Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Janša: Nekateri skušajo odpirati teme, ki delijo

Janša: Nekateri skušajo odpirati teme, ki delijo

“V času, ko bi bilo potrebno, da Slovenci nastopimo enotno, se v javnosti skušajo odpirati teme, ki nas ne združujejo, ampak delijo. SDS tem provokacijam ne bo nasedla, pač pa bo še naprej skušala delovati združevalno in se osredotočiti na ključne cilje, ki so pred nami,” je dejal Janša.

si želel kaj novega povedati?

SDS nikoli ni delovala združevalno. Ključni cilj za stranko oz. Janšo je bil samo oblast. Stranka z Janšo na čelu je med Slovenci naredila največ razprtij in prav zato, dokler bo ta stranka na oblasti Slovenci ne bomo nikoli enotni.

Saj ne zagovarjaš to, da se vse pomete pod preprogo?

to zagovarja JJ.

mah še leto dni, bomo gledali njegov napuh,(no če ga ne bodo naenkrat tudi koalicijske stranke imele dovolj ali pa mu bodo odpovedale podporo zaradi novih volitev)petem pa nikoli več, vsaj upam.

Pa ravno JJ izjavi kaj takšnega. Predsednik vlade in politik, ki je zadnjih 10 let najbolj razdelil ljudi. Med Slovenci je zanetil takšno hudo sovraštvo in prezir, da en drugega še samo žalimo, blatimo. Dober primer je ta forum, za začetek.

Čez eno leto bodo spet prišli na oblast tisti, ki jim sploh ni do oblasti.:))) In spet se nam bosta cedila med in mleko. In ne bo nam več treba jesti trave.

Škoda, pa tako rad imam regrat.

Ninej, Janez Janša je napovedal boj proti tajkunsko političnim povezavam, ki brezsramno bogatijo. Ali si proti temu? Si proti kartelnim dogovorom? Si za to, da je kruh drag?

Daj, prosim odgovori na to vprašanje, me prav zanima.

………………………….

vrabček, Janez Janša je dejal, da nimajo nobenega problema s tem, da grejo v opozicijo.

KJE NA SVETU ŠE OBSTAJA OPOZICIJA, KI NE BI ZGRABILA PONUJENO?

Tu pade tvoja trditev, Janšev cilj – vladanje.

…………….

50 letno vladanje in in vlivanje enoumja v glave kaže na zabitost Slovencev, ki ne loči zrnje od plevela, kot sem že enkrat zapisal. Ni potrebno zamenjati ljudstva.

SD = ZK

Kaj je temu Janši? Najprej je dobesedno prvi, ki s svojimi potezami deli ljudi na bele in rdeče ter se s tem hoče okoriščati in utrjevati svojo pozicijo,… to je nazadnje počel tudi v kampanji Peterleta s svojimi osvoboditelji in neosvoboditelji, …potem pa na koncu govori, da nekdo hoče deliti Slovence.

Najprej med novinarji po vsej Sloveniji naredi dobesedno preplah in zastraševanje, ….potem, ko se mu je zgodil revolt (po moje v glavnem po zaslugi, tistega urednika iz RTVja, ki je bil prvi junak in povod za ostale novinarske prestrašence, ki so se mu končno pridružili), pa se čudi, joka, zmerja in zopet klasično po Janševsko grozi,..tokrat z odstopom.

Sicer je pa to tipičen način jugo vladanja, delaj eno govori drugo,..ampak, ko vsaj ne bi to počel tako transparentno neumno, tako, da kar žali volivce.

kar se tiče tojunsko političnih povezav, verjamem, da bo poskušal tam kjer njemu paše, na svoje povezave bo pozabil, no po drugi strani je pa itak imel čas že 3 leta, da naredi kaj v tej smeri, sedaj ko je pred nami leto predcednikovanja ES, pa ne bo časa, je že sam izjavil, niti za tekoče zadeve, kaj šele kaj drugega, ja kaj čmo lep izgovor.

zakaj bi bila proti kartelnim dogovorom, saj niso oni krivi za inflacijo, ki nima nobene povezave z dražitvijo elektike, hrane, energentov, ampak je kriva uvedba evra, vsaj tako trdita g.Bajuk in JJ, in se z inflacijo bori cela evropa, ne še tako daleč gresta, da mečeta naprej inflacijo v poosamosvojitvenem času, ker se takrat nismo toliko pritoževali.

a če sem zato da je kruh drag, hjaaa prav JJ trdi da še ni dovolj, saj drugače ne bi gledal iz zabojnikov za smeti, smešno, da me ravno to sprašuješ, kar zagovarja tvoj favorit.

ma daj ne bodi smešna, da bi JJ šel sedajle v opozicijo, to je pa res vic tedna, misliš, da bi šel po podporo v DZ, če ne bi vedel, da jo bo dobil.

kaj se čudiš, da opozicija ni pripravljena in se upa to priznati, saj ni bilo vladne krize in se ni nihče pripravljal na vodenje države, v končni fazi pa, zakaj bi opozicija reskirala dober rezultat na volitvah, če se gre Janša slepe miši.

mater pa mnehajte že s temi komunisti, pa tabelimi ali črnimi ali pa tudi zelenimi, ker večina ljudi to sploh ne briga več, njih briga le, kdo zna ali bo znal za njih bolje poskrbeti.

mah slepota je včasih zelo kratkotrajna.

