Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek iphone SE, apple in android, na kaj bi prisegli, in koliko vam je pomembna velikost

iphone SE, apple in android, na kaj bi prisegli, in koliko vam je pomembna velikost

Heh 🙂 A res? No jaz ne bi bil tako prepričan?

https://decentralize.today/apple-vs-google-vs-microsoft-which-company-handles-your-data-better-a7022bd452b1

“At times Apple may make certain personal information available to strategic partners that work with Apple to provide products and services, or that help Apple market to customers.”
[/quote]

Beri pozorno: Apple jih zaenkrat še en deli.. si pa pridržuje pravico, da jih nekje potencialno bo.

De omnibus disputandum..

Stepni_Volk

Dovolj zgovoren je že podatek, da moraš pri iphonu, če želiš sploh uporabljati telefon in itunes vpisati številko kreditne kartice. Torej apple že v samem štartu poveže 3 stvari in sicer telefon, email in kreditno kartico.. Zame velik minus!

No, pri androidu pa je ravno obratno in telefon in google play delujeta zgolj z vpisom maila, ki pa je v mojem primeru fake in sem ga odprl zgolj za namen uporabe aplikacij..

Torej kdo že v samem začetku zbere največ osebnih podatkov?

Beri pozorno: Apple jih zaenkrat še en deli.. si pa pridržuje pravico, da jih nekje potencialno bo.
[/quote]

Kje piše, da jih ne deli? Lepo piše, da jih lahko, kar pa ne pomeni, da jih ne..

Sicer pa imajo googlovi userji možnost, da AlphaBetu prepovedo prodajo osebnih podatkov..

Torej iz tega lahko sklepamo, da Apple podpira terorizem..

Sicer pa če se ne motim je FBI kljub nesodelovanju Appla vdrl v telefon.. Torej, kje točno je prednost?

V vsakem primeri obveščevalne službe pridejo do podatkov.. Če ne gre na lep način, pa pač to storijo na grši način.. končni rezultat je enak!
[/quote]

Napačno sklepanje. FBI je zahteval od Appla, da v OS vgradi “back door”.. ker bi to pomenilo, da bodo imeli dostop do vsega.. tudi hackerji, ko enkrat najdejo ta stranska vrata.
V posamezen iPhone pa Apple ne more vdreti, ker je že v osnovi tako zastavljeno.
Dodatno se vse še bolj zakomplicira, če neka butara vnese 6x napačno geslo.. kot se je zgodilo v omenjenem primeru. Potem telefon javlja samo: “iPhone Dissabled”, kaj se pa zgodi je odvisno od vaših nastavitev: zgolj začasna zaklenitev ali popoln izbris naprave WIPE (po 10 napačnih vnosih).
Potem je možen dostop samo do backup podatkov (ti niso v celoti) na Appovem oblaku ali lokalnem back-upu (iTunes, Sync iOS..)

FBI ni vdrl v telefon, temveč “naj bi” omenjeno izraelsko podjetje. Tudi lokalna policija nima FBIjevih “resourceov”, naša toliko manj.

iPhone 5C, v katerega naj bi vdrlo izraelsko podjetje, lahko uprabalja iOS 7, 8, 9 ali 10.. in vse vmesne reinkarnacije. Katerega sta imela nameščenga teroristični zakonski par, se ne spomnim.
Je pa seveda bistveno vprašanje ali zmorejo vstopiti tudi v vse napravice, ki poganjajo iOS11?

Zato tudi FBI nima nujno dostopa do vsebine vašega telefona (če ga je kdaj imel). Naši policisti toliko manj.

De omnibus disputandum..

Pomanljkjivo poznavanje ekosistema.

Za aktiviranje iPhone ne potrebuješ kreditne kartice. Apple ID (email naslov) in geslo je dovolj.

Enako za uporabo iTunes in AppStore NE POTREBUJEŠ vnesti kreditne kartice: https://support.apple.com/en-us/HT204034

Nakupuješ lahko pa z iTunes GIft Cards, ki jih kupiš za stari dobri ca$sh.

