Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iPhone 8 / X

iPhone 8 / X

A bejž’, bejž’!
[/quote]

ja če praviš, da si ga lahko vsak kupi 🙂 x-a si žal (še) ne more, sem pa pol šele vidla, da gor podoben nik piše, da si ga lahko privošči. Čeprav jaz nisem mela v mislih financ ..
[/quote]

Se bomo obnašali kot otroci? Knock, knock…

ja če praviš, da si ga lahko vsak kupi 🙂 x-a si žal (še) ne more, sem pa pol šele vidla, da gor podoben nik piše, da si ga lahko privošči. Čeprav jaz nisem mela v mislih financ ..
[/quote]

Se bomo obnašali kot otroci? Knock, knock…
[/quote]

a dej bit no zatežen, si v reali tudi taka limona al se ti ustince kdaj raztegnejo v nasmeh?

Me ne prepričaš.
Za začetek že ton pisanja:
– Tehnični argumentov ni! – jao jao potem me tudi ne prepričaš v nakup drugega telefona če nimajo tehničnih argumentov za:)
– drugi imajo že leta – me ne zanima kaj imajo drugi že leta: če danes primerjamo iP 8 in njemu primerljiv Android me zanima primerljivost med njima danes
– strojček za striženje ovac: to je največ kar zmoreš?
[/quote]

jaz pa v resnici ne razumem, zakaj naj bi te kdorkoli prepričal v karkoli, ker če imaš doma applove računalnike in drugo njihovo opremo, potem imaš tudi applov telefon, če maš pa mikrosoft, pol načeloma kupiš android ane?
ker apple ni glih to, da naj bi te nekdo prepričal oz. naj bi ti nekdo navajal prednosti in slabosti. Tu gre za vernike, ki pač uporabljajo Apple.
[/quote]

Zakaj pa potem 4 strani debate?? Zakaj toliko € dat za Apple, če dobiš cenejši telefon?
Če to ni prepričevanje potem pa res ne vem kaj je:)
Ko pa sem prosila za tehnično in uporabniško primerjavo si pa užaljeno začel: Tehničnih argumentov ni!

Potem ni nobenega razloga zakaj bi sploh posegala po drugih napravah.

In ne, tudi če imaš doma Win imaš doma Applove telefone:):):) Povezljivost brez problema:)
Gre pa še lažje z Apple napravami, to pa drži.

Apple verniki:):):) Si opazil, da se najbolj trudite prepričati antiApple verniki?

Apple verniki ga imamo. In vemo kaj imamo. In ne rabimo drugih prepričevati:):):)

Zato 🙂 🙂

Vaš link

limona, itak. 😉

eabc
in Stepni volk

evo to ja.. Hvala! Take tehnične podatke rabim. Tabelca:):)
Prosim še za model androida, ki je primerljiv z iP8

Hvala!

Malo za šalo:
https://www.google.si/search?q=iphone+ultrasound&newwindow=1&rlz=1C1GGRV_enSI751SI751&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjZgpj64aTWAhURU1AKHbqGBfIQsAQIQQ&biw=1680&bih=920#imgrc=Sh5bWIQczwJbWM:

https://mydario.com/smart-meter/

https://www.getqardio.com/qardioarm-blood-pressure-monitor-iphone-android/
[/quote]

Jaz ne govorim o medicinskih napravah, ki se dajo povezat na smartphone, to zna vsaka klinčeva mikrovalovka. Ko bo smartphone sam to počel, bo pa v redu.

Zato 🙂 🙂

Vaš link
[/quote]

Ojoj! Dobraaaaa:)

jaz pa v resnici ne razumem, zakaj naj bi te kdorkoli prepričal v karkoli, ker če imaš doma applove računalnike in drugo njihovo opremo, potem imaš tudi applov telefon, če maš pa mikrosoft, pol načeloma kupiš android ane?
ker apple ni glih to, da naj bi te nekdo prepričal oz. naj bi ti nekdo navajal prednosti in slabosti. Tu gre za vernike, ki pač uporabljajo Apple.
[/quote]

Zakaj pa potem 4 strani debate?? Zakaj toliko € dat za Apple, če dobiš cenejši telefon?
Če to ni prepričevanje potem pa res ne vem kaj je:)
Ko pa sem prosila za tehnično in uporabniško primerjavo si pa užaljeno začel: Tehničnih argumentov ni!

