Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek IZPOSOJA cca 500€ – kje? Na banki ni mogoče

IZPOSOJA cca 500€ – kje? Na banki ni mogoče

Lp,

že imam kredit, kar me omejuje da bi vzela še karkoli drugega – preverila na banki.
Tudi limit že imam.

Sem v izredni situaciji, ko nujno potrebujem cca 300-500€.
Zaposlena sem za nedoločen čas, v velikem podjetju.

Ne vem kam bi se lahko obrnila.
staršev ni, na druge se ne morem obrniti.

hvala

Če se boš posluževala kakšnih čudnih posojilnic, vedi, da te bo takšno posojilo stalo dosti več od česarkoli drugega.

Zakaj na banki ne moreš vzeti izrednega limita? Izrednega kredita? Imaš kaj premoženja, ki ga lahko zastaviš? Ena izmed možnosti pa je, da vzameš nov kredit, s katerim poplačaš starega in ti ostane še teh 500 EUR.

Sicer iz tvojega pisanja žal izhaja, da z denarjem ne znaš najbolje. Imaš kredit, imaš limit, mesečno ti ne znese, da bi nekaj privarčevala, saj sedaj menda nujno potrebuješ spet dodaten denar. Se sploh zavedaš, da na letni ravni plačaš ogromno obresti, ker tako živiš? Ne vem, kakšen limit imaš, ampak obresti tam so kar visoke in najbrž si ves čas v minusu, tako da kar lep znesek gre banki za to.

Če gre pa za kaj nujnega, preveri še izredno socialno pomoč.

Zelo me razjezijo taki odgovori. Avtorica sprašuje kje lahko dobi in potem odgovor v obliki pridige, da ne zna z denarjem. Če nimaš pametnega odgovora na vprašanje zakaj sploh komentiraš. Tudi mene zelo jezi, ko nekoga prosim za pomoč in potem namesto nasveta dobiš neke moralne pridige. Bog pomagaj.

Prijatelji? Vec njih vprasas za nanjsi vsoto in zapisete kdaj komu vrnes.
V sluzbi? Marsikje dobis manjse posojilo z odplacilom 1 leto brez obresti.
Zamik placila poloznic? Napises kratko opravicilo, da zaradi izredne situacije ta mesec ne bos mogla poravnati obveznosti in posljes maile.
Zamik placila najemnine?
Drugi sorodniki?
Verjetno nisi sama na celem svetu?

Glede citiranega; Pazi pri tem – ker če gre po pravilih, ti morajo obračunati boniteto na takšne stvari – in potem ni več tako ugodno.

Zelo me razjezijo taki odgovori. Avtorica sprašuje kje lahko dobi in potem odgovor v obliki pridige, da ne zna z denarjem. Če nimaš pametnega odgovora na vprašanje zakaj sploh komentiraš. Tudi mene zelo jezi, ko nekoga prosim za pomoč in potem namesto nasveta dobiš neke moralne pridige. Bog pomagaj.
[/quote]
jaz se pa z odgovorom strinjam.
v službi ravnokar poskušamo reševat enega takega, ki je v petih letih nakopal 20 jurjev dolga na karticah, limitu in tak, da si je šel sposojat malo tu in malo tam. tip pa ves ta čas živi, kot da bi imel dva jurja plače na mesec.

300 eur ni dosti denarja in da se ga našparat v 3 mesecih. 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. in dvomim, da je kaj takega, ki ne bi moglo počakat par tednov z nabavo…

kaj pa si avtorica pričakovala? da se bo javil bedak, ki ti bo posodil?
če ti v treh mesecih tega dnarja ne moreš našparat, kako ga boš pa vračala?

kaj daš za garancijo oz. prodaš?

Glede citiranega; Pazi pri tem – ker če gre po pravilih, ti morajo obračunati boniteto na takšne stvari – in potem ni več tako ugodno.
[/quote]

Ampak mislim, da je vseeno ceneje od banke, kjer placas stroske odobritve, zavarovanje,obresti, pa se kaj.
Za kratkorocno premostitev je kar ok varianta, ce firma to nudi.

Ja tipično po slovensko, zapufana si že do grla, banka ti ne da, ker nisi sposobna vrniti pa še bi se zadovzila, sam kdo in kdaj bo to vrnil se pa tebi malo jebe. Ti samo nujno potrebuješ. Kako sovražim tak folk, ki se kar zadolžuje okoli in okoli.

Glede citiranega; Pazi pri tem – ker če gre po pravilih, ti morajo obračunati boniteto na takšne stvari – in potem ni več tako ugodno.
[/quote]

in zakaj bi šel kdo v tako traparijo, da bi vzel v službi kredit brez obresti?
zahtevane obresti so 0,6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to je tako malo, par evrov na mesec – 2,5 EUR, če je celo leto dolžen…

in zakaj bi šel kdo v tako traparijo, da bi vzel v službi kredit brez obresti?
zahtevane obresti so 0,6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} to je tako malo, par evrov na mesec – 2,5 EUR, če je celo leto dolžen…
[/quote]
hočem reči, da bo vsaka normalna firma zaračunala tiste zakonsko predpisane obresti… mi smo jih vedno.

