Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dojenje v javnosti

Dojenje v javnosti

Glej, otroci so različni, niso vsi po jusu. Moji so dobili hrano, ko so bili lačni in ne, ko sem imela jaz čas. To pomeni, da so bila obdobja, ko sem dojila tudi na pol ure, ker se je količina mleka prilagajala potrebam rastočega otroka. Po tvoje bi morala takrat ždeti doma ali pa ga prisiliti, da mora jesti na 4 ure in s tem izgubiti mleko. Zaradi takšnih nasvetov imaš potem mamice, ki pri starosti 4 mesecev kao več niso imele mleka in si morale začeti z umetno hrano. Sicer pa ima za moje pojme človek, ki dojenje v javnosti povezuje s čimerkoli drugim, kot s hranjenjem, bolni um. To so največji psihopati in sociopati… Ne vem, a se vam zdi čudno tudi, ko vidite otroka na klopci jesti sendvič? Meni je takšno razmišljanje bolno in zavržno.

Sem te imela za bolj inteligentnega. To kar je zgoraj napisano, …..no, ne bom-nima smisla. Jaz tisto razumem. Se tudi strinjam, seveda.
[/quote]

Eh, on ima vedno same šovinisticne.

Jaz jem v javnosti, zato ne vidim razloga, zakaj dojenček ne bi smel jesti v javnosti.

Jemo vsi v javnosti. Tudi gravžaš se ne nikomur , če dojiš v javnosti. Za nekaj drugega gre tukaj. Zgoraj nekje je parkrat napisano. Preberi, mogoče boš razumela.

Jemo vsi v javnosti. Tudi gravžaš se ne nikomur , če dojiš v javnosti. Za nekaj drugega gre tukaj. Zgoraj nekje je parkrat napisano. Preberi, mogoče boš razumela.
[/quote]

Jaz za mizo jem mirno, ne puščam drobtinic za seboj ne na mizi, ne na tleh in pogovarjam se tiho. Pri sosednji mizi se najde kdo, ki riga, govori tako naglas, da odmeva, nekje drugje starša pustita otroke, da se razdivjajo po restavraciji, spet drugje pijanec opotekajoč ogovarja mlado natakarico, in moški za mizo pri oknu s pogledom slači gostjo pri sosedni mizi in tam zadaj v temnem kotu diler čaka na svoje stranke. In ti se vtakneš ravno v mamo, ki pokaže malo preveč, ko doji svojega otroka? Mogoče boš ti zdaj mene razumela..

Jaz za mizo jem mirno, ne puščam drobtinic za seboj ne na mizi, ne na tleh in pogovarjam se tiho. Pri sosednji mizi se najde kdo, ki riga, govori tako naglas, da odmeva, nekje drugje starša pustita otroke, da se razdivjajo po restavraciji, spet drugje pijanec opotekajoč ogovarja mlado natakarico, in moški za mizo pri oknu s pogledom slači gostjo pri sosedni mizi in tam zadaj v temnem kotu diler čaka na svoje stranke. In ti se vtakneš ravno v mamo, ki pokaže malo preveč, ko doji svojega otroka? Mogoče boš ti zdaj mene razumela..
[/quote]

Jaz se v nikogar ne vtaknem . Jaz sem samo napisala, da je zgoraj nekje lepo razloženo, kako in zakaj. Kaj pa ti, ali kdo drug dela, je čisto vaša stvar.

Še vsak moški iz kulture in spoštovanja raje pogleda v drugo smer, kot naravnost mater, ki doji.
Ženske so tiste, ki bulijo in se zgražajo in še vse kaj več.
Se zmrdovati nad dojenčkom, ki se hrani je primitivnost brez primere, a še huje posegati pogled tja od koder hrana prihaja do dojenčka…naravnost v dojke matere …neolikano in prostaško!

