Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči partnerke me sovraži, izžema in primerja z očetom. Jaz je tudi ne maram več.

Hči partnerke me sovraži, izžema in primerja z očetom. Jaz je tudi ne maram več.

Avtor skočil si v brozgo po kateri je težko plavati predvsem, če si sam še tudi na stopnji otroka. Pričakuješ, da te deklica razume, sam nje ne. Čisto narobe si se lotil, kot te je oklical viharni-vsiljivec si. Deklica je ranjena, jezna, ne more, niti ni na mestu, da ob vsem kar se ji je zgodilo, ona tebe razume in ravna skladno s tvojimi pričakovanji. Mama jo podpira, sej more imeti vsaj malo slabe vesti. Otroci ločencev, vsaj po lastnih izkušnjah, še dolgo upajo na pravljični konec, ko pride nov ksiht v familijo, je ta konec še težje dosegljiv. Valda si ji odvečen kreten. Mej zdaj jajca in ne piskaj.

Je nasilje. Deklica je otrok. Avtor je pa odrasel, ki se obnaša kot uzaljen otrok. Naj gre k atu in mamici, da ga bosta pocrkljala, bo naredil uslugo vsem vpletenim. Vmes naj pa še odraste. Zakaj se je sploh preselil k njima, še preden je s pastorko vzpostavil odnos pastorka – očim? Vsak odrasel človek se ne bi vsilil v ze tako ranjeno druzino.

Pa poglej kako dekle kritizira. Bi ti svoji pastorki rekla, da je pocestnica? Bi se ti vselila k partnerju, čigar otrok te (še) ne sprejme?
[/quote]

kot prvo – niti najmanšemu otroke se zaradi čustev ne dovoli biti nasilen – kaj šele večjemu najstniku kot tale punca, glede na zgodbo , očitno je.
če ona nekoga ne sprejme je to njen problem, to ji ne daje pravice biti nesramna in žaljiva – in očitno ona provocira tega moškega, ne on nje, ona se je odločila,da človeka ne bo sprejela in je potlej ona primarno sovražno nastrojena.
kot drugo ta človek ima tukaj družino otroka in ima tudi ta otrok pravico do družine – kaj po tvoje naj zdaj manjši otrok bo ločen od mame in očeta, da bo kraljični zadovoljeno.
Pa kaj vam je – ko bo šla na faks bo dobila cimro, če bo v študentu, nihče je ne bo vprašal ali ga sprejme ali ne – živet bo morala tam in se spoštljivo obnašat – kaj misliš, da bo imela pravico ga ven vrečt in mu odrečt pravico do bivanja, ker pač kraljična ga ne sprejme torej mora on izginiti… pa kaj vam je ste normalni v kaj vzgajate te vaše otroke…
ja ločitev je stresna je boleča in zaslužijo si podporo in razumevanje, nimajo biti pa zato pravico nasilni, komandantski, žaljivi, nespoštljivi, niso zato oni kralji sveta, ti otroci pa večne žrttve , ki smejo terorizirati okolico zaradi tega… ne – če imajo težave naj si jih prizajo in poiščejo pomoč – če so že skoraj odrasli potem lahko to storijo sami, če ne so za to zadolženi starši… nimajo pravice zato okoli svoje jeze, problemov znašati nad okolico in nekoga, ki ni nič kriv.

