Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenje v javnosti

Dojenje v javnosti


Kaj pa se dogaja v tvoji glavi?
Potreba, da se priklopiš na drugo dojko?

no, pa povejte, kje so taki javni, zelo obljudeni kraji , zgradbe in ustanove, kjer se otrok ne da dojiti diskretno, dostojanstveno, kot se dojenju pritiče?
Čakam odgovore zagovornikov metanja jošk ven kjerkoli.

Potem bi tudi možiclja, ki na ulici razgrinja svoj plašč in razkazuje svojega malega prijatelja mimoidočim ne smemo preganjati. Saj nikomur ni treba gledati in smo čisto sami krivi, če nas moti.
[/quote]

Ja. Za odrasle ljudi.

SIcer pa ne mešaj seksualnih dejanj z neseksualnimi. Prva so potisnjena v zasebno sfero tudi zakonsko, druga pa ne – čeprav gre lahko za iste organe.

Noben otrok ne umre od lakote minuto po tem, ko začne jokati. In prav povsod in vedno imaš možnost, da si zagotoviš malo zasebnosti. V restavraciji greš lahko ven v avto ali se vsaj obrneš malo proč od drugih. V trgovskih centrih imaš prostore namenjene dojenju. Zunaj med ljudmi imaš vedno možnost stopiti ven iz najhujše gužve na eno klopco…….. vedno in povsod. Ampak nekatere se počutite imenitno, če pokažete vsem, da dojite in da si upate v javnosti pokazat malo gole kože. Zato vam vsak izgovor pride prav. Evo primer, ne dolgo nazaj. V trgovskem centru, zunaj pred vrati prostora za dojenje, je sedela mamica na hodniku na klopci in dojila. Vrata prostora za dojenje so bila priprta in se je videlo, da ni nikogar noter, torej ni bil zaseden. Ampak ona ni mogla stopit noter, se je morala zunaj pred vrata usest. Seveda, tam noter je nihče ne bi videl. Zame je to razkazovanje. Meni je vseeno, kaj in kje počne, izpade pa smešno in prav obupano: no naj me že kdo pogleda, še vedno sem mrha, tudi če sem mama.

Se strinjam z Goldfish (enkrat zacuda :))) )
Dojencek nima kaj iskat ne v nakupovalnem centru, ne v ostariji. Sploh pa ne tako dolgo, da bi postal lacen. Ker ajde, ga nimas kam dat. pa skocis na hitrico nakupit. Ga prej nahranis in v pol ure ali uri ne bo spet tako zelo lacen, da ne bi mogel pocakati do doma. Kolovratenje 3 ali 5 ur v gneci pa za dojencke ni, pa ce so lacni ali siti. Dilema dojiti ali ne dojiti v gneci tako sama po sebi odpade. Pri tistih, ki morajo v gneci nujno dojiti, pa je dojenje samo po sebi se najmanjsi problem.

To je intma (lepa, nežna) med materjo in otrokom. V tej intimi naj bi uživala na samem, v miru doma. To je moje mnenje.

I tata bi sine

Sporoči, kje se zadržuješ, bom prišel ocenit, kako dobro izgledajo tvoji joški, tako boš vedela ali je zdravo dojiti v javnosti ali jih je bolje skriti 🙂

Nisem še videla mamice, ki bi “joške ven metala”, se razkazovala… Videla kar nekaj mam, ki so dojile v javnosti, a vse so pokrile prsi do te mere, da bi se moral res potruditi, da bi kaj videl.
Ja, tudi jaz sem nekajkrat dojila v gostilni. Na raznih klopcah še večkrat. Ko sta bila otroka majhna še nismo imeli avta s klimo. Zato smo se poleti na izlet odpravili zjutraj in se vračali zvečer. Vmes sem dojila na raznih klopcah, na plaži, na…
Pozimi se je tudi zgodilo, da smo bili od doma dlje kot je čas med dvema dojenjema. Pač smo šli v gostilno, se usedli nekam v kot in sem podojila otroka. Mal sva se pokrila s pleničko, pa je bilo.
Najbolj moralizirajo najbolj nemoralni ljudje, saj le oni v vsem vidijo seks, razkazovanje… Ne sodi drugih po sebi!

Ah ja, dojenje je nekaj naravnega. Ampak to je marsikatero drugo početje tudi, pa ga ne razkazujejo. Ok, pač naj dojijo ženske v javnosti, samo čim bolj diskretno. Pri vsem tem pa naj se zavedajo, da pogled na ženske prsi pač vzbuja tudi seksualne odzive (na srečo sicer večinoma prikrite). Nikar si ne delate utvar, da temu ni tako. Taka reakcija je pač čisto naravna( a ne, ko smo pri naravnem, je treba sprejeti tudi to), joške so zanemarljivo majhen del življenja namenjene dojenju, predvsem so to spolni “organ” pa če še tako leporečite.

