Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Letos si zagotovite dodatno davčno olajšavo

Javna tribuna: Letos si zagotovite dodatno davčno olajšavo

Odgovor na objavo uporabnika
skenitev, 30.03.2023 ob 13:40

Če sklenem polico na vaši strani – a je to že kar dokončno, ali se lahko še s kom pogovorim, če sem izbrala ok paket. Ker ne razlikujem med prilagojenim in polnim … pa da se ne bi kaj zapletla po neumnosti.

Sklenitev dodatnega pokojninskega zavarovanja ni nujno dokončna, znesek oz. višino premije lahko kasneje še spremenite (po želji povišate ali znižate) ter na ta način spremenite paket, ki ste ga izbrali. Po izpolnitvi online obrazca vam na dom pošljemo pristopno izjavo, na kateri lahko še spremenite podatke.

Smo pa za vaša vprašanja vedno na voljo na 080 23 45 ali na [email protected]. Prilagojen paket je izračunan na znesek, ki ste ga vpisali tekom sklenitve, polni paket pa upošteva višino maksimalne mesečne premije in s tem polno davčno olajšavo, ki jo lahko izkoristite pri dohodnini.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
dediščina, 30.03.2023 ob 13:42

Pozdravljen

Na vaši spletni strani sem zasledil, da ponujate tudi pravno zaščito? Velja tudi za urejanje dediščine?

Zavarovanje pravne zaščite krije stroške pravnega spora, torej ko ste se glede dediščine že dogovorili, v praksi pa se je izkazalo, da se ena izmed strank dogovora ne drži. Ne gre torej za urejanje oz. delitev dediščine temveč pomoč pri uresničevanju vaših že dogovorjenih pravic.

Pomembno je da veste, da zavarovanje ne velja za primere, ki so se zgodili pred začetkom zavarovanja. Za pravno zaščito na področju DRUŽINA je predvidena čakalna doba 6 mesecev, razen za spore v zvezi z očetovstvom, kjer je čakalna doba 9 mesecev, in spore med starši in otroki, kjer je čakalna doba 12 mesecev. V času od začetka zavarovanja do poteka čakalne dobe, zavarovalnega varstva ni.

Zavarovanje pravne zaščite krije zavarovalne primere, ki so nastopili med trajanjem zavarovalne pogodbe. Zavarovalno kritje prične ob 00:00 uri tistega dne, ki je na pogodbi označen kot dan začetka veljavnosti zavarovalnega kritja.

Čakalna doba je časovno obdobje, ki mora preteči od začetka zavarovanja, da začne veljati zavarovalno kritje. Za zavarovalne primere, ki nastopijo v času čakalne dobe, kritja ni.

Več o zavarovanju pravne zaščite: https://modra.si/pravna-zascita/

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6948, 30.03.2023 ob 13:05

kako visoko olajšavo lahko dobim? bruto plača cca 40k letno

Znesek vplačila, ki še zagotavlja olajšavo predstavlja 5,844 % vaše bruto plače, a na letni ravni ne več kot 2.903,66 €. Pri 40.000 € letne plače, lahko v sklad dodatnega pokojninskega zavarovanja vplačate  2.337 € letno, da si zagotovite maksimalno davčno olajšavo. Ob predpostavki, da premije plačujete sami (delodajalec ne vplačuje oz. ste zaposleni v javnem sektorju), si z vplačilom tega zneska zagotovite prihranek pri odmeri dohodnine v višini 670 €.

Več izračunov (z različnimi predpostavkami) lahko naredite tudi sami, in sicer tukaj: https://modra.si/informativni-izracuni/izracun-davcne-olajsave/

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6063, 30.03.2023 ob 13:43

Kakšen je minimalen znesek, da se to sploh splača. Razmišljam, da bi to naredila za hčerko, ki ima zdaj 23 let. Je to sploh možno, glede na to, da je polnoletna, pa da bo nekaj imela, ko bo šla v penzijo, če sploh bodo penzije takrat.

V skladu dodatnega pokojninskega zavarovanja lahko varčuje vsak, ki plačuje prispevke obveznega pokojninskega zavarovanja, kar pomeni, da je zaposlen. Če je torej vaša hčerka zaposlena, lahko zanjo plačujete premije v sklad dodatnega pokojninskega zavarovanja, vendar mora pristopno izjavo (vključitev v zavarovanje) podpisati ona sama. Tako ima tui za vplačila v pokojninski sklad davčno olajšavo priznano vaša hčerka.

Vsekakor je najbolje, da začnemo za dodatno pokojnino varčevati čimprej, saj je kasneje nemogoče nadoknaditi izgubljena leta v mladosti, ko se nismo odločili za varčevanje. Kasneje bi morali plačevati precej višje zneske, da bi morda prišli na enako vrednost privarčevanih sredstev ob upokojitvi. Donosi se namreč pripisujejo mesečno, na vsa privarčevana sredstva in temu primerno rastejo skozi celotno obdobje varčevanja. Minimalni znesek varčevanaj za posameznike ni določen in ga lahko poljubno določite sami ter kasneje tudi večkrat spremenite (povišate ali znižate).

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Mislim, da sem uspela odgovoriti na vsa vaša vprašanja, zato zaključujem javno tribuno. Hvala vsem, ki ste sodelovali s svojimi vprašanji.

Če se vam v prihodnje zastavi še kakšno vprašanje, so vam na voljo naši prijazni svetovalci. Vsak delovni dan (pon – pet) med 8. in 16. uro jih lahko obiščete na Dunajski cesti 119 v Ljubljani, ali pa jih pokličete na 080 23 45. Za tiste, ki raje pišete, so vam na voljo na [email protected].

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Tako je, vsa vprašanja so bila odgovorjena. S tem se javna tribuna zaključuje in zapira. Hvala vsem za vprašanja in zanimanje.

Srčna hvala za vaše prijazne in izčrpne odgovore, Mojca Trkman in ekipa Modre zavarovalnice.

New Report

Close