Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ginekolog in obsojanje

ginekolog in obsojanje

Še nobena ženska ni rabila dovoljenja mame za seks, in tudi če ni znala do ginekologa si je znala vsaka od nas sleči hlačke. To so vse neumnosti, kar pričate tule na petih straneh. Pa kdaj da začet seksat, ko si psihofizično sposoben? Pa kaj blebečete? Pri 15 se tistemu, ki to hoče, pač zdi, da je psihofizično popolnoma sposoben in če mu bo mama rekla , da ni, bo vseeno probal. Tudi, da je mus treba h ginekologu pred seksom je bedarija, mogoče če si star 30 let in rabiš kt, drugače pa mislim, da celotna generacija začne seksat brez blagoslova doktorja in župnika in tako že tisočletja. Za prvi seks rabiš enga fajn fanta in kondome. Ne pa nasvete doktorjev, mam in sodelavk, po možnosti sosedov, časopisja, Združenih narodov, in kaj vem kaj.

Pa sigurno je tudi ta hči od avtorice že seksala s svojim fantom, ali pa vsaj naredila že vse razen zadnje baze, drugače ne bi že o kt govorili.

Kot da ste vsi iz kloštra.


To je mnenje je tisto, ki ga vecina ta pametnih monad tle gor ignorira. Ker live is live in ker izpod jabolke ne pade hruska. Kar se Micka nauci, to Mica zna. Kakrsni starsi, tak otrok. In za to imam dokaz: moj 16 letni sin, lep normalen fant, pravilno seksualno usmerjen – 1000 procentno, niti od dalec se ne razmislja o puncah-sploh o eni bolj resni, se najmanj pa ne o seksu. To vem zato in zanesljivo, ker se o tem pogovarjava, veckrat na mesec in ker mi zaupa tudi druge stvari, ki marsikateri monadi v primeru njihovih otrok niso znane in ker monade verjetno niso zaupanja vredne frajarke.

Pa se tebi zdi normalno, da tako osebne stvari razlagaš sodelavkam? Še posebej, ker ne gre za tvoje osebne stvari…

Fak o hčerinem spolnem življenju s sodelavkami razglabljate?

P U H O G L A V K A


In kdaj so začeli seksat (če sploh so že) oziroma kdaj je po tvoje to dopustno in upravičeno?[/quote]
Ali so že ali niso, ni vaša stvar. Kdaj sexat upravičeno ne znam odgovorit, ker je neumno vprašanje. Kdaj je pa dopustno – ko so psihofizicno zreli za to.[/quote]

… za določitev časa, kdaj nastopi psihofizična zrelost, so verjetno (brezpogojno) pristojni starši… Al kako?

Nikjer v mojem postu nisem zasledila, da ima hci namen ze takoj jutri skocit med rjuhe. Zaveda se, da je stara 15 let. Tudi s fantom sta se pogovarjala in ji je rekel, da je ne bo silil v spolnost in bo pocakal, da bo sama spoznala, kdaj bo cas zato. Tudi sodelavkam nisem razlagala o hcerini spolnosti. Ampak smo se pogovarjale o zasciti. Jaz sem samo omenila, da se je moja hci odlocila za kt in da mi ni najbolj vsec.
Povedala sem hcerki o slabostih in prednostih jemanja kt. Tudi ginekologinja ji je. Ampak ji je dala za zacetek samo eno skatlico, ker ima probleme z zelo bolecimi menstruacijami. Baje, da vplivajo tudi na kozo. Hci je rekla da jih bo en mesec jemala in bo videla, ce bo imela kaksne tezave. Da pa sva se sploh pogovarjali o spolnosti, pa se mi zdi, da je to naloga vsake mame. Ene pac prej, druge pozneje, tretje pa, ko je ze prepozno.


Čakaj malo, kako to misliš?[/quote]

Kaj kako? Če ji pri njenih rečem ok, pa daj, te peljem h ginekologu po KT, je zame to aktivna podpora in spodbujanje prezgodnje spolnosti.


