Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči vlači domov pol vasi

Hči vlači domov pol vasi

Obupno si neodgovorna. In starši sošolk prav tako. Kaj vam ni jasno glede ukrepov? Vsem bi vam morali nabit poštene kazni. K nam domov v času ukrepov nima vstopa nihče.
Sploh pa ne jamraj, ker si sama kriva, da strežeš mule zadaj in spredaj. Jaz sem bila vedno vesela, da imajo otroci družbo. In imajo je veliko. Ampak strežejo se pa sami. In tudi pospravijo za sabo.

ja pa si nej same kuhajo, nej pospravjo flet, kam smo prsl da otroci vzgajajo starse? ma vcasih so vsaj znal kej naucit, ne pa danes jokajo in stokajo po forumih, kot da se jim tako hudo godi v zivljenju. drage mamice, ne rabite ne ubijat, se ne prodajat, zivite v civiliziranem svetu, kjer imate tekoco TOPLO vodo in elektriko, pa se kar naprej jamrate. KRAMP PA LOPATO V ROKE. aja hocte bit pri nas? zunaj je njiva za orat. not so tla za pomit. posoda za zlozit. pa ne me jebat da ne morte dveh mul vzgojit.

No imamo mlajše otroke, ki se družijo s pol ulice v normalnih pogojih. Ponavadi ko sem prišla domov je bilo pri nas zunaj pol ulice kar ne niti ni motilo. No potem ko ni bilo vreme ok so pa začeli not pritiskati in sem imela sosedove vsak dan pri nas. Pri nas zato ker kao imamo mi veliko hišo in imajo otroci celo nadstropje, oni pa manjše stanovanje. Ampak mi je enkrat dop. cel popoldne drenje, skakanje , ropanje hladilnika in špajze itd. Med tem ko sama nisem imela nobenega miru in zasebnosti je bilo sosedom super fajn ker do večera niso vedeli da imajo otroke. Pa mi je enkrat poknalo in sem se lepo usedla s hčerkama in jima razložila kako je na stvari in je problem rešen (pa so 4 leta mlajše kot vaša). No sedaj med korono pa tako je super ker se to ne sme. Imajo stik samo z enimi sosedami ker smo tudi drugače precej povezani in so kovid že preboleli. So zunaj in če je res mrzlo vprašajo če se lahko igrajo noter in je to to. Jaz na vašem mestu bi hčerki lepo razložila da je tega dovolj in da bi delate od doma in hočete imeti mir, da kuhali boste za vas in če želi prijateljice na kosilu naj jim pač odstopi svoj delež kosila in bo pač lačna, pribolškov in soka pa ne kupujte oz.shranite na mesta kjer ne bo našla. Malo razložite hčerki tudi o ekonomski plati kako gredo stvari (koliko kaj stane, kakšne so plače in kaj pomeni za vas in njo to kar počne, pa tudi kaka je kazen če kateri od sosedov prijavi da se družijo in da jo bo plačala ona). Razložite ji da imate na voljo toliko in toliko denarja in kaj vse je treba plačati in da je toliko in toliko namenjeno za hrano in kaj pomeni če bi hranite še pol vasi (torej ne bo pribolškov, boste morali zmanjšati budjet za npr. njena oblačila itd.).Zakaj zavijete otroke v vate? Povejte jim svoj vidik da bodo razumeli in še kaj naučili za prihodnje. Pa zanima me zakaj ste bili ko vam je mamica dala kavo kar tiho? Jaz bi pa rekla, da vse super fajn ampak da žal zelo težko tako shajate,saj imate delo od doma in vam bi bilo veliko lažje če bi se to omejilo. Ker ste bila tiho je tako mama prepričana, da je vam tako čisto ok in tukaj draga moja, ste si sama kriva. Pa tudi puncam bi lahko povedala lepo vsem na enkrat kaka so pravila, saj če to ne boste sedaj uredila ko je še čas vas bodo šele rihtali čez par let!

1. Zakaj se bojite svojemu otroku reči ‘ne’?
2. V mojih cajtih se je štelo, da je kosilo povsod ob 12h. Jasno je bilo, da se takrat pusti vsako družino pri miru, oz.se gre prej domov razen če nisi bil izrecno povabljen.
3. Pojma nimam, zakaj mislite, da je treba otroke stalno streči. Ko smo se mi kot otroci družili, nam niso stregli – nam je bilo glavno, da smo skupaj. Če je bila huda žeja, pa tudi kozarec vode odžeja.

