Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iphone SE, apple in android, na kaj bi prisegli, in koliko vam je pomembna velikost

iphone SE, apple in android, na kaj bi prisegli, in koliko vam je pomembna velikost

Džizus, cela znanost iz naprave, namenjene za klicanje in delanje fotk. :=)

Apple mi je že zaradi fame okrog njega odvraten, prav tako vsi Galaxyji. Načeloma sem bolj za Android na kakšnem Kitajcu, ki ga dobiš za normalno ceno. Trenutno sem na Xiaomi-ju, prej je bil Huawei. Za oba skupaj sem dal manj kot za en iPhone ali Galaxy, pa nimam ne s službeno ne s privat rabo popolnoma nobenih težav.
Aja, pa še nobene potrebe nimam ga dajat v barčkih na mizo, ker ne pali 🙂

Trenutno imam androida, ki je še v garanciji ampak že kar malo šteka. Vsake toliko mu nekaj ni jasno in zmrzne. Sem gledala Iphone 8 plus pa jurčka za telefon ne dam. Škoda denarja, ker imam druge bolj pomembne stroške. Mora pa bit ekran vsaj 5.2 ali pa 5.5, drugo me ne gane več. Ima kolegica telefon z 6 inč ekranom pa mi je resno preveliko. Pod 5.2 mi je pa ful premajhen ekran.

Vidim, da se spoznaš na iOs, pa me zanima ali mi lahko iPad Air šteka zato ker sem ga posodobila na iOS 11 in je za to verzijo moj iPad že prestar?
Ali je fora, ker imam beta vezijo (11) in zaradi tega lahko tablica šteka?
Hvala.

E tudi jaz.. Imam Huawei P10 Plus, katerega pa sem dobil za dobrih 400€.. Kar se tiče specifikacij je P10 svetlobna leta pred Iphonom 8 in to za precej nižjo ceno.. Telefon imam pol leta in še vedo deluje hitro in brez problemov..

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_8-8573.php

https://www.gsmarena.com/huawei_p10_plus-8515.php

https://www.youtube.com/watch?v=7bL4Let0ahk

Torej uporabljaš 11.1.2 (beta 3)?

E tudi jaz.. Imam Huawei P10 Plus, katerega pa sem dobil za dobrih 400€.. Kar se tiče specifikacij je P10 svetlobna leta pred Iphonom 8 in to za precej nižjo ceno.. Telefon imam pol leta in še vedo deluje hitro in brez problemov..

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_8-8573.php

https://www.gsmarena.com/huawei_p10_plus-8515.php

https://www.youtube.com/watch?v=7bL4Let0ahk
[/quote]

Joj, ne spravljaj me v smeh s temi testi. Sem tudi jaz nasedla – telefon pa hitro pristal v smeteh – ker se je pokvaril. Na papirju specifikacije, da te kap, reala je pa nekaj drugega.

Torej uporabljaš 11.1.2 (beta 3)?
[/quote]

Ne.
11.0.3.
Prej mi tablica ni štekala, zdaj pa vedno bolj.
Tudi na Monu mi šteka.
Ne vem kaj naj naredim?🤔😥

Joj, ne spravljaj me v smeh s temi testi. Sem tudi jaz nasedla – telefon pa hitro pristal v smeteh – ker se je pokvaril. Na papirju specifikacije, da te kap, reala je pa nekaj drugega.
[/quote]

bla bla bla bla… In katerega si kupila?

Sam imam že drugega Huaweia, moja pa ima Xiaomija in nikoli nisva imela problemov.. V familiji imamo en kup Kitajcev in z nobenim ni bilo problemov..!!

beta verzije OSov se nalaga, če imaš preveč časa v življenju ali pa si v testni skupini in te za odkrivanje hroščkov plačujejo.
OK so še amaterski navdušenci, ki pač morajo malce brkljati.

Od beta verzije pa ne moreš pričakovati normalnega delovanja ker to ni končna stabilna verzija, zato se Google tako pogosto skriva za “beta” oznako.. praktično vsi njihovi proizvodi so v beta-tesni fazi. Jih ne moreš tožiti, če se kaj hudo zalomi, saj si sam kriv, kaj pa “beta” prototipne proizvode sploh uporabljaš.

Trenutno je iOS 11.1.1 zunaj in iPad Air ga normalno prebavlja.
11.1 je odpravil varnostno luknjo v WI-Fi-ju, povzročil pa bizarno napako v autocorrect logiki, da je imela težavo s črko “i”.
11.1.1 naj bi odpravil to napako, a je očitno povzročil nove: https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2017/11/15/apple-ios-11-1-1-battery-life-problems-app-crashes/#1b2605e05d35

Tako, da Apple navkljub temu, da se ne skriva za “Beta” oznako, vseeno ne spravi skupaj popolnoma stabilnega OSa.
Za tiste, ki imajo radi stabilen OS, zato ponavadi velja, da zadržijo zadnjo verzijo prejšnjega OSa (torej 10ke).