Simpl rešitev – ne kaži jih! Ker če ste še tako hinavski in svetohlinski, joške so večino časa predmet poželenja in igrajo precej pomembno vlogo pri človeški spolnosti. Vir hrane otroku so zanemarljivo malo časa glede na celotno odraslo življenjsko dobo. Zato se nehajte sprenevedat in jih pospravite, če ne želite pogledov takšnih in drugačnih ob vašem dojenju!

kdor karkoli počne v javnosti, naj ga tudi ne moti to, da ljudje vanj bulijo med tem početjem. če ga to moti, naj to počne v zasebnosti. to je vse 🙂

jaz ne rigam in prdim na glas v javnosti, po nosu si ne vrtam, po anusu in po jajcih se ne praskam, in tudi prstov po tem početju ne voham. čeprav bi lahko, ampak ne bom 🙂 pač nočem, da me kdo vidi. vse to počnem doma, v zasebnosti (prav zdajle <3 ).

Jemo vsi v javnosti. Tudi gravžaš se ne nikomur , če dojiš v javnosti. Za nekaj drugega gre tukaj. Zgoraj nekje je parkrat napisano. Preberi, mogoče boš razumela.
[/quote]
Še vedno ne dojameš. Dojenje otroka je hranjenje otroka. Če se komu ob tem porajajo kakršnekoli druge misli, je moten. Ni predelal ojdipovega kompleksa… Potem je najboljše, da so tudi na plaži ženske oblečene, da ne bi slučajno v kakšnem moškem vzbudile poželenja… Oz. najboljše, da se začnemo zakriva, za vsak slučaj. Verjetno si tudi ena izmed tistih, ki je mnenja, da je žrtev sama kriva za posilstvo, ker je že izzivala. Bolno!!! Saj nismo živali. In nismo več v srednjem veku. Včasih tukaj gor take preberem, da ne morem verjet. Resno, kot da bi živela v srednjem veku pri Butalci, ne pa v 21. stoletju sredi Evrope.


Še vedno ne dojameš. Dojenje otroka je hranjenje otroka. Če se komu ob tem porajajo kakršnekoli druge misli, je moten. Ni predelal ojdipovega kompleksa… Potem je najboljše, da so tudi na plaži ženske oblečene, da ne bi slučajno v kakšnem moškem vzbudile poželenja… Oz. najboljše, da se začnemo zakriva, za vsak slučaj. Verjetno si tudi ena izmed tistih, ki je mnenja, da je žrtev sama kriva za posilstvo, ker je že izzivala. Bolno!!! Saj nismo živali. In nismo več v srednjem veku. Včasih tukaj gor take preberem, da ne morem verjet. Resno, kot da bi živela v srednjem veku pri Butalci, ne pa v 21. stoletju sredi Evrope.
[/quote]

Ne mešaj sedaj posilstva in pomanjkljivega oblačenja s tem! Ne gre za to, da bo sedaj vsak, ki vidi žensko dojit, pomislil na posilstvo. V bistvu daleč od tega – kako izpirjene misli moraš imeti, da pomisliš na kaj takega?!?
Gre za to, da so ženske prsi primarno objekt poželenja in vsi tisti, ki trditev drugače, ste samo trdi hinavci. Ja, imajo nalogo proizvajati hrano za dojenčka, ampak hej, koliko časa je to všeč življenju ženske? Zanemarljivo malo. Zato se že nehajte enkrat, hinavci, sprenevedat, da večna ljudi (ja, tudi ženske) ob pogledu na gole ženske prsi pomislijo prej na seks kot pa na dojenje! Fuj, gravž ste hinavci, ne pa tisti, ki to odkrito priznajo!

Ne mešaj sedaj posilstva in pomanjkljivega oblačenja s tem! Ne gre za to, da bo sedaj vsak, ki vidi žensko dojit, pomislil na posilstvo. V bistvu daleč od tega – kako izpirjene misli moraš imeti, da pomisliš na kaj takega?!?
Gre za to, da so ženske prsi primarno objekt poželenja in vsi tisti, ki trditev drugače, ste samo trdi hinavci. Ja, imajo nalogo proizvajati hrano za dojenčka, ampak hej, koliko časa je to všeč življenju ženske? Zanemarljivo malo. Zato se že nehajte enkrat, hinavci, sprenevedat, da večna ljudi (ja, tudi ženske) ob pogledu na gole ženske prsi pomislijo prej na seks kot pa na dojenje! Fuj, gravž ste hinavci, ne pa tisti, ki to odkrito priznajo!
[/quote]

