Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ginekolog in obsojanje

ginekolog in obsojanje

..pri 14ih rekla, da naj grem po kt h ginekologinji, ni pa sla z mano. vedela je, da imam fanta, katerega pa je tudi poznala.
sla sem v ambulanto za mladoletnice, opravila prvi pregled (pogovor) in dobila kt.
kot zascito pred nosecnostjo in hkrati za omilitev obilnih in grozno bolecih menstruacij s krci.
trinovum se jim je reklo in so bile namenjene mladoletnicam.

da ne pozabim: to je bilo pred 25imi leti.

Nekateri ne dojamejo da se časi spreminjajo, 15 let danes za sex, to je pogosta in običajna stvar. Menim pa da bi ji kt dolgoročno škodile, mogoče bi novaring bil bolje, najbolje bo pa ginekologinja vedela. Je pa tudi lepo da imata odprt odnos kar je za razliko od sexa pri 15, danes redka stvar.

Lp

Nobena tableta ni brez stranskih učinkov, niti lekadol. Kontracepcijske tabletke pa se dobijo na recept, to ti tudi nekaj pove. Igranje s hormoni. Predstavljaj si, koliko teh tabletk poje ena ženska, ki je spolno aktivna od petnajstega leta, otroka pa si želi imeti tam okoli 22. leta. Ne mislim študentk.

Ja, in kaj naj bi se zgodilo?

p.s. A na študentke drugače vpliva?

Ne, ne počnejo tega, da bi imeli kontrolo nad ženskami, pač pa zato, da zaslužijo.
Ko sem se sama pred cca 5imi leti prijavila na prvi ginekološki pregled (ja, bila sem že odrasla), so mi rekli, da naj pridem kar čez cca 1 teden na posvet. Ko pridem, smo tam bile 3 punce, ki nas je ginekologinja vzela v svojo pisarno, da nam “predava” o kontracepciji. To pa je izgledalo takole: na mizo je postavila ene 15-20 škatel različnih tabletk, ki so na trgu dobavljive in to je bilo to. Vprašala nas je še, katere bomo vzele in to je bilo konec “predavanja”. Punci poleg mene sta vzeli vsaka svoj recept za ene izmed tabletk, ki sta jih izbrali, mene pa je bilo KT strah in sem ginekologinjo pričela spraševati o mehanski zaščiti. Takrat se ji je zmračil obraz, postala je rahlo nejevoljna in kar me je najbolj presenetilo- še nikoli ni slišala za eno metodo mehanične zaščite, katera je bila že kar nekaj let na trgu!!! Jaz pa sem jo po tem povprašala, ker sem želela še slišati mnenje t.i. “strokovnjakinje”, a ga nisem dobila.
No, na koncu sem iz “vljudnosti” vzela recept za ene tabletke (ga kasneje vrgla v smeti) in dotična gospa je postala spet dobre volje.

To ti je vsa resnica o ginekologih in KT- oni z veseljem predpišejo takoj recept, saj od vsega tega zaslužijo. Kaj pa KT naredijo z ženskim telesom, se pa nihče ne vpraša. Tudi to ne, da ženske, ki uporabljajo samo KT, ne uporabljajo kondomov in so tako dovzetne za bolezni. Še sploh kakšen HPV, za katerega nekaj časa tako sploh ne veš, da ga imaš. Dokler ne pride do sprememb na materničnem vratu…

Katera metoda pa je to? Hvala za odgovor!

New Report

Close