Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči vlači domov pol vasi

Hči vlači domov pol vasi

Sram te je lahko, da se temu nisi takoj uprla. Zdej pa jokcaš. NIJZ je dal jasna navodila, ki veljajo za vse. Ti, kot mati se jih ne držiš in si slab zgled za otroke, ki se jim zdi družba fajn.
Vse kar je tvoja vloga odgovorne mame je, da tako vedenje prepoveš in razložiš tudi zakaj.
Srečno odgovorna mati.


Ja ,res je najbolj fajn je če komu prideš na obisk.
Si postrežen z hrano in pijačo.
Tudi pri nas je podobna situacija .Imamo veliko hišo in vedno kaj spečenega peciva ter hrane in pijače.
Pri žlahti doma še nikoli nismo, bili a oni so skoraj vsak teden pri nas,kot da jih že težko pričakujemo.
Jao eni so pa res težki.

Kako pa poteka pouk pri vas? Ali nimajo zoom ur?

Moj 13 letnik se ob osmih zjutraj priklopi na splet, čakajo ga naloge. Preko discord se poveže s svojo skupino, komunicirajo, se pogovarjajo o nalogah, ko je zoom ura, gredo na zoom, vmes ko so prosti, skupaj igrajo kakšno igrico. Do kosila niti ne pride iz sobe. Popoldne je mir, včasih se zmenijo še zvečer za kakšno igro. Odkar je epidemija, je bil v naši hiši na obisku samo brat z družino za praznike. Do zdaj nisem mogla verjeti, da se rast okužb ne umiri, če pa se vsi odpovedujemo stikom…. ampak ko tole berem, se pa nič več ne čudim….


Ja ,res je najbolj fajn je če komu prideš na obisk.
Si postrežen z hrano in pijačo.
Tudi pri nas je podobna situacija .Imamo veliko hišo in vedno kaj spečenega peciva ter hrane in pijače.
Pri žlahti doma še nikoli nismo, bili a oni so skoraj vsak teden pri nas,kot da jih že težko pričakujemo.
Jao eni so pa res težki.
[/quote]

Zakaj dovoljujete to situacijo? Ko vas pokličejo, da pridejo na obisk, mirno reči, da imate druge plane. Tudi ko pridejo, jih bolj na hitro odpravi. Kava, par besed in to je to. Če so pa še vztrajni, jim mirno povej, da rabiš čas zase, da želite biti sami.

K nam se je moja družina in ženina najavila za božično / novoletne praznike. Sej vnaprej povedal, da bo zadeva preko Zoom-a. No kljub temu so posiljenjci pririnili, sem jih pozdravil iz balkona in ponovil naše stališče – da dokler je takšen kaos iz obojestranke varnosti ni obiskov. Užaljenost na vrhuncu seveda… čez 10 dni pa dobim klic, da je njun najbolj prijatelj zbolel in umrl za covidom. No sedaj je eno stran srečala pamet in nosijo maske kot je treba + spoštujejo ostale ukrepe.

V mojem primarnem domu ni bilo druženja otrok. Pika. (Da napišem tako, kot rada ena, ki se na tem forumu oglaša.)

V družini mojih otrok so bila vrata odprta. In radi so se vračali, saj so še kot odrasli rekli, da je bilo pri nas luštno. Ni bilo vse dovoljeno, a tudi ni bilo treba postavljati posebnih pravil. Niso odhajali lačni in žejni od nas, pa smo bili precej na tesno z denarjem.

O piščancih in vsej zalogi, ki jo imaš v skrinji: poveš, da si boste razdelili, kar imate. Pač vsak dobi malo manjšo porcijo, a noben zato ne ostaja lačen ali zavrnjen.
[/quote]

Hvala za vaš post. Ko bereš večino komentarjev se res ne čudiš več, da smo v tej državi tam kjer smo. Tudi s statistiko samomorov. :/

Nimam jih, da jim ne bo treba ne trpeti, ne umreti in ne plačevati naših državnih dolgov.

Ja treba se malo začet zavedat svoje vloge kot starš in hčerki resno razložit, da denar ne raste na drevesih in kako tej njeni obiski vplivajo na vso družino. Tu imate vso pravico povedat kar gre in malo udarit po mizi brez da se obremenjujete “kaj bo pa kdo rekel”. Dokler jih hranite vi, boste vi rekli kaj pa kako. Poleg tega pa, da so tej zmešani koronačasi mogoče res ni najbolje, da se punce cele dneve družijo po stanovanju in zapirajo v sobo, sterajte jih vsaj ven na luft.

