Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hodite po stanovanju, hiši goli pred otroci

Hodite po stanovanju, hiši goli pred otroci

Saj recimo, če greš poleti sred Ljubljane, te ne zebe in nisi odvisen od drugih, je pa vprašanje kako daleč boš prišel gol, ko se bodo pripeljali reševalci s prisilnim jopičem. 🙂

Ne razumem povsem, v čem je fora zanikanja kulture, kjer živiš in nekih standardov? Najbližje se mi zdi tisti odgovor ene zgoraj, o pomanjkanju pozornosti, čeprav to zagotovo ni vse.
[/quote]

V zmoti si – če hodim sredi Ljubljane ali kjerkoli so drugi ljudje nisem neodvisen – temveč sem odvisen od drugih, ker je to socialna skupina.
Neodvisen od drugih si le na samem.

Ehhh… tale fora zanikanja “kulture” je le v tem, da obleka ni kultura. Kultura se meri in vidi drugače, ne z obleko, pa čeprav je delno merilo civiliziranosti tudi uklanjanje družbenim normam. Zato pa v civilizaciji hodim okrog oblečen, razen tam kjer družbeni konsenz dovoljuje drugače.

Kar hočem tu pokazati je enostavno – samo umazan um povsod vidi umazanijo.
Drugače povedano – samo skrajno s seksom obremenjeni ljudje vidijo nemoralo in seks v vsaki goloti.

[/quote]Veš kaj, saj me en klinc briga po domače poveadno, kje ti rad hodiš gol, ampak nakladaš in hinavsko manipuliraš z razlagami pa huj kot kaka baba, to pa veš da pri meni ne gre sklozi ker jih imam v malem prstu. 🙂

Saj bi se lahko sklicevala na to, če ni bi zraven bontona, nekih pravil v naši kulturi, imela tudi zakonsko predpisano, kaj je sprejemljivo in kaj ni. Tako da neupravičeno žališ, ker si “drugačna”, na kar se danes vsak sklicuje, ki mu je polna rit skisala glavo in zanj ni nikjer in nič več dovolj zanimivo, da bi ga zadovoljilo in ne ve kaj bi si spomnil, da bi še bilo.
[/quote]

Ne razumem, kaj tebe moti. Če ti golota ne paše, bodi pač oblečen(a), drugim pa pusti, da naj bodo, kakor jim paše, če je čas in kraj temu primeren. Kar pa se tiče bontona in predpisov: na FKK plaži je prepovedano biti oblečen, na navadni plaži pa slečen. Mi s tem nimamo nobenih težav in se po navadnih plažah ne sprehajamo goli, temveč oblečeni v kopalke. Če pa smo kdaj na kakšni samotni plaži, odmaknjeni od drugih, ali kakšni FKK plaži (kar je izjemno redko), jih pa z veseljem slečemo. Pa tudi po mestu se ne sprehajamo goli. Toliko o naši drugačnosti.
[/quote]
Ti kar “uživaj”, na FKK plaži pa ni nikakor prepovedano biti oblečen, od kje jih jemlješ? Si bila kdaj sploh na tovbrstni plaži, jaz sem bil letos avgusta. 🙂

Ampak zakaj se pa o ostalih palžah in po ulicah sprehajate oblečeni, tega pa ne razumem? Če je to prosto sprejemljivo in “višji novo razvitosti in svobode”, potem pa še tam hodite goli, pa pozimi tudi, ne da obljubljajte nekaj tisoč ljudi golih na tek v hrib, potem pa pridete tja dva star dedca in ena sra baba zaviti kot mumije. 🙂

V zmoti si – če hodim sredi Ljubljane ali kjerkoli so drugi ljudje nisem neodvisen – temveč sem odvisen od drugih, ker je to socialna skupina.
Neodvisen od drugih si le na samem.

Ehhh… tale fora zanikanja “kulture” je le v tem, da obleka ni kultura. Kultura se meri in vidi drugače, ne z obleko, pa čeprav je delno merilo civiliziranosti tudi uklanjanje družbenim normam. Zato pa v civilizaciji hodim okrog oblečen, razen tam kjer družbeni konsenz dovoljuje drugače.

