Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izobraževanja 55+ ni več prostih mest

Izobraževanja 55+ ni več prostih mest

Saj se strinjamo. Ti se umiri, ker ti nihče nič noče.

Tisti, ki so izviseli pri izobraževanjih za uporabo digitalnih bonov, jih bodo lahko izkoristili z visenjem v kafičih z dostopom do interneta.

Odgovor na objavo uporabnika
kvčbx, 09.08.2022 ob 10:12

Saj se strinjamo. Ti se umiri, ker ti nihče nič noče.

glej ti, ki se vame zaganjas… nick je ostal v temi, ker je bil prvo uporabljen za tisto, ki je napadala gospo, ki ji bon propada in jo obtozevala vsega in svasta…

ker imam navado da v temi nickov ne spreminjam, ker je to nek bonton komunikacije neprijavljenih je nick ostal…

malo preberi, pa bi ugotovilo, da je ta tvoj post nepotreben…

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
umiri se no, 09.08.2022 ob 10:23

glej ti, ki se vame zaganjas… nick je ostal v temi, ker je bil prvo uporabljen za tisto, ki je napadala gospo, ki ji bon propada in jo obtozevala vsega in svasta…

ker imam navado da v temi nickov ne spreminjam, ker je to nek bonton komunikacije neprijavljenih je nick ostal…

malo preberi, pa bi ugotovilo, da je ta tvoj post nepotreben…

 

 

Nauči se citirat, potem se pa vžigaj. Če napadaš, napadaj tistega, ki je nekaj izrekel, ne kar prvega, ki ti pade pod prste. Uči se, kako se citira.

Odgovor na objavo uporabnika
kvčbx, 09.08.2022 ob 10:49

Nauči se citirat, potem se pa vžigaj. Če napadaš, napadaj tistega, ki je nekaj izrekel, ne kar prvega, ki ti pade pod prste. Uči se, kako se citira.

omg… jaz sem cist ok citirala..

in sem citirala doticno… in takrat izbraka ta nick name jen njej… pogkej nazaj…

samo ti ocitno imaš tezave z razumevanjem kaj pomeni… “potem uporabljam vseskozi enak nick v isti temi”

dojami ze to no…

 

 

Že pred prijavami se je vedelo, da je mest na tečaju za manj kot 1% starejših, tj. bi se ta mesta moralo prepusti najrevnejšim, ki se sami ne morejo digitalizirati.

Vsi ti digitalni boni (za mulce in za mlade) so totalno neumno zastavljeni. Če bi imeli res plan izboljšati digitalno pismenost, bi bili boni namenjeni tečajem – s tem bi pomagali domačim podjetjem (ki tečaje izvajajo) in povečali digitalno pismenost. Če pa je potrebno ljudi šele opremiti z računalniki, tablicami itd – tukaj pa bi se zadevo lahko vezalo na slabo socialno stanje.
Mulci bi se tako lahko naučili programiranja, delu s podatkovnimi bazami, machine learningu, rutingu …. karkoli že bi jih potegnilo, starejši osnovno znanje uporabe računalnika. Če hočeš izkoristiti za učenje, izkoristi. Če nočeš, ti očitno ne moremo pomagati.
Da pa greš na tečaj le zato, da si boš nato kupil slušalke za 150 EUR oziroma si kupiš slušalke, bralnik ker ti je slučajno država šenkala 150 EUR – no, tukaj kaj bistvenega za digitalno pismenost nismo naredili. Pa še ves ta denar gre velikim svetovnim (tujim seveda) korporacijam.

