Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ginekolog in obsojanje

ginekolog in obsojanje

In zakaj potem zdravnik, ki je strokovnjak, predpiše kt? Ne zna svetovati nič boljšega? Obsojate mamo, ki ni hčerki predpisala tablet, ampak jih je ginekolog. Kaj bi pa ve, ki ste tako pametne, svetovale? Naj se vzdrži spolnosti? Kaj a potem, ko bo nezaželjena nosečnost?[/quote]
Zakaj? Zato, ker je tako najlažje. Zanj ni zastonj, ženskam in moškim je pa tudi najbolj komot. Če je pa najbolj varno, se pa nihče ne vpraša. In ne recite mi, da mislite, da je komu na tem svetu, razen vam (če?), kaj mar za vaše zdravje?!

Zelo dobro napisano in se pridružujem.

In zakaj potem zdravnik, ki je strokovnjak, predpiše kt? Ne zna svetovati nič boljšega? Obsojate mamo, ki ni hčerki predpisala tablet, ampak jih je ginekolog. Kaj bi pa ve, ki ste tako pametne, svetovale? Naj se vzdrži spolnosti? Kaj a potem, ko bo nezaželjena nosečnost?[/quote]

In ker zdravnik predpise tablete je to zdej ok? Bog nam pomagaj! Ti ocitno ne ves kako deluje zdravstveni in farmacentski sistem. In ocitno mislis, da samo tabletke preprecujejo nezazeljeno nosecnost?! Dejte si prebrat vsi, ki tako vehementno zagovarjate kt se kaksno neodvisno studijo glede ucinkov in vsebine kt, ki je ni financiral farmacevtski lobij. Ena se pise, da je sedaj v tabletkah mnogo manj hormonov kot pred 20 leti, ja ampak na racun cesa? Potem je vec drugega. Poleg tega tabletke niso.samo hormoni ampak tudi stereoidi. Ponavlajm, vsaka zenska, ki uporablja kt brez da.bi se o niih pozanimala je neodgovorna.

Pri 15 ima najstnik samo eno stvar v glavi…tako pač je. A nekateri resno niste bili nikoli najstniki? Vas ni nikoli razganjalo? A dajte no. Vas je, vaše otroke pa ne sme. Če te razganja te pač razganja in se bo stvar prej ali slej zgodila. Če hoče jemati kt naj ji pač jemlje. Še vedno boljše kot pa da zanosi.

Zagovarjam opcijo, da je pri 15 letnici se prezgodaj za seks in neodgovorno. Moj argument je to, da tudi izpita za avto, ne dobis pred 18 letom starosti, ker moramo lociti do kje so otroska oziroma najstniska leta in od kje naprej je odraslost. Tudi v sluzbo te ne sprejmejo pred polnoletnostjo, razen preko studenta, ampak to ni sluzba preko pogodbe o delu, oziroma za nedolocen cas…in še in še takih omejitev obstaja v zivljenju. Edino pri spolnosti, so mame in smrklje kar same znizale to mejo in edino tam so meje za vstop v svet odraslosti izginile.
Zagovarjam dejstvo, da ce si premlada za samostojno zivljenje in za skrb samega zase, si NEPREKLICNO PREMLADA TUDI ZA IGRANJE S SEKSOM in kontracepcijsko kemijo. Ce taka smrklja slucajno zanosi, a je sposobna poskrbet za posledico, ko bo cez devet mesecev prosel na svet NOV CLOVEK, ne igracka, ki ga bo komaj odrasla, ze sama morala uciti o seksu in odgovornosti.
Ja, hvala bogu, da imamo moznosti za splav, a ne da? Bomo sli pa tja po pomoc. Pomoc? Kaksna pomoc je to, ko se ti cez nekaj casa zacne v mozganih pojavljati krivda, da si zaradi lastne malomarnosti ubil zivo bitje?
In posledice, ko cez toliko let zares ustvaris za druzino primerno okolje, potem pa izves, da posledicno zaradi uzivanja v mladosti ne mores vec imeti otrok? Tudi zaradibprezgodnje in neprimerne kontracepcije. In to se potem ne tice samo doticne uzivacice, ampak tudi njenega partnerja-moza in njegove druzine, ki se na zalost zastonj veseli skorajsnjih vnukov, necakov…In na koncu partner zgubi zivce in potrpljenje ter odide k drugi, taki, ki mu bo lahko dala to, zaradi cesar v bistvu obstaja trajna zveza med dvema clovekoma. Vsaj v vecini.
Podpiram pa dejstvo, da hcerka pove materi o teh zadevah, oziroma, da jo tudi mati poduci, kako se temu streze in upam da tudi, z vsemi moznimi posledicami. Ker danes vzgoja temelji na tem, da bog ne daj strasiti otrok, oziroma ze pri majhnih otrocih ne smes uporabiti primera, da ce bo na morju otrok sam sel v vodo, da pride podvodni moz, ali pa, da je volk pojedel Rdeco kapico, ker je sla sama v gozd…a ne starsi -30+?