kot prvo – niti najmanšemu otroke se zaradi čustev ne dovoli biti nasilen – kaj šele večjemu najstniku kot tale punca, glede na zgodbo , očitno je.
če ona nekoga ne sprejme je to njen problem, to ji ne daje pravice biti nesramna in žaljiva – in očitno ona provocira tega moškega, ne on nje, ona se je odločila,da človeka ne bo sprejela in je potlej ona primarno sovražno nastrojena.
kot drugo ta človek ima tukaj družino otroka in ima tudi ta otrok pravico do družine – kaj po tvoje naj zdaj manjši otrok bo ločen od mame in očeta, da bo kraljični zadovoljeno.
Pa kaj vam je – ko bo šla na faks bo dobila cimro, če bo v študentu, nihče je ne bo vprašal ali ga sprejme ali ne – živet bo morala tam in se spoštljivo obnašat – kaj misliš, da bo imela pravico ga ven vrečt in mu odrečt pravico do bivanja, ker pač kraljična ga ne sprejme torej mora on izginiti… pa kaj vam je ste normalni v kaj vzgajate te vaše otroke…
ja ločitev je stresna je boleča in zaslužijo si podporo in razumevanje, nimajo biti pa zato pravico nasilni, komandantski, žaljivi, nespoštljivi, niso zato oni kralji sveta, ti otroci pa večne žrttve , ki smejo terorizirati okolico zaradi tega… ne – če imajo težave naj si jih prizajo in poiščejo pomoč – če so že skoraj odrasli potem lahko to storijo sami, če ne so za to zadolženi starši… nimajo pravice zato okoli svoje jeze, problemov znašati nad okolico in nekoga, ki ni nič kriv.
[/quote]
Ti šele moraš bit psihopatska lajdra , da take ven mečeš in se s tako blesavimi ven vlečeš. Res ni čudno, da toliko otrok trpi in je uničenih, če baba samo svojo rit posatvlja na prvo mesto in opravičuje na vse možne načine svoje početje, otroka pa sploh ne vidi.

kot prvo – niti najmanšemu otroke se zaradi čustev ne dovoli biti nasilen – kaj šele večjemu najstniku kot tale punca, glede na zgodbo , očitno je.
če ona nekoga ne sprejme je to njen problem, to ji ne daje pravice biti nesramna in žaljiva – in očitno ona provocira tega moškega, ne on nje, ona se je odločila,da človeka ne bo sprejela in je potlej ona primarno sovražno nastrojena.
kot drugo ta človek ima tukaj družino otroka in ima tudi ta otrok pravico do družine – kaj po tvoje naj zdaj manjši otrok bo ločen od mame in očeta, da bo kraljični zadovoljeno.
Pa kaj vam je – ko bo šla na faks bo dobila cimro, če bo v študentu, nihče je ne bo vprašal ali ga sprejme ali ne – živet bo morala tam in se spoštljivo obnašat – kaj misliš, da bo imela pravico ga ven vrečt in mu odrečt pravico do bivanja, ker pač kraljična ga ne sprejme torej mora on izginiti… pa kaj vam je ste normalni v kaj vzgajate te vaše otroke…
ja ločitev je stresna je boleča in zaslužijo si podporo in razumevanje, nimajo biti pa zato pravico nasilni, komandantski, žaljivi, nespoštljivi, niso zato oni kralji sveta, ti otroci pa večne žrttve , ki smejo terorizirati okolico zaradi tega… ne – če imajo težave naj si jih prizajo in poiščejo pomoč – če so že skoraj odrasli potem lahko to storijo sami, če ne so za to zadolženi starši… nimajo pravice zato okoli svoje jeze, problemov znašati nad okolico in nekoga, ki ni nič kriv.
[/quote]

Deklica je kolikor razumem mladoletna. Ni prav, da je nasilna.

Ni pa tudi prav, da se je tip vselil v njihovo hišo, ne da bi z otrokom vzpostavil kolikor toliko normalen odnos. In, da jo zmerja z zaljivkami, ki niso za nikamor. To je nasilje nad otrokom. In tebi se ne zdi nič posebnega? Po tvoje se bere, da je otrokov problem, če ne mara vsiljivca v hiši. Mati in očim pa sta svetnika samo zato, ker sta polnoletna (ker zrela nista)?

Se pravi, po tvoje lahko odrasli izvajajo nasilje nad otrokom, otrok pa podobnega ne sme?

Deklica je kolikor razumem mladoletna. Ni prav, da je nasilna.

Ni pa tudi prav, da se je tip vselil v njihovo hišo, ne da bi z otrokom vzpostavil kolikor toliko normalen odnos. In, da jo zmerja z zaljivkami, ki niso za nikamor. To je nasilje nad otrokom. In tebi se ne zdi nič posebnega? Po tvoje se bere, da je otrokov problem, če ne mara vsiljivca v hiši. Mati in očim pa sta svetnika samo zato, ker sta polnoletna (ker zrela nista)?

