Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek HPV cepivo Gardasil in možna povezava s prezgodnjo odpovedjo jajčnikov

HPV cepivo Gardasil in možna povezava s prezgodnjo odpovedjo jajčnikov

Hm, kdo je že začel temo? In o čem govori naslovni post?[/quote]

ena iz foha – saj ne vem, kaj naj rečem. Koliko ur si se učila o HPV in o cepivih nasploh? Koliko stranskih učinkov ste obdelali? Boš rekla, da opozorilo ali whatever je že to od ameriškega združenja pediatrov ni relevantno? Misliš, da bi to opozorilo izdali, če bi menili, da so taki in drugačni stranski učinki zanemarljivi, če bi menili, da so zgolj plod domišljije določenih deklet, ki so prezgodaj doživele menopavzo??? Če ne razumete, da tukaj nekaj hudo smrdi, potem vam res ni pomoči.

Si si uspela pogledat vaxxed? Nisi? Kaj še čakaš? Do sedaj še nisem zasledila novice, izjave, v kateri bi to, o čemer govorijo v vaxxed zavrnili. Še na strani CDC ni nobene uradne izjave, ki bi zavrnila to, kar so prikazali v Vaxxed…[/quote]

Za razliko od antivaxxerjev rabim za to, da preberem 10 ali 15 člankov in si ustvarim svoje mnenje, vsaj kak dan; zaenkrat vidim možno tveganje za prezgodnjo ovarijsko odpoved na eni strani pri zanemarljivo majhnem številu cepljenih deklet in dejansko veliko zmanjšanje obolevanja za RMV v Avstraliji, kjer je efekt že viden. Tudi sicer vem, da vsako cepljenje in tudi vsako zdravilo s seboj nosi določeno tveganje, in da se pri odločitvi za ukrep na nivoju posameznika ali populacije uporablja oceno, kolikšno je to tveganje v primerjavi s pričakovanimi koristmi. In – prav tako zaenkrat – so videti koristi ogromne v primerjavi s tveganjem. Dovolj poznam medicino, da vem, da ni tako pri vseh priporočenih populacijskih ukrepih, od prehranske piramide do antiholesterolnih zdravil; ampak glede cepljenja ga z mirno vestjo priporočam prijateljicam, sorodnicam in vsem ostalim, ki me zanj sprašujejo, in so cepljeni tudi moji otroci obeh spolov.

Naj me kdo popravi prosim.
Kot vem, ginekologi tega vraga to prodajajo kot naravno zadevo.
Čemu je treba punčke cepiti, ko še dorasle niso, se jim rodila še razvijajo?
Kakšno naravno cepivo je to?[/quote]

To ni nobeno naravno cepivo. Je cepivo kot vsako drugo, z xy nenaravnimi dodatki. 🙁

@Yggdrasil: Zaug! lupDujHomwIj luteb gharghmey!


Da dobite informacije še kje drugje¨¨¨¨¨¨[/quote]

najboljše informacije so na pablishvolu
stoyan svet je ful razsesvetljen
pa dajana je tud sobra ker une njene stevilke grigorja glavobolija ful pomahajo

ena iz foha – saj ne vem, kaj naj rečem. Koliko ur si se učila o HPV in o cepivih nasploh? Koliko stranskih učinkov ste obdelali? Boš rekla, da opozorilo ali whatever je že to od ameriškega združenja pediatrov ni relevantno? Misliš, da bi to opozorilo izdali, če bi menili, da so taki in drugačni stranski učinki zanemarljivi, če bi menili, da so zgolj plod domišljije določenih deklet, ki so prezgodaj doživele menopavzo??? Če ne razumete, da tukaj nekaj hudo smrdi, potem vam res ni pomoči.