Ali so že ali niso, ni vaša stvar. Kdaj sexat upravičeno ne znam odgovorit, ker je neumno vprašanje. Kdaj je pa dopustno – ko so psihofizicno zreli za to.[/quote]

… za določitev časa, kdaj nastopi psihofizična zrelost, so verjetno (brezpogojno) pristojni starši… Al kako?[/quote]

Seveda ne. Samo pri 15 pač še noben ni psihofizično dovolj zrel za spolnost.

Vidve. Ti in hčerka, ne pa sodelavke.


jemati tabletke, da ji ne bodo mozoli rasli in bo imela lepšo kožo. Pa zoper boleče menstruacije. Predvsem se ti dooooooooooooooooobro najprej pozanimaj o čem je govora, ko se govori o tabletkah. ker kaže, da nimaš pojma.
Skratka sploh ne gre še za kontracepcijo, ampak za vsak slučaj. A veš kako se takim reče – zvodniki.
Ampa eni razumejo prej ene pozneje, ene pa nikoli. Mame namreč.

… za določitev časa, kdaj nastopi psihofizična zrelost, so verjetno (brezpogojno) pristojni starši… Al kako?[/quote]

Seveda ne. Samo pri 15 pač še noben ni psihofizično dovolj zrel za spolnost.[/quote]
Zakon pravi drugače. Samo povem.

Moja je stara 18 in še sploh ni imela fanta. Se mi zdi, da se ji sploh ne mudi.

Je pa zelo pridna in uspešna učenka, ima veliko prijateljic in prijateljev. Je zelo odgovorna,
včasih, ko jo vprašam, kaj pa kaj fantje, mi odgovori, da nima časa za te stvari,
da jo gimnazija in vse stvari zraven nje, preveč utrudijo.

Pa si mislim, mogoče bo pa našla fanta, ko bo na faksu. Če pa ne, pa se vam takrat oglasim 🙂

Tako, da ne metati vsa dekleta v isti koš. Kakor kot otroka vzgojiš, takega imaš.

Pozabila sem povedati, da otroci, ki doma ne dobijo dovolj ljubezni, gredo zelo hitro v spolnost in jo iščejo na tak način v odnosih z drugo osebo.

Ne vem, kaj naj bi imela vzgoja pri tem. Mogoče ima nizek libido, mogoče je aseksualna, mogoče jo fantje ne zanimajo… Vse to obstaja.

Za moje pojme si dobra mama. Sprejela si dejstvo da je tvoja hci ze stopila v vode najstniskih ljubezni in da se lahko zgodi da bo spolno aktivna. Posledice so vama obema jasne in samo v plus vam stejem da ste jo peljala h ginekologu in ji dovolila da je tudi sama odgovorna za zascito in za to ne racuna na fanta. Seveda bo vseeno morala biti pozorna na spolno prenosljive bolezni in tu kondom odigra svojo vlogo. Ne se ozirat na ljudi ki jim strah pred lastnimi tabuji preprecuje da bi svoje otroke dovolj zgodaj naucili sprejemati posledice in biti odgovorni se preden se kaj resnega zgodi. Zal je danes se vedno prevec najstniskih nosecnosti ker so si starsi zatoskali oci ces moja hci pa se ni spolno aktivna saj jo se nisem peljala h ginekologu vmesnje pa ta zmeden deklic dal noge narazennze polovico fantom v osnovni soli ker ji doma niso znali privzgojiti zdravega odnosa do spolnosti.

Boljše, da se pri 15 fila s kemijo, če misli seksat, kot da jo voziš na splav. Vprašanje, kolk mulci kondome uporabljajo.

…in to vse, ki govorite o pridnih pupikab, ki pri 15 letih ne mislijo na seks.

1. Avtorica teme – super, da imaš odprt odnos d hčerko, sram te bodi, da o njeni zasebnosti govoriš s sodelavkami. Pa ne le o njenem, posredno govoriš o zasebnosti hčerkinega fanta. Not good. Ampak to je edina kritika, ki jo imam. KT pa – na vsako telo drugače vpliva. Jaz sem jih začela jemat pri 17 zaradi neznosnih menstruacij.

