Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izgorelost

izgorelost

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 15:22

Izgorelost, vzrok najpogostejše odsotnosti iz dela. Hmmm pa gre res za izgorelost zaradi dela, ali ni morda to nesposobnost se soočati z lastno nesposobnostjo in dejstvom, da nečesa ne zmoremo, ker smo stari, nesposobni, nekvalificirani…….?

Ko sem se jaz soočila z dejstvom, da svojega dela več ne morem opravljati vsaj tako dobro, kot ga želim, sem si morala tudi priznati, da se staram, da je moj čas minil, da me mlada genaracija prekaša, da je bolje, da se zaposlim na slabše plačanem in manj zahtevnem delovnem mestu, če hoče ohraniti zdravje.

Ko sem potem po nekaj letih prepoznala še, da tudi na tem mestu več ne zmorem, sem popolnoma izpregla in se odločila ostati doma, ker pač imam možnost.

Gledam pa okoli sebe, ljudje goltajo raznorazne zadeve, da zdržijo tempo, imajo dovolj, da bi se lahko upokojili-umaknili, ampak ne!

Mi kdo od vas razloži zakaj je tako? A se nimate toliko radi, da bi nekaj pametnega storili zase in za družbo?

 

Seveda ti si imela možnost se prišlepati na moža, zato si nehala hoditi v sluzbo. Prav to je nesposobnost, ki jo tako opevaš in kažeš s prstom na druge. Ja parazitski delodajalci pripeljejo delavca do izgorelosti.

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 17:49

Odgovor na objavo uporabnika
Antipsihopatka, 27.05.2022 ob 17:43

Odgovor na objavo uporabnika
jaoJaoJao, 27.05.2022 ob 17:33

Smiri živce. 🙂

Vem kako je po firmah. Tudi pri nas nič drugače. Je pa vprašanje, koliko dosežeš? In za kakšno ceno? To je odločitev posameznika. Vzemi ali pusti. Vedno pa obstaja plan B. Torej, ven iz toksičnega ozračja in odhod drugam. Za to je pa potreben pogum. In bi blo za drugo temo.

Naka, nič odhoda. Svojo firmo in svoje delo imam rada in sem pri svojem delu dobra. In noben psihopat mi tega ne bo vzel. Lahko se pa bode z mano, če se hoče. Ne bo mu lahko in tako je prav. Ne morejo izkoriščevalci in šikanerji dosegati več kot tisti, ki delajo (delamo) pošteno.

Lej ne poznam zadev, ampak po tvojem pisanju sodeč si trmasta in neprilagodljiva, ter ne znaš prevzeti odgovornosti niti zase. Ljudi ocenjuješ za psihopate, pa verjetno nisi iz psihiatrične stroke. Torej iz dejstev sklepam, da se te je bolje ogniti, kot pa se bosti s teboj. In naj bo tako.

Ne poznaš me, a me obsojaš – mene in moje ravnanje. Čeprav zelo dobro vem o čem pišem in zakaj pišem o tem in tako Kljub temu nočeš niti poskušati razumeti tega, kar pišem. Moram reči, da si me s svojim prvim postom izjemno negativno presenetila- ker točno zaradi takih stališč, kot jih imaš ti, bo izgorelosti vedno več in ljudje, ki so že itak ranljivio za zlorabe, bodo ranljivi še bolj. Namesto, da bi se vsi trudili, da naredimo delovna okolja bolj zdrava, si nekateri dovolite še dodatno poniževati tiste, ki nastradajo zaradi psihopatov. ne nisem psihiatrične stroke, a sem žal morala o psihopatih veliko prebrati (strokovne in ne neke kvazipoljudne literature), da sem doumela, kaj se mi je v službi zgodilo.

Imaš pa prav glede izogibanja: psihopati, izkoriščevalci in šikanerji, obvoz. Dovolj vas imam!

