Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janša: Nekateri skušajo odpirati teme, ki delijo

Janša: Nekateri skušajo odpirati teme, ki delijo

Ninej pravi,da je pogoj konkurenčnosti med trgovinami metanje kruha v smeti!

Dokončala si fakulteto?

Tebi pa svetujem, da greš ponovno v osnovno šolo. Mrgoli napak, pa ne slučanjnih. Primer: ŠTIMPENDIJA

hahaha, no saj, ko zmanjka argumentov, pa čisto po Janševsko začnete žaliti.

ja in kaj potem, če delam slovnične napake, ali jih ti ne, ampak meni se ne da iskati in popravljati slovničnih napak(saj nismo na učni uri pravopisja), raje berem bistvo.

kar se tiče kruha pa, ja v smeti in na deponije ga vozijo prodajalci in proizvajalci, tistih malo državljanov, ki ga meče v smeti pa ima visok standart, vsi ostali prekleto pazijo kakšnega kupijo in koliko ga kupijo.

in ta del konkurenčnosti plačamo kupci, ampak očitno ti tega ne razumeš.

Pa si pripravljen kupit za isti denar zvečer kruh jutranje peke? Bi bil še vedno pripravljen hoditi v takšno trgovino, ki bi ti to ponujala?

zakaj pa ne, največ kruha se speče ponoči in ta pride v trgovino zjutraj in se prodaja čez cel dan. Vse malo večje trgovine pa imajo samopeko, tako kruh pečejo sproti. Ampak nekateri so tako razvajeni, da želijo zvečer ob 8 ravno tisti kruh, ki ga ima najraje, torej če ga ne dobi v tej trgovini bo šel v naslednjo. Saj greš tudi ob sobotah in nedeljah po kruh naprimer dopoldne (nočna peka) in ga ješ tudi zvečer.

nihče pa mi ne bo govoril, da je kruh še prepoceni, ker ga ljudje mečejo v smeti in še podkrepljeno z podatki o tonah in tonah stran zmetanega kruha, o pajade, stran zmetanega ja, ampak ne od navadnih ljudi.

Prejšni teden sem bil šoli kjer se nam je razrednik pritožil čez otroke ker mečejo malico kar v koš za smeti. Pa to ni osamljen primer šole. Iz obnašanja otrok lahko sklepaš kako se dela doma. Z hrano se dela preveč svinjsko.
Trgovci so nas zelo razvadili in za to razvado smo trenutno še pripravljeni plačati, vprašanje pa je koliko časa še.

Ninej, ni mi zmanjkalo argumentov, ampak štipendija in ne ŠTIMPENDIJA je beseda, ki jo študentje, kar naj bi ti bila?, velikokrat uporabljajo v pogovoru.

NA LETO SE VRŽE V SMETI 13 TISOČ TON KRUHA!

NA DAN GRE V SMETI 34 TON KRUHA!

Pričakoval bi, da boš dala kakšen predlog kako to spremeniti, da bodo tudi tisti, ki pazijo koliko ga kupijo, kruh lažje kupili, ne pa samo naštela kdo ga meče stran in kdo ne.

Vse kar zmoreš je, da to sprejemaš! Še več, zavedaš se, da te tone zavrženega kruha drago plačuješ ti. Saj boš napisala in storila nekaj zoper to? Ane?

daj pametna glavica, preberi moje poste, in izlušči iz njih kako stran vreč čim manj kruha.

ja, in kdo ga vrže, tisti revež, ki nima niti za kruh čez mesec, ne on sigurno ne.

veš kaj če bi to sprejela, bi tudi na naslednjih volitvah volila JJ, ker pa tega ne sprejemam, ga ne bom več, no z mano lahko to ponoviš ti in vsi ostali volilci, evo sem napisala in predlagala rešitev, ki ti pa verjetno ne bo ravno všeč.

Vlada je ta, ki mora poskrbeti za socialno varnost ljudi, vlada, ki je dobila mandat od volilcev in to je izključno njena naloga, torej naloga tebi takodragega JJ.

veš kaj, ja ko sem bila jaz študent, smo imeli vsi štipendije(ker si se že ravno obesila na tisti P v besedi in si uspela iz mojega posta povleči le slovnične napake, ja tudi lepo) in ne le redki, tako kot je danes.Ti pa si zaradi mene misli kar hočeš, če se ne znaš argumentirano pogovarjati, potem je bolje da odnehaš.