De omnibus disputandum..

Jp 40 – 50 letni otroci ste dosti manj zanimivi od otrok. 🙂 Evo, ta mesec menjal mojo 9 let staro nokio C5- 03 ( je bila celo že na dotik veste? :-))), za pametni telefon z androidom, pa ne zaradi tega ker bi nehala delovat, ampak ker semn se je že malo naveličal. 🙂

Amnpak ste super, stari osli se nateravate o boljši slabši igrački, katere zagotovo dve vtretjini funkcij ne poznate in jih ne uporabljate. težave iamte že z osnovno uporabo, medtem ko nekateri te igračke razviajjo in preštudirajo vse, da bi z njo znal upravljat celo popoln bedak. Skratka ste napredni in pomembni od hudiča, osli zarukani popolnoma nesposobni. 🙂 “moja je boljša”, kot 3 – 7 letni otrok….jaoooo:-))))

Razumem, ko gre za orodje, recimo kamero, fotoaparat, pa še to recimo poznamo resni uporabniki sestavo, delovanje, odpravit marsikatero napako, ne samo uporabljat, ampak to so orodja, telefon je pa igračka s katero vi “delate strašansko pomebne stavri” in se vam ne sanja nič, narejena je da jo lahko bedak uporablja, pa še imate z uporabo težave…adijo svet s tako čredno zarukano rajo na ravni primata.:-)

Kje piše, da jih ne deli? Lepo piše, da jih lahko, kar pa ne pomeni, da jih ne..

Sicer pa imajo googlovi userji možnost, da AlphaBetu prepovedo prodajo osebnih podatkov..
[/quote]

Nobeno od podjetji ni Angelček, a je Google še vedno večji žlehtnik.. ne toliko kot Facbook.. a vseeno. EEF – Electronic Frontier Foundation pa te stvari bolj točno spremlja. In Apple v varovanju podatkov prednjači: https://www.eff.org/deeplinks/2017/09/apple-does-right-users-wrong-advertisers

Stari ekonomski pregovor pravi: “There is no such thing as free lunch.”
Vedno z nečim plačaš. Veliki informacijski giganti ves čas z nami bogatijo, brez da mi imeli kaj dosti pri tem (lahko sicer jemljemo njihove “zastonj” aplikacije in servise, s katerimi nas pa vlečejo še bolj v svoj eko-sistem in zbiranje metapodatkov).

Zato sem tudi že večkrat zapisal: Dejansko NIMAMO IZBIRE.

Zakonodaja države, nas pa ne varuje.. saj država kot institucija že ne deluje več že pri pobiranju davkov od teh velikanov (lobiranje, podkupovanje, vrhunski odvetniki za skrivanje v davčne oaze itd.). Samo v letu 2008 je Microsoft utajil toliko davkov, da bi ne bilo ekonomske krize v EU. Kje je še denar Appla, Googla, HPja, FB, Twitterja, Amazona itd.?!?

In medtem se prepriamo ali je bolje, da me ropa zelena kanta za smeti ali pa črno odgriznjeno jabolko.

De omnibus disputandum..

Pomanljkjivo poznavanje ekosistema.

Za aktiviranje iPhone ne potrebuješ kreditne kartice. Apple ID (email naslov) in geslo je dovolj.

Enako za uporabo iTunes in AppStore NE POTREBUJEŠ vnesti kreditne kartice: https://support.apple.com/en-us/HT204034

Nakupuješ lahko pa z iTunes GIft Cards, ki jih kupiš za stari dobri ca$sh.
[/quote]

Se posipam s pepelom.. A pa je to že od nekdaj, ker če se ne motim mi model 5s ni podal druge možnosti ?