Problem vseh teh hroščev je, da vsebujejo OSi, programi na milijone vrstic in ni nikogar, ki bi znal vse skupaj povezati v celoto oz. jo razumeti. Zato ena stvar vpliva na druge.. in vsak “popravek” povzroči probleme drugje. Največ takrat, ko se jim mudi.
In popravek varnostne luknje v WI-FI protokolu je bil očitno takšen, ker se je velika varnostna luknja pojavila od zunaj.

Če pogladamo sodobne naprave, jih tako praktično nikoli ne moreš uporabljati takoj.. ker se ti najprej “Update-a” OS, nato program, APP, kakšen gonilnik itd.
Za znoret.

Dajansko ne znajo več dati na tržišče KONČNEGA izdelka.. ves čas nas fopajo “z novostmi”, “napredkom”.. namesto, da bi naredili končno napravo, ki DELA.

Problemi pa so povsod, tudi WI-FI protokol je nedorečen, unix/linux serverji, povezave, celična povezljivost..
Skratka, če bi se dalo infromatiko, programe nekako preslikati na človeško telo, da bi izgledali, kot ljudje.. verjamite, nihče od vas te “škrba babe” ne bi niti povohal, kaj šele kupil za te zasoljene marže.

Tako pa nas preslepijo z zunanjim izgledom naprave, morda celo z Logotipom – vsi tisti, ki ne kupijo Appla zaradi logotipa so namreč enako indoktrinirani, se pustijo vplivati, kot druga stran, ki vidi le napravice z odgriznjenim jabolkom.

De omnibus disputandum..

Že dve leti imam Huawei P8 in še vedno dela brez problema. Tudi moj mož je pri A1 vzel Huawei in mu brez problema služi že več kot eno leto.

Res ne vem kaj vi delate s telefoni, da jih kljub garancijam mečete v smeti.

Počakaj, da minejo tri leta, 5 let … Če bo takrat še sploh deloval….. :)))))))))

MOj tapri Apple 5 SE škripnil zaradi baterije. Imam od letos novega, z največ možnega spomina-ena ugodna ponudba je bila na voljo – s poslovnim paketom.

Zakaj ponovno enakega? Ker je to za moje izkušnje in pojme najboljši Apoplov telefon dosedaj. Imajo v moji družini tako 6 in 7 in 8, ( si “podajamo telefone – nekdo dobi službenega novega, mi dobimo starega napirej v uporabo) pa ni primerjave, so sami rekli. Eden si bo kupil tanovo desetko, ker mu šteka 7 – pač potrebuje in uporablja večji ekran. Mene sicer ne moti manjši ekran, ker je telefon zelo kompakten in če tudi pade po tleh, se mu ne zgodi popolnoma nič – ekran ostane cel in delujoč. Kar pa ne velja za 6, 7 po naših izkušnjah.

No jaz pa sem presedlal iz Iphona na Xiaomija, ker se mi zdi skrajno butasto plačevati 800€ za telefon.. Že dve leti imam Xiaomi Redmi Note (nevem kera številka) in še vedno deluje brez problema.. dobil pa sem ga za 250€ 😉

beta verzije OSov se nalaga, če imaš preveč časa v življenju ali pa si v testni skupini in te za odkrivanje hroščkov plačujejo.
OK so še amaterski navdušenci, ki pač morajo malce brkljati.

Od beta verzije pa ne moreš pričakovati normalnega delovanja ker to ni končna stabilna verzija, zato se Google tako pogosto skriva za “beta” oznako.. praktično vsi njihovi proizvodi so v beta-tesni fazi. Jih ne moreš tožiti, če se kaj hudo zalomi, saj si sam kriv, kaj pa “beta” prototipne proizvode sploh uporabljaš.

Trenutno je iOS 11.1.1 zunaj in iPad Air ga normalno prebavlja.
11.1 je odpravil varnostno luknjo v WI-Fi-ju, povzročil pa bizarno napako v autocorrect logiki, da je imela težavo s črko “i”.
11.1.1 naj bi odpravil to napako, a je očitno povzročil nove: https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2017/11/15/apple-ios-11-1-1-battery-life-problems-app-crashes/#1b2605e05d35

Tako, da Apple navkljub temu, da se ne skriva za “Beta” oznako, vseeno ne spravi skupaj popolnoma stabilnega OSa.
Za tiste, ki imajo radi stabilen OS, zato ponavadi velja, da zadržijo zadnjo verzijo prejšnjega OSa (torej 10ke).

