Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iPhone 8 / X

iPhone 8 / X

Vsi, ki tukaj pišemo, si ga lahko brez težav in vezav.
[/quote]

Hahaha….optimist in lažnivec.
[/quote]

Realist. Tako ti kot jaz, si ga lahko privoščiva (ostali monovci pa tudi). Ampak nekaterim japka ni všeč in japka feni tega ne želijo slišati. Gotovo so reveži brez denarja, da ne kupijo božjega izdelka. 🙂

Kupi si kar ti je všeč in kar si lahko privoščiš.

Meni so jabolka zelooo všeč, sem ga imela, ga imam in ga bom imela.

živimo v potrošništvu na obroke, tako da če si lahko privoščijo npr. galaxy s8 si lahko tudi ajfona pa se večina rajši odloči za druge telefone ali cenejše in uporabnejše…
[/quote]

Beri ponovno : Večina se odloči za cenejše, ker si ne more privoščiti telefona za 1.000. V kolikor bi imel plačo 4.000 Eur + bi si ga brez dvoma kupil (ker si ga lahko privošči). Bo sedaj jasno?
[/quote]

še enkrat tebi, tudi tisti na minimalcu si ga lahko privoščijo, če ga hočejo, ampak si ga po večini nočejo, ker obstaja mogo boljših in cenejših alternativ, torej zakaj bi si nekdo želel ali moral kupit najnovejši iphone, galaxy s, xperio z ipd. za okoli jurja ali več če dobi povsem uporabno zadevico za pol manj denarja? precenjene igračke si pa kupujejo ali totalni tehnološki navdušenci, ki morajo imet vse najnovejše in “najboljše”, tisti ki se s tem želijo metat ven v stilu glejte kaj imam in sem mnenja da sem posledično car, “ker si tega ne more vsak privoščit” (seveda domnevno, realno si lahko vsak torej če si ali si si ga lahko ti, si ga lahko tudi jaz ali sosedova jožica in sosed franc pa jim dol visi za to) in tisti ki ne vedo kam bi še z denarjem…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Hahaha….optimist in lažnivec.
[/quote]

Realist. Tako ti kot jaz, si ga lahko privoščiva (ostali monovci pa tudi). Ampak nekaterim japka ni všeč in japka feni tega ne želijo slišati. Gotovo so reveži brez denarja, da ne kupijo božjega izdelka. 🙂
[/quote]

Realist? Ne bi rekel, prej naivnež.

Človek ki ima do 2500 eur plače si tega telefona ne more privoščiti, torej praviš da imajo vsi tiukaj nad tem zneskom ?

Beri ponovno : Večina se odloči za cenejše, ker si ne more privoščiti telefona za 1.000. V kolikor bi imel plačo 4.000 Eur + bi si ga brez dvoma kupil (ker si ga lahko privošči). Bo sedaj jasno?
[/quote]

še enkrat tebi, tudi tisti na minimalcu si ga lahko privoščijo, če ga hočejo, ampak si ga po večini nočejo, ker obstaja mogo boljših in cenejših alternativ, torej zakaj bi si nekdo želel ali moral kupit najnovejši iphone, galaxy s, xperio z ipd. za okoli jurja ali več če dobi povsem uporabno zadevico za pol manj denarja? precenjene igračke si pa kupujejo ali totalni tehnološki navdušenci, ki morajo imet vse najnovejše in “najboljše”, tisti ki se s tem želijo metat ven v stilu glejte kaj imam in sem mnenja da sem posledično car, “ker si tega ne more vsak privoščit” (seveda domnevno, realno si lahko vsak torej če si ali si si ga lahko ti, si ga lahko tudi jaz ali sosedova jožica in sosed franc pa jim dol visi za to) in tisti ki ne vedo kam bi še z denarjem…
[/quote]

Ne razumeš nič, ampak sem pogledal malo tvojih postov, pa mi je bilo vse jasno…človek na minimalcu si ga ne more privoščiti, ne da bi ogrozil svojo eksistenco….

