Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iPhone 8 / X

iPhone 8 / X

Kera beda…. pa sedemko imam… kaj…. malo več kot pol leta in je že nov zunaj! Bedno.

Minimalna plača v RS je bila v letu 2016: 790,93 EUR

Vir: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/delovna_razmerja_in_pravice_iz_dela/socialno_partnerstvo/minimalna_placa/

Nemška cena iPhone X s 64GB = 1149 EUR

Edini človek, ki si na minimalcu lahko vsako leto privošči Flagship je spet Teenager.. vse stroške mu krijeta starša, sam pač nameni 1,45 plače za telefon.
Od letne plače mu tako ostane še 8342,16 EUR. Od katere je potrebno odšteti še 120 EUR za Hoferjev 9,99EUR mesečno naročnino. Ostane 8222,16.

Ker ni MGTOWček, fuuka.. torej potrebuje tako denar za kondome (drugače se bodo vsi računi katastrofalno razvili v napačno smer – za plenice, vozičke, namesto – kot je treba: za telefone).,
Torej še ene 60 EUR na leto?
Gorencji itak prakticirajo koitus interuptus.. zato jih je toliko.
Ostane 8162,16 EUR

Benz so mu starci ravno prenehali plačevati.. tako, da je to za 120EUR mesečnega stroška oz. 1440 letnega. Tu je še registracija nekoč fotrovega Golf 5ke.. zavarovanja.. cca 600 EUR.
Ostane še 6122,16 EUR.

Če bi dajal za najmenino/kredit po cca 350 EUR in še 150EUR za ostale stroške prebivanja.. bi bil že v buli.. 12×500 = 6000 EUR.

Ampak teh stoškov nima.. in se mu ni treba ukvarjati s tem, kako naj je z 10EUR na mesec?
Poleg tega mu matka še vedno kaj kupi na razprodaji za obleč.. tako, da LIFE IS GOOD.

De omnibus disputandum..

no, moj 13letnik je že pred meseci naštudiral osmico in x-a, vse ve kaj je kje, za kaj se kaj uporablja, kaj je drugače od prejšnjega ipd., pa ni imel ne sedmice, niti želje po osmici ali x-u nima .. ok, imel bi že ga, ampak ker mu neka druga zadeva velik več pomeni, se raje odloča zapravljat tam, v žepu pa ima samsungs5mini 🙂 sem vesela, da ima prioritete.
ve pa tudi vse o najnovejših drugih znamkah smartfonov.

zakaj bedno?
sej ni treba zdej osmice kupit, boš pol 11tko al pa kej, ko bo sedmica šla, ne?

No nisem vedel do danes, zakaj nas je Gorenjcev toliko. Dober zapis o sončku, bi rekel kar realen 🙂

Vsi, ki tukaj pišemo, si ga lahko brez težav in vezav.
[/quote]

Bejž? Gunnar ima plače jurja, pa si bo kupil telefon za jurja? Ne, pljuval bo po njem kot lisica “kislo” grozdje.
[/quote]

Ljudje z manj, imajo iPhone, torej si verjetno lahko kupi.

Realist. Tako ti kot jaz, si ga lahko privoščiva (ostali monovci pa tudi). Ampak nekaterim japka ni všeč in japka feni tega ne želijo slišati. Gotovo so reveži brez denarja, da ne kupijo božjega izdelka. 🙂
[/quote]

Realist? Ne bi rekel, prej naivnež.

Človek ki ima do 2500 eur plače si tega telefona ne more privoščiti, torej praviš da imajo vsi tiukaj nad tem zneskom ?
[/quote]

Zakaj ne povišamo kar na 25.000 EUR? In ti meni z naivnežem?

Tri strani debate, pa nikjer tehničnih podatkov zakaj ja oz zakaj ne Apple:):):)
Debata o tem kaj si kdo lahko privošči je čisto brezpredmetna.

Prepričajte me s tehničnimi argumenti.