Ti pa očitno ne veš, kaj bi rad. Najprej se veseliš, da ti ne bo več treba jesti trave, takoj na to pa si žalosten, ker imaš tako rad regrat.

Kar uživaj še naprej, ti nihče ne brani in sem prepričana, da ti tudi nova oblast ne bo prepovedala jesti regrata.

Ampak veš, tudi jaz ga imam rada. Regrat. Da ne bo pomote.

Podražitev hrane je k inflaciji prispevala 1,9 odstotkov. O g r o m n o!

Letno se zavrže od 12 do 13 TISOČ TON KRUHA. Dnevno se vrže v SMETI 34 TON KRUHA. O g r o m n o! Pa nimaš na to nobene pripombe ali graje.

Zate je lahko vic tedna odhod sedanje vlade v opozicijo. Sploh pa je nehalo biti hecno sedanji opoziciji, ko jim je ponudil svoj odstop. Z zbranimi 10 podpisi bi to dosegli, že na tej seji.

Pahor je prenehal nakladati o “vladi v senci” pa o programu SD. Kje ga ima. Praviš, da niso pripravljeni. To ti dam pa prav.

Ali so bili komunisti dobri za narod? Socialni demokrati so bivši komunisti in potomci bivših komunistov.

Mislim, da to lahko tu zapišem.

SD = ZK

Ja, za Janša je več kot znano, da govori eno, dela pa drugo. Torej besede, besede,besede….

čiv

Ugodno prodam plavalne obroče (šlauhe)!!!

Odgovor na prvo vprašanje: v osnovi JA
Vprašanje na drugo vprašanje: kaj pa so bili prej tisti v SDS? Očitno trda veja bivših komunistov, saj so njihove metode pravo zrcalo tistega, kar se bivšim komunistom očita.

za inflacijo, povej Bajuku in JJ, jaz vem, da je za inflacijo kriva tudi hrana in drugi stroški, očitno pa to ne vesta onadva.

kdo meče kruh v smeti, ne državljani sigurne ne, oziroma so redki, mečejo ga pekarne in trgovine, ker drugače enostavno niso konkurenčne, ker na policah tudi ob 8 uri zvečer ne sme manjkati kruha, ko ga bodo metali državljani, pa naj JJ steguje svoj dolgi jezik,o kruhu v smetnjakih, verjamem pa, da ga on sam meče.

če me kaj pojezi, me pojezi zaslepljenost in nezmožnost gledanja z lastnimi očmi, daj si dopovej da je JJ imel in še vedno ima možnost odstopa, kadarkoli se mu zahoče, in komu je ponudil odstop, ne nikumur, samo v parlamenzt je šel po zaupnici, ki jo je itak že imel, istegoval je samo svoj dolgi jezik in grozil ter zahteval popolno poslušnost, če bi se mu zaupnica slučajno izjalovila, bi besnel ko hudič in njegovi užaljenosti ne bi bilo ne konca ne kraja. Torej opozicija ne želi igratih njegovih političnih igric in verjamem, da so se ga naveličale tudi že nekatere koalicijske stranke, ampak oblast je pa le oblast in so mu pač dali svoj glas.

prav malo mi je mar za Pahorja in poimenske politike, me ne zanimajo, zanima pa me kaj mi določena struktura politikov lahko ponudi in če gledamo levico, mi lahko ponudi vrhunske strokovnjake na vseh področjih, sedanja vlada ima strokovnjaka v pravem smislu besede le g. Viranta, pa še ta je bil že v prejšnji vladi svetovalc ministra, torej ga ni odkrila Janševa vlada.