2. Odličnjakinje so včasih še večje radodajke. V moji generaciji jih je bilo nešteto – izgubile nedolžnost pri 13.

3. V pogovoru s 16 letnico, odličnjakinjo na splošni gimnaziji, sem izvedela, da je v pol leta zamenjala 18 spolnih partnerjev. Da s sošolkami med vikendi redno seksajo, tudi v parku, ker s tem pridobivajo točke pri “kul tipih”. Prav dijaški šport je, da čez vikend dobijo čimveč “prijateljev” za oralni, analni ali “dolgočasni navadni seks”.

In to je realnost današnje mladine. Nedolžnost izgubi večina pri 13, 14, redki pri 15, 16, če kasneje si pa tako “luzer”. Dandanes redko keri najstnik kadi, to ni več in, kul si, če podreš čimveč bejb/fantov. Dekleta dobivajo menstruacijo pri 10ih, tudi prej, ne več pri 13ih in jih zato še toliko prej razganja. In namesto, da utopično verjamete, da bodo vaše punčke (ki že davno to niso več) nedolžne do 18 in še čez… se z njimi raje pogovarjajte o zašiti in varnem seksu. Če pa boste v eno jim tumile, da je seks do 18 skorajda PREPOVEDAN, boste pa prve, ki bodo skupaj s svojimi “deklicami”, stale v vrsti za splav.


Kakršna mati, takšna hči. Če si ti lajdraste sorte, ja, hči ne more biti drugačna. Ampak, da te izobrazim- obstajajo drugačne. Matere in hčere.


Spolnost tvoje deklice pa se tiče predvsem zasebnega kroga in je verjetno bolje, da o tem ne govoriš s sodelavkami. Ljudje o spolnosti drugih radi nakladajo, si izmišljujejo in opravljajo brez, da jim karkoli poveš in je vse, kar rečeš, preveč.
Sicer sem pa jaz naredila enako. Ko je bila z enim fantom več kot tri mesece, sem jo peljala h ginekologinji, kjer se je lahko pogovorila in vprašala še vse, kar jo je zanimalo in se nazadnje odločila za KT. Meni se zdi neodgovorno tiščati glavo v pesek in ne pomagati. Otrok je tvoj, naučiti ga moraš jesti z žlico… in tako skozi leta prideš tudi do toške, ko ga moraš naučiti tudi odgovorne spolnosti.

ahh, dej no – ko gledam nekatere današnje 10, 11-letnice, ki so že takrat vse joškaste in ritaste, prve zrele babe ( jih kažejo 5 let več, kot so stare), potem pa tudi ena taka 15-letnica, če že mora in hoče in je razvita, naj pač seksa. Bo pač prej odcvitala, se izztrošila, prej postara., ker bo jedla pač toliko prek hormnosko oralno kontracepcijo. KT so pač zaščita poliniji najmanjšega odpora, samo se naj potem dekle ne čudi, če bo že pri 22ih nabujala ko krofek, imela morda strdke, avtoimune bolezni neznanega vzroka – KT niso bombonkči. in osebno ne zagovarjam samo tega, da dekle v intenzivni fazi rasti in razvoja ( kar 15 letnisa še je, čeprav ima že menzes in izgleda razvita vizuelno kot 22 letnica), ampak kosti ji bodo pa še rasle, pa hrustanec tudi do vsaj 18 leta 🙂 In KT , hormoni, takole umetno naredijo kar precej škode na ženskem telesu, če ne prej, pa po porodu, ki je stres za že prej obremenjejo telo, prezgodaj z umetnimi hormoni.

Ker vseeno bolje tako, kot pa kak prezgodnji splav ali nosečnost. Če že more seksat, ker je to tako in in moderno dandanes 🙂

Pa nisem nobena tercialka, sama sem začela pri skoraj 18-ih, pa mi ni žal – pri 40-ih + nisem ne scuzana, ne iztrošena, kot moje sošolke in vrstnice, ki so začele že v srednj išoli, pa so sedaj prave mamke -tudi se filale s KT tabletami od 14. 15, .leta pred 30-imi leti…..