Npr: najprej osnovne tehnične lastnosti od teže, spomina…potem pa uporabniške izkušnje: koliko klikov pri enem in koliko pri drugem, da pridem do iste aplikacije, kaj se s telefonom zgodi, ko pride nov software, koliko klikov potrebujem za namestitev aplikacije, varnost in zaščita podatkov, shranjevanje gesel, plačevanje s telefonom, uporaba z drugimi napravami, dostop do aplikacij iz drugih naprav, razumljivost nastavitev,…..

O izgledu se ni smisla prerekati, ker imajo vsake oči svojega malarja.

če si kdorkoli še tako zelo zatiska oči, ušesa in vse ostalo … ja, to kar si napisal drži in HB da drži, ker edino tako se svet lahko premika naprej 🙂 in če katerkoli 18+ letnik misli da obvlada smartfona, se v tej veščini še ni pomeril s 13letnikom … in ja, pri vsej tej zadevi tudi 18letniki niso več v skupini, ki jo ti opisuješ 🙂
[/quote]
Teenager – otroci, mladostniki med 13 in 19 letom starosti.
20 letniki odkrijejo že druge radosti.
[/quote]

Drži! iPhone se zamenja z drugimi igračami.

Tehničnih argumentov ni! Vse kar ima iPhone, imajo tudi drugi (že leta). Razlika je v OS-u, ki pa se meni tudi ne zdi nič posebno boljši od zadnjih verzij Androida, ki so naredile velik korak naprej. Aplikacije so malce bolj dodelane in malce prej so na voljo, potem se pa že konča. Velik minus je odsotnost headphone jacka. Tisti podaljšek je nightmare! Manjka tipka back, kot jo imajo Android ali Windos Phone telefoni. Katastrofa je lightning port namesto USB-C in seveda zlatarske cene, če kupuješ nadomestne polnilce in kable. Skoraj 30 EUR za USB to lightning kabel?! Že slišim strojček za striženje ovac.

Najbolj se smejim tistim, ki kupijo iPhone in ga potem nosijo v raznih neprebojnih, ovitkih in double screen protektorjih. Če pade in se razbije, popraviš ali pa kupiš drugega. Če si tega ne moreš privoščiti, kupi nekaj za 100 EUR, kar lahko pade na tla.

Na srečo nisem na minimalcu in si lahko privoščim X, pač ni za vsakega.

Bejž? Gunnar ima plače jurja, pa si bo kupil telefon za jurja? Ne, pljuval bo po njem kot lisica “kislo” grozdje.
[/quote]

matematiko si mende jemalo v šoli? pa se malo igraj s številkami: npr. če odštejeva razne bobe, hote ipd. torej klasična naročnina stane povprečje 20€ na mesec, x znamka telefona srednjega oz. višjega srednjega razreda cca. 10- 15€ mesečno za 2 leti, je to max 35€ mesečno skupni strošek, iphone 7 32gb pri isri naročnini stane cca. 23 – 25€ , podobne cene so za ostale flagshipe, mesečno torej 10€ razlike, to ni pokopalo še nikogar… in če vkalkuliraš še razne akcije npr. 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižja naročnina za 2 leti in akcija na izbrane telefone pa si s flagshipom ali iphonom pod 30€ mesečno… ampak spet vprašanje zakaj bi povprečen uporabnik kupoval take telefone?
[/quote]

Ti se s svojim jurjem plače moraš igrati z matematiko, da prideš skozi, meni se ni treba. 🙂

Bejž? Gunnar ima plače jurja, pa si bo kupil telefon za jurja? Ne, pljuval bo po njem kot lisica “kislo” grozdje.
[/quote]

Ljudje z manj, imajo iPhone, torej si verjetno lahko kupi.
[/quote]

To, da vsi iphoni ne stanejo toliko kot osmica, menda veš?

S katerega sela si prišla? Smo že ugotovili, da si iPhone lahko kupi vsak papak in to ni tema pogovora.

Pa iTunes je tudi beden. Z Nokie pogrešam tudi utišanje zvonjenja z obračanjem telefona.

S katerega sela si prišla? Smo že ugotovili, da si iPhone lahko kupi vsak papak in to ni tema pogovora.