Jp jaz sem se postavila zase v službi potem pa, so ble hijene ljubosumne. Ko sem jim omenila zakaj ne poskrbijo zase, namesto, da direktorju lezejo v rit, so rekle nam je tako ok. Hahahaha.

Ampak ve se zakaj je njim tako ok. Ni poslovnega uspeha od njih. Mi kateri pa vemo za svoje potenciale in sposobnosti, pa lahko takim pokažemo kaj je prav in kaj ne. Kaj si lahko dovolijo do mene in kaj ne. Niti pod razno.

Evo, tema je skrenila v samopomilovanje in obračunavanje na osebni ravni.

Prišlepala sem se na moža, veš včasih sem bila pa jaz breadwinner naše familije, pa kaj!

Menjala ohoho služb, nekaterim enostavno nisem bila kos, to je to, zahtevale so celega človeka 24 ur na dan, evo jaz tega ne zmorem in sem šla drugam, tako enostavno je to in seveda ker se cenim!

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 18:23

Evo, tema je skrenila v samopomilovanje in obračunavanje na osebni ravni.

Prišlepala sem se na moža, veš včasih sem bila pa jaz breadwinner naše familije, pa kaj!

Menjala ohoho služb, nekaterim enostavno nisem bila kos, to je to, zahtevale so celega človeka 24 ur na dan, evo jaz tega ne zmorem in sem šla drugam, tako enostavno je to in seveda ker se cenim!

Saj tudi ti obračunavaš z ljudmi, ki ne zmorejo in se nimajo na koga prišlepati.

Odgovor na objavo uporabnika
Blabla bla bla, 27.05.2022 ob 18:28

Saj tudi ti obračunavaš z ljudmi, ki ne zmorejo in se nimajo na koga prišlepati.

Ja res?

Izgorelost je posledica zasvojenosti s storilnostjo. Gre za vrednotenje sebe skozi doseżene rezultate. Prelaganje odgovornosti za izgorelost na druge je približno enako, kot se alkoholik zgovarja da pije zaradi žene. (Ne-)sposobnost tu nima nobene zveze. Kdor je nagnjen, bo izgorel pri katerikoli dejavnosti.

Odgovor na objavo uporabnika
idesi, 27.05.2022 ob 18:39

Izgorelost je posledica zasvojenosti s storilnostjo. Gre za vrednotenje sebe skozi doseżene rezultate. Prelaganje odgovornosti za izgorelost na druge je približno enako, kot se alkoholik zgovarja da pije zaradi žene. (Ne-)sposobnost tu nima nobene zveze. Kdor je nagnjen, bo izgorel pri katerikoli dejavnosti.

Samodestrukcija?

Jaz pa mislim, da je to od primera do primera odvisno..

Halozanka je prej odnehala in ostala doma..super zate .nic narobe..

Ena locenka s tremi otroki…kako naj naredi kar si ti…ponavadi ne upa sluzbe zamenjat..bi jo..pa ne upa…

Pero mas prav, tudi taki obstajajo..

Niso pa vsi taki…npr ta locenka sigurno ne…

Strah sprememb pa jo je..to pa…

In potem gura in gura..do sesutja…

Ste zasledili o nini osenar…

Ona je pa spet drug primer..

Pa tale na medoverju..uros drcic …govori o tem kako in zakaj je izgorel…

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 18:54

Samodestrukcija?

Zasvojenost temelji na nesprejemanju (dela?) sebe. V primcipu gre pri zasvojenostih za to, da se “utiša” notranje strahove… samodestruktivno vedenje je lahko spremljajoč dejavnik, ni pa – kolikor se bral o teh rečeh – neke korelacije med obojim.

P.S.: Del problema je tudi mešanje pojmov (besed). Ljudje pod “igorelostjo” smatrajo tako izgorelost (burn out), kakor izčrpanost (worn out). Čeprav se navzven kažeta podobno, pa so mehanizmi v ozadju povsem drugačni.