A veš, da to ni res. Jaz ob pogledu na dojke (kako zanimivo ime, kaj?) vedno najprej pomislim na dojenje. Mnoge kulture sploh dojk nimajo za organ kakorkoli povezan s spolnostjo, veš.
Upam, da se strinjaš tudi z obsodbo treh američank, ki so jih v zda ravnokar obsodili, ker so se kopale zgoraj brez.
Okoli dojk je ogromno sprevrženosti. Povezava z dojenjem pa povzroča toliko slabe vesti v ženskem svetu, da vas ziritira že pogled na doječko.

A veš, da to ni res. Jaz ob pogledu na dojke (kako zanimivo ime, kaj?) vedno najprej pomislim na dojenje. Mnoge kulture sploh dojk nimajo za organ kakorkoli povezan s spolnostjo, veš.
Upam, da se strinjaš tudi z obsodbo treh američank, ki so jih v zda ravnokar obsodili, ker so se kopale zgoraj brez.
Okoli dojk je ogromno sprevrženosti. Povezava z dojenjem pa povzroča toliko slabe vesti v ženskem svetu, da vas ziritira že pogled na doječko.
[/quote]

Z “doječko” si povedala vse. Ti nisi relevanten predstavnik, ker si preveč obremenjena s svojim dojenjem.
Ne sprenevedaj se – v naši kulturi so joški povezani s seksom. Tudi sicer še nismo (na srečo) tako hinavsko puritanski kot Američani, zato te provokacije z nagimi joški, ki da so samo za dojenje, ne palijo! Pospravi svoje joške, ali pa sprejmi tudi (po tvoje pregrešne) misli ob pogledu nanje. Tudi to je čisto naravno. Kot dojenje, a ne?

Z “doječko” si povedala vse. Ti nisi relevanten predstavnik, ker si preveč obremenjena s svojim dojenjem.
Ne sprenevedaj se – v naši kulturi so joški povezani s seksom. Tudi sicer še nismo (na srečo) tako hinavsko puritanski kot Američani, zato te provokacije z nagimi joški, ki da so samo za dojenje, ne palijo! Pospravi svoje joške, ali pa sprejmi tudi (po tvoje pregrešne) misli ob pogledu nanje. Tudi to je čisto naravno. Kot dojenje, a ne?
[/quote]

Žalostna je družba, ki tako sprevrača vse. Zato pa crkuje. Imaš slabo vest, ker nisi dojila? Aja, samo, da se jih je n komadov zabavalo s tvojimi DOJKAMI. Nisem še videla mamice, ki bi “joške nagravžno ven metala”. Sem jih videla pa nebroj, ki so svoje dojke razkazovale na izvolte sredi belega dne ns cesti, v rastavraciji, na avtobusni postaji… In začuda, nobena tam ni dojila in še bolj začuda, noben jim ne pove, da so bolne in neprimerne. Niti ti ne. To pa je bolno.

Žalostna je družba, ki tako sprevrača vse. Zato pa crkuje. Imaš slabo vest, ker nisi dojila? Aja, samo, da se jih je n komadov zabavalo s tvojimi DOJKAMI. Nisem še videla mamice, ki bi “joške nagravžno ven metala”. Sem jih videla pa nebroj, ki so svoje dojke razkazovale na izvolte sredi belega dne ns cesti, v rastavraciji, na avtobusni postaji… In začuda, nobena tam ni dojila in še bolj začuda, noben jim ne pove, da so bolne in neprimerne. Niti ti ne. To pa je bolno.
[/quote]

Dojenje je naravno. Misel na seks ob pogledu na dojke tudi. Zakaj naj bi torej bilo bolano samo slednje?