Potem ni nobenega razloga zakaj bi sploh posegala po drugih napravah.

In ne, tudi če imaš doma Win imaš doma Applove telefone:):):) Povezljivost brez problema:)
Gre pa še lažje z Apple napravami, to pa drži.

Apple verniki:):):) Si opazil, da se najbolj trudite prepričati antiApple verniki?

Apple verniki ga imamo. In vemo kaj imamo. In ne rabimo drugih prepričevati:):):)
[/quote]

sej ne vem a to men odgovarjaš 🙂 ker besede, ki jih navajaš, jaz nisem napisala nikjer.

jaz recimo imam vse applove naprave doma, imam ifon, imam pa tudi mikrosoftove zadeve, tko da … ja, vem kaj je kaj, kje me kaj moti in kje mi je kaj ok. Vem pa tudi, da večina ljudi kupi ifona zato, ker pač prisegajo na ifon, ne glede na prednosti in slabosti.

v resnici so mi tale prepucavanja čist adijo, vsak naj si kupi kar želi in kar lahko, tko kot še marsikaj drugega.

Me ne prepričaš.
Za začetek že ton pisanja:
– Tehnični argumentov ni! – jao jao potem me tudi ne prepričaš v nakup drugega telefona če nimajo tehničnih argumentov za:)
– drugi imajo že leta – me ne zanima kaj imajo drugi že leta: če danes primerjamo iP 8 in njemu primerljiv Android me zanima primerljivost med njima danes
– strojček za striženje ovac: to je največ kar zmoreš?
[/quote]

Jaz jih ne najdem. Tako Android kot iOS sta po moje inferiorna (ne preveč uspešnemu) Windows OS na telefonu. iOS je bil včasih res korak pred okornim in lagastim Androidom, danes pa tega ne morem več trditi. Konkurenca na Androidnem trgu je strašna, kar pomeni, da se razvoj tam res dogaja (za razliko od poguma jabkarjev za odstranitev headphone jacka). Vse se torej zreducira na to, ali ti je ohišje ok ali ne.

Kaj ima konkurenca že leta in je dobil iPhone 8 / X?
— Qi wireless charging,
— amoled,
— fast charging (ki ga pa ne dobiš iz škatle, ampak moraš kupiti dodaten polnilec in dodaten usb-c to lightning) strojček za striženje ovac spet poje…
— facial recognition
[/quote]

Ponavljam.. pametni telefon ne sme stati več kot 199,- EUR. Drugače nakup ni pogojen s pametjo, temveč z drugimi veselji ali kompleksi.. kakor vam je rado.

Vsaka “prednost” je iz drugega zornega kota hkrati “slabost”. V osnovi bodo tisti, ki jim je do zasebosti bili prisiljeni kupovati Apple.. (o tem sem že – glej povezavo višje). Ameriška zakonodaja z ustavnim amandmajem brani, da ti ni potrebno podati gesla za telefon.. ne brani pa tvojega prstnega odtisa ali obraza.. zato ima iOS 11 nameščeno funkcijo, kjer s 5x pritiskom na gumb za vklop izklopite odpiranje telefona s prstnim odtisom ali obrazom..

Poglavitna prednost iOSa je, da Alphabet ne vohuni za teboj (pa Cambridge analitics – glej povezavo v prejšnjem mojem odgovoru).
Prednost iOSa, že omenjena v tej temi je, da bo podpora za zadnji iOS vsaj 5 generacij telefonov.. Android komaj zdrži po 2 ali 3.
Tretja prednost iOSa, da je manj nastlan z Bloatware-om.. (primerljiv le Stock Android) prav tako prednjači pri tem koliko RAMa OS pravzaprav zaseda.
Četrta prednost iOSa, je da je narejen specifično za nekaj točno nadzorovanih napravic (iPod, iPad, iPhone, delno iWatch in “iBar”). Posledično je nadzor nad procesi in porabo boljši, višji izkoristek.
Android dela na stotinah, če ne tisočih različnih napravah, kjer že gonilniki za vsak integralni del pobere več prostora..
Kar je že stara pesem Windows vs OS X, kjer ne moreš primerjati neposredno “hertzov” oz. jeder procesorjev.
Peta prednost iOSa, da je Apple Store veliko varnejši od Google Market-a.

