Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dovolite gostom prižgat cigaret

Dovolite gostom prižgat cigaret

Pri nas obiski kadijo na balkonu!

Na obisk prideš zaradi ljudi, ne zaradi kajenja!
Tudi sama, če pridem kam, kjer se ne kadi, ne kadim!

jah, saj veš kako je …. žlahta…..

žlahta…ja; toliko bolj žalostno! A ne?

včasih pa res ….. bo že :)))

saj imamo še cel kup druge žlahte, ki je pa sam za pohvalit :))))))

Pri nas se kadi v kuhinji/jedilnici ter v kabinetu, drugje ne; smo pa kadilci.
In obiski mirne duše lahko tam prižgejo.

In tudi sama, kamorkoli pridem, kadim samo, če mi sami ponudijo pepelnik, drugače NE!
Niti na konec pameti pa mi ne pade, da bi spraševala za pepelnik nekje, kjer so doma sami nekadilci ali kjer v stanovanju ne kadijo.
Že zdržim, če pa imajo navado hoditi na balkon ali teraso, pa se jim seveda pridružim:))

Ne dovolim! Na začetku sem imela sicer težave, vendar sem bila nepopustljiva. Sedaj so vsi navajeni, da se pri nas v hiši ne kadi. Vsak kadilec gre brez vrašanja na balkon ali pa atrij. Tudi mož je kadilec (jaz mu pa malo pomagam) in kadi striktno samo zunaj. Mene blazno moti vonj, ki ostane po cigaretah in se še dolgo ne razgubi. Se mi zdi, da vse kar primem v roke še dolgo potem smrdi po cigaretnem dimu. Poleg tega se mi ne zdi primerno zakajat otroke! Kljub temu, da tudi sama nisem nekadilec me te stvari pač motijo.

ja dovolim ker nimamo balkona,pa tudi sama kadiva-samo v kuhinji.Mi gre pa na živce ko pridem kam kjer tega ne dovolijo-ampak vseeno spoštujem njihovo voljo-in takrat pač kadimo na balkonu ali kjer pač lahko-ampak me resnično znervira ko moram k nekomu na obisk, ta pa ne dovoli kadit-tko sem povedala po resnici!!

Definitivno NE!!!!! Tudi ko sem še sama kadila ga nisem nikoli prižgala not in gostom lepo povem, da če hočejo kadit bodo to počeli zunaj na vrtu. Kajenja v hiši pa res ne prenesem.

Pri nas se ne kadi. K sreči težav s tem nimamo saj nihče od družbe in sorodnikov ne kadi. Skoraj neverjetno toda resnično, na sestrini poroki od 70 svatov ni niti eden kadil.
LP A.

Sreča, da so ljudje že kar osveščeni in jim vsaj tistim, ki pridejo k nam, še na misel ne pride, da bi prižgali cigareto. Pravzaprav pa opažam, da med našimi obiski nihče več ne kadi, sedajle sem o tem premišljevala in se nobenega kadilca ne spomnim…
Večkrat greva na kavo v Mercator, kjer je pol lokala za kadilce pol za nekadilce. Kadilci so si že kar lepo prisvojili velik del “našega” lokala. No, pa sem prav v ponedeljek opazila na mizah nove listke z napisom “Nekadilci”, hvala Bogu! Menda so kazni za nespoštovanje zakona zelo stroge za lastnike lokalov. In prav je tako!

Ne, ne dovolim.No, sicer razen tasta ni pri nas nihče kadilec. Pa tudi prijatelji, ki hodijo na obiske so vglavnem vsi nekadilci.

Veliko svežega zraka od Karmen.

Ne, pri nas so vsi gostje dobrodošli, vendar ne s cigareto v rokah.

Morajo ven na balkon.

Ne, čeprav smo kadilci – jaz občasno prižgem kakšnega, partner pa malo večkrat kot le občasno, a le na balkonu ali zunaj. V stanovanju ne kadimo. Pa ne samo zaradi otroka, tudi drugače me moti neprijeten vonj česarkoli. Cigaretni vonj pa se sploh hinavsko zažre v pohištvo…

Tako tudi dragi gostje kadijo na balkonu – tako tisti strastni kadilci, kot tisti občasni, vglavnem pa so itak nekadilci. Zaenkrat nikogar ne moti (razen moje sestre), če bi, bi povedali (a jim ne bi nič pomagalo, he he)… Sicer pa je balkon topel tudi pozimi in ni sile……

obvezno ven.
Lp, Sara

Ne, pri nas se ne kadi.
Tudi pepelnika nimamo, ce bi kdo slucajno hotel.

Gostje gredo lahko na teraso. Pa tudi takih je malo obicajno imamo bolj ‘hitre’ goste.

lp

Nikoli!

Tudi jaz kadim – ampak samo zunaj!

Nataša

Tudi pri meni se ne kadi. Ko sem mami prepovedala kaditi v mojem stanovanju, jo je skoraj kap in je tudi en čas ni bilo k meni. Sedaj je tega minilo že 4 leta in normalno pride na kosilo, le ko je na vrsti kavica, jo vzame, se opraviči in z njo odkoraka lepo k sebi v stanovanje in tam skadi ob kavi.

Niti slučajno. Če kdo želi potegniti mora na mraz. Brez izjem.

Jaz bi kar vstrajala, pa pac
ne bo sel na obisk.

ne, vsi na balkon, pa kaj ce je mraz. Prej sva kadila v stanovanuju, odkar sem prvic zanosila, sem sama nehala ( zal sedaj spet kadim), in ravno tako se v stanovanju vec ne kadi- nihce, brez izjeme.

NE! Pri nas se ne kadi. In tudi v bližini otroka tega ne dovolim, ga raje odpeljem stran.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Jim ni potrebno prepovedat,ker so sami toliko uvedevni in gredo ven kadit.

Pri nas se je včasih kadilo,dokler ni bilo tamalih dveh,da se je kar megla vlekla….potem pa sem dala STROGO prepoved…kakšna zamera….obiski so se zmanjšali za 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}….še drage tašče ni blizu…se je pa za zamislit…kaj nekaterim pomeni cigareta….pa nič zato…men več pomeni zdravje vseh nas…pa pa

New Report

Close