Žalostna je družba, ki tako sprevrača vse. Zato pa crkuje. Imaš slabo vest, ker nisi dojila? Aja, samo, da se jih je n komadov zabavalo s tvojimi DOJKAMI. Nisem še videla mamice, ki bi “joške nagravžno ven metala”. Sem jih videla pa nebroj, ki so svoje dojke razkazovale na izvolte sredi belega dne ns cesti, v rastavraciji, na avtobusni postaji… In začuda, nobena tam ni dojila in še bolj začuda, noben jim ne pove, da so bolne in neprimerne. Niti ti ne. To pa je bolno.
[/quote]

A nekaterim “doječkam” otrok posesa tudi vso pamet, da ne zmorejo več trezno razmišljati? Dojenje je naravno, seks tudi. Joške so čisto normalno objekt poželenja. Večino časa moških, delček časa pa otrok. Ampak dejstvo je, da so pri nas v prvi vrsti asociirane s seksom, ne pa dojenjem (kar je logična posledica dejstva, da so sekundarni spolni znak in so hranjenju otroka namenjene zanemarljivo malo časa). Zato so tudi reakcije na gole joške čisto naravne. Nič bolne in ne vem kakšne še, ampak čisto NARAVNE! Vse, kar je pri tem grdo, je res hinavsko sprenevedanje tistih, ki ne zmorejo dojeti tega in zato žalijo vse ostale!

Madona komplicirate!

Kot že zgoraj – obe razmišljanji o uporabi ženskega oprsja sta naravni; naravno je dojenje in naraven je seks; Moški itak baje pomislimo na seks več stokrat v dnevu… pa kaj??

Ženske ste rade občudovane – zaradi kateregakoli razloga. Oblačite se velikokrat izzivalno, veliko vas želi “biti seksi”, itd… kaj potem komplicirate glede dojenja?

Otrok bo sit, kakšen mimoidoči dedec bo pomislil na seks, kakšen pa ne… in vsi so zadovoljni. Razen nekaterih žensk, če prav razumem tole debato?

A nekaterim “doječkam” otrok posesa tudi vso pamet, da ne zmorejo več trezno razmišljati? Dojenje je naravno, seks tudi. Joške so čisto normalno objekt poželenja. Večino časa moških, delček časa pa otrok. Ampak dejstvo je, da so pri nas v prvi vrsti asociirane s seksom, ne pa dojenjem (kar je logična posledica dejstva, da so sekundarni spolni znak in so hranjenju otroka namenjene zanemarljivo malo časa). Zato so tudi reakcije na gole joške čisto naravne. Nič bolne in ne vem kakšne še, ampak čisto NARAVNE! Vse, kar je pri tem grdo, je res hinavsko sprenevedanje tistih, ki ne zmorejo dojeti tega in zato žalijo vse ostale!
[/quote]

…ker vas mama ni dovolj dolgo dojila, zato ste pač revčki nedorasli P

…ker vas mama ni dovolj dolgo dojila, zato ste pač revčki nedorasli P
[/quote]

Nedorasli ste tisti, ki ste prepričani, da je misel na seks nekaj bolanega. Očitno imate nek odpor do seksa, mogoče zato, ker ste morali cuzat mamino dojko do pubertete. Kdo bi vam zameril.

A nekaterim “doječkam” otrok posesa tudi vso pamet, da ne zmorejo več trezno razmišljati? Dojenje je naravno, seks tudi. Joške so čisto normalno objekt poželenja. Večino časa moških, delček časa pa otrok. Ampak dejstvo je, da so pri nas v prvi vrsti asociirane s seksom, ne pa dojenjem (kar je logična posledica dejstva, da so sekundarni spolni znak in so hranjenju otroka namenjene zanemarljivo malo časa). Zato so tudi reakcije na gole joške čisto naravne. Nič bolne in ne vem kakšne še, ampak čisto NARAVNE! Vse, kar je pri tem grdo, je res hinavsko sprenevedanje tistih, ki ne zmorejo dojeti tega in zato žalijo vse ostale!
[/quote]

Ne vem točno, kje vidiš žaljenje. Nikjer ne trdim, da poželenje ni nekaj naravnega. Samo zaradi par neobvladancev, ki ne zmorejo spolnega nagona držat na uzdi, dojenje, hranjenje dojenčka v javnosti, ki je sicer do amena dekadentna, ki podeljuje najviške kulturne nagrade za dojenje psa itd itd, označiti za neprimerno? Vsak se ima možnost obrnit stran. Jaz se od joškarc, ki se namerno razkazujejo na lovu, ti se pa od doječega para. A te kej košta?
Sploh pa, zakaj imaš ravno ti, ženska s tem take probleme? Nisi uspela dojit, pa imaš slabo vest? Ti je tvoj ušel s kakšno, ki je “joške ven vrgla” in podojila svojega otročička? Povej, kaj te zares muči?