1. Pri 15. je veliiiikoooo premlada za seks.
2. Glede na to, da se zaveda odgovornosti, ki jo s seboj prinaša seks, je bolj zrela kot večina tukajšnjih komentatorjev.
3. NISI neodgovorna mama, pač pa ZELO, ZELO odgovorna. S hčerko ti je uspelo vzpostaviti odnos, ki ga 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mam nima.
4. Če je ginekologinja predpisala tabletke, je že vedela, komu in zakaj jih predpisuje. Tabletke nimajo takih odmerkov hormonov kot pred 50. leti in to bi vi, forumski strokovnjaki, ki kritizirate tole mamo in njeno hčer, morali vedeti!

Ne vem, koliko ste komentatorji stari. Sama sem 35 in kot se spominjam, je nekaj sošolk (cca. 8 od 17 v 1. letniku gimnazije, bili smo zelo povezan razred in smo si take stvari povedale) že imelo redne (!!!) spolne odnose, t.j. 1x tedensko. Le ena od njih je imela eno leto fanta, ostale so seksale na morju, zvečer, ko so šle ‘s prijateljicami ven,’ med odmori v šoli itd. Večinoma je šlo za prekinjen spolni odnos, redko za kondome. Je to bolj odgovorno? Ne bi rekla.

P.s.: Sama sem imela prvi spolni odnos pri 21. letih, prvič sem tabletke dobila pri 17., ker sem imela nenormalno boleče menstrualne krče. Prijateljica jih je iz popolnoma enakih razlogov dobila pri 13.
Prijatelj in sošolec je imel pri 13. prvi spolni odnos z enako staro sošolko iz paralelke, ‘razmerje,’ za katerega ni vedel nihče, je trajalo do konca OŠ, seksala sta vsaj 1x dnevno v WC-ju med urami ali odmori, brez zaščite. Je to odgovorno?


Kakršna mati, takšna hči. Če si ti lajdraste sorte, ja, hči ne more biti drugačna. Ampak, da te izobrazim- obstajajo drugačne. Matere in hčere.[/quote]

Nisem ne lajdrasta, niti mati, imam pa veliko izkušenj z otroki in mladostniki in mi marsikaj zaupajo. Tiste najbolj pridne pupike, ki imajo takšne posesivne mame, ki o njih “vse” vejo, so ponavadi najbolj spolno aktivne. Samo povedala sem kakšno je stanje, če pa tega ne moreš sprejeti in me obsojaš in mi daješ nalepke brez, da bi me poznala pa je to tvoj problem. 😉


Kakršna mati, takšna hči. Če si ti lajdraste sorte, ja, hči ne more biti drugačna. Ampak, da te izobrazim- obstajajo drugačne. Matere in hčere.[/quote]

Nisem ne lajdrasta, niti mati, imam pa veliko izkušenj z otroki in mladostniki in mi marsikaj zaupajo. Tiste najbolj pridne pupike, ki imajo takšne posesivne mame, ki o njih “vse” vejo, so ponavadi najbolj spolno aktivne. Samo povedala sem kakšno je stanje, če pa tega ne moreš sprejeti in me obsojaš in mi daješ nalepke brez, da bi me poznala pa je to tvoj problem. ;-)[/quote]
A to misliš tiste mame, za katere v službi in na monu vsi vedo, da njihove 15 letne punčke pa že sexajo?

V sorodu imam sestro, ki dela v ginekološki ambulanti. Pravi, da je deklet starih 15.let, ki pridejo po tabletke zelo veliko. To še ni največji problem. Problem je ko prihajajo dekleta stara 18,19,20 let in imajo že spolne bolezni. Potem je pa jok in stok.

Tabletka reši dekle le pred nezaželeno nosečnostjo, ne pa pred spolnimi boleznimi ! Tiste, ki mislite da ste s tem, ko ste svoji hčerki preskrbele tabletke in ste s tem naredile kar je bilo potrebno, se motite.

Mlade je potrebno podučiti o nevarnosti spolno prenosljivih bolezni in naj spoštujejo sebe in svoje telo, ne pa da do 20.leta zamenja že 5 ali več partnerjev ! Saj nismo živali, no da bi kar danes z enim jutri z drugim.

Svetohlinke so najhujše. Nobena nobeni nič ne pove, mater porivajo razni tipi po svojih stanovanjah, hčerko pa drugi tipi v avtih..

New Report

Close