Se pravi, po tvoje lahko odrasli izvajajo nasilje nad otrokom, otrok pa podobnega ne sme?
[/quote]

ker vem kdo si kako pa je sprejela mati in polbrate, ki jih je mati imela z vsakim različnim – a to je pa krasno sprejela in je tipsoni ne motijo – kaj ti naj rečem… saj smo svetovali temu človeku, naj vzame otroka in odide, ker v taki bajti živet je nemogoče s takimi zastrupljenimi odnosi…
povej kaj bo naredila v študentu tvoja princeska, ker ne bo edina kraljična, ki bi dirigirala kdo bo kje lahko živel – bo prišla jaz sem E. in sem uboga, ker sta moja mama in ata ločena, ne prenesem tujcev, zato zahtevam,da se tega tujca vrže ven iz moje sobe in se naseli tistega, katerega jaz dovolim,da se lahko naseli.
drugič pša ne jokcaj kot sem ti povedala, da jo mora okolica sprejemati in ji darilca kupovati kot jokcaš v drugih temah in da se počuti zapostavljeno. zakaj bi nekdo sprejemal njo – če se kraljična prva odloči da ne bop nikogar sprejela… potem ti ne napadaj drugih – prva je ona tista, ki se je to odločila in prva ona provocira in žali. Ni prav,da je zanjo uporabil izraz poccestnica ta v temi. še vseeno pa saj ni vlomil v bajto in se vselil – to odločitev je sprejel s partnerko…
če je tvoja hči lahko sprejela mamo, ki je domov vozila in se plodila z različnimi tipi in ima polbrate od njih potem sploh ne razumem zakaj se usajaš tako zelo nad nekaj, kar bi končno pa bilo podobno družini…č ampak ne ona se je očitno to odločila sabotirati, ker očitno preferira odnose, kot jih jo je z vzgledom naučila mama in ti pač daješ temu podporo – ni kaj krasno… kar bodi ponosen na sovražnost tvojega otroka nda ljudmi, ki mu niso naredili nič in s tem s takim odnosom uničuješ še odnos s tem polsestrico v tej zgodbi avtorjevi… res krasno… to je tako v familiji, kjer je en otrok obravnavan kt bog in se mu vse dovoli, drugi pa je za starša smet. zamisli se kakšen si kot starš… enega preferiraš, drugi je pa zate ničvreden in smet… tako kot ta partnerka – kii očiotno samo preferira prvega otroka, kaj pa drugi je očitno nula. krasni starši NOT!

Smrklja je zmanipulirana bila v začetku od matere, da ne bi izbrala očeta za skrbnika, sedaj manipulira z materjo. V svoje dobro se umakni iz tega toksične odnosa, po možnosti še svojega otroka s sabo odpelji, ker bo drugače isti.

Kot izgleda gre za pomanjkanje očetove ljubezni, kot opisujete stikov z očetom nima, vendar ga več kot očitno pogreša. Z ljubeznijo očeta je povezana tudi morala.. ker je oče tisti, ki postavlja meje. Ker očeta ni in tudi mati očitno ne prevzema te vloge, je pač obnašanje temu primerno. Vas pa po drugi strani zavida svoji materi.. nekako je ljubosumna na bitje s penisom.. zato tudi razvrat, ki lahko vodi v nimfomanstvo ( starejši bo boljši bo.. ). Trenutno najboljše zdravilo je, da poskusite vspostavit stik z njenim očetom in organizirat njuno srečanje. Tako bo lahko vsaj malo zapolnila manjko očetove ljubezni… Pa srečno!