Kar hočem tu pokazati je enostavno – samo umazan um povsod vidi umazanijo.
Drugače povedano – samo skrajno s seksom obremenjeni ljudje vidijo nemoralo in seks v vsaki goloti.

[/quote]Veš kaj, saj me en klinc briga po domače poveadno, kje ti rad hodiš gol, ampak nakladaš in hinavsko manipuliraš z razlagami pa huj kot kaka baba, to pa veš da pri meni ne gre sklozi ker jih imam v malem prstu. 🙂
[/quote]

Ehh, polarni, polarni… kukr čš… 🙂

Mal ste zašli. Govorila sem o tem kaj se dogaja doma, pred otroki, možem.
Nudisti in ostali goli po mestu pašejo verjetno v kako drugo temo. Pa brez zamere.

Veš kaj, saj me en klinc briga po domače poveadno, kje ti rad hodiš gol, ampak nakladaš in hinavsko manipuliraš z razlagami pa huj kot kaka baba, to pa veš da pri meni ne gre sklozi ker jih imam v malem prstu. 🙂
[/quote]

Ehh, polarni, polarni… kukr čš… 🙂
[/quote]
No, tvoje razlage so zagotovo zmešan drek, to ti lahko povem in se mi sploh ne da razlagat. 🙂 Kar pa zadeva ostalega, jaz pred otroki ne bi hodil gol, ko smo imeli dojenčka smo nekaj časa hodili v gatah, gola nikoli, tudi prej ne, potem ko je bil pa malo večji, sva pa še to opustila in nase navlekla kako lahko oblačilo.

Smo že na tem forumu brali izpovedi nekaterih, ki so jih starši posiljevali z goloto in celo na silo vlekli na nudistične plaže še v najstniškem obdobju, ki je najbolj občutljivo. In ja, tega se spominjajo kot travmatične izkušnje preteklosti, tako so opisali.

Daj ti meni napiši, kakšne užitke to imaš, da hodiš gola pred svojimi otroci? A ti manjka tak ekshebicionizem? Misliš, da je tvojim otrokom luštno svojo domovino ponovno golo gledat?

Ti nimaš ne izdelane samopodobe, ne spoštovanja do svojih otrok, da jih posiljuješ takole s svojo goloto za domačim zidovi. Fuj, pa taka matka.

Saj recimo, če greš poleti sred Ljubljane, te ne zebe in nisi odvisen od drugih, je pa vprašanje kako daleč boš prišel gol, ko se bodo pripeljali reševalci s prisilnim jopičem. 🙂

Ne razumem povsem, v čem je fora zanikanja kulture, kjer živiš in nekih standardov? Najbližje se mi zdi tisti odgovor ene zgoraj, o pomanjkanju pozornosti, čeprav to zagotovo ni vse.
[/quote]

V zmoti si – če hodim sredi Ljubljane ali kjerkoli so drugi ljudje nisem neodvisen – temveč sem odvisen od drugih, ker je to socialna skupina.
Neodvisen od drugih si le na samem.

Ehhh… tale fora zanikanja “kulture” je le v tem, da obleka ni kultura. Kultura se meri in vidi drugače, ne z obleko, pa čeprav je delno merilo civiliziranosti tudi uklanjanje družbenim normam. Zato pa v civilizaciji hodim okrog oblečen, razen tam kjer družbeni konsenz dovoljuje drugače.

Kar hočem tu pokazati je enostavno – samo umazan um povsod vidi umazanijo.
Drugače povedano – samo skrajno s seksom obremenjeni ljudje vidijo nemoralo in seks v vsaki goloti.

[/quote]

Najstniki imajo že tako ali tako sami s seboj dovolj težav, ko se opazujejo v ogledalu in se njihova golota spreminja iz leta v leto. In misliš, da jim je v užitek in prijetnost, ko morajo še golo mati gledati, kako naprimer opleta s svojo ritjo, sramnim trikotnikom in plapolajočimi pasjimi uheljci pred njihovimi očmi tako paradirajoče, kot da to ni nič? Otroci v letih, ko dozorevajo, ko jim je že lastna golota neprijetna, kaj šele lastne matere? Verjemite, da sta gola mati ali oče zadnji format, v katerem želijo videti svoje starše. To jim povzroča tudi travme, ki lahk ozelo negatino vplivajo na njihov pogled na dozorevanje -tako psihično, kot telesno.