Problem vseh teh hroščev je, da vsebujejo OSi, programi na milijone vrstic in ni nikogar, ki bi znal vse skupaj povezati v celoto oz. jo razumeti. Zato ena stvar vpliva na druge.. in vsak “popravek” povzroči probleme drugje. Največ takrat, ko se jim mudi.
In popravek varnostne luknje v WI-FI protokolu je bil očitno takšen, ker se je velika varnostna luknja pojavila od zunaj.

Če pogladamo sodobne naprave, jih tako praktično nikoli ne moreš uporabljati takoj.. ker se ti najprej “Update-a” OS, nato program, APP, kakšen gonilnik itd.
Za znoret.

Dajansko ne znajo več dati na tržišče KONČNEGA izdelka.. ves čas nas fopajo “z novostmi”, “napredkom”.. namesto, da bi naredili končno napravo, ki DELA.

Problemi pa so povsod, tudi WI-FI protokol je nedorečen, unix/linux serverji, povezave, celična povezljivost..
Skratka, če bi se dalo infromatiko, programe nekako preslikati na človeško telo, da bi izgledali, kot ljudje.. verjamite, nihče od vas te “škrba babe” ne bi niti povohal, kaj šele kupil za te zasoljene marže.

Tako pa nas preslepijo z zunanjim izgledom naprave, morda celo z Logotipom – vsi tisti, ki ne kupijo Appla zaradi logotipa so namreč enako indoktrinirani, se pustijo vplivati, kot druga stran, ki vidi le napravice z odgriznjenim jabolkom.
[/quote]

Hvala za obširen odgovor.
Če iskreno povem, v resnici sploh ne vem ali imam jaz beta verzijo ali ne!??
Do prejetja tvojega odgovora sem bila prepričana, da jo imam, ker sem prebrala na forumu Jabuk.si … da nekaterim šteka, ker imajo beta – poskusno verzijo. Pa sem po tem sklepala, da jo imam tudi sama, ker mi iPad šteka.
A po tistem kar si ti napisal, jo očitno nimam, ker sem samo posodobila na iOS 11 …
Mi pa tako obupno šteka, sa sploh nimam več volje uporabljati tablico.
Kaj naj naredim? Naj grem na iOS 10, ali na iOS 11.1.1.?

Počakaj, da minejo tri leta, 5 let … Če bo takrat še sploh deloval….. :)))))))))

MOj tapri Apple 5 SE škripnil zaradi baterije. Imam od letos novega, z največ možnega spomina-ena ugodna ponudba je bila na voljo – s poslovnim paketom.

Zakaj ponovno enakega? Ker je to za moje izkušnje in pojme najboljši Apoplov telefon dosedaj. Imajo v moji družini tako 6 in 7 in 8, ( si “podajamo telefone – nekdo dobi službenega novega, mi dobimo starega napirej v uporabo) pa ni primerjave, so sami rekli. Eden si bo kupil tanovo desetko, ker mu šteka 7 – pač potrebuje in uporablja večji ekran. Mene sicer ne moti manjši ekran, ker je telefon zelo kompakten in če tudi pade po tleh, se mu ne zgodi popolnoma nič – ekran ostane cel in delujoč. Kar pa ne velja za 6, 7 po naših izkušnjah.
[/quote]

Ah bo bo.. verjamem, da bo! Sicer pa telefone menjava na nekaj let, ker gre tehnologija zelo hitro naprej in res ne rabim 5 let starega telefona.

Ah bo bo.. verjamem, da bo! Sicer pa telefone menjava na nekaj let, ker gre tehnologija zelo hitro naprej in res ne rabim 5 let starega telefona.
[/quote]

Viš, jaz pa v 12ih letih uporabe Apple mašinerije “samo 3 telefoni menjani…. Pa so vedno s tehnologijo osveženi, naloženi z najnovejšim operacijskim sistemom :). Imela s ponosom napirmer 7 let star telefon, ki je bil sturdy and reliable 🙂

Hvala za obširen odgovor.
Če iskreno povem, v resnici sploh ne vem ali imam jaz beta verzijo ali ne!??
Do prejetja tvojega odgovora sem bila prepričana, da jo imam, ker sem prebrala na forumu Jabuk.si … da nekaterim šteka, ker imajo beta – poskusno verzijo. Pa sem po tem sklepala, da jo imam tudi sama, ker mi iPad šteka.
A po tistem kar si ti napisal, jo očitno nimam, ker sem samo posodobila na iOS 11 …
Mi pa tako obupno šteka, sa sploh nimam več volje uporabljati tablico.
Kaj naj naredim? Naj grem na iOS 10, ali na iOS 11.1.1.?
[/quote]