še enkrat tebi, tudi tisti na minimalcu si ga lahko privoščijo, če ga hočejo, ampak si ga po večini nočejo, ker obstaja mogo boljših in cenejših alternativ, torej zakaj bi si nekdo želel ali moral kupit najnovejši iphone, galaxy s, xperio z ipd. za okoli jurja ali več če dobi povsem uporabno zadevico za pol manj denarja? precenjene igračke si pa kupujejo ali totalni tehnološki navdušenci, ki morajo imet vse najnovejše in “najboljše”, tisti ki se s tem želijo metat ven v stilu glejte kaj imam in sem mnenja da sem posledično car, “ker si tega ne more vsak privoščit” (seveda domnevno, realno si lahko vsak torej če si ali si si ga lahko ti, si ga lahko tudi jaz ali sosedova jožica in sosed franc pa jim dol visi za to) in tisti ki ne vedo kam bi še z denarjem…
[/quote]

Ne razumeš nič, ampak sem pogledal malo tvojih postov, pa mi je bilo vse jasno…človek na minimalcu si ga ne more privoščiti, ne da bi ogrozil svojo eksistenco….
[/quote]

sanjaj dalje… 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne razumeš nič, ampak sem pogledal malo tvojih postov, pa mi je bilo vse jasno…človek na minimalcu si ga ne more privoščiti, ne da bi ogrozil svojo eksistenco….
[/quote]

sanjaj dalje… 🙂
[/quote]

Kot običajno bebetaš, potem kot uvidiš, da nisi imel prav.

sanjaj dalje… 🙂
[/quote]

Kot običajno bebetaš, potem kot uvidiš, da nisi imel prav.
[/quote]

pa že… sem ti že zgoraj povedal koliko je ura, nekomu na minimalcu tistih 50€ mesečno z naročnino vred ne prinese neke eksistenčne krize, pač da tistih 10-15€ več za iphone na mesec če ga želi imet, pa jih pač ne pogoni za druge traparije ali pa parkrat ne gre “na kavo”…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Tukaj se strinjam z Gunnarjem, tudi meni se zdi popolnoma noro kupit stvar kot je telefon za več kot 200 eur. Jurja dajo samo premaknjenci, ki so popolnoma marketinško oprani.
Pa ne narobe razumet, finančno sem čist ok preskrbljen.

Jaz si bom privoščila jabolko. In to ne eno…
10 gajb jih bom vzela pri kmetu. Kampirala zdaj ne bom, sem pa poleti 3 dni pri njem na krasu in je bilo d best.
Matr smo se imeli fajn.
[hashtag=jabolka]#jabolka[/hashtag]#camping#glamping#kras#poletje#kmetija

Dvomim, da kdorkoli resnično POTREBUJE zadnji model kateregakoli proizvajalca.

Če ostanemo pri Apple-u.. gre približno upoštevajoč najboljše cene v Švici in ZDA (V EU bodo malce drugačna razmerja, v Sloveniji bolj zaspana (beri v prid 10ki).), takole:

iPhone X 64gb = 4x iPhone SE 32Gb = 3x iPhone 6s 32GB = 2x iPhone 7 32GB

Vsi bodo znali premlevati zanji OS11 (osnovna prednost Appleovih proizvodov=daljša podpora za OSe), kar pomeni, da funkcionalno ne “izgubljaš” nič.. (izjema obrazo-odklep na X).

Podobno pri Samsungu:

Galaxy S8 = 2x Galaxy S7 = 3x Galaxy S6

Uradno sicer Android Oreo pride le na 7 in 8co.. a se ga da portati tudi na 6ico.

Računica pokaže, da sta lahko ali oba starša “oborožena” z lanskoletnim telefonom ali pa cela družina s predlanskim. Za isti denar.
Plus, “najnovejši” pametni telefon bo naslednje leto star eno leto.. torej “pofl” v modni industriji.