Plapotajočimi pasjimi uheljci. Hudo. Kam smo že prišli.

Res ne vem, v čem je problem, da si po tuširanju ne moreš obleči kopalnega plašča, če seže moraš sprehajat po stanovanju pred otroci? Zakaj morajo ozroci gledat v vaše genitalije? Vas to vzburja?
Ne gre za to, da se mora človek skrivat, ampak tudi ni prav nobenega razloga, da je treba paradirat nag pred otroci.

Obstajajo različne navade glede golote in oblačenja tudi v majhnih Sloveniji.
Nekateri spijo goli nekateri oblečeni, nekateri obiskujejo fkk nekateri ne, nekateri imajo toplo v dnevni in gledajo TV v spodnjih hlačah nekateri pa v bundah, nekatere mamice dojijo v javnosti, nekatere ne.

Nimam še otrok, spim gol, grem tudi na fkk, pa ne vem kako se obleči pred otroki.

Pa vprašate svoje otroke, če jim je ok, da hodite nagi?
Tudi goste pričakate nagi? Predvidevam, da ne. Zakaj torje pred gosti ne, pred otroki pa ja?

Če je dobra baba jo komot pričakam nag, če bi vedel, da ji to ustreza :-), pred otroki pa res ne bi hodil nag, ker pač nimamo navad nekega plemena ob Amazonki ali v Afriki. In da bi se te navade spremenile, bi moral bit celoten družbeni preobtrat. Tega pa že iz parih razlogov ne bo. prvič, ker za to ni nobene potrebe, ker gre samo za par posameznikov s sindromom potrebe pozornosti, ki jim je malo čudno usekalo v glavo ob polni riti in ne vedo več kaj bi sploh še radi, drugič, ker klima ni primerna, tretjič, ker živimo v razvrednoteni bolni družbi, kjer je pedofilija čedalje večji problem in bi jo to le še širilo.

Am, mislim, da si ti tista, ki bi se morala zamisliti nad svojimi manirami… Beri boldano.
Drugače pa vi nudisti al pa naturalisti, karkoli že ste, s tem vašim obnašanjem samo dokazujete, da se glede vas ne motim. Edini, ki je sposoben normalne komunikacije in je nudist je Rok1, vsi ostali ste agresivni in arogantni, ko se ostali ne strinjamo z vašim početjem.
[/quote]

A ti znaš brat? Lepo ti piše, da navadno ne hodimo na FKK plaže. A smo potem “nudisti al pa naturalisti”? Sicer pa, malo preleti svoje komentarje, pa boš videla, kdo je tukaj agresiven. Moje ostre besede so bile namenjene tebi osebno, ker si takšna, kakršna pač si, prepirljiva in nestrpna, ne pa kar vsem, ki imajo do golote odklonilen odnos. Marsikdo tukaj ima v zvezi z goloto zadržke, pa zaradi tega ne obsoja drugih, ki takšnih zadržkov pač nimajo. Pač pove, da sam tega ne počne. Tudi prav, ima vso pravico do tega. Ti pa ne. Ti pa si se postavila v vlogo neke moralne avtoritete in obsojaš vse druge kar tako povprek. Pa naj drugi presodijo, kakšna je narava tvojih komentarjev. Evo, kaj si zapisala: Ma to so eni narcisi, ki so sami sebi všeč in mislijo, da smo jih dolžni tudi drugi občudevat. Mislijo, kako so oni “odprtega duha ” in brez kompleksov, ko se razkazujejo, v resnici jim pa samo manjka pozornosti. Ne vem zakaj potem še v službo ne gredo nagi, če je to tako normalno, biti gol. Zame je to napadanje drugih, ki živijo drugače, kot ti. Zdaj pa okoli tega ne nameravam več s tabo polemizirati, ker je to zdi zguba časa.
[/quote]