ker vem kdo si kako pa je sprejela mati in polbrate, ki jih je mati imela z vsakim različnim – a to je pa krasno sprejela in je tipsoni ne motijo – kaj ti naj rečem… saj smo svetovali temu človeku, naj vzame otroka in odide, ker v taki bajti živet je nemogoče s takimi zastrupljenimi odnosi…
povej kaj bo naredila v študentu tvoja princeska, ker ne bo edina kraljična, ki bi dirigirala kdo bo kje lahko živel – bo prišla jaz sem E. in sem uboga, ker sta moja mama in ata ločena, ne prenesem tujcev, zato zahtevam,da se tega tujca vrže ven iz moje sobe in se naseli tistega, katerega jaz dovolim,da se lahko naseli.
drugič pša ne jokcaj kot sem ti povedala, da jo mora okolica sprejemati in ji darilca kupovati kot jokcaš v drugih temah in da se počuti zapostavljeno. zakaj bi nekdo sprejemal njo – če se kraljična prva odloči da ne bop nikogar sprejela… potem ti ne napadaj drugih – prva je ona tista, ki se je to odločila in prva ona provocira in žali. Ni prav,da je zanjo uporabil izraz poccestnica ta v temi. še vseeno pa saj ni vlomil v bajto in se vselil – to odločitev je sprejel s partnerko…
če je tvoja hči lahko sprejela mamo, ki je domov vozila in se plodila z različnimi tipi in ima polbrate od njih potem sploh ne razumem zakaj se usajaš tako zelo nad nekaj, kar bi končno pa bilo podobno družini…č ampak ne ona se je očitno to odločila sabotirati, ker očitno preferira odnose, kot jih jo je z vzgledom naučila mama in ti pač daješ temu podporo – ni kaj krasno… kar bodi ponosen na sovražnost tvojega otroka nda ljudmi, ki mu niso naredili nič in s tem s takim odnosom uničuješ še odnos s tem polsestrico v tej zgodbi avtorjevi… res krasno… to je tako v familiji, kjer je en otrok obravnavan kt bog in se mu vse dovoli, drugi pa je za starša smet. zamisli se kakšen si kot starš… enega preferiraš, drugi je pa zate ničvreden in smet… tako kot ta partnerka – kii očiotno samo preferira prvega otroka, kaj pa drugi je očitno nula. krasni starši NOT!
[/quote]

Imam samo enega sina in enega brata:), tako, da ne vem od kod ti princeske in polbratje 🙂

Ta deklica se bo v študentskem domu ( če ga bo revica sploh vidla od znotraj) verjetno kar dobro znašla, ker bo končno med normalnimi ljudmi.

Zakaj jo ti vidiš tako grozno? Meni se smili. Ta novi itak razmišlja, da bi jo vtaknil v kakšen dom. Samo, da se je znebi, zato ker ga pač ne obozuje. Temu bi se lahko izognil, če se ne bi na vrat na nos vselil v njun dom. Poznam kar nekaj druzin z očimom ali mačeho, ki normalno funkcionirajo, ravno zato, ker so otrokom dali čas, da so se navadili na novega člana. Ta dva pa sta še preden se je dekle kolikor toliko navadilo na novega še drugega otroka naredila. Krivda je njuna, saj sta vendarle odrasla, deklič pa je še otrok. In še enega sta privlekla v to kolobocijo. Resnično neodgovorno.

Avtor obnaša kot princeska. Ne mara deklice, rad bi se je znebil, jo vtaknil v dom, in, če ne bo po njegovo, bo pa ucvrl v otroško sobico k atku in mamici. Ne vem kaj naj si mislim.

Še enkrat, dekle je predrzno, to je res. Ne moremo pa od nje pričakovat, da bo spoštovala, takega človeka kot je avtor, ki je še bolj sončkast kot ona.

Imam samo enega sina in enega brata:), tako, da ne vem od kod ti princeske in polbratje 🙂

Ta deklica se bo v študentskem domu ( če ga bo revica sploh vidla od znotraj) verjetno kar dobro znašla, ker bo končno med normalnimi ljudmi.

Zakaj jo ti vidiš tako grozno? Meni se smili. Ta novi itak razmišlja, da bi jo vtaknil v kakšen dom. Samo, da se je znebi, zato ker ga pač ne obozuje. Temu bi se lahko izognil, če se ne bi na vrat na nos vselil v njun dom. Poznam kar nekaj druzin z očimom ali mačeho, ki normalno funkcionirajo, ravno zato, ker so otrokom dali čas, da so se navadili na novega člana. Ta dva pa sta še preden se je dekle kolikor toliko navadilo na novega še drugega otroka naredila. Krivda je njuna, saj sta vendarle odrasla, deklič pa je še otrok. In še enega sta privlekla v to kolobocijo. Resnično neodgovorno.

