Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Groza kolk enega špeha, celulita, krčnih žil, vampov, povešenih jošk, itd vidiš te dni po cesti

Groza kolk enega špeha, celulita, krčnih žil, vampov, povešenih jošk, itd vidiš te dni po cesti

…dobro veš, o čem je govora – je velik razpon možnosti med burko in oprijetimi, prekratkimi oblačili

Se da obleči povsem normalno, čeprav nisi idealnih mer; ne pa da gledamo procesijo zavaljenih žensk, 50+ let, ki se oblačijo v oprijete mikice z naramnicami, hlače kratke, oprijete in čimkrajše …

Jaz sem jaz, z svojim špehom, celulitm, krčnih žil na srečo nimam… Oblečem se tako, da mi je čim manj vroče in se dobro počutim. Kaj si o tem drugi mislijo mi je zadnja skrb na tem svetu. Prav tako me čisto nič ne briga kaj drugi nosijo. Ljudi gledam v oči.

Živi in pusti živeti

Na vratu imam večjo, precej opazno rano. Naj nosim šal, da ne bo koga kap?

podpišem

Avtorica, tebe očitno zelo skrbi, kaj drugi menijo o tebi. Samo drugi so važni, a ne.

Ker si ti tako kritična do drugih ljudi, misliš da so tudi vsi ostali tako kritični, zato se tako trudiš skriti svoje napake.

Premisli, zakaj moraš pisati v takem tonu.

ni mi vroče, s svojimi “napakami” živim in mi je vseeno kaj meni provincialna babnica, najsibo tudi iz glavnega mesta.
Nekje je lepo suho, drugod debelo, nekje je celulit cenjen, drugod spet velik nos… saj smo na tem svetu vsi popolni, le naši deli so ponekod bolj, drugje manj zaželeni.

dekle, sprosti se in uživaj ( je pa že lepše videti malo špehca, kot pa samo kost)


Gre za natančno isto stvar: družba iz tega ali onega razloga (tam zaradi vere, tukaj zaradi neke kvaziestetike) ženskam govori, kako naj se oblačijo in da so njihova telesa moteča za okolico. Še iste obleke vas motijo. Samo da so muslimani manj diskriminatorni in jih motijo na vseh, ne samo na starejših ženskah.

Vidim, da vam tale vročina že pošteno kuri možgane. Avtorica nabija o tem kako naj se (ne) oblačijo tisti z preveč kilogrami, krčnimi žilami in podobnim. Včeraj v trgovini pa je ena, seveda popolna ženska, z popolno postavo,…na veliko razkladala kako bi morali tistim z istimi problemi kot jih opisuje avtorica, prepovedat vstop v bazene, plaže. Prepovedat da se oblečeni v kopalke sončijo ter sprehajajo po plaži. Da takim ljudem bi bilo potrebno prepovedat hodit v javnost, ker so grdi ter delajo sramoto.

Nimam popolnega telesa, daleč od tega. Ampak jaz svoje napake skrijem. Zakaj bi moral čisto vsak videti moje napake? In za v službo se ne oblačim kot za na plažo ali za na piknik.[/quote]

Torej si lep primer zakompleksanosti….

Jaz pa nosim balerinke, ki so mi blazno grde. Zakaj? Ker grem peš v službo in domov. In se mi ne da lomit oz. mi je škoda 13cm petk, v katere se preobujem v službi.

Jaz se pa moram kar strinjati z avtorico. Tudi sama se zadnje dni čudim, kako se mlade punce oblačijo, pa veliko jih je XXL premočnih. Kratke hlače, tolk da rit pokrijejo, pa mini (mikro) majčka, prav neokusne so nekatere. Kakor komu paše sicer, ampak roko na srce, za pogledat ni prav nič lepo, folk se obrača in zgraža. Punce pa strašno samozavestne.
Aja, pa mimogrede: Kdo pravi da kosmat moški ni lep? Meni je lepši takšen, z ljubavnim tepihom, kot tisti čist gladek 🙂

Jaz jih pa prav občudujem, ker si upajo. Sama bi tudi rada premogla toliko samozavesti, da bi mi bilo vseeno. Kar se pa oblačil za v službo tiče, je pa itak odvisno od tega kakšno službo imaš, ane? Če se preoblečeš v uniformo npr., je pa ja vseeno, če greš v kratkih hlačah do delovnega mesta. Pa zame npr., ki sedim sama v pisarni in nimam strank (razen dogovorjenih), je tudi vseeno, če so moje noge pod mizo v japankah.

Spadam med te “grozne” ženske, vendar se oblačim postavi primerno, da res vsak ne vidi tresenja trebuha. Občudujem pa punce, ženske, ki brezsramo pokažejo vse in še več, kar premorejo. Samozavestne so, briga jih za druge, glavno da se one dobro počutijo. In taki ljudje so dobrovoljčki, s prijatelji, se zabavajo,… Meni bi bilo nerosno, imela bi občutek da vsi zijajo v mene, ampak ko sem 1x na kavici malo opazovala kaj in kako – noben ne opazuje takih z zgroženim pogledom. Torej…. delaj kar ti paše in lepo ti bo.
Če ženska kadi v svojem avtu bomo tudi moralizirali, da to ni zdravo, da se to ne dela? Brigajmo se zase – bo cel dan kaj delati 🙂

OK sem šla tudi jaz včeraj po mestu.. Ja tudi mlada dekleta imamo celulit, ene več ene manj…
Sem ga pridelala šele letos vendar ni tista ‘tapravi’ ko vidiš direkt pomarančasto kožo ampak jo vidiš le če fajn stisnem kožo… Pa nimam več tako napetih stegen… aja staram se in ne rastem več? Ja to bo to.. Pa sem vseeno imela miniko;)
Pa tudi žilice se mi poznajo zadaj na nogah.. Sicer so drobne in še ne tako izstopajo, enkrat pa bodo. In ja tudi takrat jih ne bom skrivala pri teh stopinjah.