Nobeno od podjetji ni Angelček, a je Google še vedno večji žlehtnik.. ne toliko kot Facbook.. a vseeno. EEF – Electronic Frontier Foundation pa te stvari bolj točno spremlja. In Apple v varovanju podatkov prednjači: https://www.eff.org/deeplinks/2017/09/apple-does-right-users-wrong-advertisers

Stari ekonomski pregovor pravi: “There is no such thing as free lunch.”
Vedno z nečim plačaš. Veliki informacijski giganti ves čas z nami bogatijo, brez da mi imeli kaj dosti pri tem (lahko sicer jemljemo njihove “zastonj” aplikacije in servise, s katerimi nas pa vlečejo še bolj v svoj eko-sistem in zbiranje metapodatkov).

Zato sem tudi že večkrat zapisal: Dejansko NIMAMO IZBIRE.

Zakonodaja države, nas pa ne varuje.. saj država kot institucija že ne deluje več že pri pobiranju davkov od teh velikanov (lobiranje, podkupovanje, vrhunski odvetniki za skrivanje v davčne oaze itd.). Samo v letu 2008 je Microsoft utajil toliko davkov, da bi ne bilo ekonomske krize v EU. Kje je še denar Appla, Googla, HPja, FB, Twitterja, Amazona itd.?!?

In medtem se prepriamo ali je bolje, da me ropa zelena kanta za smeti ali pa črno odgriznjeno jabolko.
[/quote]Res nimate izbire, igračka je osnova, vodilo in najpomembnejša življenska stvar. 🙂 Res adijo civilizacija, ko posatnejo odrasli ljudje odvisni od igrač, ki jim jih drugi ustavrijo in se hvalijo z njimi kot predšolski otroci in si pripisujete neverjetno vrednost, znanje in sposobnost ob delnem znanju uporabe igrače, ki je narejena tako, da jo vsak bedak zna uporabljat, še poplnoma pismen ne rabi bit, ima povsod slikce. 🙂

Dej ne tež pa posprav se nazaj v oštarijo. Pa kaj tebi mar o čem se folk pogovarja ti zarukanec obremenjeni.

Res nimate izbire, igračka je osnova, vodilo in najpomembnejša življenska stvar. 🙂 Res adijo civilizacija, ko posatnejo odrasli ljudje odvisni od igrač, ki jim jih drugi ustavrijo in se hvalijo z njimi kot predšolski otroci in si pripisujete neverjetno vrednost, znanje in sposobnost ob delnem znanju uporabe igrače, ki je narejena tako, da jo vsak bedak zna uporabljat, še poplnoma pismen ne rabi bit, ima povsod slikce. 🙂
[/quote]

Dejansko debata sploh ne teče o igračkah, ampak predvsem o zasebnosti osebnih podatkov in prodaji le teh ipd… Verjamem, da si preveč tup, da bi ti to razumel!

Dejansko debata sploh ne teče o igračkah, ampak predvsem o zasebnosti osebnih podatkov in prodaji le teh ipd… Verjamem, da si preveč tup, da bi ti to razumel!
[/quote]A seveda, strašanske podatke imate na igračkah čredni debili, ki imate težavo že s samo uporabo igrače, čeprav je narejena da jo zna uporabljat popolni bedak. :-))) Saj vidim kvaliteto debate: “moja je boljša”….jaooooo.:-)

OSNOVNA TEMA

Sem se spomnil, da kadar me pošljejo na službeno pot v tretji svet Afrika, Azija in J. Amerika ali se tja odpravim celo prostovoljno (dopust).. vzamem s seboj Garmin Asus Nuvi Phone A50 iz daljnega leta 2010.

Sicer ima Android medenjačka gor, en cel pok servisov je že na pol blokiranih.. celo Gmail začne panično kričati, da se nekdo z “ne”-varno napravo logira na mail itd.

Ima pa 3,4 palčni zaslon, da imam občutek, da mi celo Indijci želijo dati vbogajme.. Ampak hkrati, pa znotraj dneva ali dveh popolnoma izgubim poželenje po večjem zaslonu.. in gre pri vsem skupaj bolj za stvar navade.
Resda, so internetne strani praktično neuporabne, če sem iskren.. Samo maili, smsi.. klici.. GPS navigacija (Garmin!) so pa OK.