Džizs, še ena, ki ji je edino bistvo, smisel, alfa in omega bivanja razplod in nadaljevanje vrste. Le kaj vraga ima vsa ožja in širša žlahta s tem ali bodo ta mladi imeli otroke ali ne? Če pa kateri dedec zapusti žensko, bo prej zaradi takega angelčevskega pogleda na seks, ki je enak sposobnosti vožnje avtomobila kot da izpita ne bi nikoli delala.

Bog pomagaj, toliko neumnosti na kupu pa že dolgo nisem prebrala.
p.s. manjka ti en dober seks 😛

Pa kaj paničarite, kot se zadeve razvijajo, se dekleta dandanes tudi po Evropi pri teh letih že poročajo, ali celo še prej. Morda bo čez kako generacijo tako tudi pri nas.

Sama sem šla pri 21tih za eno leto na tablete – nikoli več. Tako da bi jih še manj kot sebi privoščila svoji hčeri. Če je odnos med vama res tako lep in iskren kot pišeš, hčeri predvsem položi na srce, naj s SO počaka. Ne zaradi tebe in tvojih sodelavk, ampak zaradi sebe. Sama mladoletni hčeri nikoli in nikdar ne bi z lahkim srcem dopustila jemanja hormonskih preparatov, ker njeno telo še ZORI! Je še daleč od tega, da bi se že uravnovesilo in vzpostavilo svoje lastno ravnovesje! Dekle ima morda leto ali dve svoj ciklus in je še daleč od tega, da bi bilo telesno res zrelo in doraslo. In še preden je zrelo, bi ga radi na silo zatrli in spravili v neko umetno stanje, ki najbolj “Izi”? Se kdo vpraša, zakaj je danes toliko neplodnih parov? Zakaj toliko žensk, ko pride do tega, da bi pa zanosile, ugotovijo, da sploh nimajo svojega ciklusa? Kako naj ga pa imajo, če ga zatrejo še preden se sploh vzpostavi in razvije?

Nenazadnje – nobena zaščita ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Kaj, če tabletka odpove? Kaj, če dekle pri 15tih zanosi? Verjetno fant ni prav veliko starejši. Torej – kaj potem? Splav? Najstniška mama? Kaj?

Ja, se spomnim svoje najstniške dobe in ne, nismo se do poroke gledali in za rokce držali. Poznali smo marsikaj, mariskaj preizkušali, raziskovali telesa fanta in punce, se imeli lepo, uživali – ker konec koncev spolnost vendarle ni samo in edino spolni odnos – ali kako? Če imata s hčero res takoodprt odnos, ji predvsem to povej. V spolni odnos naj pa gre, ko bo vsaj približno sposobna nositi tudi morebitne posledice. Do takrat ji pa ni treba nog prekrižanih držat niti s tableti uničevat svojega mladega telesa.

Pa o zaščiti jo pouči – tisti, pred SPB, na to se tako rado pozablja, pa je ZELO ZELO ZELO pomembno in tudi usodno! Durgače pa – obisk pri ginekologu je super poteza in zarad tega sigurno nisi slaba mama. Da greš pa o tem v pisarni čvekat pa ….. obrni situacijo in se postavi v kožo svojo hčere – kako bi bilo tebi, če bi vse mamine sodelavke vedele, da se imaš namen s svojim fantom dol dat?! Kokoš!


Super post!!!

Avtorica, enim komentarjem se lahko le nasmehneš. Tiste, ki blebeteajo o prezgodnji spolnosti in da si jo ti v to porinila… to pišejo naivnice. Pojma nimajo ali njihovi otroci seksajo ali ne. Tebi hči zaupa. Dejstvo pa je, da vsi pa tega ne razlagajo staršem. Jaz osebno nisem nikoli povedala, da imam fanta, da seksam. Ni šans, da bi to doma razlagala.

Bi pa vseeno nekaj pripomnila. Hči zaupa TEBI, ti si pa njeno zaupanje izkoristila, ker si stvari razlagala sodelavkam. Bi bila hči zadovoljna, da to razpravljaš z nekimi babnicami. Če je njej to ok, potem super. Drugače pa naj to ostane med vama. Drugače pa super, da sta to predebatirali.