Alphapet (Google) še ni ponudil resnične zasebnosti uporabnikov svojih storitev in OSa.. do takrat, bo žal edina relativno varna izbira: Apple.
Pa če nam je to všeč ali ne.
Microsoft je itak bil isti kot Google, plus tržni delež je manjši od 0,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

De omnibus disputandum..

limona, itak. 😉
[/quote]

sej se mi je zdel 🙂

Zakaj pa potem 4 strani debate?? Zakaj toliko € dat za Apple, če dobiš cenejši telefon?
Če to ni prepričevanje potem pa res ne vem kaj je:)
Ko pa sem prosila za tehnično in uporabniško primerjavo si pa užaljeno začel: Tehničnih argumentov ni!

Potem ni nobenega razloga zakaj bi sploh posegala po drugih napravah.

In ne, tudi če imaš doma Win imaš doma Applove telefone:):):) Povezljivost brez problema:)
Gre pa še lažje z Apple napravami, to pa drži.

Apple verniki:):):) Si opazil, da se najbolj trudite prepričati antiApple verniki?

Apple verniki ga imamo. In vemo kaj imamo. In ne rabimo drugih prepričevati:):):)
[/quote]

sej ne vem a to men odgovarjaš 🙂 ker besede, ki jih navajaš, jaz nisem napisala nikjer.

jaz recimo imam vse applove naprave doma, imam ifon, imam pa tudi mikrosoftove zadeve, tko da … ja, vem kaj je kaj, kje me kaj moti in kje mi je kaj ok. Vem pa tudi, da večina ljudi kupi ifona zato, ker pač prisegajo na ifon, ne glede na prednosti in slabosti.

v resnici so mi tale prepucavanja čist adijo, vsak naj si kupi kar želi in kar lahko, tko kot še marsikaj drugega.
[/quote]

se opravičujem…napačen naslovnik:)

Neposredne primerjave dejansko ni.. gre le za to, kaj ti je v življenju pomembno.

Če te ne zanima zasebnost, si digitalni eksibicionist.. pač nimaš problema in si svobodno kupuješ, karkoli želiš.
Tudi, če rad malce hackaš,rootaš, jailbrakeaš.. te bosta oba sistema zadovoljila.

Bistveno je torej zgolj dvoje: zasebnost, finance.

Če ti je do zasebnosti in imaš omejene finance: starejši model iPhona ali rabljen.
Če ti je do zasebnosti in imaš financ, kolikor hočeš: poljubni iPhone.

Digitalni eksibicionist bo vedno izbral: Android.

Že Nougat zbira o nas strašno veliko stvari, kaj si bo drznil Oreo.. bomo šele videli.

De omnibus disputandum..

Zato 🙂 🙂

Vaš link
[/quote]
V skrbi za zasebnost, je logično, da bi jabolčnik zavrnil zeleno smetarsko kanto.. ker je očitno, da introvert ne bo dobro shajal z digitalnim eksibicionistom..

Če pa je to na osnovi “stila”, modne zapovedi.. imamo pa izraz za to: “Pleh 3,14čka!”
Ker, roko na srce, če pogledam na sovoznikov sedež v BMWju, težko vidim nekaj, kar ni blond.. še avtoštoparke pobirajo po tej barvni shemi! 🙂

De omnibus disputandum..

Jaz jih ne najdem. Tako Android kot iOS sta po moje inferiorna (ne preveč uspešnemu) Windows OS na telefonu. iOS je bil včasih res korak pred okornim in lagastim Androidom, danes pa tega ne morem več trditi. Konkurenca na Androidnem trgu je strašna, kar pomeni, da se razvoj tam res dogaja (za razliko od poguma jabkarjev za odstranitev headphone jacka). Vse se torej zreducira na to, ali ti je ohišje ok ali ne.

Kaj ima konkurenca že leta in je dobil iPhone 8 / X?
— Qi wireless charging,
— amoled,
— fast charging (ki ga pa ne dobiš iz škatle, ampak moraš kupiti dodaten polnilec in dodaten usb-c to lightning) strojček za striženje ovac spet poje…
— facial recognition
[/quote]

Ponavljam.. pametni telefon ne sme stati več kot 199,- EUR. Drugače nakup ni pogojen s pametjo, temveč z drugimi veselji ali kompleksi.. kakor vam je rado.