Vrjamem da je nadležno. A iz prakse vam vem povedat boljše da ima nekoga, da ni osamljena kot da pade v depresijo. Kaj bi pa potem? Psiholog psihitater terapevt? Prepovejte ji če upate. Čez 3 mesece bote pa imeli punco ki vas ne samo sovraži ampak mrzi iz dna srca, si bo rezala žile (fizična bolečina lajša duševno) se vam lažno smejala v obraz brez da bi vedeli da sama v sebi umira.
Povem vam iz prakse. Kdo ji bo pomagal? Jaz sem svojo sestrično najdla z nožom na zapestju, v krvi kompletno zajokano. Nihče ji ni znal pomagat dokler je nisem k sebi vzela (15 let je stara). Mama ste. Del tega je da sami sebe žrtvujete za svojega otroka. Je tak problem malo več mesa pa kruha ven dat? Več vredno kak duševno zdravje lastnega otroka?

pac ka se dogaja🤯vsi starsi najbol pametni na teh forumih da druzenje med korono ni dovoljeno in bla bla bla….le nekateri zelijo svojim otrokom najbolse in jim le dovolijo druzenje z vrstniki…hodim v srednjo solo in vsak dan od 7 zjutraj pa do 2 popoldan imamo zoome potem pa do 9 zvecer ravno koncam vso nalogo…in ja manjka mi druzbe…vcasih bi najraje zaprl racunalnik in pocakal dokler se ne vrnemo v solo…ce s sosolci nebi bili tako dalec narazen bi se obiskovali vsak dan in v primeru da bi se kdo pocutil slabo ga pac nebi bilo takrat v nasi druzbi….pustite otroke naj se druzijo dokler se se lahko ker nekoc nebodo imeli vec casa za druzenje in vse to poleg tega ce se nebojo druzili in bodo le na internetu bodo po koncu karantene postali rastline prikljucene na wifi omrezje😅vam pa tudi ne ukazujejo da jim morate skuhati kosilo ali pa kaj….kupite jim kruh in nutello in pa tisti sok ki se redci z vodo ni vam potrebno pripraviti slavnostnega kosila za njene prijateljice….lep pozdrav

Človeštvo je šlo v kurac. Upam da se res naredi čistka. Drgač pa enostavno rečeš zdej pa dost ajmo spokite se domov. Ka je ljudem tak tešk povedat resnico, vsem bi radi bli vsi všeč prokleti ritolizniški idioti.
Če ti otrok vabi folk da ostaja na južni enostavno rečeš ne ne bo tak. Do kosila ste lahko tu in pol grete domov in basta. Kir nesposobn folk. Nehite se razmnoževat ker IQ pada da bog pomagi.

Predvsem so krivi otroci ki potrebujejo družbo…..seveda….kaj vam ni jasno kje pa se naj družijo…svet gre v …..zaradi takega nazadnjaškega razmišljanja. Virusi so bili , so in bodo….groza res.

Jaz bi na tvojem mestu začel drugače kuhat.. kako kislo župico iz svinjskih tačk… mmmmm, že vidim kak bi tamale to rade jedle… potem tud priporočam kake kašnice… vampi so tudi zelo odlični.. kaka svinjska jetrca…. masne rebre in restan krompir… kuhane hrtiše… kaki pasulj tud nebi bil slab… zaj če pa jih češ res presenetit pa kako repo in ocvirke gor.. pa da te nebi vido da jih razvajas s kako zeleno solato.. oljov čebul… pa.malo česna not.. pa zaseko na kruh.. v roku tedna dni, bo vse po starem 😉

Ni problema. Bo ze stara pojedla ocvirke pa repo, mule pa nah za 15 eur toasta ketchupa sunke sira pa v mikrovalovko poleg pa gosti sok.

Pri nas imajo lahko obiske po kosilu ko je narejeno vse delo za solo in gospodinjski opravki.
Ponavadi so zunaj ali v otroski.
Razen da se dogovorimo da ta pa ta pride za cel dan s tem da naslednjic pa gre nas tja.