V tem je tudi bistvo.. modno osveščeni morajo nostiti obleke po zadnji modi, ne lanskoletni.. in to povečini žensko ter metroseksualo (geri: heteroseksualni geji) razvado jim je uspelo prenesti v tehnologijo.
Zakaj?

Ker se tako kot obleke, telefončki vidijo. Bolj pogosto kot avto.. ki pa ima tako daljši “rok trajanja” (beri: preden naredijo face lift oz. nov model).

Najnovejši gadget je tako v rokah modno “osveščenih” žensk in metroseksualcev. Hipsterji imajo raje “retro” stvari.
Japiji še vlečejo s seboj tiste nekaj kilske telefone.. ali pa so presedlali k metroseksualcem.
Aseksualci pametnega telefona ne potrebujejo, Tindr in se one spletno-fukaške aplikacije tako ne potrebujejo.. skrbi jih zgolj vreme. Če je vreme na telefonu, je to to.
Upokojenci potrebujejo samo VELIK zaslon, da imaš zadnji gadget itak noben vrstnik ne šteka.. da bi se pa navduševal nad zgražanjem vnukov, pa tudi ne gre.

Morda še ena tržna niša za zadnje in najdražje telefončke, tako kot pri onem malem plemmiču iz Shreka:
[img]http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/623/600/308.png[/img]

De omnibus disputandum..

… kjer je debata o iPhonih ali OS pa ti nikoli ne manjkaš.
🤓😉

Večina, ki si ga lahko privošči si ga kupi, je pa res, da si večina ne more privoščiti telefona za 1.000 Eur.
[/quote]

živimo v potrošništvu na obroke, tako da če si lahko privoščijo npr. galaxy s8 si lahko tudi ajfona pa se večina rajši odloči za druge telefone ali cenejše in uporabnejše…
[/quote]

Kot bivša uporabnica najdražjega galaxyja ti lahko rečem samo, naj si ga nekam vtaknejo.

Večina, ki si ga lahko privošči si ga kupi, je pa res, da si večina ne more privoščiti telefona za 1.000 Eur.
[/quote]

Vsi, ki tukaj pišemo, si ga lahko brez težav in vezav.
[/quote]

Bejž? Gunnar ima plače jurja, pa si bo kupil telefon za jurja? Ne, pljuval bo po njem kot lisica “kislo” grozdje.

še ena iztočnica za filozofiranje o raznih iphonih in najnovejših flagshipih ostalih proizvajalcev in “zakaj si jih vsak ne more privoščit”:

povprečen uporabnik smartphone uporablja za (naključen vrstni red) klice, sms/mms, občasno fotko, brskanje po netu, uporabo socialnih omrežij in njihovih funkcij, poslušanje glasbe in npr. spremljanje športnih aktivnosti torej funkcije, ki jih ponuja vsak sodoben smartphone in ki normalno delujejo na telefonih od nižjega srednjega razreda in navzgor. vprašanje za filozofiranje sploh tistih, ki trdite da si telefonov v rangu jurja ne more vsak privoščit, zakaj bi si pri vseh funkcijah ki se jih uporablja, mentalno zdrav človek sploh odločil za nakup aparata s tako ceno? a res vsi tisti iris scannerji, face detectorji, prenosne namizne tehtnice ipd. krafl ki ga mogoče redno in realno uporablja procent uporabnikov odtehta tisto visoko ceno telefona, ki ga je treba imet pod mus? in ali odtehta tist ponos, ki ga nekateri dobite s tem, da imate telefon npr. z nammizno tehtnico in da dobite fix idejo da imate nekaj kar nima oz. po vaše ne more imeti vsak?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Zakaj se take debate vedno obrnejo na žaljenje ene, druge ali tretje skupine? In to predalčkanje ljudi…bv.

Vsak po svoje.

Če mi je izdelek všeč in si ga lahko privoščim, si ga pač bom. Se ne rabim nikomur zagovarjat.