Si si uspela pogledat vaxxed? Nisi? Kaj še čakaš? Do sedaj še nisem zasledila novice, izjave, v kateri bi to, o čemer govorijo v vaxxed zavrnili. Še na strani CDC ni nobene uradne izjave, ki bi zavrnila to, kar so prikazali v Vaxxed…[/quote]

Za razliko od antivaxxerjev rabim za to, da preberem 10 ali 15 člankov in si ustvarim svoje mnenje, vsaj kak dan; zaenkrat vidim možno tveganje za prezgodnjo ovarijsko odpoved na eni strani pri zanemarljivo majhnem številu cepljenih deklet in dejansko veliko zmanjšanje obolevanja za RMV v Avstraliji, kjer je efekt že viden. Tudi sicer vem, da vsako cepljenje in tudi vsako zdravilo s seboj nosi določeno tveganje, in da se pri odločitvi za ukrep na nivoju posameznika ali populacije uporablja oceno, kolikšno je to tveganje v primerjavi s pričakovanimi koristmi. In – prav tako zaenkrat – so videti koristi ogromne v primerjavi s tveganjem. Dovolj poznam medicino, da vem, da ni tako pri vseh priporočenih populacijskih ukrepih, od prehranske piramide do antiholesterolnih zdravil; ampak glede cepljenja ga z mirno vestjo priporočam prijateljicam, sorodnicam in vsem ostalim, ki me zanj sprašujejo, in so cepljeni tudi moji otroci obeh spolov.[/quote]

Se pravi, da so otroci, ki so zaradi HPV cepljenja dobili fibromialgijo, ki so ohromeli, kolateralna škoda?

A sem pateticno zalosten ker sem prepoznal jezik in iz katere oddaje je stavek? 🙂 To je zato, ker ponavadi projektiram klavnice… 😀

ena iz foha – saj ne vem, kaj naj rečem. Koliko ur si se učila o HPV in o cepivih nasploh? Koliko stranskih učinkov ste obdelali? Boš rekla, da opozorilo ali whatever je že to od ameriškega združenja pediatrov ni relevantno? Misliš, da bi to opozorilo izdali, če bi menili, da so taki in drugačni stranski učinki zanemarljivi, če bi menili, da so zgolj plod domišljije določenih deklet, ki so prezgodaj doživele menopavzo??? Če ne razumete, da tukaj nekaj hudo smrdi, potem vam res ni pomoči.

Si si uspela pogledat vaxxed? Nisi? Kaj še čakaš? Do sedaj še nisem zasledila novice, izjave, v kateri bi to, o čemer govorijo v vaxxed zavrnili. Še na strani CDC ni nobene uradne izjave, ki bi zavrnila to, kar so prikazali v Vaxxed…[/quote]

Za razliko od antivaxxerjev rabim za to, da preberem 10 ali 15 člankov in si ustvarim svoje mnenje, vsaj kak dan; zaenkrat vidim možno tveganje za prezgodnjo ovarijsko odpoved na eni strani pri zanemarljivo majhnem številu cepljenih deklet in dejansko veliko zmanjšanje obolevanja za RMV v Avstraliji, kjer je efekt že viden. Tudi sicer vem, da vsako cepljenje in tudi vsako zdravilo s seboj nosi določeno tveganje, in da se pri odločitvi za ukrep na nivoju posameznika ali populacije uporablja oceno, kolikšno je to tveganje v primerjavi s pričakovanimi koristmi. In – prav tako zaenkrat – so videti koristi ogromne v primerjavi s tveganjem. Dovolj poznam medicino, da vem, da ni tako pri vseh priporočenih populacijskih ukrepih, od prehranske piramide do antiholesterolnih zdravil; ampak glede cepljenja ga z mirno vestjo priporočam prijateljicam, sorodnicam in vsem ostalim, ki me zanj sprašujejo, in so cepljeni tudi moji otroci obeh spolov.[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=vQx490A7zDU

Za razliko od antivaxxerjev rabim za to, da preberem 10 ali 15 člankov in si ustvarim svoje mnenje, vsaj kak dan; zaenkrat vidim možno tveganje za prezgodnjo ovarijsko odpoved na eni strani pri zanemarljivo majhnem številu cepljenih deklet in dejansko veliko zmanjšanje obolevanja za RMV v Avstraliji, kjer je efekt že viden. Tudi sicer vem, da vsako cepljenje in tudi vsako zdravilo s seboj nosi določeno tveganje, in da se pri odločitvi za ukrep na nivoju posameznika ali populacije uporablja oceno, kolikšno je to tveganje v primerjavi s pričakovanimi koristmi. In – prav tako zaenkrat – so videti koristi ogromne v primerjavi s tveganjem. Dovolj poznam medicino, da vem, da ni tako pri vseh priporočenih populacijskih ukrepih, od prehranske piramide do antiholesterolnih zdravil; ampak glede cepljenja ga z mirno vestjo priporočam prijateljicam, sorodnicam in vsem ostalim, ki me zanj sprašujejo, in so cepljeni tudi moji otroci obeh spolov.[/quote]

Se pravi, da so otroci, ki so zaradi HPV cepljenja dobili fibromialgijo, ki so ohromeli, kolateralna škoda?[/quote]

V primerjavi s 7 miljardami drugih ljudi? Ja.

