Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek E-asistent podražil storitve za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

E-asistent podražil storitve za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}


domnevam, da je govora o aplikaciji e-asistent za starše PLUS, ki se plača posebej, ki ponuja drugačne storitve, kot e-asistent za učence PLUS

eA za starše PLUS
Spremljanje ocen in napovedanih ocenjevanj znanja,

napovedovanje, pregled in opravičevanje izostankov,

pregled domačih nalog,

preprosta komunikacija z razrednikom,

pregled šolskega urnika,

pregled dogodkov na šoli,

spremljanje pohval in potrebnih izboljšav.


eA za učence PLUS NOVO

Novost: na željo staršev in učencev smo pripravili nadgradnjo eAsistenta za starše, ki omogoča PLUS pripomočke tudi za učence.
Spremljanje znanja

Pregled vseh ocen po posameznih predmetih.

Priprava na ocenjevanja znanja

Pregled ocenjevanj znanja in pomoč pri planiranju učenja.

Spremljanje dogajanja v šoli

Pregled urnikov, nadomeščanj in drugih dogodkov.

Domače naloge

Pregled nad vpisanimi domačimi nalogami.
[/quote]

No, vcasih ni bilo dveh, je bil samo en, a tudi tu ni problema, lahko enega uporabljajo vsi druzinski clani in zadeva je dejansko uporabna za vse, tako starse, kot dijake.

No, vcasih ni bilo dveh, je bil samo en, a tudi tu ni problema, lahko enega uporabljajo vsi druzinski clani in zadeva je dejansko uporabna za vse, tako starse, kot dijake.
[/quote]

Se strinjam s tabo, problem je samo pri problematičnih učencih, tam pa mora biti obvezno ločeno, da ne pride do zlorabe in brisanja sporočil.
Drugače pa pri nas vse deluje s samo enim E-asistentom….


Ona ti je lepo napisala, da sta dva ločena paketa, tako da otrok uporablja svojega.
Tako on ne more brisati sporočil, namenjenih tebi in si sam na tvojem računu pisati opravičil.

Najprej se pozanimaj, potem pa komentiraj, ker večinoma se največji bedaki delate najbolj pametne!
[/quote]

Nepismena? Jaz pa sem napisala, da ločen paket ni potreben!

No, vcasih ni bilo dveh, je bil samo en, a tudi tu ni problema, lahko enega uporabljajo vsi druzinski clani in zadeva je dejansko uporabna za vse, tako starse, kot dijake.
[/quote]

osnovna tema ni, kako super je bilo včasih, ampak koliko danes kasirajo za asistenta za starševsko aplikacijo poleg plačila za učenčevo aplikcijo.
in starševske definitivno ne rabiš.

osnovna tema ni, kako super je bilo včasih, ampak koliko danes kasirajo za asistenta za starševsko aplikacijo poleg plačila za učenčevo aplikcijo.
in starševske definitivno ne rabiš.
[/quote]

Osnovna tema je, da zdaj kasirajo za obe razlicici.
TI pises, da je Asistent bedarija in da ga ne rabis.
JAZ ti oporekam, ker Asistent je fajn zadeva za mamo, ata in otroka.
Katero verzijo bo kdo narocil, nima veze, obe sta uporabni za vse, enako kot je bila vcasih tista ena sama upoabna za vse.

Osnovna tema je, da zdaj kasirajo za obe razlicici.
TI pises, da je Asistent bedarija in da ga ne rabis.
JAZ ti oporekam, ker Asistent je fajn zadeva za mamo, ata in otroka.
Katero verzijo bo kdo narocil, nima veze, obe sta uporabni za vse, enako kot je bila vcasih tista ena sama upoabna za vse.
[/quote]

če hočeš bit na vsak način helikopterski starš, ki mora nenehno nadzorovat otroka, ga vsekakor rabiš

Ne otrok, ne starš ne potrebujeta e-asistenta. Mogoče je res uporaben, ampak obvezen pa nikakor ni, ravno tako se da brez njega končati šolo.

Moja je lani končala SŠ brez uporabe e-asistenta, nikoli ga nismo imeli, ne ona, ne starši, ne osnovne, ne plačljive verzije.

Obstajajo beležke in zastonj aplikacije in to večini več kot zadošča, da uspešno končajo SŠ.


Ona ti je lepo napisala, da sta dva ločena paketa, tako da otrok uporablja svojega.
Tako on ne more brisati sporočil, namenjenih tebi in si sam na tvojem računu pisati opravičil.