Ker je leeep:):):)

Povprečen uporabnik je najstnik zato je njegova uporaba mobilnega telefona v čisto drugačnem zaporedju:
– YouTube ali ekvivalentni portal za filme, nadaljevanke ter mange
– glasba
– igre
– socialna omrežja (katere barve las ima danes njihov pop zvezdnik, YouTuber, Instagramovec..)
– fotografiranje (za socialna omrežja.. ker mačka iz tega kota še ni nihče fotografiral.. pa ali ima Snapchat že kak nov filter?)
– spletne trgovine

Klicanje je lame.. in so v to prisiljeni zgolj zato, ker jih starci ves čas nekaj nadzirajo.
Aja, pa za šolo se kdaj kaj pogugla.. Češ, glej starci, če bi imel ta zaden telefon (nemst te opeke izpred 3 mesecev), bi bli rezultati že tle in bi tud naloga bla že narjena.. halo?

De omnibus disputandum..

Tako, da se popravljam.. glavni gonilci napredka so: TEENAGERJI..

ker svoje starce lepo morijo, dokler ne dobijo.

Ampak to je že Atenski kralj vedel, ko je rekel svojemu sinu: “Sin, ti vladaš svetu.”
In ker ga ni čisto razumel, mu je pojasnil.
“Atene vladajo svetu, jaz vladam Atenam, tvoja mama/moja žena vlada meni, TI pa lahko vse dosežeš od svoje matere.”

De omnibus disputandum..

Če bi bila 8ka pol ceneješa bi jo mogoče še kupila.

Vsi, ki tukaj pišemo, si ga lahko brez težav in vezav.
[/quote]

Bejž? Gunnar ima plače jurja, pa si bo kupil telefon za jurja? Ne, pljuval bo po njem kot lisica “kislo” grozdje.
[/quote]

matematiko si mende jemalo v šoli? pa se malo igraj s številkami: npr. če odštejeva razne bobe, hote ipd. torej klasična naročnina stane povprečje 20€ na mesec, x znamka telefona srednjega oz. višjega srednjega razreda cca. 10- 15€ mesečno za 2 leti, je to max 35€ mesečno skupni strošek, iphone 7 32gb pri isri naročnini stane cca. 23 – 25€ , podobne cene so za ostale flagshipe, mesečno torej 10€ razlike, to ni pokopalo še nikogar… in če vkalkuliraš še razne akcije npr. 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižja naročnina za 2 leti in akcija na izbrane telefone pa si s flagshipom ali iphonom pod 30€ mesečno… ampak spet vprašanje zakaj bi povprečen uporabnik kupoval take telefone?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

če si kdorkoli še tako zelo zatiska oči, ušesa in vse ostalo … ja, to kar si napisal drži in HB da drži, ker edino tako se svet lahko premika naprej 🙂 in če katerkoli 18+ letnik misli da obvlada smartfona, se v tej veščini še ni pomeril s 13letnikom … in ja, pri vsej tej zadevi tudi 18letniki niso več v skupini, ki jo ti opisuješ 🙂

če si kdorkoli še tako zelo zatiska oči, ušesa in vse ostalo … ja, to kar si napisal drži in HB da drži, ker edino tako se svet lahko premika naprej 🙂 in če katerkoli 18+ letnik misli da obvlada smartfona, se v tej veščini še ni pomeril s 13letnikom … in ja, pri vsej tej zadevi tudi 18letniki niso več v skupini, ki jo ti opisuješ 🙂
[/quote]
Teenager – otroci, mladostniki med 13 in 19 letom starosti.
20 letniki odkrijejo že druge radosti.

De omnibus disputandum..

So nekateri tudi taki kot ti, vendar večina, ki je finančno preskrbljena ne razmišlja tako.

O Gunnarja in njegovih resnicah pa veliko pove dejstvo, da meni da si lahko osebe na minimalcu privoščijo telefon zta 1.000 eur.

Ni govorimo o tem kaj je racionalna odločitev, govorimo o tem, da si veliko ljudi tega ne more privoščiti. Ampak ti kot zmeraj tuliš v svojo r.t.

New Report

Close