Pa iTunes je tudi beden. Z Nokie pogrešam tudi utišanje zvonjenja z obračanjem telefona.
[/quote]

no pa si kupi x-a danes 🙂

Ljudje z manj, imajo iPhone, torej si verjetno lahko kupi.
[/quote]

To, da vsi iphoni ne stanejo toliko kot osmica, menda veš?
[/quote]

Da draga, vem. Prepoznam kateri iPhone je v roki, če ga vidim (pardon: če ni v desetih ovitkih in kevlar reinforced srajčkah) in šestic S in sedemk je ogromno. Verjetno z osmico in desetico ne bo nič drugače.

S katerega sela si prišla? Smo že ugotovili, da si iPhone lahko kupi vsak papak in to ni tema pogovora.

Pa iTunes je tudi beden. Z Nokie pogrešam tudi utišanje zvonjenja z obračanjem telefona.
[/quote]

no pa si kupi x-a danes 🙂
[/quote]

A bejž’, bejž’!

Tehničnih argumentov ni! Vse kar ima iPhone, imajo tudi drugi (že leta). Razlika je v OS-u, ki pa se meni tudi ne zdi nič posebno boljši od zadnjih verzij Androida, ki so naredile velik korak naprej. Aplikacije so malce bolj dodelane in malce prej so na voljo, potem se pa že konča. Velik minus je odsotnost headphone jacka. Tisti podaljšek je nightmare! Manjka tipka back, kot jo imajo Android ali Windos Phone telefoni. Katastrofa je lightning port namesto USB-C in seveda zlatarske cene, če kupuješ nadomestne polnilce in kable. Skoraj 30 EUR za USB to lightning kabel?! Že slišim strojček za striženje ovac.

Najbolj se smejim tistim, ki kupijo iPhone in ga potem nosijo v raznih neprebojnih, ovitkih in double screen protektorjih. Če pade in se razbije, popraviš ali pa kupiš drugega. Če si tega ne moreš privoščiti, kupi nekaj za 100 EUR, kar lahko pade na tla.
[/quote]

Me ne prepričaš.
Za začetek že ton pisanja:
– Tehnični argumentov ni! – jao jao potem me tudi ne prepričaš v nakup drugega telefona če nimajo tehničnih argumentov za:)
– drugi imajo že leta – me ne zanima kaj imajo drugi že leta: če danes primerjamo iP 8 in njemu primerljiv Android me zanima primerljivost med njima danes
– strojček za striženje ovac: to je največ kar zmoreš?

no pa si kupi x-a danes 🙂
[/quote]

A bejž’, bejž’!
[/quote]

ja če praviš, da si ga lahko vsak kupi 🙂 x-a si žal (še) ne more, sem pa pol šele vidla, da gor podoben nik piše, da si ga lahko privošči. Čeprav jaz nisem mela v mislih financ ..

Prenosna tehtnica, rotfl, verjetno zato, da hipsterji tehtajo svoje avokade.
Ko bo imel merilec pritiska, cukra, holesterola in ultrazvok, ga bom začela priporočat – ampak svojim pacientom.

Tehničnih argumentov ni! Vse kar ima iPhone, imajo tudi drugi (že leta). Razlika je v OS-u, ki pa se meni tudi ne zdi nič posebno boljši od zadnjih verzij Androida, ki so naredile velik korak naprej. Aplikacije so malce bolj dodelane in malce prej so na voljo, potem se pa že konča. Velik minus je odsotnost headphone jacka. Tisti podaljšek je nightmare! Manjka tipka back, kot jo imajo Android ali Windos Phone telefoni. Katastrofa je lightning port namesto USB-C in seveda zlatarske cene, če kupuješ nadomestne polnilce in kable. Skoraj 30 EUR za USB to lightning kabel?! Že slišim strojček za striženje ovac.