So osebna tragedija, ampak v resnici so pa kolateralna škoda in statistična napaka.

A sem pateticno zalosten ker sem prepoznal jezik in iz katere oddaje je stavek? 🙂 To je zato, ker ponavadi projektiram klavnice… :D[/quote]

It takes one to recognize one.
Krokystrokiskiaskya. Moram dvignit svojo dozo seruma, preden mi zaprejo glavno pisarno.

Se pravi, da so otroci, ki so zaradi HPV cepljenja dobili fibromialgijo, ki so ohromeli, kolateralna škoda?[/quote]

V primerjavi s 7 miljardami drugih ljudi? Ja.

So osebna tragedija, ampak v resnici so pa kolateralna škoda in statistična napaka.[/quote]
No ja, jaz raje enkrat pač crknem od raka, kot riskiram biti invalid. Tako da, hvala lepa.

Se pravi, da so otroci, ki so zaradi HPV cepljenja dobili fibromialgijo, ki so ohromeli, kolateralna škoda?[/quote]

V primerjavi s 7 miljardami drugih ljudi? Ja.

So osebna tragedija, ampak v resnici so pa kolateralna škoda in statistična napaka.[/quote]

Dokler ta osebna tragedija nisi ti ali tvoj otrok! In za statistiko se skrivajo resnični ljudje, ki niso samo številke.

Tudi jaz izberem raje raka, kot pa tole: https://www.facebook.com/VaxXed/videos/736230743186634/?pnref=story

Se pravi, da so otroci, ki so zaradi HPV cepljenja dobili fibromialgijo, ki so ohromeli, kolateralna škoda?[/quote]

V primerjavi s 7 miljardami drugih ljudi? Ja.

So osebna tragedija, ampak v resnici so pa kolateralna škoda in statistična napaka.[/quote]

Ena iz foha mi na enako vprasanje ne odgovori. Zato vprasam se tebe: Si se ti dal cepiti? Saj ves, da se cepivo zdaj priporoca tudi odraslim moskim. Le zakaj se ni obvezno?

A sem pateticno zalosten ker sem prepoznal jezik in iz katere oddaje je stavek? 🙂 To je zato, ker ponavadi projektiram klavnice… :D[/quote]

It takes one to recognize one.
Krokystrokiskiaskya. Moram dvignit svojo dozo seruma, preden mi zaprejo glavno pisarno.[/quote]

OMFG, Molvania, moj doma! Če ne bi bil poročen in ene 10 let mlajši bi te še za telefonsko vprašal 🙂

[img]http://s21.postimg.org/46ad14caf/Screen_Shot_2016_09_02_at_15_46_23.png[/img]

xoxo 🙂

V primerjavi s 7 miljardami drugih ljudi? Ja.

So osebna tragedija, ampak v resnici so pa kolateralna škoda in statistična napaka.[/quote]

Dokler ta osebna tragedija nisi ti ali tvoj otrok! In za statistiko se skrivajo resnični ljudje, ki niso samo številke.[/quote]

Gotovo. Ampak ko imaš ti ali tvoj otrok neozdravljivega raka, je to tudi osebna tragedija. In če si tisti, ki v zdravstvu odloča, se oziraš tudi na številke na eni ali na drugi strani.

http://knowyourmeme.com/memes/the-trolley-problem

It takes one to recognize one.
Krokystrokiskiaskya. Moram dvignit svojo dozo seruma, preden mi zaprejo glavno pisarno.[/quote]

OMFG, Molvania, moj doma! Če ne bi bil poročen in ene 10 let mlajši bi te še za telefonsko vprašal 🙂

[img]http://s21.postimg.org/46ad14caf/Screen_Shot_2016_09_02_at_15_46_23.png[/img]

xoxo :)[/quote]

same here 🙂 xoxo back!

V primerjavi s 7 miljardami drugih ljudi? Ja.