Ja, plastična klop na hodniku brez naslonjala je pa zelo čista in udobna in še zakleniti se da. 🙂 No ja, saj ni važno. Pač kot sem rekla, vsak izgovor je dober.
[/quote]

Prav, očitno je ta mama dojila tam namerno samo zato, da si se ti imela možnost zgražali in sprostiti svoj bes, ker je ravnala drugače od tvojih pričakovanj.

Nedorasli ste tisti, ki ste prepričani, da je misel na seks nekaj bolanega. Očitno imate nek odpor do seksa, mogoče zato, ker ste morali cuzat mamino dojko do pubertete. Kdo bi vam zameril.
[/quote]

Prej so tisti, ki bi se do onemoglosti joškali, bili nedohranjeni, ko je bil čas za dojenje.


Nimam pojma, kaj hoces povedati. Da se ljudje v Sloveniji vozijo uro ali dve v eno smer po tedenski nakup ali na pijacKo s prijateljicami? In da sta edini moznosti prljati otroka v kafic ali pa pustiti samega doma?
Ali o katerih poteh govoris? Ker jaz sem omenila samo trgovske centre in ostarije in se vedno mislim, da to niso kraji, ki bi bili primerni za redno in daljse bivanje dojenckov.
[/quote]

Česa ne razumeš?
Da če nekdo nima nakupovalnega središča 5 min peš, da mu vzame tedenski nakup in drugi opravki nekoliko več časa?
Da če gre nekdo na pijačo s kolegom, to praviloma ne traja 10 min?
A se ne sme več družiti z drugimi odraslimi na klepetih?
Da spreminjaš svoje zapise in iz začetnega pol do ene ure odsotnosti od doma sedaj pišeš že o eni do dveh ur vožnje v eno smer?

Kje pa bi naj po tvoje mama na porodniškem pustila otroka, ko gre po opravkih? MON-ovska modrost pravi, da starim staršem jih ne sme pustiti v varstvu, pogosto jim jih niti ne more, ker so ali doma daleč proč ali še v službah, v vrtcu še niso, očetje pa so praviloma čez dan v službah.

O kakšnih poteh pišem?
O raznoraznih, kjer gre starš z dojenčkom zdoma.
Pa naj bo namen samo ali tudi obisk nakupovalnega središča ali postanek na kavi.
Vsaj zaenkrat še ne obstajajo javne previjalne drugje kot v nakupovalnih središčih (in v zdravstvenih domovih in izjemoma kakšna javna stranišča).
Starš, ki bo sedi parka previl otroka, prav tako pa mama, ki ga bo tam posojila, pa bosta tako ali tako (spet) deležna raznoraznega zgražanja.

Kot sem že napisala – očitno bodo kmalu dopuščeni sprehajalci po javnih površinah samo tisti, ki bodo primerne starosti in izgleda ter brez ‘nesprejemljivih’ priveskov.
Gibanje staršev z dojenčki pa bo očitno omejeno na sprehod nekaj 100 m okoli bivališča po vnaprej določenih sprejemljivih urah in trasah. Seveda brez postankov.