Še mulcem se zdi neumno, a so seveda podarjen denar z veseljem zapravili za slušalke z “noise canceling”-om. Aja, sej upokojenci bi pa mogoče lahko uporabili ene podobne zaradi smrčanja partnerja – ne pomaga sicer k digitalni pismenosti, definitivno pa duševnemu zdravju (tudi v redu) 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Mnmnmn17, 09.08.2022 ob 12:37

Vsi ti digitalni boni (za mulce in za mlade) so totalno neumno zastavljeni. Če bi imeli res plan izboljšati digitalno pismenost, bi bili boni namenjeni tečajem – s tem bi pomagali domačim podjetjem (ki tečaje izvajajo) in povečali digitalno pismenost. Če pa je potrebno ljudi šele opremiti z računalniki, tablicami itd – tukaj pa bi se zadevo lahko vezalo na slabo socialno stanje.
Mulci bi se tako lahko naučili programiranja, delu s podatkovnimi bazami, machine learningu, rutingu …. karkoli že bi jih potegnilo, starejši osnovno znanje uporabe računalnika. Če hočeš izkoristiti za učenje, izkoristi. Če nočeš, ti očitno ne moremo pomagati.
Da pa greš na tečaj le zato, da si boš nato kupil slušalke za 150 EUR oziroma si kupiš slušalke, bralnik ker ti je slučajno država šenkala 150 EUR – no, tukaj kaj bistvenega za digitalno pismenost nismo naredili. Pa še ves ta denar gre velikim svetovnim (tujim seveda) korporacijam.

Še mulcem se zdi neumno, a so seveda podarjen denar z veseljem zapravili za slušalke z “noise canceling”-om. Aja, sej upokojenci bi pa mogoče lahko uporabili ene podobne zaradi smrčanja partnerja – ne pomaga sicer k digitalni pismenosti, definitivno pa duševnemu zdravju (tudi v redu) 🙂

Lapsus – mišljeno je bilo: (za mulce in za stare)

Odgovor na objavo uporabnika
hčlgc, 09.08.2022 ob 07:51

Odgovor na objavo uporabnika
Upokojenci, 08.08.2022 ob 22:01

Odgovor na objavo uporabnika
hčlgc, 08.08.2022 ob 21:37

Odgovor na objavo uporabnika
Zakaj980, 08.08.2022 ob 17:47

Odgovor na objavo uporabnika
hčlgc, 08.08.2022 ob 17:35

Odgovor na objavo uporabnika
Cena, 08.08.2022 ob 15:28

Odgovor na objavo uporabnika
Infektionsschutzgesetz, 08.08.2022 ob 14:06

Jasno piše, na voljo je samo 5000 mest. S tem, da najbrž vsak tečaj stane vsaj 300 evrov. Razlika gre nekomu v žep, namen je dosežen.

 

Objavljeno je bilo, da vsak tečaj stane 150€. Bi bilo pa res smiselno, da se prijavijo tisti, ki nimajo dovolj digitalnega znanja, drugi 55+ pa bi vseeno prejeli bon. Veliko nas je, ki bi lahko druge poučevali, saj že leta delam na računalnik. Na tečaj grem zaradi pridobitve bona. Prijavljena sem že.

 

No, super. Se pravi, da boš odškrtnila mesto nekomu, ki pa res ne zna delat z računalnikom. To kaže na vso bedo tega zakona. Nekateri greste prek trupel za teh 150 evrov. 60 milijonov je prejšnja vlada s tem zakonom vrgla skozi okno. 60 MILIJONOV!!!!

 

Verjamem, da bo naslednji ukrep bolj premišljen – ministrica ga je že napovedala. Seveda brez bonov, ker ko ljudem pomahaš z denarjem pred nosom, se jim utrga. Oziroma bodo ti na voljo tistim z nizkimi pokojninami, ne kar vsem. Poznam tipa, ki ima 1700 penzije in se je zagrebel za tečaj!! Pa popolnoma digitalno kompetenten. Upam, da bodo take pometali s tečajev.

Sori, zakaj bi sploh koga pometali s tečajev?

Pravno gledano sem do bona upravičena, država pa je zamočila.