So osebna tragedija, ampak v resnici so pa kolateralna škoda in statistična napaka.[/quote]

Dokler ta osebna tragedija nisi ti ali tvoj otrok! In za statistiko se skrivajo resnični ljudje, ki niso samo številke.[/quote]

So. Fucking. What. 🙂 Statistično gledano je možnost manjša, kot da zadanem na lotu.

In ne, nisem se dal cepit, ker sem poročen (žena se je). Sem se dal pa proti skoraj vsem ostalem, ker dovolj potujem v sumljive države – in ker nisem kreten, da bi zamenjal 1:1.000.000 možnost z 1:100.

Ti še druge strani pofotkam, ali bo ena dovolj?

[img]http://s11.postimg.org/hh2rl4q1f/Screen_Shot_2016_09_02_at_15_51_26.png[/img]

Dokler ta osebna tragedija nisi ti ali tvoj otrok! In za statistiko se skrivajo resnični ljudje, ki niso samo številke.[/quote]

So. Fucking. What. 🙂 Statistično gledano je možnost manjša, kot da zadanem na lotu.

In ne, nisem se dal cepit, ker sem poročen (žena se je). Sem se dal pa proti skoraj vsem ostalem, ker dovolj potujem v sumljive države – in ker nisem ******, da bi zamenjal 1:1.000.000 možnost z 1:100.

Ti še druge strani pofotkam, ali bo ena dovolj?

[img]http://s11.postimg.org/hh2rl4q1f/Screen_Shot_2016_09_02_at_15_51_26.png[/img][/quote]

To imaš pa prav, odpoved jajčnikov te res ne more doleteti. Sicer je pa možnost, da te doleti kaj drugega iz nabora stranskih učinkov, ki jih povzročajo cepiva, precej večja, kot pa da zadaneš na lotu. Si si prebral stranske učinke cepiv? Očitno ne živiš s kronično avtoimuno boleznijo, da lahko mirno takole kockaš s svojim zdravjem. Blagor tebi.

Dokler ta osebna tragedija nisi ti ali tvoj otrok! In za statistiko se skrivajo resnični ljudje, ki niso samo številke.[/quote]

So. Fucking. What. 🙂 Statistično gledano je možnost manjša, kot da zadanem na lotu.

In ne, nisem se dal cepit, ker sem poročen (žena se je). Sem se dal pa proti skoraj vsem ostalem, ker dovolj potujem v sumljive države – in ker nisem ******, da bi zamenjal 1:1.000.000 možnost z 1:100.

Ti še druge strani pofotkam, ali bo ena dovolj?

[img]http://s11.postimg.org/hh2rl4q1f/Screen_Shot_2016_09_02_at_15_51_26.png[/img][/quote]

Konec kredibilnosti. Drugim pridigas, sam se pa svojih pridig ne drzis. Zame si pogrnil na celi crti.

So. Fucking. What. 🙂 Statistično gledano je možnost manjša, kot da zadanem na lotu.

In ne, nisem se dal cepit, ker sem poročen (žena se je). Sem se dal pa proti skoraj vsem ostalem, ker dovolj potujem v sumljive države – in ker nisem ******, da bi zamenjal 1:1.000.000 možnost z 1:100.

Ti še druge strani pofotkam, ali bo ena dovolj?

[img]http://s11.postimg.org/hh2rl4q1f/Screen_Shot_2016_09_02_at_15_51_26.png[/img][/quote]

Konec kredibilnosti. Drugim pridigas, sam se pa svojih pridig ne drzis. Zame si pogrnil na celi crti.[/quote]
Sam res, če si že toliko svinjarije strpal v svoje telo, zakaj ne bi še ene? V čem je problem?

Konec kredibilnosti. Drugim pridigas, sam se pa svojih pridig ne drzis. Zame si pogrnil na celi crti.[/quote]
Sam res, če si že toliko svinjarije strpal v svoje telo, zakaj ne bi še ene? V čem je problem?[/quote]

“Ena iz foha”, daj, poslji mi eno pre-filled HPV injekcijo – Gadrasil ali Cervarix, nisem izbirčen. Se bom v zivo na MON-u cepil – pa še eno vrsto bom lahko izpolnil v “Certificate of Prophylaxis” 😀

Pa obljubim, da bom zraven požrl še en hot-dog z 34{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mesa, s slanino iz Lidla in GMO gorčico na industrijski štručki belega kruha.