Mislim, da bomo prej zaradi takih kot ste vi zaprti se 10 let. Zato, ker so rekli, da tak mora bit. Potegnite že enkrat glave iz riti pa začnite razmišljat s svojo glavo, ne z glavami politikov in stroke, ki jim stanje še kako odgovarja, ker je še kako finančno donosno, ja za njih mogoče, ostali pa naj pocrkajo al od gladi al pa od osamljenosti. Pa nehajte gledat televizijo 24/7, ker so vam možgane oprali že do onemoglosti. Slovenci smo čudo, hlapci bli, hlapci ostali. Lp

Odgovor na objavo uporabnika
varuška za sosesko, 21.01.2021 ob 05:13

Tako sem jezna, da moram nekje ven dan. Naj bo tu.
Mama dveh hčera, ena 12 let in druga bo čez nekaj dni šest. Čas korone me je prisilil, da delam od doma, mož je konstantno odsoten od šeste zjutraj do treh popoldne. Podjetje kjer dela, pač delajo tudi v tem času na sedežu podjetja.
Službene obveznosti predelam nekako v treh do štirih urah, kasneje moram biti dosegljiva na telefon. Večja šoloobvezne stvari preko računalnika dela samostojno, mala nima obveznosti, ker ni šoloobvezna.
In kaj me tako jezi? To, da bo zdaj čez pol ure pri nas že pozvonil zvonec in prišla bo vsaj ena sošolka večje in se bosta skupaj učili. Čez eno uro bo prišla še druga in če bo posreči še vsaj ena tekom dopoldneva. Ob devetih mi skačejo po kuhinji in brskajo za piškoti, ob pol desetih kuhajo čaj in pametujejo na vse strani, ob enajstih imajo željo po tv-ju v dnevni sobi in potem spet v njeni sobi brskajo po internetu.
Ne rečem, šolo naredijo, tu ni kaj. A kaj ko jih cel dan gledam in pedenam. In seveda ko skuham kosilo, jih moja zlata hči povabi, da naj jedo, da je “itak” za vse dost.
Ne, ni! Namesto dveh zrezkov jih moram narest šest!
Namesto dveh žemelj, jih odtajam osem!
Naslednja stvar je tamajhna. Nima družbe, ker jo večje princese ne želijo, da jih moti. Mala se mi mota cel dan okrog in ne ve več kaj bi sama s seboj. Jaz pa moram delat ali pa se pogovarjat in reševat stvari po telefonu.
In to traja že vse od novembra. Srečam zadnjič eno od mamic teh princes in mi da 10 dek kave, kot ja hvala, ker mi smo vsi v službi, je tako fino da so punce skupaj.
Kaj je fino?!! Meni ni prav nič fino, ne upam pa se zamerit, ker bo vsak takoj rekel, ja kaj ji je pa hudega, saj punce se same učijo v sobi. Ja se, ampak jih je treba tudi nahranit, zapit nosit, prilagajat se.
Ko sem hčerki rekla, da naj gredo mogoče pa k eni drugi domov, da bodo bolj mir imele, ker ne bo telefonov in majhnih otrok dobim odgovor, da ne, da ona se najboljše doma počuti, da drugod ni sproščena. Evo. Kaj naj zdaj? Gledam in tiho hranim in čuvam pol razreda doma? Pred tednom jih je bilo 5!
Razumem, da mladi potrebujejo družbo in da je šolanje od doma res smotana reč, a vseeno, takole se bo meni zmešalo!
Nekje v decembru je ena od njih pripeljala še bratca, za družbo naši tamajhni. Zahvaljujoč nevemkomu je malemu kmalu postalo dolgčas in sta šla domov k babici. Od takrat ga ni več pripeljala.
Kako vi to rešujete? Kaj mi predlagate? Ne bi rada izpadla škrta, ali da ne maram otrok, ampak to presega vse meje. Kako na lep način razložiti?
Ne govorite mi, naj se pogovorim z možem, ker to je brez veze. On reče, daj pusti, se vsaj otroci družijo, če se že mi ne smemo.
Najbolje, da grem iz skrinje vzet kar celega piščanca in upam da bo dovolj, ker nikoli ne vem koliko jih bo na kosilu.

 

Povej ji da bos naslednjic njeno zepnino uporabila, da bos nahranila vse njene sosolke.

Odgovor na objavo uporabnika
znajdi se, 21.01.2021 ob 05:31

Pri nas je taka akcija trajala štiri dni. Prvi dan je prišla samo za eno uro in pol, drugi dan je bila že tri ure, tretji in četrti dan je že jedla kosilo pri nas. Peti dan je spet prišla, ob desetih sem vprašala koliko je še šole za narediti, sta rekli da še. Sem počakala, ko sta končali, sem rekla naj se obleče, da greva k babici kosilo kuhat. Na rit je padla. Vsedli sva se v avto in šli 20 kilometrov. Naslednji dan isto potem je seveda postalo to za njo strašno dolgočasno. Ko me je vprašala zakaj kar naenkat je pa zdaj treba k babici hodit, sem rekla zato, da ti si boš gor prišla, da jaz nisem kuharica za tvoje sošolke. Če bom komu kuhala bom svoji mami, tvojim sošolkam zagotovo ne.
Od takrat naprej se dobita mogoče enkrat tedensko, dve max. tri ure, potem ji sama pove, da je dovolj, da bi bila rada še malo sama.