Sredstva za izvajanje predlaganega zakona se zagotavljajo v finančnem načrtu Službe Vlade  Republike Slovenije, pristojne za digitalno preobrazbo. Pravice porabe so v Spremembi proračuna RS za leto 2022 in v Sprejetem proračunu RS za leto 2023 in so načrtovane v
finančnem načrtu Službe Vlade Republike Slovenije, pristojne za digitalno preobrazbo, in sicer 31.500.000,00 EUR za leto 2022 in 28.050.000,00 EUR za leto 2023 na proračunskih postavkah 221015 – Digitalna povezljivost in 221016 – E-vključenost.

https://www.gov.si/assets/vladne-sluzbe/SDP/Dokumenti/ZSDVklj_objava_splet.pdf

 

 

Kot sem rekla, ko ljudem pomahaš š denarjem pred nosom, se jim utrga in gredo prek trupel. Ta sredstva niso bila namenjena tebi, ampak ti si jih boš vzela – ker pač. Ker si požrešna.

Požrešna?

A dej no?

Zato ker pričakujem, kar mi pripada, po zakonu, ki je sprejet in veljaven??

 

Ne, ne pripada ti, ker gre za sredstva za DIGITALNO PISMENOST. Če klofaš po kompu, si digitalno pismena, torej ne gre za ukrep, namenjen tebi. Obvladaš računalnik, ampak boš vseeno 9 ur poslušala, kako se odpre profil na Facebooku in spletno banko. Za ušivih 150 evrov. Ker tvoj čas ni nič vreden. Ali pa boš prišla na tečaj in kar direkt rekla – dajte mi podpis, da dobim 150 evrov.  Ja, take poslušamo.

To je bil ukrep za še večjo digitalno nepismenost. Prijavo so omogočili tistim, ki so digitalno pismeni, nepismeni pa so izviseli. Butale. Da sem muha na steni na katerem od teh tečajev.

Praviš da gre pri tem zakonu za “DIGITALNO PISMENOST”?

Ne me basat. Po moje so nepšismenio vsi, ki so sodelovali pri kreiranju tega zakona in ga tudi izglasovali. Tako Janševa vladajoča klika, kot opozicija. Isti drek.

Kdo bo opredelil mojo digitalno NEpismernost??

Moja digitalna nepismenost je bila v uakonu definirana s starostjo 55+. Draga moja.

Koji kretenizem, da se zdaj nekdo sklicuje na moralno neupravičenost. Kake morale so bili sprejemalci tega skrpucala, se raje vprašaj.

In ja. neumnost je da se prejem bona pogojuje s tečajem, če imaš znanja, da te veščine lahko predavaš , ne pa odžiraš prostor drugim, ki to znanje šele potrebujejo osvojiti.

Vpičite se raje v to..

Ali starši lahko združijo v trgovini digitalni bon 55+ s svojimi otroki?

Odgovor na objavo uporabnika
umiri se no, 08.08.2022 ob 22:27

Odgovor na objavo uporabnika
wef2, 08.08.2022 ob 21:57

Že več desetletij je moje delo za računalnikom in mi na kraj pameti ne pride, da bi se prijavljal ne neke tečaje. Tisti, ki kot jaz tega ne potrebujete, je res brezveze, da se prijavljate.

napadaš ljudi, ki bodo sledili pravilom – ne pa glupe vlade, ki je postavila glupa in nepoštena pravila… tudi mladcev ne, ki so si slušalke kupovali ane…

a na to se ne boš vžgala zakaj mož in žena upokojenca ne smeta združiti bona, da bi si lahko kupila en osnoven laptop in bila skupaj doma digitalno pismena…

brat in sestra pa ga lahko združita, pa je tam veliko manj smiselnosti saj bosta recimo šla vsak na svoj konec študirat recimo kot primer in bosta rabila vsak svojo računalniško opremo za delo, medtem ko mož in žena upokojenca, ki bi za dig. pismenost in z nižjimi prihodki imela dovolj  en comp za svoje gospodinjstvo svojih bonov ne smeta združiti…

taki nesmisli te ne zmotijo, ne ti nič krive koristnike napadaš – zakaj pa gospa si ne bi vzela to kar ji pripada… vžgi se raje na neumno vlado, ki je to tako neumno domislila in za take neumnosti so ljudje vlekli ministrske plače – pa te ta sredstva porabljena za te plače prav nič ne morijo – moti te če bo en človek vzel 150 e… sram te je lahko