He he.. 🙂 meni so pa fajn mulci, prav srce mi zaigra ko jih slišim kako se smejijo in zafrkavajo. Če so otroci srečni, sem jaz srečna. Ne glede na to čigavi so. Včasih jim pripravim kakšne prigrizke ali zrihtam kaj zabavnega za spremembo, npr enkeat sem dobila tiste barve v prahu. Pol vasi je bilo pri nas v trenutku, letelo vse naokoli, vsi zapackani, mavrični… ma nasmehov in zabave neskončno. Ne obremenjujte se z njimi, jaz jih vidim kot zelo skulirane, nezahtevne, oni ne komplicirajo niti pol kot mi. Važno jim je, da se družijo in imajo fajn.

Mislim, halo? Kaj naj narediš? Steraj mularijo ven. Pa saj to je ja kršitev varovalnih ukprepov. Zato pa je vse zaprto, ker ljudje tolerirate take neumnosti. Naj bodo otroci sami doma, pa mir. Tvoja hči je razvajena do fundamenta. Mama hotel. Pa kaj še. Naredi red, saj si odrasla. Zapri jim vrata pred nosom, pa naj grejo, kamor čjo.

Pri nas živi že od začetka ukrepov prijatelj starejšega sina. Vsi trije se dobro razumejo, nimamo problemov, če skuham za 4 je vseeno če skuham za 5. Smo z njegovo mamo zmenjeni, ker ona je samohranilka in dela od jutra do večera in bi se mulcu doma samemu zmešalo. Meni je še super, ker hodi v 2l gimnazije in pomaga mlajšemu sinu ki je še v oš. Če finančno ne zmorete nafutrat tolk otrok, se pogovori z njihovimi starši, da prispevajo ali pa da hodijo domov jest. Glede mlajše punce, pa je dejstvo, da se ne bodo razumeli, razlika v letih je prevelika. Starejša je v puberteti in logično je, da ji gre tamala na živce. Dokler moj mlajši sin ni prišel v puberteto, ga starejši tud ni hotel za družbo. Sicer pa verjamem da ti gredo drugi otroci fajn na živce, če nisi tak tip človeka. Če imasta s hčerko dobro povezan odnos, se pogovori z njo in ji povej kako čutiš in poizkušajte najti neko srednjo pot. Vse dobro želim, ti ukrepi vse izčrpavajo, tako finančno kot psihično.

Morda malo abstraktno mišljenje pa vendar: ko hči reče, da je za vse dosti, ti naredi dva zrezka in dve žemlji. Mali daj celo porcijo, starejša pa naj deli s prijateljicami. In seveda je to vse kar dobi za kosilo, nič sladic, čipsa itd. Kmalu bo premislila koliko je zares za vse dovolj…

Ni neke pene. Hčeri se bo že odplačalo vse to s trajnimi poškodbami notranjih organov post-Covid. Takrat jo bo izučilo.
Je pa treba tole brati v smislu “korona na polno, le zakaj?”

Na najlepši način in brez prepiranja….
Hči naj vam pomaga skuhat, recite ji, da ne zmorete več sami vsega in če želi imeti sošolke pri sebi vam mora pomagat pri gospodinjskih opravilih. Najprej skuhat kosilo, potem pa še pospravit posodo. Slej kot prej se bo naveličala.
Pa klub temu, da se bojite kaj bodo mislili drugi naredite konec temu.
Starši teh punc so sebični in zelo neodgovorni, če se oni ne obremenjujejo in vas niti ne vprašajo, če vam je ok, da so otroci tam, zakaj bi se sekiral, če jim rečete naj ne hodijo več.
Ali pa zaradi ljubega miru fakate prehlad in jim obzirno poveste, da imate vročino ter da je bolje naj zaenkrat ne hodijo k vam…kasneje se pač izmotavate, da se be počutite najbolje in da morate veliko počivat, da ne zmorete skuhat kosilo. Kuhajte ko gredo domov in jejte kasneje, lačne bodo hitro popokale nahrbtnike.

Vsi s prstom kažete na avtorico, nihče pa ne na starše teh punc? No ja, verjetno je vsem prav, da se znebijo hčera, tako časovno kot prehransko. Takih primerov vidim mnogo, še pohvalijo se, da pošiljajo otroke drugam. Ker kaj pa je kos kruha… Praviloma so to taki, ki delajo od doma ali celo koristijo varstvo za otroke. In takim parazitom je treba porezati peruti.

Ne štekam, kako lahko dovolite, da nekdo brez vašega dovoljenja stopi v vašo hišo? Kako to izgleda? A to rečejo – dober dan jaz sem sošolka od vaše hčerke in gre kar noter a kva? To pomeni, da tudi vi vabite vse sorte torte obiskov, da potem otrok vidi, da se to kar vabi k sebi domov v spalnico.
Mi notr pa res nobenga ne spuščamo.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Imate opravka z pametno in mlado žensko; svojo hčerko. 😇
Kar vam manjka je organizacija.