Ne vem točno, kje vidiš žaljenje. Nikjer ne trdim, da poželenje ni nekaj naravnega. Samo zaradi par neobvladancev, ki ne zmorejo spolnega nagona držat na uzdi, dojenje, hranjenje dojenčka v javnosti, ki je sicer do amena dekadentna, ki podeljuje najviške kulturne nagrade za dojenje psa itd itd, označiti za neprimerno? Vsak se ima možnost obrnit stran. Jaz se od joškarc, ki se namerno razkazujejo na lovu, ti se pa od doječega para. A te kej košta?
Sploh pa, zakaj imaš ravno ti, ženska s tem take probleme? Nisi uspela dojit, pa imaš slabo vest? Ti je tvoj ušel s kakšno, ki je “joške ven vrgla” in podojila svojega otročička? Povej, kaj te zares muči?
[/quote]

No pa smo le prišli do tega, da ene dojilje mislijo, da so boga za jajca prijele že samo s tem, ko dojijo. Big deal, stara. Si dojila, super. Ampak zato še nisi nič posebnega, še manj te kdo občuduje zaradi tega, zato se raje umiri ti. Če te kdo ob tem občuduje, te kvečjemu zaradi jošk, hehe. Kako perverzno, a? 🙂 Get a life, dojiš samo malo časa, preostali del so tvoji joški (v kolikor jih imaš res kaj) namenjeni čemu drugemu, bolj prijetnemu. 🙂 Je pa po mojih opažanjih najbolj zanimivo to, da so z dojenjem najbolj ekshibicionistične ravno tiste ženske, ki sicer nimajo bogvekaj od jošk. Nekako s tem iščejo pozornost in potrditev svoje ženskosti. Kar je po svoje precej žalostno. Da pa še enkrat razjasnimo – večina moških (pa tudi žensk, ki niso ravno nekje sredi dojenja) ob pogledu na joške pomisli na seks. To ni nič sprevrženo, bolno, pač pa čisto naravno. In ker večina vseeno obvlada svoj spolni nagon, vas spolno nihče ne napade zaradi tega. Misli normalnih zdravih ljudi pa še vedno ne moremo nadzorovati in na srečo niso prepovedane. 🙂 Vi pa bi se enkrat že lahko sprijaznile s tem. Svetohlinjenje ne bo nič pomagalo.

No pa smo le prišli do tega, da ene dojilje mislijo, da so boga za jajca prijele že samo s tem, ko dojijo. Big deal, stara. Si dojila, super. Ampak zato še nisi nič posebnega, še manj te kdo občuduje zaradi tega, zato se raje umiri ti. Če te kdo ob tem občuduje, te kvečjemu zaradi jošk, hehe. Kako perverzno, a? 🙂 Get a life, dojiš samo malo časa, preostali del so tvoji joški (v kolikor jih imaš res kaj) namenjeni čemu drugemu, bolj prijetnemu. 🙂 Je pa po mojih opažanjih najbolj zanimivo to, da so z dojenjem najbolj ekshibicionistične ravno tiste ženske, ki sicer nimajo bogvekaj od jošk. Nekako s tem iščejo pozornost in potrditev svoje ženskosti. Kar je po svoje precej žalostno. Da pa še enkrat razjasnimo – večina moških (pa tudi žensk, ki niso ravno nekje sredi dojenja) ob pogledu na joške pomisli na seks. To ni nič sprevrženo, bolno, pač pa čisto naravno. In ker večina vseeno obvlada svoj spolni nagon, vas spolno nihče ne napade zaradi tega. Misli normalnih zdravih ljudi pa še vedno ne moremo nadzorovati in na srečo niso prepovedane. 🙂 Vi pa bi se enkrat že lahko sprijaznile s tem. Svetohlinjenje ne bo nič pomagalo.
[/quote]

Ti zarad mene lahko miljonkrat pomisliš na seks, pa zaradi tega dojenje ni nič bolj nagravžno.
Doječo mamo v kakršnikoli javnost se vidi tako skrajno redko, da je čisto bolano iz tega delati problem. In zame dojke ali golo telo NISO NAGRAVŽNE samo zato, ker nekdo ob pogledu nanje pomisli na seks. Pa v kakšnem okolju ste to nekateri rasli?
Govoriti, da je dojenje ekshibistionistično je enako, kot bi za ekhibicionista obdolžili vsakega moškega, ki se zunaj polula v grmovje. Pejt enkrat na veselico na odprtem, pa jih lovi, če je to tako, ali pa ponoči v okolici lokalov jih je malo morje. Kakšne vse spake ste na svetu, to verjet ne moreš, da probleme delate iz dojenja.

New Report

Close