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 18:32

Ja res?

Zakaj sprašuješ, če sem postavila trditev.

Obsojaš ljudi, ki nimajo bilke, da zmorejo.

Odgovor na objavo uporabnika
idesi, 27.05.2022 ob 19:02

Zasvojenost temelji na nesprejemanju (dela?) sebe. V primcipu gre pri zasvojenostih za to, da se “utiša” notranje strahove… samodestruktivno vedenje je lahko spremljajoč dejavnik, ni pa – kolikor se bral o teh rečeh – neke korelacije med obojim.

Jaz pa mislim, da je, namreč podzavestno uničiš, česar ne sprejemaš, to je sebe!

Brina razumem, ampak če pogledaš iz uporabne strani, je ta ločenka slab vzgled otrokom, da ne rečem starš, ker škodi sama sebi s svojim ravnanjem in posredno tudi otrokom, se ti ne zdi?

Odgovor na objavo uporabnika
Blabla bla bla, 27.05.2022 ob 19:05

Zakaj sprašuješ, če sem postavila trditev.

Obsojaš ljudi, ki nimajo bilke, da zmorejo.

Zakaj je nimajo?

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 19:12

Zakaj je nimajo?

Zakaj se ti sklepaš na moža? Zakaj ti nisi pokazala svoje pokončne volje in predvsem znanja v službi?

Odgovor? Ker nimas pokončne drže in nimaš niti znanja imaš samo žleht jezik.

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 19:07

Jaz pa mislim, da je, namreč podzavestno uničiš, česar ne sprejemaš, to je sebe!

Brina razumem, ampak če pogledaš iz uporabne strani, je ta ločenka slab vzgled otrokom, da ne rečem starš, ker škodi sama sebi s svojim ravnanjem in posredno tudi otrokom, se ti ne zdi?

..premalo vem..da bi sodila..

Vem pa, da bi ta locenka, ce bi bila obuta v tvoje cevlje, naredila tako, kot si ti…no vsaj prej bi poslala vse u k….ce bi imela podporo.

Ma pa ena gor tudi prav, kjer pise o tem, da pridni najebejo, taleni so pa hvale vredni…mam blizu tak primer, je pa res, da punca hoce bit pridna , hoce vse znat, pomaga vsakem,itditd…zravn se pa jezi, da njeno delo ni cenjeno..od lenobe, ker je brat od direktorja, je pa uauuuu..in ja ..ni prav to..pa se rect nic ne sme…

 

 

 

Mislim, da bi to bilo preveliko poenostavljanje… ker v principu, če gledamo tako, ne moremo uničiti tistega, česar ni.

Problem pri vseh teh zadevah je namreč šibak t.i. self (oz. njegova odsotnost), ki narekuje izgradnjo kulis(-e), ki služijo kot nadomestek (selfa).

S tem pa izostane notranji dialog in razvije se odvisnost od zunanjih potrditev… in kot pri večini zasvojenosti, se dviguje tolerančni prag. Praviloma pa, ko se ta začne spet spuščati, je posameznik tako fizično, kakor psihično že precej uničen.

Tisto, kar laiki radi spregledamo, je, da v ozadju ne gre za namen, temveč za impulz.

Odgovor na objavo uporabnika
idesi, 27.05.2022 ob 19:20

Mislim, da bi to bilo preveliko poenostavljanje… ker v principu, če gledamo tako, ne moremo uničiti tistega, česar ni.

Problem pri vseh teh zadevah je namreč šibak t.i. self (oz. njegova odsotnost), ki narekuje izgradnjo kulis(-e), ki služijo kot nadomestek (selfa).

S tem pa izostane notranji dialog in razvije se odvisnost od zunanjih potrditev… in kot pri večini zasvojenosti, se dviguje tolerančni prag. Praviloma pa, ko se ta začne spet spuščati, je posameznik tako fizično, kakor psihično že precej uničen.