Avtor obnaša kot princeska. Ne mara deklice, rad bi se je znebil, jo vtaknil v dom, in, če ne bo po njegovo, bo pa ucvrl v otroško sobico k atku in mamici. Ne vem kaj naj si mislim.

Še enkrat, dekle je predrzno, to je res. Ne moremo pa od nje pričakovat, da bo spoštovala, takega človeka kot je avtor, ki je še bolj sončkast kot ona.
[/quote]
Se kar strinjam. Koliko pa je stara punca? Res se mi ne zdi primerno da se jo naziva s smrkljo ipd., ko pa niti ne poznamo cele zgodbe? Koliko časa so skupaj, jo je očim kdaj kam peljal, v živalski vrt ko je bila mlajša,… Ker iz tega pisanja veje ena sama groza, nič pa o tem če sta se kdaj narežala skupaj kaksni trapariji. Vse samo o postavljanju mej. Ma da se zjutraj zbudiš pa te že vsi postrani gledajo, itak da vklopiš vse obrambne mehanizme.

Veš da je otrok kriv, ne ve smradi babji neuravnovešeni.

Živim s partnerjem, s katerim imava skupnega otroka, z nami pa živi tudi moj sin iz prejšnjega razmerja. Je tudi imel idejo, da ne bo poslušal ‘očima’ in mu zabrusil, da ni njegov oče. V istem trenutku sem mu jaz dala jasno vedeti, da takšnega obnašanja v naši hiši ne bo. Ni oče in nikoli ne bo, ampak dokler živimo pod isto streho in midva plačujeva vse in skrbiva za vse, je očimova beseda popolnoma enakovredna moji ali pa očetovi. Od takrat… ni problemov. Nista najboljša prijatelja, ampak se razumeta in se tudi upoštevata.
Pri vas je mama očitno zafurala to možnost, zato mislim, da imate nerešljiv problem. Brez resnega pogovora s svojo partnerko (ne z njeno hčerko 🤦‍♀️) in določitve prioritet, ne bo nič. Ali stiskajte zobe še naprej, ali pa iščite svoje stanovanje. Vi sami tega ne boste rešili. In če mama/partnerka ne bo odrasla in skapirala, da je v vezi z vami, ne s svojo hčerko, bolje ne bo nikoli.

Pa dajte no, forumaši glupi! A ne vidite, da je zgodbica izmišljena!

Nekdo naj bi se sekiral, ker se ne njegova hči vlačuga naokoli??? Potem oa njemu “očitajo”, da je ne zna vzgajat??? Njena mati je pa “polno na njeni strani”???

Dajte no, nekdo si ga je samo vrgel na roke, pišoč tole zgodbice! Ve pa takoj zapopadle, hjooj!
[/quote]
zgodbo je napisal reden, vemo kdo, ki piše dvojno, za in proti….., 😉 in hudo sovraži ženske.


To nasilje, ki ga izvajaš nad sinom, kar definitivno je nasilje, se ti bo vrnilo kot bumerang. Ampak ve vedno mislite, da tebi se pa ne more zgodit, dokler te ne doleti.


To nasilje, ki ga izvajaš nad sinom, kar definitivno je nasilje, se ti bo vrnilo kot bumerang. Ampak ve vedno mislite, da tebi se pa ne more zgodit, dokler te ne doleti.
[/quote]

Vem, da me čaka šiba božja, in da se bo enkrat nadme vsul božji srd 😱🙃… No, do odprtja neba in do apokalipse se bom pač igrala mamo, kot se meni zdi najbolje in kot se mi zdi najbolje za oba otroka… mi se igramo življenje. Kesali se bomo kasneje 🙊

Vem, da me čaka šiba božja, in da se bo enkrat nadme vsul božji srd 😱🙃… No, do odprtja neba in do apokalipse se bom pač igrala mamo, kot se meni zdi najbolje in kot se mi zdi najbolje za oba otroka… mi se igramo življenje. Kesali se bomo kasneje 🙊
[/quote]
Ne, ti si tako ravnala samo za svojo rit, otroka nisi videla. Življenje ti bo pa izstavilo račun. Kar je najsla:še, oba tvoja nič kriva otroka bosta vlekla posledice tvoje psihopatskosti v prihodnost.