Z hčerko naredita dogovor;
Ena prijateljica dnevno za 2 uri max.
Kje sta lahko v tem času in kaj lahko počneta.
Katera hrana je za “obiske”.
Ker se hrana kupi v trgovini in ima svojo vrednost, kaj bo naredila za to, da bo postregla hrano, namenjeno družini – ali kupi hrano za obiske s svojim denarjem ali ga zasluži..več je načinov.
Ena opcija je, da po učenju vključi mlajšo sestrico – temu se reče babysitting. 😁

Hčerki razložite svojo situacijo; ker delate od doma, potrebujete mir za koncentracijo (razen, če vas videva, kako hodite po kavo in piškote, delate v trenerki in si pišete med delom po telefonu) 🙃

Bodite vesela, saj imate zelo družabno in odprto mladostnico. Veliko otrok je v depresiji in starši imajo večji izziv s tem.

Vam dam primer;
Preden povabiš prijateljico (eno na dan) poglej, ali je vse pospravljeno, posode pomite, smeti odnesene..
Telo piškoti in čips so namenjeni za obiske;
Ko v druženje vklopis svojo sestrico (in da se z njo tudi ukvarjata kvalitetno) imaš na voljo te in te piškotke ali zrezke.
Naučite hčerko, kako lahko naredi hrano sama in POSPRAVI za seboj (skuha testenine in pomeša z tuno iz konzerve+malo kisle smetane).

Hčerka vas vabi, da sodelujete, dokler vas sprašuje.
Ko vas več ne bo..boste to obžalovala.

Samo podelim; z možem izkoristita čas, kvaliteten čas, zase, hčerki pa da uživa svojega in prijetno z koristnim.

Uživajte ⭐

Ne zdi se mi prav, da v času Covida punce veselo hodijo ena k drugi, a… Na vaseh je itak javna tajna, da covida ni (tako sem nazadnje slišala od nečakinje).

V glavnem sama bi rekla, da če druge lahko hodijo k njen, lahko tudi ona do drugih, da bo neprijetnih in nesproščenih situacij v življenju mnogo in da naj se kar navadi nanje. A jo boste še pri 20ih ujčkala? Naj bodo vsak dan pri eni doma, tako bo vaš turnus enkrat na teden. In ko pridejo, naj s seboj prinesejo prigrizke.

Niste dolžna pedenat cele vasi.

Vi ste tista od katere je hiša, vi ste dolžna postavit pravila in meje. Prej jih boste, lažje bo. Bolje prva zamera, kot zadnja…

Enostavno jih nehaj streči in jim kupovati sokove, prigrizke in podobno. Za piti naj bo samo voda, prigrizkov nič, kosilo začnite pripravljati, ko pride mož iz službe. Hčerki razloži, da so to njene gostje, torej naj gre sama v trgovino s svojim denarjem (domnevam, da ima žepnino) in kupi hrano za njih. Prav tako naj sama kupi in pripravi malico/kosilo, če želi, da ga skupaj jedo. Problem rešen. Garantirano.
Večja težava se mi zdi, da si ti od samega začetka ne upaš postaviti meje in narediti red. Jaz bi zgodbo zaključila 1. dan, ker se trenutno ne družimo po domovih zaradi ukrepov in teh težav nimamo.

Vasa vas pa steje 30 prebivalcev. Ali se manj.

Jaz bi se vprašal – kdo je pri vas starš – ti ali hči?

Do epidemije, so bili obiski otrok v domu izjemno redki – ker imava oba z ženo rada svoj mir in dom je nekaj, kar imamo zase ne za vsakogar, ki ima ravnokar 15 minut časa. Tudi sicer midva ne dovoliva našima otrokoma, da se vlačita po domovih drugih, razen če so starši doma, oziroma imajo izrecno dovoljenje. Močno pa vzpodbujamo druženje zunaj. Tudi druženja z najimi prijatelji so praviloma potekala zunaj, v dom podobno hodi le redkokdo.

Od pojava koronavirusa, pa smo vsi štirje v izolaciji na vikendu, stiki se ohranjajo preko zoom-a . Torej vsi obiski strogo prepovedani.

New Report

Close