Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Groza kolk enega špeha, celulita, krčnih žil, vampov, povešenih jošk, itd vidiš te dni po cesti

Groza kolk enega špeha, celulita, krčnih žil, vampov, povešenih jošk, itd vidiš te dni po cesti

Dobro, da sem v Lj in ne v Kp :p

eh ja… bo treba puhovke oblect pa smucarske hlace in smucarske cevlje pa celade gor dat, da take revice ne bodo v komo popadale…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Samo ne vem..pol jim bomo pa smrdel, ker se ne bomo imel časa tuširat vsakič, ko nam bo dol pritekl..pa spet ne bo prav (čeprav, priznam, postan znoj mene celo moti, zašpehane, celilitične in z joški do tal v poletnih oblekicah pa prav nič).

Samo ne vem..pol jim bomo pa smrdel, ker se ne bomo imel časa tuširat vsakič, ko nam bo dol pritekl..pa spet ne bo prav (čeprav, priznam, postan znoj mene celo moti, zašpehane, celilitične in z joški do tal v poletnih oblekicah pa prav nič).[/quote]

si bo pa en wunderbaum na nos obesla pa se fancy bo zgledala 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.


Tudi jaz podpišem. Gre za to, da nekateri ne vidijo samega sebe v reali. Nekaj je oblekca, ki lepo pade na manekenski postavi in je prav estetski užitek pogledati tako osebo. Ko pa enako oblekco obleče deklica, ki ima trideset kg preveč, potem je slika ogabna. Žal, tako to je.

Zaradi mene se ljudje lahko oblečejo kakor želijo, ko pa ti sapo vzame, ko vidiš kile odvečnega sala, ki lezejo iz premajhne majice ali prekratke ga krila, no potem veš…….[/quote]

Preveč kil je stvar zdravja, ne estetike.

Stil oblačenja je stvar estetike tistega, ki se tako obleče, ne stvar tvoje estetike. Ker so okusi različni. Kako boš določen stil nosil, pa je stvar samozaupanja, samozavesti in zavedanja o lepoti telesa, pa naj bo kakšnokoli že.

Meni je bolj estesko 30 kil preveč v oblekci kot pa ista oblekca na shirani in presušeni manekenki, ki jo najmanjša sapica vetra odpihne. Okusi so različni, kar je tebi lepo, drugemu ni in obratno. Zato ne pričakuj, da se bo ves svet prilagodil tvojemu okusu, ker o, bog ne daj, si predstavljaš, kako zelo dolgočasno in enolično bi to bilo? Kot da bi bil vsem všeč samo Picasso, za Moneta, Van Gogha, Michelangela pa še slišat ne bi hoteli.

In še tole: če imate čas opaziti vse mogoče napakice na ljudeh, potem bi bil skrajni čas, da se vprašate, če ne posvečate drugim preveč pozornosti. ko ti je tako zelo važen videz in mnenje okolice, sam izginevaš. ti si to, kar drugi mislijo o tebi in ne to, kar bi si želel sam. Tudi sebe ne vidiš v reali, ne samo tiste kao tako zelo grozne deklice v oblekci z nekaj kilami preveč.[/quote]

Ojoj, Rogljiček, tebe je pa zadelo.
Obstajajo pač splošne norme, kaj je estetsko. In tudi, če ima kakšna nekaj kilogramov l preveč, ne pomeni, da se ne more obleči estetsko.
In če kakšni deklici špeh prav grdo gleda izpod majčke, je to huda napaka v oblačenju. Tako pač je. Ji je pač mama pozabila povedati nekaj stvari.

In kaj od tega se dogaja tebi? Imaš res preveč kilogramov in je ta debata prehuda frustracija zate?
Vzemi to dobronamerno. Zgubi kakšen kilogram in še zdravje ti bo bolj služilo.Poletje je krasen čas za to. Le korajžno.

Pri oblačenju pa upoštevaj prvo pravilo: Pomemben je prvi vtis. In drugič. S svojo obleko pokažem, kakšen odnos imam do okolice.