Najprej se pozanimaj, potem pa komentiraj, ker večinoma se največji bedaki delate najbolj pametne!
[/quote]

No sem v torek malo poslušala nebuloze je bilo ravno na to temo. Poslušala sem samo anketo med mladimi ki so rekli ja kje je problem itak se da ugotovit geslo in si sam napiše. Da to pa res ni težava od staršev računalnik odklent ali pa mobitel.
Tako da to da sta 2 paketa pa da otrok ne more to in ono je samo farsa. Otroci pač so korak naprej če želijo bit in bodo vedno našli pot če jo bodo le želeli.
Po moje je pač ključ do vsega zaupanje kje pa otrok dobi informacije glede nadomeščanja ali domačih nalog je pa pač stvar posameznika, kaj mu bolj odgovarja.

Motiš se, tudi jaz pasem oči po samih peticah mojih otrok..pohvalah niti ne toliko, ker nikoli nista nikomur lezla v rit, ampak e – asistenta pa nimam, ker se mi to zdi nepotrebna bedarija.

če hočeš bit na vsak način helikopterski starš, ki mora nenehno nadzorovat otroka, ga vsekakor rabiš
[/quote]

A dej nehi…
Ti je mal argumentov zmanjkalo?

A dej nehi…
Ti je mal argumentov zmanjkalo?
[/quote]
to je moj osnovni argument. da je e-asistent pogrom za odnos med otrokom in staršem. preberi si mnenje enega profesorja zgoraj, kar sem nalepila.

sicer pa, vsak po svoje. če mislite, da morate nadzorovat vsak korak svojega otroka, d amu ne morete zaupat tega, ali hodi v šolo ali ne in kake ocene ima tam… ga kar imejte.


to je moj osnovni argument. da je e-asistent pogrom za odnos med otrokom in staršem. preberi si mnenje enega profesorja zgoraj, kar sem nalepila.

sicer pa, vsak po svoje. če mislite, da morate nadzorovat vsak korak svojega otroka, d amu ne morete zaupat tega, ali hodi v šolo ali ne in kake ocene ima tam… ga kar imejte.
[/quote]

In sem ovrgla to tvojo teorijo s trditvijo iz treh izkusenj z mojimi fanti, da Asistenta dijaki bolj uporabljajo kot starsi!

torej ti kot staršne rabiš asistenta. rabi ga samo dijak. pa saj to že ves čas trdim.
če bi bili ljudje pismeni….

pa ves ta čas ti govorimo, da asistenta rabijo starši, medtem ko šolarji vse izvedo v šoli!
Pa ne vem kaj tebi tu ni jasno!?

pa ves ta čas ti govorimo, da asistenta rabijo starši, medtem ko šolarji vse izvedo v šoli!
Pa ne vem kaj tebi tu ni jasno!?
[/quote]

se pravi, da ti otrok sam noče nič povedat, ali kako?
ja hudo. pol ga res moraš nadzorovat 24/7 in vohunit za njim.

moje sožalje

ps
cel kup odgovorov je, da asistenta uporabljajo samo učenci. daj se potrudi in jih najdi in preberi zakaj.

če hočeš bit na vsak način helikopterski starš, ki mora nenehno nadzorovat otroka, ga vsekakor rabiš
[/quote]

A, če imaš otroka, ki v 5 min pozabi, da ima domačo nalogo, da bo jutri spraševanje pojutrišnjem pisni test, ni vseeno lepo imeti e-asistenta, ki te na to spomne?

A, če imaš otroka, ki v 5 min pozabi, da ima domačo nalogo, da bo jutri spraševanje pojutrišnjem pisni test, ni vseeno lepo imeti e-asistenta, ki te na to spomne?
[/quote]

hja. a vidiš, to je tista potuha. otrok ve, da drugi mislijo namesto njega in si nikoli ne bo rabil zapomnit, da ima nalogo. če pa bo enkrat nalogo pozabil in bo (upam) nosil posledice, pa si bo za drugič zapomnil.

meni se ne zdi taka tragedija, če otrok pozabi nalogo narediti, če se iz tega kaj nauči. dokler pa boste vsi drugi razmišljali namesto njega… pa mu ne bo treba samemu.

kaj mu boš do faksa preverjala obveznosti, kdaj se mora za kaj učit?