Ne, ti si tako ravnala samo za svojo rit, otroka nisi videla. Življenje ti bo pa izstavilo račun. Kar je najsla:še, oba tvoja nič kriva otroka bosta vlekla posledice tvoje psihopatskosti v prihodnost.
[/quote]

Govoril/-a je 😅. Lep večer želim tudi vam 🙃

A ti se hočeš tudi svojega otroka znebiti?
Odseli se. Na csd ju pa se zmeniš, da imaš otroka 1 teden ti, en teden ona. Komot.

Poznam tako zgodbo.
Ženska že 30 let svoji hčerki odnaša rit in pri svojih letih (ima 50+) nima življenja in vse se vrti okoli nje.
Partnerja nima, hčerka dela kar se ji sprdne, pride po par mesecih domov jokat in spet ovo na novo.
Obnaša se do nje kot da je zadnji drek na svetu, mati ji pa pufe plačuje.
Za nameček se pa le ta ku… po celem mestu z moškimi, ki bi ji lahko bili očetje ali dedki.
Samo zato, ker je hčerka bolna in bi lahko umrla od stresa.
Še v življenju ji ni rekla, naj poskrbi za sebe.

To izvira iz tega, da ima tvoja slabo vest, da je šla narazen z njenim očetom.
Zato ji vse k riti tiši, ker hoče ji bit hkrati tudi oče in jo bo podpirala ne glede na vse.
Tudi če boš vztrajal, ne bo boljše.
Če je vajina hčerka dovolj stara, lahko morda zaprosi da ostane pri tebi …
Skratka, želim vse naj naj in spokaj od nje.

Čestitam!!! Ena izmed redkih pametnih. Frocom iz prvega zakona je potrebno takoj pokazati, kje jim je mesto. In škoda, ker to ne naredijo vsi in dopuščajo takšna nespoštljiva obnašanja do očimov in mačeh. In ta smrklja iz zgodbice dokler je pod streho očima bo pač ubogala…ko se bo pa za svoj denar fukarila po vasi, pa naj dela kar želi. In v tej zgodbi je mati totalno neprimerna, ker ne zna narediti reda in hčerki povedati kar se ji gre. Poskrbi za svojega otroka, oni dve lajdri pa brcni v rit.

Moj tip-očim in tudi oče danes, je sprejel moja otroka takoj in tudi ona dva njega. Boljši je do njiju kot je bil pravi oče. V pol leta sta pozabila, da oče sploh obstaja in vsi smo zadovoljni. Da se bi mi zgodilo obratno kaj takega pa nevem, res nevem, zmešal bi se mi.

Življenje, kot ga opisuješ, je kot iz slabega filma. Enostavno ni za bit, nočeš pa tudi ne it zaradi otroka. Eno malo rešitev vidim v tem, da oditeš in hkrati ostaneš. Kako to narediš? Probaš najti najbližjo možno nepremičnino, najem, nakup, morda samo najem sobe, če drugega ne dobiš, in se ločiš ter izseliš. Ta mala bo dojela prej kot slej, da si ostal pri njej, čeprav nisi. To so stvari, ki jih otroci cenijo. Glede na to, da je vajin skupen otrok kot Pepelka, pa ti je ne bo problem pridobiti na svojo stran, ko bo čas za njeno soodločanje, kje bi raje bila. Ostani korekten, ne glede na izpade žene, ne ščuvaj otroka proti njej, raje se soočajta skozi pogovore, kaj so tvoji hčeri temne cone odraščanja ter ji pomagaj skoz to. Ne bodi popustljiv za vsako ceno, ker na koncu boš ostal brez vsake besece. Na dolgi rok ti bo glavni atribut zmernost in normalnost.