Če imate možnost downgradeati – imate backup verzijo prejšnjega, pač vrneš na zadnjo delujočo. Pred tem še vedno lahko preizkusiš najnovejšo verzijo, t.j. 11.1.1

De omnibus disputandum..

iPhone SE 32GB se dobi za 299 EUR v prosti prodaji (v Švici celo 272 EUR t.j. 299,-CHf). Zdajle, ko prihaja Black Friday in Cyber Monday – ameriški vele praznik konumerizma – pa zna biti cena še nižja.

De omnibus disputandum..

Zdaj sem pa res čisto zmedena.
Torej, ker uporabljam iOS 11.0.3. to pomeni, da imam zdaj varnostno luknjo v Wi Fi (ju) in mi lahko kdo vdre notri, če prav razumem?
Ker se zelo slabo spoznam na vse to, te lepo prosim, da mi svetuješ kaj narediti?
Najlepša hvala za pomoč!

Viš, jaz pa v 12ih letih uporabe Apple mašinerije “samo 3 telefoni menjani…. Pa so vedno s tehnologijo osveženi, naloženi z najnovejšim operacijskim sistemom :). Imela s ponosom napirmer 7 let star telefon, ki je bil sturdy and reliable 🙂
[/quote]

Ja res so zanesljivi ni kaj.. sploh njihove baterije in napajalniki. Apple je v zadnjih 3 letih imel en kup odpoklicev med drugimi tudi za modele 6S.. Res so neverjetno zanesljivi ja..

Se opravičujem, ker Vas kar tikam …. torej, če zdaj posodobim na 11.1.1. mi bo iPad bolje deloval, a se bodo pojavile druge nevšečnosti?
Žal ne znam dobro angleško, da bi to prebrala v linku, ki ste mi ga zgoraj prilepili.
Mi je kar malce nerodno, ker Vas toliko sprašujem o tem, a žal nimam nikogar, na katerega se bi lahko obrnila glede tega.🤔

Vsi iOSi pod verzijo 11.1 bodo vsebovali varnostno luknjo v Wi-Fi protokolu. Enako velja za WIndowse, kjer je Microsoft pokril luknjo z zakrpo izdano 10. oktobra 2017. Če nimate updatea nastavljenega avtomatsko in od takrat niste nič nadgradili, je vaša naprava prosto dostopna vsem “prijaznim” hackerjem.

Najhujša verzija te iste varnostne luknje pa zadeva Androidne OSe, katerih zakrpanje je odvisno od proizvajalca. Google je to za svoje Pixele naredil 6. novembra (skoraj mesec dni za Microsoftom!)
Apple je izdal zakrpo 31.10. v obliki 11.1

11.2 je pa v tretji beta fazi testiranja in bo zunaj verjetno v nekaj tednih.

De omnibus disputandum..

Viš, jaz pa v 12ih letih uporabe Apple mašinerije “samo 3 telefoni menjani…. Pa so vedno s tehnologijo osveženi, naloženi z najnovejšim operacijskim sistemom :). Imela s ponosom napirmer 7 let star telefon, ki je bil sturdy and reliable 🙂
[/quote]

Samo pazi, da se ti aparat ne užge. V zadnjih nekaj letih je Apple zanetil, kar nekaj požarov.

Jap, tako zanesljivi so ja :)))

Hm?
Torej ima potem tudi iOS 10 varnostno luknjo v WI FI protokolu?
Mogoče veste, kje lahko preverim, če imam Update nastavljen avtomatsko na iPadu?
Na iOS 10 ne morem iti več, ker ni več podprt.

Vsaka nadgradnja daje upanje, da se bo specifična naprava “pobrala”. V nasprotnem primeru se je potrebno pač vrniti na zadnji delujoči OS, kjer pa se je ob WI-FI luknji potrebno zavedati, da ni pametno opravljati bančnih poslov ali nakupov preko spleta.

Problem naprav je, da niso identične. Navzven sicer izgledajo isto, so pa lahko sestavljene iz različnih komponent. Recimo različni proizvajalci zaslona (Samsung/Sharp/LG itd.) ali pa GSM modema (Intel/Qualcom..). Zato ob spremembi OS-a lahko neka napaka pride do izraza samo pri specifični seriji naprav in ne za vse po vrsti.

V vašem primeru pač ipad Air. Kolikor mi je znano ima problem s Command Centrom, ki občasno “zbeži” z ekrana.

De omnibus disputandum..

New Report

Close