in zakaj domačih ne smejo izobraževati svojci zastonj, kjer je možnost in bi vseeno bili upravičeni do bona, mesto pa bi ostalo samo za tiste, ki to res potrebujejo

in kako to,da se ne vžgeš na neumnost – da so prijave povezane s pogojevanjem konkretnega računalniškega znanja (če gledamo te upokojence, ki ne znajo nič) – čudno da se ne vžgeš na vse to…

kako se bo prijavil nekdo, ki ne zna nič – za prijavo pa zahtevajo poslati mail, ali celo prijavo preko platforme…  kakšen nesmisel je to,da se prijavljaš na tečaj, kjer te bodo naučili delati z el. pošto – a prijaviti se moraš preko maila… jaz sem svojim pomagala se prijaviti celo preko sp. platforme, povezava do nje je bila poslana preko maila…  to so taki absurdi da glava boli ampak to tebe pametnjakovička ne moti… in ne moti te da je nek neumen minister, ki je take neumnosti dorekel za to delo dobil konkretne plače našega denarja… vžigaš se pa nad eno 55+ državljanko, ker bo vzela 150 e , ki ji pripada…

nič se ne vžigaj, mogoče bo pa s svojim znanjem tam lahko e kakšnemu upokojencu bolj učinkovito pomagala do znanja

 

No ja, ti se umiri. Ta, ki jo ali ga citiraš, je samo podala svoje mnenje. Nikogar ne napada. To, da se počutiš napadeno, pa nekaj pove o tebi. In sicer to, da veš, da jemlješ mesto neupravičeno tistim, ki bi ga res potrebovali.

Pa ne mahaj z zakonom. Ja, zakoni marsikaj omogočajo (ali onemogočajo), tudi v situacijah, ki se zdijo nelogične. Pač, bi očitno morali pisati zakone kot roman Vojna in mir: vse v detajle, vse možne obrobne situacije, da ja ne bi kdo razumel obratno ali kontra bistvu zakona.

Odgovor na objavo uporabnika
Surpriseee, 09.08.2022 ob 12:14

Že pred prijavami se je vedelo, da je mest na tečaju za manj kot 1% starejših, tj. bi se ta mesta moralo prepusti najrevnejšim, ki se sami ne morejo digitalizirati.

a ni tako, da imajo največji reveži vedno najmodernejše elektronske igračke (saj pri nas na šoli ni bil noben socialc s subvencionirano hrano brez i phona) ?

V glavnem ta zakon bi komot prišel v finale najbolj butastih zakonov ever.

Ali starši lahko združijo v trgovini digitalni bon 55+ s svojimi otroki?

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 10.08.2022 ob 14:31

a ni tako, da imajo največji reveži vedno najmodernejše elektronske igračke (saj pri nas na šoli ni bil noben socialc s subvencionirano hrano brez i phona) ?

V glavnem ta zakon bi komot prišel v finale najbolj butastih zakonov ever.

Pri otrocih iz revnih družin  to pogosto drži. Revni starejši pa so druga zgodba.

Tečaj iz digitalne pismenosti, na katerega se moraš prijaviti prek e-pošte ali portala. Digitalni boni, ki jih mož in žena ne moreta združiti. Pa kje jih najdejo.

Problem je, ker množice starejših od 55+ ne moreš poenotiti. Poznam ljudi, ki nočejo biti informacijsko, računalniško pismeni. Ti se ne obremenjujejo, kako se prijaviti na tečaj, ker ga ne rabijo. Ti ljudje grejo raje na gonge, tj. zvočne kopeli, v naravo, na kopanje, v hribe, na delavnice v naravi … če se tu vi sekirate za nekoga drugega, ki se sam ne sekira, je potrata energije.

Janša je že v redu človek, pravi prijatelj Madžarske.

New Report

Close