Mislim, da si kar sama tista, ki ima težave pri branju…
1. Kar sem jaz tebi boldala se je nanašalo na manire, ki si jih očitala meni, da jih nimam
2. To kar si ti meni boldala mi pa sploh ni jasno zakaj si mi, ker ti nikjer nisem očitala da si nudist. Ampak očitno si, ker praviš, da navadno ne hodite na fkk, kar pomeni, da še vedno hodite samo ne pogosto.
3. Glede moje agresivnosti, ki mi jo očitaš v postu, kjer sem citirala uporabnico

brezveze
pa se zopet motiš. Samo povedala sem, da se strinjam z njo in podala svoje mnenje, ti nikjer niti omenjena nisi bila.
4. In spet samo potrjuješ, da se v svojem mnenju ne motim. Ahh… 🙂

A ti znaš brat? Lepo ti piše, da navadno ne hodimo na FKK plaže. A smo potem “nudisti al pa naturalisti”? Sicer pa, malo preleti svoje komentarje, pa boš videla, kdo je tukaj agresiven. Moje ostre besede so bile namenjene tebi osebno, ker si takšna, kakršna pač si, prepirljiva in nestrpna, ne pa kar vsem, ki imajo do golote odklonilen odnos. Marsikdo tukaj ima v zvezi z goloto zadržke, pa zaradi tega ne obsoja drugih, ki takšnih zadržkov pač nimajo. Pač pove, da sam tega ne počne. Tudi prav, ima vso pravico do tega. Ti pa ne. Ti pa si se postavila v vlogo neke moralne avtoritete in obsojaš vse druge kar tako povprek. Pa naj drugi presodijo, kakšna je narava tvojih komentarjev. Evo, kaj si zapisala: Ma to so eni narcisi, ki so sami sebi všeč in mislijo, da smo jih dolžni tudi drugi občudevat. Mislijo, kako so oni “odprtega duha ” in brez kompleksov, ko se razkazujejo, v resnici jim pa samo manjka pozornosti. Ne vem zakaj potem še v službo ne gredo nagi, če je to tako normalno, biti gol. Zame je to napadanje drugih, ki živijo drugače, kot ti. Zdaj pa okoli tega ne nameravam več s tabo polemizirati, ker je to zdi zguba časa.
[/quote]

Mislim, da si kar sama tista, ki ima težave pri branju…
1. Kar sem jaz tebi boldala se je nanašalo na manire, ki si jih očitala meni, da jih nimam
2. To kar si ti meni boldala mi pa sploh ni jasno zakaj si mi, ker ti nikjer nisem očitala da si nudist. Ampak očitno si, ker praviš, da navadno ne hodite na fkk, kar pomeni, da še vedno hodite samo ne pogosto.
3. Glede moje agresivnosti, ki mi jo očitaš v postu, kjer sem citirala uporabnico

brezveze
pa se zopet motiš. Samo povedala sem, da se strinjam z njo in podala svoje mnenje, ti nikjer niti omenjena nisi bila.
4. In spet samo potrjuješ, da se v svojem mnenju ne motim. Ahh… 🙂
[/quote]

Da dodam še 5. točko… Očitno si ravno ti tista, ki dela cirkus okoli tega. Tvoj nick se ne sklada s tvojimi zapisi :))

Goli hodimo pred otroci in kaj je narobe s tem? Sej, če greš na nudistično plažo z otroki si tudi gol? Pa kaj.

Saj za nekatere ni nič narobe, vprašaj Metoda Trobca kaj se sme in ne sme, bučmanka!

ko sm biu jst mulc mi tut ni blo po godu da so nagi hodil okol, a seksata z možem tut u isti sobi ko spijo?

Če je vse to normalno in naravno, bi bili poleti, ko je strašno vroče, vsi nagi. Obleka nas varuje pred mrazom in pred vročino, obenem pa nas ščiti in nam daje neko dostojanstvo. .
Kaj porečete na to, da bi se nag oče sprehajal po hiši, doma pa ima hčerke pubertetnice (13 let) ali obratno naga mama, doma pa ima sinove najstnike, ki jih razganja? Mislite malo s svojo glavo, no.