Lep dan še naprej

Samo ne vem..pol jim bomo pa smrdel, ker se ne bomo imel časa tuširat vsakič, ko nam bo dol pritekl..pa spet ne bo prav (čeprav, priznam, postan znoj mene celo moti, zašpehane, celilitične in z joški do tal v poletnih oblekicah pa prav nič).[/quote]

si bo pa en wunderbaum na nos obesla pa se fancy bo zgledala :-)[/quote]

:-)….boš moral tele brezplačne nasvete kakšni mal zaračunat, se bo potlej s svojimi financami ukvarjala, ne pa z drugimi ljudmi. Pa še za zdravje ji bo to koristilo, da je ne bo od prevelikega zgražanja še kakšna kap trofla 🙂

Trenutno sem noseča in vročino zelo težko prenašam. Včeraj sem pomerila enih 20 kikel, da sem dobile eno, ki me ne naredi ko balon. Komentar doma: moja mami (vedno elegantno urejena, vedno dolge hlače ali kikla) me je pisano pogledala in rekla, da kikla malo preveč povdari moje oprsje (ki je zraslo vsaj dve številki:-)) Moj mož: uau, lepo krilo:-)))) Pa je kikla do tal, pokriva hrbet, le izrez je res malo globok. Sicer mi ni glih najbolj primerna za v službo- ampak, delam na terenu in v tej vročini nosečniške dolge hlače odpadejo.
Drugače delam na podrročju, kjer je dress code kar pomemben. Preseneča me , kako dopustniško se nekateri oblačijo za v službo. Ali pa pretirano seksi za svoja leta in položaj.
Kako so pa ljudje oblečeni na ulici me pa sploh ne briga. priznam , da sem se včeraj v LJ spraševala o delovanju možgan dveh žensk, ki sta ob dvanajstih imeli glavo zakrito s črno ruto. Imam krčne žile od rojstva. Dolga leta mi je bilo nerodno nositi kratke kikle, sedaj se s tem ne obremenjujem preveč. Preveč špeha res ni najbolj estetsko, ampak po drugi strani- kaj naj se ljudje skuhajo? Tako da_ živi in pusti živeti. Sem se pa naučila, da take komentarje o izgledu drugih, kot jih daje avtorica teme, dajejo predvsem ljudje, ki imajo v svojem življenju težave in jih projicirajo na ljudi okoli sebe.

A dihajo pa lahko?

Hahahaah, si me nasmejala….a ti vse to vidiš po cesti?
najbolje, da greš v gozd, tam ni takih strahot:))))

kaj po cesti! mene je kap na avtobusu

Jaz se z uvodnim postom strinjam. Ne previm da me moti, ko kdo oversize tako napravljen šeta pred menoj, je pa grdo. Pa se lahko sprenevedamo še pa še.

Pa mimogrede, ko ene zgoraj piše:
Grozljivka, očitno pričakuješ, da ti nikoli ne boš stara, debela, imela celulit, krčne žile, ne boš bolna, ne boš mozoljasta, ne boš … Očitno si popolna. Edino v glavo nisi. Tam je prazen prostor :-)).
se jasno vidi da vam point posta sploh ni jasen. Pa tako se znate repenčit…….

Zase se brigaj.

A neeeeeeeeeee no :))))))))) haha

Briga ljudi in okolico kako ste ve napravljane. Same imate izgleda to v glavi, da vas kar vsi opazujejo.

Živjo, bom rekla tkole, da bilo dobro pogledat in preverit preden vržeš kos obleke nase, kaj ti pristaja, kaj je okusno in kam namenjeno.
Po drugi strani pa sem mnenja, da če komu ne paše nekdo v enim cunah, nej ga pač ne gleda, tudi debelim ljudem je vroče in naj bo še tako neokusno, imajo tudi oni pravico pokazat kak del telesa, pa čeprav je v celulitu, krčnih žilah, strijah al kaj vem kaj še.
To bi pol isto veljalo za presuhega človeka, katerega je sama kost in koža.
Dejmo ljudem svobodo, pustimo jim dihat in živeti po svoje. Če nas nekdo ne ogroža, zakaj bi se sekirali.
Z japankami v službo je pa tkole, da jih imam velikokrat tudi sama na nogah, res pa je, da so elegantni in ne glih ene papuče, za kar pa menim da se za v službo res ne spodobi. Ampak, ker sem precej pozitivna bom ponovila, pa če jim paše, pa nej imajo.

Lepo povedano. Živi in pusti živeti. Če bi se ljudje bolj držali tega načela, bi tudi sami lažje živeli, saj se jim ne bi bilo treba obremenjevati s popolnoma nepomembnimi zadevami.


Gre za natančno isto stvar: družba iz tega ali onega razloga (tam zaradi vere, tukaj zaradi neke kvaziestetike) ženskam govori, kako naj se oblačijo in da so njihova telesa moteča za okolico. Še iste obleke vas motijo. Samo da so muslimani manj diskriminatorni in jih motijo na vseh, ne samo na starejših ženskah.[/quote]

Zresni se no – ni nobenih vzporednic med tema dvema skrajnostima. Gre za to, da veš kaj je primerno in kaj ni – sicer pa, vsak nosi na sebi …

ps: čudno, da ne hodimo kar v kopalkah v službo, kajne, saj kdo pa je družba, da mi bo predpisovala norme oblačenja … res niste gladke no …[/quote]

Ma, gre prav za te dve skrajnosti, samo da se avtorica ne zaveda, da je cosmopolitan vernica.