Glede KT: tu pa mislim, da je potrebna s hčero daljša debata. Prebrskaj kake vse težave lahko povzročijo KT. Jaz sem imela nekaj zelo zoprnih težav pa sem bila kar precej starejša. Zamenjala več KT in ni pomagalo. Po drugi strani pa večina punc v SŠ je jemala KT pa ni imela nobenih težav, vsaj povedale niso. V glavnem naj fajn razmisli glede KT, povpraša ginekologa glede stranskih učnikov in mogoče se odloči raje za kondome. Ne vem, to mora sama preštudirat.

Imam eno leto mlajšo hči, ki nima fanta in tudi sicer takole resnih pogovorov še nismo imeli.

Moje mnenje:

1. Kolikor jaz vem, kt so včasih priporočali za resno zvezo. Zdaj sta stara ene 15, 16 let. Zveza s tem fantom verjetno ne bo prav dolgo trajala, tudi če sta zdaj 8 mesecev skupaj. Svoji hčeri bi zato jaz osebno predlagala kondome in ji zabičala, da nikoli in nikdar brez.

2. Glede stranskih učinkov kt se jaz ne bi tako sekirala. Jaz nisem imela nobenih, sem pa kt začela jemati pri 18 in nato s presledki nekako dvanajst let.

3. Nikoli se o tem ne pogovarjam s sodelavkami v službi.

Statistično gledano se to najpogosteje dogaja tistim parom, kjer samo moškemu ni do otroka.

V Sloveniji so trenutno opazno bolj problematični splavi zrelih žensk, starejših od 40 let, kot najstniški splavi. Skratka, najstnice so pametnejše od svojih mater. Tako da bi vprašanje prej morala postaviti tej mami, ki sprašuje za svojo hčer – mama, kako pa ti skrbiš za svojo zaščito?????

Sicer pa, tragedija je za mlado punco oziroma mlad par enaka, če sta stara 15 ali 18, popolnoma nobene razlike ni.

Statistično gledano se to najpogosteje dogaja tistim parom, kjer samo moškemu ni do otroka.[/quote]

Kaj bolj zanesljiv vir od tvojega šovinističnega natolcevanja mogoče?

Po moji statistiki so pa za daleč največ splavov krivi moški, ki se otepajo kondomov in odgovornost za preprečitev nosečnosti prelagajo na žensko.

V Sloveniji so trenutno opazno bolj problematični splavi zrelih žensk, starejših od 40 let, kot najstniški splavi. Skratka, najstnice so pametnejše od svojih mater. Tako da bi vprašanje prej morala postaviti tej mami, ki sprašuje za svojo hčer – mama, kako pa ti skrbiš za svojo zaščito?????

Sicer pa, tragedija je za mlado punco oziroma mlad par enaka, če sta stara 15 ali 18, popolnoma nobene razlike ni.[/quote]
No ja, kljub vsemu mislim, da ni primerno o neželeni nosečnosti govoriti kot o tragediji.


Takih komentarjev pa res ni treba. 15-letnica ni več otrok, je adolescentka in prav je, da jo mati pripravlja na odgovorno spolnost. Ampak ravno kt pa…[/quote]

In kaj je narobe s komentarjem? Ne moreš pogledat resnici v oči? Avorica želi naše mnenje in moje osebno mnenje je pač takšno. 15 letnica JE otrok in sex bi moral biti njena zadnja skrb. In ja, je odvisno v veliki meri od vzgoje, žal.

V Sloveniji so trenutno opazno bolj problematični splavi zrelih žensk, starejših od 40 let, kot najstniški splavi. Skratka, najstnice so pametnejše od svojih mater. Tako da bi vprašanje prej morala postaviti tej mami, ki sprašuje za svojo hčer – mama, kako pa ti skrbiš za svojo zaščito?????

Sicer pa, tragedija je za mlado punco oziroma mlad par enaka, če sta stara 15 ali 18, popolnoma nobene razlike ni.[/quote]
No ja, kljub vsemu mislim, da ni primerno o neželeni nosečnosti govoriti kot o tragediji.[/quote]

Hm, stara sem 50 in nosečnost bi bila zame ta moment ena večjih tragedij, ki me lahko doleti. Se pač zavedam, kaj to potegne za seboj v vsakem primeru.
Štručke so fajn in otroke imam rada, svoje in tuje. Tudi čokolada je fajn in masten burek, če si zdrav. Če pa nisi, pa lahko prineseta tragedijo.


