprejemljivega.[/quote]

Popolnoma se strinjam. To je nesprejemljivo!

Si se. Nisem ne prfoksa in ne vzgojiteljica in tudi drugače ne delam z otroki. Sicer je bila pa učiteljica tista, ki je povedala, da bo otroke podzavestno razlikovala glede na ime.

Si se. Nisem ne prfoksa in ne vzgojiteljica in tudi drugače ne delam z otroki. Sicer je bila pa učiteljica tista, ki je povedala, da bo otroke podzavestno razlikovala glede na ime.[/quote]

Ma daj na klati takih! Učiteljica bo to rekla, jaaaa. Saj niso ene neizobražene Fate!

NEHAJTE PANIČARIT MONE, KER TO ZIHER NI RES!!

Si se. Nisem ne prfoksa in ne vzgojiteljica in tudi drugače ne delam z otroki. Sicer je bila pa učiteljica tista, ki je povedala, da bo otroke podzavestno razlikovala glede na ime.[/quote]

Ma daj na klati takih! Učiteljica bo to rekla, jaaaa. Saj niso ene neizobražene Fate!

NEHAJTE PANIČARIT MONE, KER TO ZIHER NI RES!![/quote]

da je človek lahko že navsezgodaj zjutraj tako zagrenjen in zamorjen je pa zelo zelo ZELO žalostno. nimaš drugega dela kot da izlivaš ves gnev iz sebe že pred 8. zjutraj? res mislite da lahko napišete popolnoma vse kar vam pade na pamet samo zato ker ste anonimni?? a vsa vaša kultura in lepo obnašanje dol padejo, takoj ko sedete za računalnik? ja, to pa kaže na res zelo razgledano in pametno osebo ni kaj..upam samo da te v živo nikoli ne srečam, tebe in vse tebi podobnim!

Si se. Nisem ne prfoksa in ne vzgojiteljica in tudi drugače ne delam z otroki. Sicer je bila pa učiteljica tista, ki je povedala, da bo otroke podzavestno razlikovala glede na ime.[/quote]

Ma daj na klati takih! Učiteljica bo to rekla, jaaaa. Saj niso ene neizobražene Fate!

NEHAJTE PANIČARIT MONE, KER TO ZIHER NI RES!![/quote]

Avtorica bo v 1. razredu vzgojiteljica in jo moti, ker bo učila otroke s tujimi imeni. Zakaj to ne bi bilo res? Osebno poznam dolgoletno učiteljico, ki k sreči ne uči mojih otrok, ima pa predsodke proti ljudem z nekaterimi poklici, na primer umetniki…In ne verjame, da je toliko otrok s posebnimi potrebami, po njeno so samo nevzgojeni.

… občutek, dragica. Pa ne, da ti je stopila na žulj?

Namenoma jih ne bom zapostalvljala, se pa bojim, da bom to delala nhote, podzavestno. Ker imam o njih oz. njihovih starših že vnaprej izoblikovano ne preveč lepo mnenje zaradi njihove izbora imen. Saj smo vendar v Sloveniji.[/quote]

Njen občutek ni tako čuden in značilen samo zanjo, ker bi bila tako slaba oseba ali kaj podobnega.

Več o točno takih občutkih nemških učiteljic v članku:

http://www.spiegel.de/schulspiegel/wissen/ungerechte-grundschullehrer-kevin-ist-kein-name-sondern-eine-diagnose-a-649421.html

Tudi mene ta slovenska moda z imeni spominja na ameriške temnopolte prebivalce, ki kar tekmujejo, kdo bo izumil boljšo variacijo na že znano ime … In vedno bolj razumem Nemčijo, kjer imajo potrjen spisek imen, potem se pa slikajte s Luleeji in podobnimi spakedrankami iz črk.

Tudi mene ta slovenska moda z imeni spominja na ameriške temnopolte prebivalce, ki kar tekmujejo, kdo bo izumil boljšo variacijo na že znano ime … In vedno bolj razumem Nemčijo, kjer imajo potrjen spisek imen, potem se pa slikajte s Luleeji in podobnimi spakedrankami iz črk.[/quote]

Na žalost je v tole res. Tako, da Slovenčki niso bili glih za partizane, ampak je bilo v tistem obdobju ogromno malih Dolfekov, Albertov, Frid in Matild med slovenskim življem.

hm, zgoraj ena vzgojiteljica pravi, da si ne more vseh imen zapomniti :-((

kak si pa potem lahko doštudirala, če si sedaj niti 20 imen, od katerih je maksimalno 5 tujih, ne moreš zapomniti?

Ka, izberi 20 predmetov v stanovanju in si izmisli nova poimenovanja zanje – to naj bodo besede, ki v slovenščini ne obstajajo.
Uči se jih na pamet.
Poročaj, kako hitro si si jih zapomnila.

Veš, tudi nekaj slovenskih besed ima podvajanje črk, kot recimo beseda PRIIMEK, beseda IZZA, pa še kakšna se najde. Pa noben ne zganja panike, zakaj se beseda priimek piše kar z dvema i. :-))[/quote]

Izgovori besedo priimek samo z enim i. In izza samo z enim z – dobim ime Iza.

Potem moramo vanesso tudi izgovarjati z dvema s-jema? Vanes-sa, pridi sem!

A naslednja kokoš iz šole bo pa pisala, da jo moti, ker imajo starši otrok boljši avto kot ona, ali pa ena mamica lepše čevlje.A boš mogoče to kar ti, vzgojiteljica v !. razredu.
Tebe, vzgojiteljica v 1. razredu, bi morali iz službe odstranit, ker si škodljiva. Kaj hudiča te briga kako je komu ime. Ti si tam zato, da pelješ pedagoški proces, pa če se nekdo imenuje Nace, ali Lli Wong!!!
Bo šlo, kura!

Ka, izberi 20 predmetov v stanovanju in si izmisli nova poimenovanja zanje – to naj bodo besede, ki v slovenščini ne obstajajo.
Uči se jih na pamet.
Poročaj, kako hitro si si jih zapomnila.[/quote]

… bo ka držalo. Pa vzgojiteljice imajo imena vsaj v pisni obliki, to je izdatna pomoč. Meni se je (ne samo enkrat) že zgodilo, da mi je mama predstavila otroka in je bilo ime tako, da si tretjič nisem več upala vprašati. Zoprno res.

zapravi ta čas na Monu za priprave,………. za prvošolčka je pomemben prvi dan……….. ti pa se že sprašuješ zakaj je Aleks ne Aleksander

Vceraj smo v vrtcu imeli sestanek starsev, katerih otroci bodo zaceli z vrtecm naslednji teden. 4 polne skupine plus 10 otrok, ki dopolnjujejo ostale skupine. Raznorazna imena, raznorazni priimki, po dve imeni, dva priimka, dvoje oboje….. In edino ime, ki se je ponovilo, je bilo Lana. 5x.

New Report

Close