otrok naj ima dostop do eAsistenta, če ga že rabi, starš ga pa ne rabi in to ves čas trdim. ker ni potrebe, da jim non stop stojite za ritjo in jih opozarjate, preverjate, opominjate….

hja. a vidiš, to je tista potuha. otrok ve, da drugi mislijo namesto njega in si nikoli ne bo rabil zapomnit, da ima nalogo. če pa bo enkrat nalogo pozabil in bo (upam) nosil posledice, pa si bo za drugič zapomnil.

meni se ne zdi taka tragedija, če otrok pozabi nalogo narediti, če se iz tega kaj nauči. dokler pa boste vsi drugi razmišljali namesto njega… pa mu ne bo treba samemu.

kaj mu boš do faksa preverjala obveznosti, kdaj se mora za kaj učit?

otrok naj ima dostop do eAsistenta, če ga že rabi, starš ga pa ne rabi in to ves čas trdim. ker ni potrebe, da jim non stop stojite za ritjo in jih opozarjate, preverjate, opominjate….
[/quote]

Nimamo doma vsi sedemletnikov. V 9. razredu imajo 15 predmetov, v srednji šol projektov ni da ni. Mali otrok, ki rabi lekcijo iz delanja nalog, e-asistenta res ne rabi, glede tega se strinjamo. Ampak to so lekcije prve triade.

Nimamo doma vsi sedemletnikov. V 9. razredu imajo 15 predmetov, v srednji šol projektov ni da ni. Mali otrok, ki rabi lekcijo iz delanja nalog, e-asistenta res ne rabi, glede tega se strinjamo. Ampak to so lekcije prve triade.
[/quote]

še vedno ne vem, zakaj bi starš moral imeti asistenta, ker imajo otroci 15 predmetov???
in še enkrat, za vse nepismene, polpismene, tistim, ki se ne da brat…, govorim samo o tem, da STARŠI ne rabijo asistenta.

Bi se ti mogoče pozanimala, kaj easistent sploh je? Zadnjič je še tisti psiholog Juhant streljal take kozle, da glava boli. Da ni okej, če otrok pride domov in so starši izvedeli za oceno, preden jim ima otrok priložnost povedati. In zato je easistent slab. Easistent pa ima ravno zato zamik vpisa ocen in se ta scenarij sploh ne more zgoditi. Ljudje torej komentirate zadeve, ki jih sploh ne poznate. S “strokovnjaki” vred. Pri nas je easistent ravno za otroka, da ima vse stvari za šolo na enem mestu, vse obveščanje, urnike, pregled nad ocenami. Jaz ga uporabljam samo, da napišem opravičilo.
[/quote]
Kar pišeš glede zamika ocen je res.

Je pa tako, da je včasih otrok sam moral priti do sistema, kako si bo zabeležil DN, da jih ne bo pozabil, enako velja za teste in podobno in če je pozabil, so bile posledice. In včasih je to celo bolj pomembno kot kakšen podatek iz šolske snov.

Je priročno imeti vse informacije takole zbrane.

Me pa moti, da ima to čez privat firma in ni prišla pobuda za sistem s strani ministrstva. To je določilo le, da bo enkrat vse vodenje obvezne dokumentacije elektronsko in shranjevanje in eni pametni so se spomnili, da če se vodi elektronsko lahko pa to potem pokažejo staršem in zaračunajo, dodali so še nekaj funkcij všečnim staršem in otrokom in tako povečali zaslužek in ker e-asistent ponuja, starši zahtevajo, učitelji pa bolj ali manj pridno tipkajo.

Minca je danes zelo lepo pobarvala risbico in je pohvaljena. Zdaj vsi vemo, prej bi pa Minca doma pozabila povedati, ker mora takoj na balet in nima časa, zvečer pa mame ni, ker je na pilatesu.

še vedno ne vem, zakaj bi starš moral imeti asistenta, ker imajo otroci 15 predmetov???
in še enkrat, za vse nepismene, polpismene, tistim, ki se ne da brat…, govorim samo o tem, da STARŠI ne rabijo asistenta.
[/quote]

A nismo ravno ugotovili, da ima e-asistent za otroka manj funkcij kot za starša? V čem je torej poanta, da plačaš enako za slabši paket? E-asistent za starša plus je primarni paket, vse ostalo je za zraven. Ja, lahko pripneš zraven e-asistent plus za otroka za dodatnih 26 evrov, da bom pa plačala 26 evrov, pa niti opravičila ne bom mogla napisat, mi je pa adijo pamet. Plačam 26 evrov, da ga lahko uporabljamo vsi. V glavnem otrok, za stike s šolo po potrebi jaz. Kaj ni jasno? Vse ostalo ni optimalno.