Meni je pa lepo. Če koga moti, naj se obrne stran. Sicer je pa občutek gnusa pogojen s frustracijami osebe, ki ga čuti in ni povezan s samim dejanjem, ki ga sproži. 😉


Tudi jaz tako razmišljam.


To je to.

Noben otrok ne umre od lakote minuto po tem, ko začne jokati. In prav povsod in vedno imaš možnost, da si zagotoviš malo zasebnosti. V restavraciji greš lahko ven v avto ali se vsaj obrneš malo proč od drugih. V trgovskih centrih imaš prostore namenjene dojenju. Zunaj med ljudmi imaš vedno možnost stopiti ven iz najhujše gužve na eno klopco…….. vedno in povsod. Ampak nekatere se počutite imenitno, če pokažete vsem, da dojite in da si upate v javnosti pokazat malo gole kože. Zato vam vsak izgovor pride prav. Evo primer, ne dolgo nazaj. V trgovskem centru, zunaj pred vrati prostora za dojenje, je sedela mamica na hodniku na klopci in dojila. Vrata prostora za dojenje so bila priprta in se je videlo, da ni nikogar noter, torej ni bil zaseden. Ampak ona ni mogla stopit noter, se je morala zunaj pred vrata usest. Seveda, tam noter je nihče ne bi videl. Zame je to razkazovanje. Meni je vseeno, kaj in kje počne, izpade pa smešno in prav obupano: no naj me že kdo pogleda, še vedno sem mrha, tudi če sem mama.
[/quote]
Če je pred tem bil prostor zaseden z drugo družino, mamica pa je ocenila, da bo otrok vsak čas končal s hranjenjem, je verjetno tudi lažje ji bilo ostati kar na pred dojilnico.

Jaz v Sloveniji še nisem videla lepe in udobne sobe za dojenje.
Zanikrn prostorček z umazanim ali neudobnim poceni plastičnim stolom, postavljenim tik ob vratih, ki se ne dajo niti zakleniti, ni dojilnica, četudi ima (zaradi lepšega) tak napis na vratih.

Prav tako še nikoli nisem videla mater, ki bi pred/med dojenjem metale dojke na plano in se razkazovale.

Itak pa tej zgodbi ne bomo nikoli prišli do konca.

V mnogih temah pišete, da dojenčki ne smejo jokati, ker vas vse mimoidoče takoj iztirijo in dvignjejo pritisk v nevarne višave. A tu beremo, da je pa nesprejemljivo, da bi otroka čim prej mama pa v primeru lakote.

Pa niti kupčka ne sme otrok vmes podreti, ne da bi mama morala biti pozorna na strupene poglede okolice, bolje je očitno, da jo otrok pobruha ali ga nekaj ur mučijo kolike.

Dajmo uzakoniti: v trgovine in drugod v javnosti se lahko gibljejo samo brhke mladenke med 20. in 30. letom ter postavni moški med 25. in 35. letom, v oblačilih po vsaj 100 € na kos ter v avtomobilih za vsaj 50.000 €.
Vsi seveda brez spremljevalcev, družine in drugih ‘priveskov’.
Vse ostalo pa naj bo zaprto doma ali v kakšnih ustanovah.

Pa vse bruhajoče še prosim, naj tega ne počnejo niti na javnih straniščih, kaj šele kar v lokalih, trgovinah ali na ulicah.
Hvala!

Do katerega leta torej ne smejo otroci zapustiti domače okolice v radiju 500 m?

Do katerega leta torej ne smejo otroci zapustiti domače okolice v radiju 500 m?
[/quote]
Vec kot neumno vprasanje. Z dojenckom gres na zrak, ne pa v nakupovalni center, po moznosti poln prehlajenih, viroznih ljudi. Razen ce se moras pokazat in se bojis, da te v parku ne bi videlo dovolj ljudi. Pa niti ne, da dojis. Kar tako se pokazat.