Ne se tolko sekirat kako drugi zgledajo, škodi vaši lepoti;)

joooj čisto sem pozabila omenit popikane noge od komarjev.. ene 6 rdečih pikic je krasilo moje noge in nart. 😉


Gre za natančno isto stvar: družba iz tega ali onega razloga (tam zaradi vere, tukaj zaradi neke kvaziestetike) ženskam govori, kako naj se oblačijo in da so njihova telesa moteča za okolico. Še iste obleke vas motijo. Samo da so muslimani manj diskriminatorni in jih motijo na vseh, ne samo na starejših ženskah.[/quote]

Zresni se no – ni nobenih vzporednic med tema dvema skrajnostima. Gre za to, da veš kaj je primerno in kaj ni – sicer pa, vsak nosi na sebi …

ps: čudno, da ne hodimo kar v kopalkah v službo, kajne, saj kdo pa je družba, da mi bo predpisovala norme oblačenja … res niste gladke no …

Če po pravici povem, sploh ne opazim, kako so ljudje oblečeni, pa kakšno postavo imajo, pa kako imajo urejene nohte, pa frizure….Seveda tudi jaz nimam idealne postave, oblačim se tako, da se JAZ dobro počutim (ja, tudi napakice in napake skrivam..), če pa s svojo pojavo žalim kakšno monovko z izostrenim čutom za estetiko…mi sploh ni žal 🙂

pa boldi je tut ful seksi a ne?
Pa trebušček pri dedcu je tut tako kjut, pa gube in sivi lasje, če je še kje kakšen tudi.

Če boš pa na ženski eno dlako vidla te bo pa kap………

in če nisi po zgornjih merilih se prijavi zgornji komisiji za likvidacije.
Kajti s takimi lastnostmi kvariš estetski čut in povzročaš nepopravljive psihične okvare zgoraj omenjene poulacije.

Neverjetno, koliko enih kompleksov in plehkosti veje iz tvojega sporočila. Manj se brigaj za druge in malo več zase, pa boš ugotovil/a, da se o okusih ne razpravlja ter da imajo vsake oči svojega malarja.

Jaz imam lepo postavo, nobenih ‘hib’ ki jih omenjaš nimam, ampak jaz pri drugih ljudeh tega kar pišeš sploh ne opazujem. Ne zanima me ali ima kdo vamp, celulit, žile… Moraš biti pa res zakompleksana da vse to opazuješ.

podpišem[/quote]
Tudi jaz podpišem. Gre za to, da nekateri ne vidijo samega sebe v reali. Nekaj je oblekca, ki lepo pade na manekenski postavi in je prav estetski užitek pogledati tako osebo. Ko pa enako oblekco obleče deklica, ki ima trideset kg preveč, potem je slika ogabna. Žal, tako to je.

Zaradi mene se ljudje lahko oblečejo kakor želijo, ko pa ti sapo vzame, ko vidiš kile odvečnega sala, ki lezejo iz premajhne majice ali prekratke ga krila, no potem veš…….

To se pa strinjam, ene ste res ogabne. Jaz nimam vredu postave in zato ne skačem napol naga okoli, ker mam dovolj pik v glavi.

podpišem[/quote]
Tudi jaz podpišem. Gre za to, da nekateri ne vidijo samega sebe v reali. Nekaj je oblekca, ki lepo pade na manekenski postavi in je prav estetski užitek pogledati tako osebo. Ko pa enako oblekco obleče deklica, ki ima trideset kg preveč, potem je slika ogabna. Žal, tako to je.

Zaradi mene se ljudje lahko oblečejo kakor želijo, ko pa ti sapo vzame, ko vidiš kile odvečnega sala, ki lezejo iz premajhne majice ali prekratke ga krila, no potem veš…….[/quote]

Preveč kil je stvar zdravja, ne estetike.

Stil oblačenja je stvar estetike tistega, ki se tako obleče, ne stvar tvoje estetike. Ker so okusi različni. Kako boš določen stil nosil, pa je stvar samozaupanja, samozavesti in zavedanja o lepoti telesa, pa naj bo kakšnokoli že.

Meni je bolj estesko 30 kil preveč v oblekci kot pa ista oblekca na shirani in presušeni manekenki, ki jo najmanjša sapica vetra odpihne. Okusi so različni, kar je tebi lepo, drugemu ni in obratno. Zato ne pričakuj, da se bo ves svet prilagodil tvojemu okusu, ker o, bog ne daj, si predstavljaš, kako zelo dolgočasno in enolično bi to bilo? Kot da bi bil vsem všeč samo Picasso, za Moneta, Van Gogha, Michelangela pa še slišat ne bi hoteli.

In še tole: če imate čas opaziti vse mogoče napakice na ljudeh, potem bi bil skrajni čas, da se vprašate, če ne posvečate drugim preveč pozornosti. ko ti je tako zelo važen videz in mnenje okolice, sam izginevaš. ti si to, kar drugi mislijo o tebi in ne to, kar bi si želel sam. Tudi sebe ne vidiš v reali, ne samo tiste kao tako zelo grozne deklice v oblekci z nekaj kilami preveč.

To se pravi, če si star, nesimpatičen, debel oz imaš mozolje, krčne žile pa ne vem kaj še…….se morš zadekat od pet do glave in “crknat” od vročine…….ti pa, če si lep/a na zunaj hodi okrog nag/a sam čez glavo si pa le povezni vrečko in to tisto, ki je za zamrznjene izdelke, da se ti ne bojo možgani še bolj skisal.

New Report

Close