Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dojenje uber alles

dojenje uber alles

Dojila sem en mesec, potem sem prešla na adaptirano mleko, ker mi je bil občutek dojenja grozen, preprosto odločila sem se in nehala. En teden sem še črpala, ampak je bil ta mal tak jedec, da se mi zdi, da nisem imela časa za nič drugega kot črpanje in hranjenje, to pa tudi ni smiselno.. Nikoli nisem prenesla občutka, da se kdo ali kaj dotika mojih bradavic.
Pa ni šlo za strah pred obvezo in kajpavemčem, saj kljub nedojenju nisem šla nikamor, ful sva se crkljala, neskončno sem imela rada in še vedno imam svojega otroka, ampak dojit mi pa ni pasalo. Sem poskusila, a …ne …ne znam razložit:).

Vidiš, nehala si dojiti, pa se ne razburjaš, ker zagovornice dojenja močno zagovarjamo svoje stališče. Iskreno poveš, da ti ni šlo, si pa poskusila. Tvojo izjavo je veliko lažje razumeti – pa čeprav, kot praviš, ne veš, zakaj ti ni pasalo 🙂 – kot napad tiste, ki se je za nedojenje odločila zaradi… Menda še sama ne ve, zakaj.
Bila si ob otroku, ko te je potreboval, z ljubeznijo si ga hranila, crkljala,… Zakon! 🙂

Vidiš, nehala si dojiti, pa se ne razburjaš, ker zagovornice dojenja močno zagovarjamo svoje stališče. Iskreno poveš, da ti ni šlo, si pa poskusila. Tvojo izjavo je veliko lažje razumeti – pa čeprav, kot praviš, ne veš, zakaj ti ni pasalo 🙂 – kot napad tiste, ki se je za nedojenje odločila zaradi… Menda še sama ne ve, zakaj.
Bila si ob otroku, ko te je potreboval, z ljubeznijo si ga hranila, crkljala,… Zakon! :-)[/quote]

Hinavsko. A to, da ni prenesla dotikanja, je lažje razumeti, kot da ne prenese spremenjenih? In una, ki ne prenese spremenjenih, pa kar apriori ni ob otroku, ko jo potrebuje, ga ne hrani z ljubeznijo, ga ne crklja? Ista scena, samo drug razlog. Hinavsko, hinavsko, hinavsko, do konca hinavsko. oz. dvojna merila. rezultat pa isti, zadovoljen, sit otrk in spočita mama. Ampak ne, ena je zakon, druga pa za na sodišče. Bruh.

Vidiš, nehala si dojiti, pa se ne razburjaš, ker zagovornice dojenja močno zagovarjamo svoje stališče. Iskreno poveš, da ti ni šlo, si pa poskusila. Tvojo izjavo je veliko lažje razumeti – pa čeprav, kot praviš, ne veš, zakaj ti ni pasalo 🙂 – kot napad tiste, ki se je za nedojenje odločila zaradi… Menda še sama ne ve, zakaj.
Bila si ob otroku, ko te je potreboval, z ljubeznijo si ga hranila, crkljala,… Zakon! :-)[/quote]

Hinavsko. A to, da ni prenesla dotikanja, je lažje razumeti, kot da ne prenese spremenjenih? In una, ki ne prenese spremenjenih, pa kar apriori ni ob otroku, ko jo potrebuje, ga ne hrani z ljubeznijo, ga ne crklja? Ista scena, samo drug razlog. Hinavsko, hinavsko, hinavsko, do konca hinavsko. oz. dvojna merila. rezultat pa isti, zadovoljen, sit otrk in spočita mama. Ampak ne, ena je zakon, druga pa za na sodišče. Bruh.[/quote]

Točno, zadela si bistvo, stvar je v trudu matere, v tem, koliko je pripravljena narediti za otroka (ne zgolj v tem, koliko od tega ji uspe). Ker takšna mama se bo tudi naslednjič pripravljena potruditi, ko bo potrebno – in to bo že zelo hitro. In spet in spet. Pa zato ni ne požtrvovalna, ne uboga in ne cankarjanska, ampak uživa ob otroku in z njim – torej počne vse zanj itak zaradi sebe.
Tudi brezposelni in brezposelni zame ni isto – je razlika med tistim, ki se trudi, si išče delo, piše prošnje, spremlja oglase, sprašuje,… in tistim, ki za svojo zaposlenost ne naredi nič. Zame je med obema pač bistvena razlika, pa sta oba brez zaposlitve in brez zaslužka. Tako je to.