Saj se tudi avtorica ne bi, če bi živela sama:)))

Se strinjam, tako je tudi pri nas. Nihče v družini nima problemov z goloto, vendar po hiši nikoli nihče od nas ne hodi nag. Če si izpod tuša, se pač zaviješ v brisačo in greš v sobo po oblačila.
Pa sva z možem oba nudista. Do pubertete sta tudi oba otroka z nama hodila na FKK plažo, potem pa jima ni bilo več do tega. In zato kar nekaj let nismo hodili na FKK plaže. Zdaj, ko sta oba otroka odrasla, še vedno kdaj gremo skupaj na dopust, vsaj za nekaj dni. Sin je na oblečeni plaži, hči pa gre tudi rada z nama na FKK. Vse se da lepo zmenit, nikogar se ne sme nikdar v kaj prisiljevati, sploh otroka ne.
In čeprav že precej let rada hodim na FKK plaže, doma niti slučajno ne španciram naga po bajti:))

Točno tako!
Ne delamo nobene scene če je treba iz kopalnice skočiti nag v spalnico in obratno.
Moja starša sta se skrivala in…zakaj bi skrival oz. se sramoval lastnega telesa in to pred svojimi otroci?!?

Točno tako!
Ne delamo nobene scene če je treba iz kopalnice skočiti nag v spalnico in obratno.
Moja starša sta se skrivala in…zakaj bi skrival oz. se sramoval lastnega telesa in to pred svojimi otroci?!?
[/quote]Ma ja, to je super. Zagotovo, ni lepšega kot najstniku gledat gole starše. A tud od otrok zahtevaš in boš od najstnikov zahtevala, da hodijo goli pred tabo?

Ne razumem ovsem, saj niste v nekem plemenu odraščali, niti stika imeli s tovrstnim plemenom od kje kar naenkrat ta “preblisk” in potreba po razkazovanju golote?

Ja ker je blazno hud problem, gatke in modrc vzet v kopalnico in se tam obleč. Oz se vsaj ovit v brisačo, če pozabiš. Ker joooj je pa prevroče s tisto cotko..
Enostavno ne vidim razloga za tako ravnanje. Zakaj? Ker se počutite bolj svobodno, če se vam zrači mednožje in zize, ali kaj, wtf? Ali zato, ker pač lahko paradirate goli v SVOJEM stanovanju? Pa ne rečem, da je 40 stopinj, ko je mogoče res vsaka krpica odveč (pa še to ne bi noben skupi padel zaradi gatk več gor), ampak pri nas ni take krize, sicer pa obstajajo klime in ventilatorji.

Se strinjam, tako je tudi pri nas. Nihče v družini nima problemov z goloto, vendar po hiši nikoli nihče od nas ne hodi nag. Če si izpod tuša, se pač zaviješ v brisačo in greš v sobo po oblačila.
Pa sva z možem oba nudista. Do pubertete sta tudi oba otroka z nama hodila na FKK plažo, potem pa jima ni bilo več do tega. In zato kar nekaj let nismo hodili na FKK plaže. Zdaj, ko sta oba otroka odrasla, še vedno kdaj gremo skupaj na dopust, vsaj za nekaj dni. Sin je na oblečeni plaži, hči pa gre tudi rada z nama na FKK. Vse se da lepo zmenit, nikogar se ne sme nikdar v kaj prisiljevati, sploh otroka ne.
In čeprav že precej let rada hodim na FKK plaže, doma niti slučajno ne španciram naga po bajti:))
[/quote]

Takih normalnih nudistov, kot sta vidva z možem je izredno malo in proti takim jaz nimam nič proti. Lepo od vaju, da se zavedata, kje je meja pri razkazovanju golote. Pohvalno!

Meni neokusno in nepotrebno , pa nismo neki zategli nazadnjakarji.
V cem je fora, da se ne mores do konca oblect v kopalnici ali pa v spalnici, da je potrebno nag paradirat po hisi, ne stekam.
Mene lahko vidita, se umivam pa mogoce kdo uleti ko se oblacim, se ne skrivam, tudi moz ne..ampak da bi sla pa naga ven jn se setala po hisi z bingljajocimi joski pa mojim mednozjem, pa moz da maha z svojim..enostavno tega ne razumem, otroci sploh najstniki pa se tudi ne pocutijo lagodno ob gledanju in razkazovanju nagih starsev.

New Report

Close