Ma kakšna enotnost, nočem enotnosti.Če je kdaj čas za delitve, je zdaj.

Nočem enotnosti s tistimi, ki še vedno zagovarjajo kleptomansko rdečo bando, ki je po vojni morila Slovence in jim kradla premoženje.

Jaz ali pa oni.Oboje ne gre.

Delitev pa ni povzročil Janša; delitve zagovarjajo tisti, za katere je Bajuk “Argentinec”, Rode pa “fašist”.

Naj bo po njihovo.

Živele delitve, nočem sprave in enotnosti.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Bajuk ni Argentinec. Zdaj je Slovenec, saj mu državljanstvo bogato plačujemo. Rode pa ni fašist, ampak klerikalec (no, saj gre za sorodne in dopolnjujoče se ideologije). Ob Mahničevi doktrini najbrž doživlja močne orgaz… pardon… blaženost.

Brez zamere, saj se nisem obesil na P.

hahaha, je to vse kar imaš povedati, ne nisi se na P ampak na M, jaz sem se pa malo pošalila, da vidim, kaj si sploh sposobna iz postov razbrat, ampak no, tudi to je nekaj.

LP

če že morem izbirati, potem izberem, tardeče, tako kot jih bo izbral JJ, seveda če ga bodo povabili v vlado.

Pa prosim nehajte s to vojno, koliko od tistih ki so počeli razne grozote(na obeh straneh)je sploh še živih. Pustite zgodovinarjem, da povedo svoje.

Ninej tu se pa ne strinjam s tabo.

Problem je v tem da za svoje zločine ni odgovarjal nihče, to je jedro spora in nič drugega. Zakaj si pa ne upajo soditi Ribičiču, če ni kriv se nima česa bati. A se ti ne zdi, da je tako!
Tiste z druge strani so pa tako onemogočili…

Kot zgleden kristjan bi mu moral grehe odpustiti, če jih že ima. Ne pa da hlepiš po maščevanju.

pa dobro, kdo pa bo sploh lahko še odgovarjal za zločine na obeh straneh, potomci zločincev……. verjetno ne.

kaj se ni Ribič že enkrat zagovarjal, pred neko komisijo, sicer nisem čisto prepričana, imam pa to nekje v spominu. Je pa eden redkih, ki še živi.

koliko časa bo ta vojna še delila slovence, krivice so bile delno popravljene (vsaj kar se tiče vračenja premoženja), ne morejo pa zahtevati da se izniči osvobodilni boj in se prikaže drugo stran, kot najbolj trpeče v tej vojni. Očitno pa se nekaterim gre le zato, da izničijo delo partizanov in osvobodilnega boja, med katerimi je bilo tudi ogromno vernikov in celo župnikov.

pa da ne bo pomote, nisem proti priznanju neopravičenih pobojev po vojni, nasprotno naj se jih prizna (in se jih tudi priznava), sem pa proti temu, da se to zadnje čase vse preveč politizira in uporablja kot orožje proti drugi strani, ma za božjo voljo kateri, vsi smo slovenci in vsi imamo enake pravice in vsi si želimo le miru in dobro živeti na svoji zemlji, tistih, ki so delali zločine, pa itak ni več med nami, vsaj večine ne.
Zato prepustimo vse skupaj stroki, ki bo povedala svoje in pojdimo raje naprej v boljši jutri in ne nasedajmo tistim, ki si želijo delitve na desne in leve.

Pa ne morš se sam o seksu ment.

Še sedaj se o tem ne bi govorilo, če se ne bi ta vlada zavzela za to, da se ubiti ljudje pokopljejo kot je za človeka spodobno. Kosti lezejo na plan ob vsakem večjem izkopu. Prepričan sem, da so tudi prej.O tem se ni smelo povedati. To, upam, da tu gor vsi veste.

Da se to ureja, v tem ne vidim nič slabega,ravno obratno. To je problem in madež, ki ga je Slovenija podedovala po osamosvojitvi. Logično mi je tudi, da pred letom 90 to niso urejali in so to skrivali.

Vse, kar se piše o belih, rdečih je samo dodatek k temu in z urejanjem nima nič. Je pa dobra tema za delitve. Samoumevno je, da marsikateremu to ne ugaja in govori o “preštevanju kosti”. TO JE NAROBE!