Ali pa je mogoče razlika v tem, da je prva bolj dojemljiva in hitreje skapira, kaj njej ne ustreza, pa se ne obremenjuje s tem, ker se zaveda, da je tisoč drugih stvari bolj pomembnih, npr. to, da, namesto živčnosti, neizmerno kar takoj, od začetka uživa ob otroku in z njim? Potrudi pa se za svojega otroka pri tistih stvareh, ki so bolj pomembne? Ker potem tudi za tiste dojilje, ki se jim pa za dojenje ni treba truditi, tudi ne moremo kar avtomatsko trditi, da se bodo pa takrat, ko bo treba, res potrudile? A? Kaj misliš? 🙂 Da je logika dojilja -dobra mama in nedojilja -slaba mama neumnost na kubik! 🙂

Ali pa je mogoče razlika v tem, da je prva bolj dojemljiva in hitreje skapira, kaj njej ne ustreza, pa se ne obremenjuje s tem, ker se zaveda, da je tisoč drugih stvari bolj pomembnih, npr. to, da, namesto živčnosti, neizmerno kar takoj, od začetka uživa ob otroku in z njim? Potrudi pa se za svojega otroka pri tistih stvareh, ki so bolj pomembne? Ker potem tudi za tiste dojilje, ki se jim pa za dojenje ni treba truditi, tudi ne moremo kar avtomatsko trditi, da se bodo pa takrat, ko bo treba, res potrudile? A? Kaj misliš? 🙂 Da je logika dojilja -dobra mama in nedojilja -slaba mama neumnost na kubik! :-)[/quote]

hvala, si mi vzela besede iz ust.

po tvoji logiki tudi tista dojilja ni dobra, ki ji je dojenje steklo brez enega samega napora. kaj se je pa ona tu trudila in kaj garantira, da se bo sploh kdaj trudila?

argumentacija na višku, res.

Ali pa je mogoče razlika v tem, da je prva bolj dojemljiva in hitreje skapira, kaj njej ne ustreza, pa se ne obremenjuje s tem, ker se zaveda, da je tisoč drugih stvari bolj pomembnih, npr. to, da, namesto živčnosti, neizmerno kar takoj, od začetka uživa ob otroku in z njim? Potrudi pa se za svojega otroka pri tistih stvareh, ki so bolj pomembne? Ker potem tudi za tiste dojilje, ki se jim pa za dojenje ni treba truditi, tudi ne moremo kar avtomatsko trditi, da se bodo pa takrat, ko bo treba, res potrudile? A? Kaj misliš? 🙂 Da je logika dojilja -dobra mama in nedojilja -slaba mama neumnost na kubik! :-)[/quote]

hvala, si mi vzela besede iz ust.

po tvoji logiki tudi tista dojilja ni dobra, ki ji je dojenje steklo brez enega samega napora. kaj se je pa ona tu trudila in kaj garantira, da se bo sploh kdaj trudila?

argumentacija na višku, res.[/quote]

Komentirala sem razliko med mamo, ki poskuša/se trudi dojiti in tisto, ki je že v startu odločena, da ne bo dojila.
Sicer pa še lepše, če kateri dojenje uspe brez vsakega truda in napora – da preprosto sledi materinskemu instinktu vsakega sesalca. V tem primeru šele sta zadovoljna oba, mama in otrok. 🙂

Pišuka, Polde…. tebi pa res ne gre…. Ima dojenje pri nekaterih res tak hud vpliv na inteligenco?!?
Še dobro, da si nas razsvetlila, kdaj ŠELE sta zadovoljna oba….tega pa resnično nisem vedela…. hm, potemtakem je srečnih zelo zelo malo, ker pri večini dojenje ne steče kar tako zlahka… Pa, seveda, nedojeni otroci itak tu takoj odpadejo, da pa se slučajno nedoječe mame ne bi počutile zadovoljno, boste pa vsekakor vi poskrbele, a ne?!?…

Eh, debilnost na kvadrat….

New Report

Close