če me sprašuješ, kako je bilo živeti v komunizmu, ti lahko rečem, da meni in mojim, ter vsem, ki sem jih poznala ni bilo slabo, nihče ni bil brez strehe nad glavo, delavci so si delali hiše, ja hrane ravnio ni bilo na ogromno izbiro, vendar se je vseeno lahko dobro jedlo, šikiniranja vernikov nisem poznala (čeprav se to tako rado poudarja), obiskovala sem verouk, se crkveno poročila, otroka krstila, končala fakulteto se zaposlila in delala svojo kariero, študiral je lahko vsakdo, če drugače ne z državno štimpendijo in po končanem študiju te je takorekoč že čakala služba, kaj pa danes, malo razmisli…..

meni je vseedno kdo je kaj po prepričanju, samo da se drži svojeja prepričanja, ne maram pa kalemeonov, ki spreminjajo svojo barvo, kakor se okolje spremeni in tvoj precenjeni JJ je eden takih primerkov, iz največjega komunista se je prelevil v zagnanega antikomunista, in če ga bodo po volitvah povabili v vlado ravno takoimenovani komunisti, bo spet spremenil svojo barvo, NE TEGA PA NE MARAM. (samo toliko, ker te tako žulijo kao neki komunist)

tebi pa svetujem, da malo začneš razmišljati z svojo glavo, drugače bom celo posumila, da si od nekod in od nekoga nastavljena na ta forum, ker tako goreče zagovarjaš JJ, kot nezmotljivega, najbolj poštenega itd…….

Mislim, da še nikoli od osamosvojitve naprej politika v Sloveniji ni imela močnejšega vpliva na življenje ljudi in pronicala v pore vsakdanjega življenja. Nikoli do sedaj se nismo potrebovali opredeljevati ali smo levi ali desni. Začelo se je pred nekaj meseci, zdaj pa vsak dan postaja to bolj pomembno vprašanje.

In še nekaj. Včasih ne samo, da si lahko bil neopredeljen, lahko si bil na sredini. Danes pa na sredini skoraj ne moreš več biti, ker eni in drugi s svojimi dejanji pritiskajo, da se odločiš in stopiš na eno ali drugo stran.

Zdaj že v zabavnih oddajah goste sprašujejo, za koga so. In ko greš na kofe s prijatelji se zagotovo vsaj ena tema dotakne vprašanja “A si gledal zadnjič, a si slišal zadnjič …” Kar naenkrat se lahko zgodi, da tudi kot nič hudega sluteč opazovalec postaneš s svojo izjavo za (ne)podporo določenemu ukrepu naš ali njihov.

In to je tisto, kar me skrbi bolj od vseh političnih igric, ki jih goni politika in njeni možiclji in tista kvota lutkic.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Strinjam se z Andrejo. Jaz, na primer, zadnjih deset let skorajda nisem spremljala politike, niti dnevnika nisem gledala. Včasih je bilo kar grozljivo, kako sploh nisem vedela, kaj se dogaja v moji državi. Zdaj pa se nenehno dogajajo stvari, nad katerimi sem ogorčena in zato spremljam. Ter komaj čakam čas, ko bo politika spet nezanimiva.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Z Andrejo se strinjam tudi jaz. Zato pa zagovarjam, da je potrebno največjega podpihovalca delitve umakniti iz politike in ga postaviti tja, kjer mu je mesto.

Zgleda da ne boste srečni prej, dokler ne bodo v parlamentu sedeli samo levičarji. Par najbolj zateženih desničarjev pobijete in pomečete v kakšno luknjo pa bo. Tisti, ki jih boste pustil bojo pa itak tolk prestrašeni, da se v oblast delavskega razreda ne bojo vmešaval.

Če nisi dobro prebral, sem pisal o podpihovalcu, in ne o akterjih.

Ta, ki ga ti imenuješ podpihovalec, je bil izvoljen na volitvah. Pa še kdaj bo, če ne boste uporabili načina, ki sem ga omenil.

Če te moti, te v bistvu motijo tisti, ki so ga izvolili.

:-))))) Oberšefa, svoje slovenske podpihovalske celice postavi na vrh neka druga država, ki je poznana po najbolj totalitarni ureditvi ta hip. Šef te države pa je res voljen. Ampak samo od tistih, ki jih imenuje sam in pravkar (si) je spet imenoval nekaj novih volivcev. Šef mišljen je kot institucija, kajti trenutnega tako ali tako ne morejo poonovno izvoliti, ker je funkcija doživljenjska, tako kot v vseh drugih totalitarnih državah. No, lahko pa “konec mandata” malce pospešijo, kar ne bi bilo prvič.

napaka, tudi jaz sem volila zanj, pa me danes vprašaj če bi spet, NE in tudi nikoli več, je pokazal česa je sposoben, on in njegovi ministri.Takih nas je več kot polovica njegovih volilcev izpred 3 let.

če meni ne vrjameš, vprašaj SDS , koliko članov je izgubila v času Janševega vladanja, mater že to vam lahko nekaj pove.

mene ni sram priznati, da me je zaslepil, ker je bil v opoziciji dober in tja tudi spada, kajti njegovo delo v opoziciji je dovolj dobro, kot vodja vlade pa je popolnoma pogorel.

New Report

Close