Ugotovitve so, da se je to dogajalo, koliko tega bo še na novo odkritega se ne ve. Napovedi ljudi, ki to delo opravljajo, govorijo o grozljivih številkah.

Ninej, ne gre za priznanje dejanj ali obsojanje teh dejanj. Priznaš ti, jaz, obsojaš ti, jaz, vendar to si samo ti in jaz.

GRE ZA OBSODBO SISTEMA, KI JE UPORABLJAL TAKE METODE IN DELOVAL NA TAK NAČIN. TO PA JE BIL KOMUNIZEM, KI NAM JE VLADAL. OBSODBA MORA BITI IZREČENA Z DRŽAVNEGA VRHA.

Da to ni bilo že storjeno ni nič čudno. Upam, da bo nov predsednik to storil.

Ej, pa kaj gnjaviš? Komunizem smo že zdavnja obsodili. Kaj ti hočeš? Da javno obesimo vse tiste, ki so bili kadarkoli člani partije? Ali hočeš vojno? Kaj zaboga sploh hočeš?

A lahko naprej Janšo, prosim?

Malo heca. Sem proti smrtni kazni.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Ksantipa22.

Na tvojo trditev, da smo komunizem že zdavnaj obsodili te prosim, če mi poveš kdaj je bilo to storjeno.

Na tvoje vprašanje: “Kaj ti hočeš?” ti pa pojasnjujem tole.

Dokler to ne bo storjeno z najvišjega državnega vrha, se pravi s strani predsednika vseh Slovencev, do takrat se s takim komunističnim sistemem predsednik Slovenije strinja.

Če bo to zmogel storiti bodoči ali pa, če bo to zmogel storiti še sedanji predsednik, in ta ima še čas, takrat se bo končala razklanost Slovencev.

Mislim, da sem ti odgovoril zelo jasno.

SD= ZK

Za začetek, z letom 91, ko smo se s plebiscitom izrekli za SAMOSTOJNO SLOVENIJO in uvedli parlamentarno demokracijo. S tem, da smo prenehali uporabljati metode (hmmm, vedno bolj dvomim, ker smo jih spet začeli uvajat), ki jih je uporabljal komunizem. S tem, da smo maksimalno delali na tem, da vstopimo v EU, kar smo dosegli, ja tudi s tem smo povedali in na referendumu odločili, da želimo pripadat demokratičnemu zahodu. In s tem, da kritiziramo našo oblast, ker je to naša pravica in s tem, da lahko volimo koga želimo in je dejansko s tem izvoljen tisti, ki smo ga volili.
kaj tebi dejanja niso dovolj? In mnogokrat se je obsojali in se obsoja komunizem iz ust mnogih politikov, tudi članov nekdanje partije. In ne mi govorit, da je katerikoli politik partijo v samostojni Sloveniji poveličeval, ker je ni. Od Kučana pa do Janše. In žalostno je, da nekateri to uporabljate kot orožje samo zato, da dokažete svoj prav, v resnici pa nihče od vodilnih politikov v samostojni Sloveniji ni poveličeval in tudi danes ga ne. Gre za podla podtikanja in za željo nekomu metat napake pod nos. Napako je naredil vsak, ki je bil član ZK, tudi Janša in ne vem kaj bi še nekateri radi. Ali res ni bilo dovolj, da so svojo napako dojeli in naredili vse, da imamo danes samostojno demokratično Slovenijo. Nekateri bi pa še kar neprestano prelivali kri. Bruh.

In zakaj bi morala samo država obsojati ta dejanja? Sprave tudi ne bo, dokler ne bodo RKC, Slovenska taveza in tudi NSi, ki se ima po svojem statutu za naslednico predvojne, SLS priznale svoje napake ter obsodile lastno kolaboracijo in svoj prispevek k bratomorni vojni.

Še sedaj se o tem ne bi govorilo, če se ne bi ta vlada zavzela za to, da se ubiti ljudje pokopljejo kot je za človeka spodobno. Kosti lezejo na plan ob vsakem večjem izkopu. Prepričan sem, da so tudi prej.O tem se ni smelo povedati. To, upam, da tu gor vsi veste.