Bravo. Vsaj ena pametna. Sem že mislila, da nobena ne zna več nič rečt. Pri meni ne bojo drugi jedli, če še zase skoraj nimamo. Avtorica, nisi karakter. Prej so otroci jedli v šoli, mož v službi itd. Potem si morala biti malo doma, pa ne veš, kako naj se znajdeš z otrokoma.

Nisem brala zgornjih odgovorov…

Ali je bilo še kdaj lažje imeti mir, kot sedaj v času Covida??!!

1. torej se niste držali ukrepov

2. v tebi je problem., ker

3. kdo je tu starš in bo naredil red???!

Imam 4 otroke in ne pametujem….

Kak ste brezvezni. Pri nas se skuha toliko, da pes pa maček pa pujs niso lačni. Tak da če pride en piščanec pa požveka tistih par makaronov pa pol šnicla, nas ne bo konec. V skrajnem primeru pa imamo jajca na zalogi pa si spečejo palačinke “mami boš ti tudi?”. Imamo 15 jajc vsak dan viška.

Najprej se vprašajte, kaj želite, potem pa je (samo) na vas, kje boste postavili črto. Jaz tega ne bi tolerirala. En teden pri nas, drug teden pri eni sošolki itd. Eeh, ta permisivna vzgoja, ko se odrasli prilagajajo otrokom…

Hčerki povej, da bo morala dati svojo žepnino in prihranke za kosila za sošolke in izračunajta, za koliko kosil bo zadostovalo. Potem ji ne bo več najbolj udobno vseh sošolk gostiti doma. Naj ve, da nič ne pade z neba.

A mogoče ta hči živi v moji vasi? Kako da je jaz ne poznam. Mi daš njeno tel. številko.

Odgovor na objavo uporabnika
ena s pujsi&co v štalci, 01.02.2022 ob 08:59

Kak ste brezvezni. Pri nas se skuha toliko, da pes pa maček pa pujs niso lačni. Tak da če pride en piščanec pa požveka tistih par makaronov pa pol šnicla, nas ne bo konec. V skrajnem primeru pa imamo jajca na zalogi pa si spečejo palačinke “mami boš ti tudi?”. Imamo 15 jajc vsak dan viška.

Pri nas se je kuhalo za dva, hrane stran ne mečemo. Maček ima svojo hrano, prašičev nimamo. Kur tudi ne, da bi imeli jajc viška. In ko kuhaš za dva, je kar malo nerealno, da s tem lahko prehraniš še dodatne 4+ ljudi.

Nora si ti ker še kar otroke not zapiras in jih delaš invalide .. daj nehaj verjet v to korono in puste otroke bit otrok… Kaj vam ni jasno, razen da ste totalni debili

Prvo, kdo je šef v hiši? Vi ali otroci? Ste otrokom že kdaj rekli ne in dali kako prepoved?

Se bo treba z otroki dogovorit kdaj in kako dolgo obiski, sploh v današnjem času in med tednom, ko imate delo od doma. Če že starše drugih otrok ne zanima kje so, vi naredite red v svoji hiši. Njim se itak fajn zdi. Imajo mir in manj hrane gre iz njihovega hladilnika.

Saj punce bodo razumele. Samo pogovoriti se je treba!

Vsaka stvar ima svojo mejo.

Ne morejo kar od jutra do večera skakati po hiši.

Meje morajo biti jasne, saj najbrž imajo vsi ti sošolci tudi starše,kako pa starši dovolijo,da so ves dan od doma.

Bodite odločna in postavite meje,ker drugače se vam bo zmešalo, to da postavite meje še nikjer ne piše da nimate radi otrok.

Odgovor na objavo uporabnika
Vi ste ta neumnica, 22.01.2021 ob 16:54

Vi ste taneumna ki to dopuščate in zraven potem še popisujete take stvari ki nas na internet čisto nič ne tičejo…
Sami razmislite kaj boste naredili ne pa da vsako stvar ki mislite da je vredna omembe napiše na splet

ja kaj pa pol pišeš …

Odgovor na objavo uporabnika
To je noro, 21.01.2021 ob 05:20

Potem se pa čudimo, da smo s Covidom tam, kjer smo. Jaz nikogar ne spustim v stanovanje in mi nikamor ne hodimo, vključno z otrokoma.

Ha ha ha. Zadrgnjeni v tri pi*de mate*ne!! A zdej bomo zarad je*enega prehlada, ko sploh ne pokaze vec na testih pozitivno, oni sekr sanjajo da je to nov sev omikrona?? Zarad tega bomo otrokom prepovedali druzenje? Unicevali otrostvo? Mi ko smo bli mejhni, so moji starsi in starsi vseh prijateljev bili veseli, da se druzimo in da kdo h komu pride. Ce svojim otrokom ne privoscite druzbe z vrstniki, vam priporocam da zacnete uporabljat kontracepcijo.

New Report

Close