Edino, kar lahko spremeniš, lahko sebe. Če boš hotela vse druge, ti bo zmanjkalo časa …
Glede na vse pisanje, bi rekla, da sta dve možnosti. Ena je, da pogledate stran ali pa greste nekam v samoto, kjer ne boste nikogar srečali.

Aja, obstaja še ena možnost, samo najbrž ni sprejemljiva, da vidiš na ljudeh dobre stvari. Ampak to je težko, če razmišljaš samo, kakšne hibe imajo drugi, svojih pa ne opaziš.

jaz vedno pravim: če si vitek ti vse paše, če pa si pretežki pa si lahko daš karkoli gor pa ti nič ne pomaga. Tako to je, zato sama skušam linijo čimbolj držati. Trenutno sem na porodniški in imam veliko časa za opazovanje ljudi v mestu.Opažam, da je res vedno več najstnic z debelo ritjo in sam prav ponosna potem na sebe, da imam po dveh porodih manjšo rit., Tako, da me te rite sploh ne motijo. Upam, da moja hčera ne bo imela takšne.

Človek se oblači zase, in ne za druge. Če druge to moti, Bog pomagaj. Ali nimajo kaj bolj pametnega za počet v življenju, kot da se ukvarjajo s tem, kako drugi izgledajo?

In zakaj bi bilo treba napake skrivat? Če mene ne motijo, ali naj jih skrivam zato, da ne bom užalila občutljivost oči drugih?

Se mi zdi, da imamo zaradi modnih trendov že itak sprane možgane z nekimi barby-stile ideali, ki niso realni.

In jaz sem med tistimi, ki se oblačijo za v službo tako, kot da bi šli na piknik – natančneje v coklih. Sem nalašč izbrala tako službo, kjer nimam strank, zelo malo stika z ljudmi, prav zato, da sem lahko komot, kot meni paše. Poleti in pozimi. V oblekice in salonarje pa se zrihtam, ko kam grem.

Ponovadi je tako, da tisti, ki imajo sami veliko napak iščejo tudi napake pri drugih in se zato malo boljše počutijo.

Ti bi moralo k prihiatru.

Stopnja svobode se izraža tudi v načinu oblačenja in če ne definirajo pravil oblačenja v službi, jih tudi drugi naj ne.

Svobodo narodu!!!

Se podpišem pod tole. 🙂

Nevem sicer zakaj vsi kritizirate to objavo, če pač nekdo pove kaj je res. Menim, da bi se nekatere (Da, nekatere, ker to počnejo predvsem ženske) res morale pogledati v ogledalo, preden gredo od doma. Strinjam se s tem, da lahko vsak obleče kar želi in da je v teh dneh precej vroče. Mislim pa, da kljub vsej vročini, ni potrebno da vsakdo na sebe vrže kos cunje, ki je bodisi premajhen, prekratek ali s preglobokim izrezom, samo zato ker je vroče!
Stara sem 14 let in opazujem nekatere moje vrstnice ( pa, da ne bo spet kdo pripomnil,da sem lezba), ki vedno nosijo prekratke majice in se potem zgovarjajo na vročino.

Resno in brez zamere: Oblačite se (letom in ”obliki” sebe) primerno!

Lep pozdrav

Pred leti sem bila na nekem srečanju na nekem ministrstvu, ko je prišel ne obisk nek hud tuj funkcionar. To ministrstvo je bil takrat znano po (zame) strogem pravilniku oblačenja, predvsem glede dolžine kril, ki so morala biti pod kolenom. Na ta sestanek je prišla neka ženskla iz strokovne službe, ki je nadomeščala ministra, dokler smo ga čakali. Skratka- stručko na svojem področju. Nimam pojma, kaj je govorila tiste pol ure, ker jaz sem samo buljila v njene čevlje. Imela je siv puli na črte, črno-bele škotske hlače (na kvadratke) in živordeče bulerje. Popolnoma v skladu s pravilnikom oblačenja, in vendar tako grozljivo narobe. Takrat sem razumela: če človek nima okusa, ga pač nima. In če mu vsiljuješ neka pravila oblačenja, je samo slabše.

Se strinjam z avtorico-prav obraca se mi zadnje dni, ko jih gledam- debele dedce v spodnjih majcah, s plasticnimi natikaci in enimi trenerkastimi kratkmi hlacami. Pa njihove debele babe zraven v stokrat preozkih majckah, v natikacih…pa sej to je za zjokat.

New Report

Close