Zelo me razjezijo taki odgovori. Avtorica sprašuje kje lahko dobi in potem odgovor v obliki pridige, da ne zna z denarjem. Če nimaš pametnega odgovora na vprašanje zakaj sploh komentiraš. Tudi mene zelo jezi, ko nekoga prosim za pomoč in potem namesto nasveta dobiš neke moralne pridige. Bog pomagaj.
[/quote]

Mene pa ti jeziš, tukaj pišeš za druge…daj odpri denarnico in se zmeni z avtorico in ji posodi 500 evr.

Za kaj konkretno rabiš?

Imaš vsaj kako prijateljico, prijatelja? Lej, z mastercard lahko marsikje plačaš na obroke. Če gre za plačilo nečesa, je to varianta – da ti nekdo “posodi” s svojo kartico in ti vračaš po obrokih. Če imaš ti kartico, prosi prijatelje/prijateljice, če imajo v načrtu kak večji nakup, da ti vzameš obročno na svojo kartico, oni pa dajo tebi gotovino. To je v bistvu samo usluga, nikomur potem nisi dolžna denarja. Enako se da narediti s pika kartico – ti nekaj v Tehniki, Intersportu vzameš na obroke, dejanski kupec ti da gotovino.
Lahko prosiš tudi več prijateljev, prijateljic, vsakega za sto evrov. To ni tako velik denar, medtem ko 500 evrov posameznik že kar težko da od sebe.
Imaš kaj zlatnine? To lahko prodaš. Sicer je en drobiž, ampak vsaj en kos denarja bi s tem dobila.
Če imaš vsaj nekaj vreden avto, ga prodaj, in kupi nekaj za par sto evrov s čim nižjo registracijo. Avto je ogromna jama brez dna, pogosto tudi ne nujna. Mogoče lahko tako pokriješ celo limit.

če smo že pri mahinaciji z mastercardom… komot lahko greš sam gotovino dvignit, ne rabiš okrog fehtarit….

samo provizija je pa malo višja.

Aja, potem pri nekaterih naložbenih zavarovanjih obstaja možnost, da ti izplačajo malo predujma. Če plačuješ kaj takega in ti očitno bolj švoh znese, lahko ponekod za eno leto zamrzneš.

Zdaj pa res mislim, da sem izčrpala ideje.

če smo že pri mahinaciji z mastercardom… komot lahko greš sam gotovino dvignit, ne rabiš okrog fehtarit….

samo provizija je pa malo višja.
[/quote]

Ampak to je samo za par tednov in tudi ne moreš dvigniti tako visokega zneska, vsaj naenkrat ne.


pa ti bi pol države finančno potopila ☺
v tem primeru se potaplja samo ena – trenutno zadošča

Ampak mislim, da je vseeno ceneje od banke, kjer placas stroske odobritve, zavarovanje,obresti, pa se kaj.
Za kratkorocno premostitev je kar ok varianta, ce firma to nudi.
[/quote]

Ja, saj je OK. Samo napišem, da kdo ne spregleda – ker so mene enkrat davkarji jahali zaradi tega, ko sem uporabil to možnost.

Ampak to je samo za par tednov in tudi ne moreš dvigniti tako visokega zneska, vsaj naenkrat ne.
[/quote]

imaš mastercard na obročno odplačevanje. na mesec lahko odplačaš zgolj minimalni znesek

Če se bo to zgodilo……

možeš kod mene da pozajmiš

Na tak način s posojilnimi karticami sm pa tud jaz že parim pomagala 😉 smo šli v trgovino, on plačal s kartico, jaz mu dala gotovino 😉

Na tak način s posojilnimi karticami sm pa tud jaz že parim pomagala 😉 smo šli v trgovino, on plačal s kartico, jaz mu dala gotovino 😉
[/quote]
to so samo načini, kako zabresti še globje… kolega se je šel tud to, da sta oba z ženo vzela pri telemahu neke drage telefone, jih pod ceno prodala naprej, da sta prišla do gotovine, onadva pa sta pol gagala z odplačevanjem teh telefonov naslednji dve leti…

če smo že pri mahinaciji z mastercardom… komot lahko greš sam gotovino dvignit, ne rabiš okrog fehtarit….

samo provizija je pa malo višja.
[/quote]

Ampak baje lahk dvignš sam 200€, če imaš limita na njej 500€. Vsaj tako sm obveščena.


to so samo načini, kako zabresti še globje… kolega se je šel tud to, da sta oba z ženo vzela pri telemahu neke drage telefone, jih pod ceno prodala naprej, da sta prišla do gotovine, onadva pa sta pol gagala z odplačevanjem teh telefonov naslednji dve leti…
[/quote]

Lej, če me pros sam če sm za to varianto? Zakaj ne, če že rab gotovino. On že ve al bo gagal potem al ne bo. Mene to me zanima, me je sam prosil za tako uslugo. Sicer pa to niso bili ne vem kakšni zneski, par 100€, včasih tud manj.

New Report

Close