Vsaka “prednost” je iz drugega zornega kota hkrati “slabost”. V osnovi bodo tisti, ki jim je do zasebosti bili prisiljeni kupovati Apple.. (o tem sem že – glej povezavo višje). Ameriška zakonodaja z ustavnim amandmajem brani, da ti ni potrebno podati gesla za telefon.. ne brani pa tvojega prstnega odtisa ali obraza.. zato ima iOS 11 nameščeno funkcijo, kjer s 5x pritiskom na gumb za vklop izklopite odpiranje telefona s prstnim odtisom ali obrazom..

Poglavitna prednost iOSa je, da Alphabet ne vohuni za teboj (pa Cambridge analitics – glej povezavo v prejšnjem mojem odgovoru).
Prednost iOSa, že omenjena v tej temi je, da bo podpora za zadnji iOS vsaj 5 generacij telefonov.. Android komaj zdrži po 2 ali 3.
Tretja prednost iOSa, da je manj nastlan z Bloatware-om.. (primerljiv le Stock Android) prav tako prednjači pri tem koliko RAMa OS pravzaprav zaseda.
Četrta prednost iOSa, je da je narejen specifično za nekaj točno nadzorovanih napravic (iPod, iPad, iPhone, delno iWatch in “iBar”). Posledično je nadzor nad procesi in porabo boljši, višji izkoristek.
Android dela na stotinah, če ne tisočih različnih napravah, kjer že gonilniki za vsak integralni del pobere več prostora..
Kar je že stara pesem Windows vs OS X, kjer ne moreš primerjati neposredno “hertzov” oz. jeder procesorjev.
Peta prednost iOSa, da je Apple Store veliko varnejši od Google Market-a.

Alphapet (Google) še ni ponudil resnične zasebnosti uporabnikov svojih storitev in OSa.. do takrat, bo žal edina relativno varna izbira: Apple.
Pa če nam je to všeč ali ne.
Microsoft je itak bil isti kot Google, plus tržni delež je manjši od 0,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

Koliko kupcev pametnih telefonov se sploh zaveda težav z varnostjo, zasebnostjo, vohunjenjem? 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? manj?

Če gremo na bolj enostavne stvari, koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi uporablja “private mode” brez piškotkov pri brskanju po spletu?

Vem, da to ni tema pogovora, a bom vseeno vprašala kar tukaj….
Zadnje čase imam probleme z kontaktom med vhodom za usb polnilec in polnilcem.
Tako, da imam velike probleme, da mi uspe pod pravim kotom postaviti filer, da se vzpostavi kontakt in se telefon začne polniti.
iPhone je star dve leti, deluje brezhibno, ta kontakt je edini problem.
Kaj menite, v čem je problem?
Hvala za morebitno pomoč!

Malo bolj natačno … ni kontakta, ko želim napolniti telefon. Moram polnilec nastaviti pod pravim kotom, da se kontakt sploh vzpostavimin se telefon začne filat.

Ponavljam.. pametni telefon ne sme stati več kot 199,- EUR. Drugače nakup ni pogojen s pametjo, temveč z drugimi veselji ali kompleksi.. kakor vam je rado.

Vsaka “prednost” je iz drugega zornega kota hkrati “slabost”. V osnovi bodo tisti, ki jim je do zasebosti bili prisiljeni kupovati Apple.. (o tem sem že – glej povezavo višje). Ameriška zakonodaja z ustavnim amandmajem brani, da ti ni potrebno podati gesla za telefon.. ne brani pa tvojega prstnega odtisa ali obraza.. zato ima iOS 11 nameščeno funkcijo, kjer s 5x pritiskom na gumb za vklop izklopite odpiranje telefona s prstnim odtisom ali obrazom..