Kar pišeš glede zamika ocen je res.

Je pa tako, da je včasih otrok sam moral priti do sistema, kako si bo zabeležil DN, da jih ne bo pozabil, enako velja za teste in podobno in če je pozabil, so bile posledice. In včasih je to celo bolj pomembno kot kakšen podatek iz šolske snov.

Je priročno imeti vse informacije takole zbrane.

Me pa moti, da ima to čez privat firma in ni prišla pobuda za sistem s strani ministrstva. To je določilo le, da bo enkrat vse vodenje obvezne dokumentacije elektronsko in shranjevanje in eni pametni so se spomnili, da če se vodi elektronsko lahko pa to potem pokažejo staršem in zaračunajo, dodali so še nekaj funkcij všečnim staršem in otrokom in tako povečali zaslužek in ker e-asistent ponuja, starši zahtevajo, učitelji pa bolj ali manj pridno tipkajo.

Minca je danes zelo lepo pobarvala risbico in je pohvaljena. Zdaj vsi vemo, prej bi pa Minca doma pozabila povedati, ker mora takoj na balet in nima časa, zvečer pa mame ni, ker je na pilatesu.
[/quote]

Ta danes ti spet pade, ker je imela Minca nekaj dni časa, da doma pove staršem. Ker ni, staršem ni treba čakati do naslednjih govorilnih, da izvedo. In to povsem brezplačno. To je vsa razlika. In vprašanje, če bi na govorilne sploh šli, kar pomeni, da najverjetneje niti izvedeli ne bi. Zdaj je pa stvar starša, ali hoče ali ne. Od obveščanja se da namreč odjavit. Nihče nikogar ne sili v uporabo.

A nismo ravno ugotovili, da ima e-asistent za otroka manj funkcij kot za starša? V čem je torej poanta, da plačaš enako za slabši paket? E-asistent za starša plus je primarni paket, vse ostalo je za zraven. Ja, lahko pripneš zraven e-asistent plus za otroka za dodatnih 26 evrov, da bom pa plačala 26 evrov, pa niti opravičila ne bom mogla napisat, mi je pa adijo pamet. Plačam 26 evrov, da ga lahko uporabljamo vsi. V glavnem otrok, za stike s šolo po potrebi jaz. Kaj ni jasno? Vse ostalo ni optimalno.
[/quote]

jamra tista, ki hoče imet dva. zarad mene imej kakršen koli paket hočeš, mnenja sem zgolj, da pretirano bdenje starša nad vsakim korakom, ki ga otrok naredi, tudi elektronsko prek asistenta ni dobro. če imaš asistenta, pa katerikoli paket že zato, da ga uporablja otrok, kul. če ga imaš pa zato, ker, kot je zgoraj ena napisala ti otrok sam nič ne pove, pol pa imaš problem z odnosom, ki ga imaš z otrokom in ti tud asistent konc koncev ne bo pomagal.

jamra tista, ki hoče imet dva. zarad mene imej kakršen koli paket hočeš, mnenja sem zgolj, da pretirano bdenje starša nad vsakim korakom, ki ga otrok naredi, tudi elektronsko prek asistenta ni dobro. če imaš asistenta, pa katerikoli paket že zato, da ga uporablja otrok, kul. če ga imaš pa zato, ker, kot je zgoraj ena napisala ti otrok sam nič ne pove, pol pa imaš problem z odnosom, ki ga imaš z otrokom in ti tud asistent konc koncev ne bo pomagal.
[/quote]

Očitno si me z nekom zamenjala.

se pravi, da ti otrok sam noče nič povedat, ali kako?
ja hudo. pol ga res moraš nadzorovat 24/7 in vohunit za njim.

moje sožalje

ps
cel kup odgovorov je, da asistenta uporabljajo samo učenci. daj se potrudi in jih najdi in preberi zakaj.
[/quote]
Glede na to, da si toliko proti asistentu sem prepričana, da ga prav pri vas doma največ uporabljate!
Nas pa tukaj prepričuješ kako je to brezvezna zadeva za starše!
Če bo zaupanje pri vas doma, ti ne bo treba leteti vsak teden v šolo, ker pač gospa ne uporablja modernih zadev!

New Report

Close