Da se to ureja, v tem ne vidim nič slabega,ravno obratno. To je problem in madež, ki ga je Slovenija podedovala po osamosvojitvi. Logično mi je tudi, da pred letom 90 to niso urejali in so to skrivali.

Vse, kar se piše o belih, rdečih je samo dodatek k temu in z urejanjem nima nič. Je pa dobra tema za delitve. Samoumevno je, da marsikateremu to ne ugaja in govori o “preštevanju kosti”. TO JE NAROBE!

Ugotovitve so, da se je to dogajalo, koliko tega bo še na novo odkritega se ne ve. Napovedi ljudi, ki to delo opravljajo, govorijo o grozljivih številkah.

Ninej, ne gre za priznanje dejanj ali obsojanje teh dejanj. Priznaš ti, jaz, obsojaš ti, jaz, vendar to si samo ti in jaz.

GRE ZA OBSODBO SISTEMA, KI JE UPORABLJAL TAKE METODE IN DELOVAL NA TAK NAČIN. TO PA JE BIL KOMUNIZEM, KI NAM JE VLADAL. OBSODBA MORA BITI IZREČENA Z DRŽAVNEGA VRHA.

Da to ni bilo že storjeno ni nič čudno. Upam, da bo nov predsednik to

en mal mem,

jaz si pa želim, da bi VRH RKC priznal zdajstvo in kolaboracijo z okupatorjem, Mussolinijem in Hitlerjem. Kar se še ni zgodilo, sem mogoče zgrešila??:-))

Da bi tudi vse pobite, sestradane umrle v taboriščih in sežgane v plinskih pečeh in padle partizane, ki ležijo po gozdovih neznano kje, saj so padli tudi tisti, ki so svoje soborce zakopali in mislili, da jih bodo po koncu vojne pokopali v njihov rodni kraj. Mnogo je teh borcev, ko njihovi domači ne vedo kje so zakopani.

———————————————
Še tale podatek, ki sem ga že tukaj napisala.
VIR: sLOVENSKI ZBORNIK 2007

ŽRTVE DRUGE SVETOVNE VOJNE IN POVOJNEGA NASILJA (1941 – 1946)
————————————
VOJNI STATUS ………..šT. ŽRTEV
————————————
Civili in neugotovljen
vojni status …………… 32.397

Aktivisti OF …………….3.248

Partizanske enote …….31.721

Vaške straže ……………….. 865

Slovenski četniki ………… 469

Domobranci ……………….14.522

Vpoklicani v tuje vojske ….10.999

Jugoslovanska kraljeva
vojska ……………………….. 331

Evropski odpor ………………. 122

Zavezniške enote …………… 66
—————————————-
Skupaj …………………… 94.740
—————————————-


———————————-

en mal mem,

jaz si pa želim, da bi VRH RKC priznal zdajstvo in kolaboracijo z okupatorjem, Mussolinijem in Hitlerjem. Kar se še ni zgodilo, sem mogoče zgrešila??:-))

Da bi tudi vse pobite, sestradane umrle v taboriščih in sežgane v plinskih pečeh in padle partizane, ki ležijo po gozdovih neznano kje, saj so padli tudi tisti, ki so svoje soborce zakopali in mislili, da jih bodo po koncu vojne pokopali v njihov rodni kraj. Mnogo je teh borcev, ko njihovi domači ne vedo kje so zakopani.

———————————————
Še tale podatek, ki sem ga že tukaj napisala.
VIR: sLOVENSKI ZBORNIK 2007

ŽRTVE DRUGE SVETOVNE VOJNE IN POVOJNEGA NASILJA (1941 – 1946)
————————————
VOJNI STATUS ………..šT. ŽRTEV
————————————
Civili in neugotovljen
vojni status …………… 32.397

Aktivisti OF …………….3.248

Partizanske enote …….31.721

Vaške straže ……………….. 865

Slovenski četniki ………… 469

Domobranci ……………….14.522

Vpoklicani v tuje vojske ….10.999

Jugoslovanska kraljeva
vojska ……………………….. 331

Evropski odpor ………………. 122

Zavezniške enote …………… 66
—————————————-
Skupaj …………………… 94.740
—————————————-[/quote]

Kdo je kriv za naštete žrtve, jih pa razporedite sami, komu pripadajo? Jaz vem.

New Report

Close