Poglavitna prednost iOSa je, da Alphabet ne vohuni za teboj (pa Cambridge analitics – glej povezavo v prejšnjem mojem odgovoru).
Prednost iOSa, že omenjena v tej temi je, da bo podpora za zadnji iOS vsaj 5 generacij telefonov.. Android komaj zdrži po 2 ali 3.
Tretja prednost iOSa, da je manj nastlan z Bloatware-om.. (primerljiv le Stock Android) prav tako prednjači pri tem koliko RAMa OS pravzaprav zaseda.
Četrta prednost iOSa, je da je narejen specifično za nekaj točno nadzorovanih napravic (iPod, iPad, iPhone, delno iWatch in “iBar”). Posledično je nadzor nad procesi in porabo boljši, višji izkoristek.
Android dela na stotinah, če ne tisočih različnih napravah, kjer že gonilniki za vsak integralni del pobere več prostora..
Kar je že stara pesem Windows vs OS X, kjer ne moreš primerjati neposredno “hertzov” oz. jeder procesorjev.
Peta prednost iOSa, da je Apple Store veliko varnejši od Google Market-a.

Alphapet (Google) še ni ponudil resnične zasebnosti uporabnikov svojih storitev in OSa.. do takrat, bo žal edina relativno varna izbira: Apple.
Pa če nam je to všeč ali ne.
Microsoft je itak bil isti kot Google, plus tržni delež je manjši od 0,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
[/quote]

Koliko kupcev pametnih telefonov se sploh zaveda težav z varnostjo, zasebnostjo, vohunjenjem? 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}? manj?

Če gremo na bolj enostavne stvari, koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi uporablja “private mode” brez piškotkov pri brskanju po spletu?
[/quote]

Ne prav veliko.. a so pretežno vsi na Appleu.. skupaj z lopovi, gangsterji, tihotapci, vohuni in teroristi (te itak raje okrog pošiljajo golobe).
No, ene par jih je še na Blackphone 2.

YotaPhone 2 je pa samo, če imaš Dačo.. in si še malo za časom oz. čakaš na 3ko (in stores soon!)

De omnibus disputandum..


Ne potrebuješ iPhone, da veš, da je problem KONTAKT. Samo vprašanje kje:
na polnilcu?
na telefonu?
na kablu?

Odgovori na katerem od treh je problem, potem menjaj oz. popravljaj.

De omnibus disputandum..

Polnilec in kabel sta nova.
Problem je na vhodu. Ali je lahko zabasan od prahu, pa zaradi tega ni kontakta?

Kako je zabasan od prahu, če je pa polnilec nov, kabel nov (in si napisal, da je problem med vhodom za usb polnilec in polnilcem)?!

Od prahu zelo težko, je pa lahko košček papirja prilezel noter.. se mi je zgodilo pri mojem micu-USB vhodu. Ker je bil papir iste barve, kot notranjost, se praktično ni videlo..
Malo je manjkalo, da bi šel nov telefon kupit 🙂

(Psihološki testi pravijo, da ko se pojavi nov telefon, ki si ga nekako želimo.. stari nenadoma začne “počasi” delat oz. obupno nagaja ali pa “spontano crkuje”.. ampak ne do konca)

De omnibus disputandum..

Kako je zabasan od prahu, če je pa polnilec nov, kabel nov (in si napisal, da je problem med vhodom za usb polnilec in polnilcem)?!
[/quote]

Ena izmed moznosti:
Najveckrat je zabasana luknja kamor konektor vtaknes – da po domace povem
Polna muck od oblacil
Spihas, kaka ozka pinceta, bucika pa ven potegnes in se spet normalno polni 😉

Telefon za 1.000 eur pa res danes ni nek statusni simbol, ker si ga lahko privošči 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev.

Je pa vprašanje, če ti dogaja, da daš toliko.

Jaz se imam za pametnega potrošnika. Kupil 4-ko, jo imel 5 let, potem 6s pred 2 leti – in jo bom imel še 3 leta. Do Iphona 12:)

Kako je zabasan od prahu, če je pa polnilec nov, kabel nov (in si napisal, da je problem med vhodom za usb polnilec in polnilcem)?!
[/quote]

Ena izmed moznosti:
Najveckrat je zabasana luknja kamor konektor vtaknes – da po domace povem
Polna muck od oblacil
Spihas, kaka ozka pinceta, bucika pa ven potegnes in se spet normalno polni 😉
[/quote]

Ampak to je na strani od lightning porta (na telefonu) in ne USB-A porta (na polnilcu).

New Report

Close