Vec kot neumno vprasanje. Z dojenckom gres na zrak, ne pa v nakupovalni center, po moznosti poln prehlajenih, viroznih ljudi. Razen ce se moras pokazat in se bojis, da te v parku ne bi videlo dovolj ljudi. Pa niti ne, da dojis. Kar tako se pokazat.
[/quote]

Nimamo vsi nakupovalnih središč tik ob naših domovih.
Nekateri ne hodimo otrok razkazovati drugim, ampak ga vzamemo zraven na naše poti, ker si jih ne pomislimo pustiti samih doma več ur ali celo več dni.
Pa nekako je vseeno bolje, da jih zdoma gremo previti na toplo v previjalne, kot pa razgaliti njihove riti na prijetno svežem zimskem zraku sredi parka …

Čas viroz in prehladov je samo del leta.


Če je pred tem bil prostor zaseden z drugo družino, mamica pa je ocenila, da bo otrok vsak čas končal s hranjenjem, je verjetno tudi lažje ji bilo ostati kar na pred dojilnico.

Jaz v Sloveniji še nisem videla lepe in udobne sobe za dojenje.
Zanikrn prostorček z umazanim ali neudobnim poceni plastičnim stolom, postavljenim tik ob vratih, ki se ne dajo niti zakleniti, ni dojilnica, četudi ima (zaradi lepšega) tak napis na vratih.

Prav tako še nikoli nisem videla mater, ki bi pred/med dojenjem metale dojke na plano in se razkazovale.

Itak pa tej zgodbi ne bomo nikoli prišli do konca.

V mnogih temah pišete, da dojenčki ne smejo jokati, ker vas vse mimoidoče takoj iztirijo in dvignjejo pritisk v nevarne višave. A tu beremo, da je pa nesprejemljivo, da bi otroka čim prej mama pa v primeru lakote.

Pa niti kupčka ne sme otrok vmes podreti, ne da bi mama morala biti pozorna na strupene poglede okolice, bolje je očitno, da jo otrok pobruha ali ga nekaj ur mučijo kolike.

Dajmo uzakoniti: v trgovine in drugod v javnosti se lahko gibljejo samo brhke mladenke med 20. in 30. letom ter postavni moški med 25. in 35. letom, v oblačilih po vsaj 100 € na kos ter v avtomobilih za vsaj 50.000 €.
Vsi seveda brez spremljevalcev, družine in drugih ‘priveskov’.
Vse ostalo pa naj bo zaprto doma ali v kakšnih ustanovah.

Pa vse bruhajoče še prosim, naj tega ne počnejo niti na javnih straniščih, kaj šele kar v lokalih, trgovinah ali na ulicah.
Hvala!
[/quote]

Ja, plastična klop na hodniku brez naslonjala je pa zelo čista in udobna in še zakleniti se da. 🙂 No ja, saj ni važno. Pač kot sem rekla, vsak izgovor je dober.

Tistim, karerim je dojenje “nagravžno”, ni pomoči.

Kaj vse se piše?! Mamice, ali ne privoščite svojemu otročku par krat na dan nekaj časa samo z vami. Na samem, v miru, v ljubezni?? Tega je otrok lahko deležen le doma. Ne v avtobusu, ne v nakupovelnem centru, ne na klopi v parku itd. itd. Pa toliko se hvalite tukaj gor, kako dobre , nežne in ljubeče mame ste?!

Kako kompliciran pogled nekaterih….kaj šele, če bi bile v migrantskem centru…res pa je, da sem bil naučen, da v javnosti dojijo samo ciganke….

Sem te imela za bolj inteligentnega. To kar je zgoraj napisano, …..no, ne bom-nima smisla. Jaz tisto razumem. Se tudi strinjam, seveda.

Nimamo vsi nakupovalnih središč tik ob naših domovih.
Nekateri ne hodimo otrok razkazovati drugim, ampak ga vzamemo zraven na naše poti, ker si jih ne pomislimo pustiti samih doma več ur ali celo več dni.
Pa nekako je vseeno bolje, da jih zdoma gremo previti na toplo v previjalne, kot pa razgaliti njihove riti na prijetno svežem zimskem zraku sredi parka …

Čas viroz in prehladov je samo del leta.
[/quote]
Nimam pojma, kaj hoces povedati. Da se ljudje v Sloveniji vozijo uro ali dve v eno smer po tedenski nakup ali na pijacKo s prijateljicami? In da sta edini moznosti prljati otroka v kafic ali pa pustiti samega doma?
Ali o katerih poteh govoris? Ker jaz sem omenila samo trgovske centre in ostarije in se vedno mislim, da to niso kraji, ki bi bili primerni za redno in daljse bivanje dojenckov.

*peljati

Dojenje primerjati s seksom zmore samo mentalno bolan um.

Zelo grdo se je spravljati na doječe matere zaradi ene, ki ste jo najbrž videli samo v svoji domišljiji.

New Report

Close