De omnibus disputandum..

Nobeno od podjetji ni Angelček, a je Google še vedno večji žlehtnik.. ne toliko kot Facbook.. a vseeno. EEF – Electronic Frontier Foundation pa te stvari bolj točno spremlja. In Apple v varovanju podatkov prednjači: https://www.eff.org/deeplinks/2017/09/apple-does-right-users-wrong-advertisers

Stari ekonomski pregovor pravi: “There is no such thing as free lunch.”
Vedno z nečim plačaš. Veliki informacijski giganti ves čas z nami bogatijo, brez da mi imeli kaj dosti pri tem (lahko sicer jemljemo njihove “zastonj” aplikacije in servise, s katerimi nas pa vlečejo še bolj v svoj eko-sistem in zbiranje metapodatkov).

Zato sem tudi že večkrat zapisal: Dejansko NIMAMO IZBIRE.

Zakonodaja države, nas pa ne varuje.. saj država kot institucija že ne deluje več že pri pobiranju davkov od teh velikanov (lobiranje, podkupovanje, vrhunski odvetniki za skrivanje v davčne oaze itd.). Samo v letu 2008 je Microsoft utajil toliko davkov, da bi ne bilo ekonomske krize v EU. Kje je še denar Appla, Googla, HPja, FB, Twitterja, Amazona itd.?!?

In medtem se prepriamo ali je bolje, da me ropa zelena kanta za smeti ali pa črno odgriznjeno jabolko.
[/quote]

Dejansko je nekako tako, da user je tisti, ki bo določal kaj bo poslal v svet in česa ne.. Sam imam googlov račun, ki je pač na izmišljeno ime, trackanje in prodajo podatkov pa sem izklopil (če je sploh kaj res na tem!).

Pa recimo, da je za Applove userje okoli zasebnosti res malce bolje poskrbljeno, ampak nič ne profitirajo, ker se razgalijo takoj ko se vpišejo v facebook ter na twitter.. Verjamem, da večina tudi uporablja googlov iskalnik in pa pošto, kar pomeni, da niso v taki prednosti, kot se mogoče na prvo žogo zdi..

Bil ne dolgo nazaj v čakalnici pri zdravniku. Okoli 20 minut mi je tam nekje 35 let star sonček tipkal na uho po ekrančku, blub.blublublub, blub, blub…potem pa tele gre domov in pride nazaj in kaj naredi. Poslika s telefončkom list na vratih kdaj dohtar dela. A za to pa ne zna uporabljat telefončka da bi pogledal na internetu? …..jaoooo Take podatke, pamet in pomembnost imate troti ničvredni: “moj je boljši, je zadnji model”.

Dejansko je nekako tako, da user je tisti, ki bo določal kaj bo poslal v svet in česa ne.. Sam imam googlov račun, ki je pač na izmišljeno ime, trackanje in prodajo podatkov pa sem izklopil (če je sploh kaj res na tem!).

Pa recimo, da je za Applove userje okoli zasebnosti res malce bolje poskrbljeno, ampak nič ne profitirajo, ker se razgalijo takoj ko se vpišejo v facebook ter na twitter.. Verjamem, da večina tudi uporablja googlov iskalnik in pa pošto, kar pomeni, da niso v taki prednosti, kot se mogoče na prvo žogo zdi..
[/quote]

Good point ja. Če Applov uporabniki na Facebooku, Twitterju in Instagram sharajo vsemogoče slike ne profitirajo ničesar oziroma zelo malo. Sploh Facebook je znan po tem, da rad tracka lokacije uporabnikov.