Globoko sočustvujem s tabo, ker iz lastnih slabih izkušenj vem, kako globoke rane povzroča takšen toksičen odnos tvoje partnerke. Nikoli ti ni priznala mesta partnerja v družini, ampak je zlita s svoji hčerjo, kateri bo dopustila, da bo uničila vse odnose okrog nje. Žal je njena hči osebnostno uničena, ker je očitno razvajena, narcisoidna….. Matere ne bo izučilo niti takrat, ko se bo pokazalo, kako zelo je hči zavozila.

Če imaš še kaj moči, zahtevaj, da se s partnerko takoj vključita v partnersko terapijo. Morda ji bodo odprli oči – zelo verjetno pa je, da ji ne bo noben zdrav razum prišel blizu. Izogibaj pa se terapevtov, ki bodo v ospredje postavljali potrebe hčere. Tukaj gre za vajin partnerski odnos, ki nikoli ni bil vzpostavljen tako, kot bi moral biti. Že sedaj se vse vrti okrog hčere. Terapevt mora delati na vzpostavitvi spoštovanja med vama kot partnerjema. Če bo to uspelo, bo tudi mati čudežno spremenila odnos do hčere. Ne daj se prepričati s površinskimi kozmetičnimi popravki v smislu, da sta bolj pozorna drug do drugega, da si vzameta čas zase. Ne – tu gre za trdo delo, za spreminjaje zelo ukoreninjenih vzorcev, ker je potrebno porušiti celoten družinski sistem in ga postaviti na novo tako, da imate vsi tiste vloge, ki vam gredo: vidva sta partnerja in starša, obe hčeri pa sta samo vajina otroka in nič drugega. Če ti terapevt samo nakaže, da si ti odrasel, da si vedel za hčer od prej in da se prilagodi deklici, samo vstani in pojdi. Takšni terapevti so najhujše gorje.

Če je situacija šla že predaleč, pa se dobro pripravi na razvezo, saj ti bo užaljena partnerka uničila še vajino skupno hčer. Velika možnost je, da je tvoja partnerka narcisoidna in da je manipulativno odtujila hčer od njenega očeta, kar se v stroki tretira za zlorabo.

Ti lahko povem, da so rane očimov in mačeh v slovenskem prostoru še vedno tabu tema. Zato se dobro izobrazi (slovenska literatura na to temo je uporabna, glej v tujino), da boš znal na CSD in morda tudi na sodišču dobro argumentirati disfunkcionalnost odnosa, ki ga ima tvoja partnerka do obeh otrok. Situacija namreč ni krivična le do tebe, še bolj je krivična do tvoje hčere, ker bo tvoja partnerka ustvarila sovraštvo med svojima otrokoma, po možnosti pa bo vajini skupni hčeri še dotupila, da bo morala doživljenjsko suženjsko skrbeti za svojo polsestro.

Ne odlašaj z ukrepanjem.

popravek: slovenska strokovna literatura o temi mačeh in očimov je neuporabna


Za moje pojme je vsak bedak, se pravi tisti ki se v drugo spušča v resno zvezo še posebej s tako ,ki ima od prej otroke.
Vedi nekaj, da te nič kaj dobrega ne čaka.
Čaka te samo to, da ga boš lahko parkrat na mesec namočil ali pa še to ne.
Ona išče moškega, da bi jo financiral ,zalagal ,nudil vse kar si bo zaželela.
Hvala lepa ,nisem toliko nor pa nisem da ne bi vedel kaj ženska pričakuje od vsakega naslednjega moškega.


Za moje pojme je vsak bedak, se pravi tisti ki se v drugo spušča v resno zvezo še posebej s tako ,ki ima od prej otroke.
Vedi nekaj, da te nič kaj dobrega ne čaka.
Čaka te samo to, da ga boš lahko parkrat na mesec namočil ali pa še to ne.
Ona išče moškega, da bi jo financiral ,zalagal ,nudil vse kar si bo zaželela.
Hvala lepa ,nisem toliko nor pa nisem da ne bi vedel kaj ženska pričakuje od vsakega naslednjega moškega.
[/quote]

Prav imaš. Ni ljubezni. Smo preračunljive, ker ste nas moški postavili v ta položaj. Prvo mesto je rezervirano za otroka. Moški pridejo kot taxi služba, tolažba in varuška, v zameno pa dobijo seks. Zgražajte se, sam tako je.

New Report

Close