Takih komentarjev pa res ni treba. 15-letnica ni več otrok, je adolescentka in prav je, da jo mati pripravlja na odgovorno spolnost. Ampak ravno kt pa…[/quote]

In kaj je narobe s komentarjem? Ne moreš pogledat resnici v oči? Avorica želi naše mnenje in moje osebno mnenje je pač takšno. 15 letnica JE otrok in sex bi moral biti njena zadnja skrb. In ja, je odvisno v veliki meri od vzgoje, žal.[/quote]
Sorry, ampak 15-letnica ni več otrok, je odraščajoča oseba.


No ja, kljub vsemu mislim, da ni primerno o neželeni nosečnosti govoriti kot o tragediji.[/quote]

Hm, stara sem 50 in nosečnost bi bila zame ta moment ena večjih tragedij, ki me lahko doleti. Se pač zavedam, kaj to potegne za seboj v vsakem primeru.
Štručke so fajn in otroke imam rada, svoje in tuje. Tudi čokolada je fajn in masten burek, če si zdrav. Če pa nisi, pa lahko prineseta tragedijo.[/quote]
Zdravstveni razlogi so seveda nekaj povsem drugega. Ampak če govorimo o zdravih mladoletnicah, zakaj bi bila to tragedija? Ker ne bo mogla uživati življenja? To je zahodni koncept hedonizma, ki vidimo, kam nas pelje.

Statistično gledano se to najpogosteje dogaja tistim parom, kjer samo moškemu ni do otroka.[/quote]

Kaj bolj zanesljiv vir od tvojega šovinističnega natolcevanja mogoče?

Po moji statistiki so pa za daleč največ splavov krivi moški, ki se otepajo kondomov in odgovornost za preprečitev nosečnosti prelagajo na žensko.[/quote]

Sicer ne vem kakšno zvezo ima tole z delovanjem tabletk pa vseeno smatram, da tvoje ugotovitve niso točne. Redki so moški, ki se otepajo kondomov in ženskam na silo dajejo noge narazen. Po drugi strani pa so tudi redke ženske, ki jim je slednje posledica pogojnega refleksa. In kot tretje – ali ne spada odločitev o splavu pod pravico odločanja o svojem telesu?

In kaj je narobe s komentarjem? Ne moreš pogledat resnici v oči? Avorica želi naše mnenje in moje osebno mnenje je pač takšno. 15 letnica JE otrok in sex bi moral biti njena zadnja skrb. In ja, je odvisno v veliki meri od vzgoje, žal.[/quote]
Sorry, ampak 15-letnica ni več otrok, je odraščajoča oseba.[/quote]

Moje mnenje ostaja enako. 15 letnica JE otrok. Če sodiš po svoji hčerki, obstaja možnost, da je tvoja prehitro “odrasla” 🙂


Sorry, ampak 15-letnica ni več otrok, je odraščajoča oseba.[/quote]

Moje mnenje ostaja enako. 15 letnica JE otrok. Če sodiš po svoji hčerki, obstaja možnost, da je tvoja prehitro “odrasla” :-)[/quote]
Se bova pač strinjali da se ne strinjava. Btw, uradno pri kateri starosti pri nas lahko mladoletnik da privoljenje za seks?

Mame se rade slepijo. Tudi moja se je.
Sem čez 30, pa smo pri 15-16ih že skoraj vse v srednji imele spolne odnose in fante. Samo tri se spomnim da so bile do 4ga letnika samske in device.
Seveda so vse naše mame bile sveto prepričane da njihove punčke pa ne. V mojem razredu je bilo 16 punc. Za 6 jih vem da so tekom srednje šole delale splave. Brez vednosti staršev seveda. Večina jih je celo v šolo nenamazane hodilo, potem so se pa preoblekle in namazale v šoli. Tapridne punčke :).

V glavnem hočem povedat, da bi bilo moje srednješoljsko življenje dosti lepše in lažje če bi imela mami kot je avtorica teme. Tako da samo pohvale.
KT sicer ne maram ker so živ strup za ženske, ampak to lahko kasneje še vedno zamenja.

Moje mnenje ostaja enako. 15 letnica JE otrok. Če sodiš po svoji hčerki, obstaja možnost, da je tvoja prehitro “odrasla” :-)[/quote]
Se bova pač strinjali da se ne strinjava. Btw, uradno pri kateri starosti pri nas lahko mladoletnik da privoljenje za seks?[/quote]
Bemtiš, pa je ravno 15, sem šla gledat.

https://en.wikipedia.org/wiki/Ages_of_consent_in_Europe#Slovenia

///, kakšna odkrita debata z ‘otrokom’, če je možna, nikoli ne škodi. Ampak odkrita, ne kaj bi ti rada.

New Report

Close