Welcome to the club, dude!🤠😎🤡

Dejansko je nekako tako, da user je tisti, ki bo določal kaj bo poslal v svet in česa ne.. Sam imam googlov račun, ki je pač na izmišljeno ime, trackanje in prodajo podatkov pa sem izklopil (če je sploh kaj res na tem!).

Pa recimo, da je za Applove userje okoli zasebnosti res malce bolje poskrbljeno, ampak nič ne profitirajo, ker se razgalijo takoj ko se vpišejo v facebook ter na twitter.. Verjamem, da večina tudi uporablja googlov iskalnik in pa pošto, kar pomeni, da niso v taki prednosti, kot se mogoče na prvo žogo zdi..
[/quote]
Ma, to ste strašni poslovneži, če uporabljate g mail v poslovnih zadevah….jaooo:-) Tako da zagotovo je verjet vsm vašim brezplodnim sanjarijam, ki jih tu izlivate. 🙂


Ma, to ste strašni poslovneži, če uporabljate g mail v poslovnih zadevah….jaooo:-) Tako da zagotovo je verjet vsm vašim brezplodnim sanjarijam, ki jih tu izlivate. 🙂
[/quote]

Kdo sploh govori o poslovnih zadevah? Kako pa se lahko še drugače vpišeš v google play, če ne z gmail računom? Ti pa nisi ravno pameten kajne?

Sva debato zaključila, ker z idioti tvojega kova se res ne bom podajal v nadaljnji diskurs..

Good point ja. Če Applov uporabniki na Facebooku, Twitterju in Instagram sharajo vsemogoče slike ne profitirajo ničesar oziroma zelo malo. Sploh Facebook je znan po tem, da rad tracka lokacije uporabnikov.
[/quote]

No saj to sem želel povedati. Dejstvo je, da se ljudje požvižgajo na zasebnost in socialna omrežja to lepo potrjujejo. Sam socialnih omrežij ne uporabljam in jih nikoli tudi nisem!

Kdo sploh govori o poslovnih zadevah? Kako pa se lahko še drugače vpišeš v google play, če ne z gmail računom? Ti pa nisi ravno pameten kajne?

Sva debato zaključila, ker z idioti tvojega kova se res ne bom podajal v nadaljnji diskurs..
[/quote]
Stepni volk hodi poslovno po svetu s telefončkom in g mailom – med dvema postoma na monu seveda opravi polet v Indijo. 🙂 Ampak lepo, da se je vsaj napiflal teorijo testov, čeprav delovanja same naprave pa ne pozna. Vseeno je naprednejši od večine uporabnikov telefončka. 🙂

Pa vsi iamte strašanske podatke na telefončkih, čeprav ne veste kateri naj bi to bili, mogoče posnetek zaslona igrice ali lista kdaj dohtar dela, ker osnovna uporaba interneta vam je pa malo zamudna in tuja. 🙂

No saj to sem želel povedati. Dejstvo je, da se ljudje požvižgajo na zasebnost in socialna omrežja to lepo potrjujejo. Sam socialnih omrežij ne uporabljam in jih nikoli tudi nisem!
[/quote]
Glej, ti si pač zelo pomemben in nad vsemi, kaj se bo s tabo šel kak podjetnik, ker ta je vsak tako zabit, da nikakor ne more brez socialnih omrežij. 🙂

Sicer pa, ker smo ravno pri zasebnosti in teh zadevah.. Super alternativa za googlov Chrome je brskalnik Brave, katerega že lep čas tudi sam uporabljam. Trenutno najboljša alternativa za googlov iskalnik pa je vsekakor DuckDuckGo!

Kako pa se obnese tale Brave brskalnik v praksi? Sem že kar nekajkrat na tole ime naletel.

Kako pa se obnese tale Brave brskalnik v praksi? Sem že kar nekajkrat na tole ime naletel.
[/quote]

Meni je odličen, predvsem zato, ker je zelo odziven. Všeč mi je tudi dejstvo, da ima že po defaultu vgrajen ad-blocker, tako da dodatka krama ni potrebna.

New Report

Close