Najbolj se smejim tistim, ki kupijo iPhone in ga potem nosijo v raznih neprebojnih, ovitkih in double screen protektorjih. Če pade in se razbije, popraviš ali pa kupiš drugega. Če si tega ne moreš privoščiti, kupi nekaj za 100 EUR, kar lahko pade na tla.
[/quote]

Me ne prepričaš.
Za začetek že ton pisanja:
– Tehnični argumentov ni! – jao jao potem me tudi ne prepričaš v nakup drugega telefona če nimajo tehničnih argumentov za:)
– drugi imajo že leta – me ne zanima kaj imajo drugi že leta: če danes primerjamo iP 8 in njemu primerljiv Android me zanima primerljivost med njima danes
– strojček za striženje ovac: to je največ kar zmoreš?
[/quote]

jaz pa v resnici ne razumem, zakaj naj bi te kdorkoli prepričal v karkoli, ker če imaš doma applove računalnike in drugo njihovo opremo, potem imaš tudi applov telefon, če maš pa mikrosoft, pol načeloma kupiš android ane?
ker apple ni glih to, da naj bi te nekdo prepričal oz. naj bi ti nekdo navajal prednosti in slabosti. Tu gre za vernike, ki pač uporabljajo Apple.

no, ta je pa res dobra … za to ne rabiš posebnega telefona, za te zadeve se uporabljajo določene aplikacije, skupaj z določenimi napravami.

Malo za šalo:
https://www.google.si/search?q=iphone+ultrasound&newwindow=1&rlz=1C1GGRV_enSI751SI751&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjZgpj64aTWAhURU1AKHbqGBfIQsAQIQQ&biw=1680&bih=920#imgrc=Sh5bWIQczwJbWM:

https://mydario.com/smart-meter/

https://www.getqardio.com/qardioarm-blood-pressure-monitor-iphone-android/

Tehničnih argumentov ni! Vse kar ima iPhone, imajo tudi drugi (že leta). Razlika je v OS-u, ki pa se meni tudi ne zdi nič posebno boljši od zadnjih verzij Androida, ki so naredile velik korak naprej. Aplikacije so malce bolj dodelane in malce prej so na voljo, potem se pa že konča. Velik minus je odsotnost headphone jacka. Tisti podaljšek je nightmare! Manjka tipka back, kot jo imajo Android ali Windos Phone telefoni. Katastrofa je lightning port namesto USB-C in seveda zlatarske cene, če kupuješ nadomestne polnilce in kable. Skoraj 30 EUR za USB to lightning kabel?! Že slišim strojček za striženje ovac.

Najbolj se smejim tistim, ki kupijo iPhone in ga potem nosijo v raznih neprebojnih, ovitkih in double screen protektorjih. Če pade in se razbije, popraviš ali pa kupiš drugega. Če si tega ne moreš privoščiti, kupi nekaj za 100 EUR, kar lahko pade na tla.
[/quote]

Me ne prepričaš.
Za začetek že ton pisanja:
– Tehnični argumentov ni! – jao jao potem me tudi ne prepričaš v nakup drugega telefona če nimajo tehničnih argumentov za:)
– drugi imajo že leta – me ne zanima kaj imajo drugi že leta: če danes primerjamo iP 8 in njemu primerljiv Android me zanima primerljivost med njima danes
– strojček za striženje ovac: to je največ kar zmoreš?
[/quote]

Jaz jih ne najdem. Tako Android kot iOS sta po moje inferiorna (ne preveč uspešnemu) Windows OS na telefonu. iOS je bil včasih res korak pred okornim in lagastim Androidom, danes pa tega ne morem več trditi. Konkurenca na Androidnem trgu je strašna, kar pomeni, da se razvoj tam res dogaja (za razliko od poguma jabkarjev za odstranitev headphone jacka). Vse se torej zreducira na to, ali ti je ohišje ok ali ne.

Kaj ima konkurenca že leta in je dobil iPhone 8 / X?
— Qi wireless charging,
— amoled,
— fast charging (ki ga pa ne dobiš iz škatle, ampak moraš kupiti dodaten polnilec in dodaten usb-c to lightning) strojček za striženje ovac spet poje…
— facial recognition


O tehničnem aspektu, prevsem pa varnostnem.. smo že v tejle temi: iOS ali Android?

Sem preimenoval v smiselno vprašanje, ker osnovni naslov teme je bil zgrešen (iPhone7 ali Android?).

De omnibus disputandum..

New Report

Close