Tisto, kar laiki radi spregledamo, je, da v ozadju ne gre za namen, temveč za impulz.

Za @Haložanka

Kako uničiti česar ni? Uničiš sebe, ti si, ampak si nisi všeč, sprememb pa se ne lotiš na sebi, pač pa jočeš druge spremeniti tako, da bo tebi lažje.

DEj pero..pisi, po domac no…nisem prevec solana, zate..zato tud take spostuj in napisi bolj enostavno..

 

Odgovor na objavo uporabnika
Blabla bla bla, 27.05.2022 ob 19:17

Zakaj se ti sklepaš na moža? Zakaj ti nisi pokazala svoje pokončne volje in predvsem znanja v službi?

Odgovor? Ker nimas pokončne drže in nimaš niti znanja imaš samo žleht jezik.

Oklepam se ga, ker se ga lahko, kar tako živiva, ker imava tak način razmišljanja, da drug drugemu pomagava in se drug na drugega zaneseva 100%. Enostavno, gradiš na odnosih in potem žanješ sadove.

Odgovor na objavo uporabnika
HALOŽANKA, 27.05.2022 ob 19:38

Oklepam se ga, ker se ga lahko, kar tako živiva, ker imava tak način razmišljanja, da drug drugemu pomagava in se drug na drugega zaneseva 100%. Enostavno, gradiš na odnosih in potem žanješ sadove.

Lepo slisat bravo.

Zato pa ti ne razmes drugie  ljudi.

Ker ti je zlo super. Pa mislis da mamo vsi tako.

Ce b js mela tazga moza takoj pustim siht, ki me ubija.

 

Sem pa vesela zate.

Halozanka, če tebi hitro umirajo sive celice, da znaš se samo žlico držat, pa rit si brisat, ti nismo me mlade in sposobne krive. Me pregorimo ravno zato, ker moramo takim kot si ti, na koncu se žlico držat in rit brisat, ker se to sposobnost zelo hitro izgubite.

Le pazi, da te dedc ne znogira. Kaj boš pol?

A si bila sposobna vsak kak članek prebrat o izgorelosti? Ne? Kaj pa poslušat kak prispevek na YT? Tudi ne? My point. Samooooo pametovanje in samohvala. Ti si šla, ker so ugotovili, da si že od nekdaj bila en velik bullshit. Zdaj so pa maske padle in so to spoznali. Si pa raje pobegnila. Super shajamo brez tebe!

Odgovor na objavo uporabnika
Tistatam, 27.05.2022 ob 19:45

Halozanka, če tebi hitro umirajo sive celice, da znaš se samo žlico držat, pa rit si brisat, ti nismo me mlade in sposobne krive. Me pregorimo ravno zato, ker moramo takim kot si ti, na koncu se žlico držat in rit brisat, ker se to sposobnost zelo hitro izgubite.

Le pazi, da te dedc ne znogira. Kaj boš pol?

A si bila sposobna vsak kak članek prebrat o izgorelosti? Ne? Kaj pa poslušat kak prispevek na YT? Tudi ne? My point. Samooooo pametovanje in samohvala. Ti si šla, ker so ugotovili, da si že od nekdaj bila en velik bullshit. Zdaj so pa maske padle in so to spoznali. Si pa raje pobegnila. Super shajamo brez tebe!

HAhahahaahaha

Oj tudi mene mede ko un srb naklada.

 

Očitno je, da nisi doživela niti ‘i’ od izgorelosti, pač so ti malo opešale psihofizične sposobnosti zaradi starosti in si malo izpregla. Izgorelost lahko tako zelo zdela človeka, da niti roke ne more dvigniti. Počivaš in počivaš, spiš, a ostajaš na smrt utrujen.

Ker drugim ne želim slabega, sem vesela, da si čila in zdrava in da nimaš pojma, o čem filozofiraš.

New Report

Close