Folk, pa vi niste gladki, no.


Sam res, če si že toliko svinjarije strpal v svoje telo, zakaj ne bi še ene? V čem je problem?[/quote]

“Ena iz foha”, daj, poslji mi eno pre-filled HPV injekcijo – Gadrasil ali Cervarix, nisem izbirčen. Se bom v zivo na MON-u cepil – pa še eno vrsto bom lahko izpolnil v “Certificate of Prophylaxis” 😀

Pa obljubim, da bom zraven požrl še en hot-dog z 34{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mesa, s slanino iz Lidla in GMO gorčico na industrijski štručki belega kruha.

Folk, pa vi niste gladki, no.[/quote]
To ne razloži mojega vprašanja.

“Ena iz foha”, daj, poslji mi eno pre-filled HPV injekcijo – Gadrasil ali Cervarix, nisem izbirčen. Se bom v zivo na MON-u cepil – pa še eno vrsto bom lahko izpolnil v “Certificate of Prophylaxis” 😀

Pa obljubim, da bom zraven požrl še en hot-dog z 34{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mesa, s slanino iz Lidla in GMO gorčico na industrijski štručki belega kruha.

Folk, pa vi niste gladki, no.[/quote]
To ne razloži mojega vprašanja.[/quote]

Ker je ne potrebujem, za razliko od cepiv, ki jih potrebujem za vstop in relativno varno bivanje v državah tretjega sveta? Ker seksam že 10+ let samo z ženo, genitalnih bradavic nima noben od naju, raka na materničnem vratu pa tudi ne morem dobiti?

Ampak, kot rečeno, če častiš dozo se ti bom v live steamu cepil. 🙂 Ene 120 EUR na komad je, ali okoli 380 za celo serijo, ki ko potrebuješ za zaščito, če me spomin ne vara?


To ne razloži mojega vprašanja.[/quote]

Ker je ne potrebujem, za razliko od cepiv, ki jih potrebujem za vstop in relativno varno bivanje v državah tretjega sveta? Ker seksam že 10+ let samo z ženo, genitalnih bradavic nima noben od naju, raka na materničnem vratu pa tudi ne morem dobiti?

Ampak, kot rečeno, če častiš dozo se ti bom v live steamu cepil. 🙂 Ene 120 EUR na komad je, ali okoli 380 za celo serijo, ki ko potrebuješ za zaščito, če me spomin ne vara?[/quote]
Ma ni treba. Se vam zahvaljujem za to sranje od cepiva, kar imejte ga.

Letos smo ugotovili, da ima hči avtoimunsko bolezen. V času cepljenja tega nismo vedeli. Mi lahko zagotoviš, da cepljenje na to bolezen ne bi imelo nikakršnega vpliva? Mi lahko daš pisno garancijo?
Svet ni črno-bel, a veš, in tvoja resnica ni edina. Procent, v katerem ti cepljenje pride prav, je tako majhen, da zame osebno ne odtehta tveganja. Ti pa po svoji vesti.[/quote]

Če zate 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ali 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni dovolj, pač bohpomagaj. Tvoja hči bo kot avtoimunska bolnica verjetno zelo vesela, če bo na račun tvojega antivaxxerstva kasirala še raka na materničnem vratu, zlasti ker ima kot taka za to še večjo verjetnost (večina rakov, ki jih povzročajo virusi, in tudi nekaj ostalih, statistično značilno bolj pogosto napada tiste z motnjami imunosti).[/quote]

75 ali 90 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} česa, te prosim? Da zboli kot prvo za raka na materničnem vratu, kot drugo pa, da zboli za ravno pravim tipom raka? Ali hočeš mogoče povedati, da večina žensk v Sloveniji zboli za tem rakom, da opletaš s tako visokim procentom?
Kot drugo, kot nekdo iz foha, ki ni ravno pometačica na UKC, bi lahko vedela, da so predvsem cepiva tista, ki škodijo ljudem z motnjo imunosti. In to v bistveno višjem procentu kot je verjetno, da ženska zboli za rakom materničnega vratu. Zato načeloma cepijo samo zdrave ljudi. Prav hecno, da tega nisi vedela.

New Report

Close