Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Javna tribuna: Najboljša izbira za zdravje vaših zob

Javna tribuna: Najboljša izbira za zdravje vaših zob

Odgovor na objavo uporabnika
curasept, 15.06.2021 ob 10:18

Komu najbolj priporočate ti dve zavarovanji? Za človeka, ki redno hodi na zobozdravniške preglede in nima težav, je to sploh smiselno?

Pozdravljeni,

bolezen in poškodba nikoli ne počivata, stroški zobozdravstvenih storitev pa so lahko zelo visoki. Zato bi vsakemu priporočali takšno zavarovanje.

 

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
zdravjeprvo, 15.06.2021 ob 10:20

Na enem zobu imam prevleko, če bi se zgodilo, da jo moram menjati/zdraviti zob, bi to zavarovanje krilo?

Pozdravljeni,

Zgolj menjava prevleke (na željo zavarovanca) ni krita iz naslova zavarovanja, v kolikor pa obstaja medicinska indikacija (npr. karies pod prevleko), so stroški nove prevleke kriti.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
Andrej65, 15.06.2021 ob 10:22

Lepo pozdravljeni,

krije zavarovanje izpadli zob?

Pozdravljeni,

v kolikor je zob izpuljen po pretečeni karenci zaradi novo nastalega stanja, zavarovanje Zobje+ krije stroške nadomeščanja navedenega zoba.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Zgoraj ste nekomu že razložili razliko med Zobje in Zobje+. Mene pa zanima ali lahko po tem ko sem sklenil zavarovanje Zobje, to zavarovanje “nadgradim” v Zobje+, saj mislim, ker sem ugotovil, da bi bilo to v mojem primeru bolj smiselno.

Odgovor na objavo uporabnika
vrnitev denarja, 15.06.2021 ob 10:23

Kako hitro gre to?

Pozdravljeni,

Zavarovalnica povrne stroške najkasneje osmi dan od prejema računa izvajalca zobozdravstvenih storitev.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Imam zavarovanje Zobje + ter tudi že kar nekaj mostičkov. V primeru da mi mostiček pade dol ali da bi  zaradi obrabljenosti  rabila novega ali bi mi zavarovalnica kaj upoštevala pri plačilu novega  mostička.

Odgovor na objavo uporabnika
Chanel159, 15.06.2021 ob 10:27

Dober dan,

so keramične prevleke del kritja iz naslova teh zavarovanj?

Pozdravljeni,

Seveda, keramične prevleke so predmet kritja zavarovanj Zobje/Zobje+, v kolikor seveda obstaja medicinska indikacija.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
zanima me987, 15.06.2021 ob 10:29

Imam še vse prve zalivke, amalgamske. Želela bi si bele. Ali bi v primeru sklenitve zavarovanja kaj dodatno plačala?

Pozdravljeni

V kolikor bi bilo potrebno zalivke zamenjati zaradi novo nastalega stanja, bi zavarovanje krilo stroške nadstandardnega materiala kompozitne (bele) zalivke.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
rtg znova, 15.06.2021 ob 10:32

Odgovor na objavo uporabnika
Triglav zdravje, 15.06.2021 ob 10:30

Odgovor na objavo uporabnika
rtg, 15.06.2021 ob 10:11

Ali to zavarovanje krije tudi zobni rentgen?

Pozdravljeni,

V primeru odobrene protetične rehabilitacije je, pri zavarovanju Zobje+, krit tudi zobni rentgen.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Kaj pa navaden rentgen, ki ga rabiš za zobozdravnika?

Pozdravljeni,

kot je bilo zgoraj pojasnjeno, Zavarovanje Zobje+ krije zobni rentgen le v primeru odobrene protetične rehabilitacije, drugače pa ni predmet zavarovanja Zobje/Zobje+.

 

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
Matevž Lukan, 15.06.2021 ob 10:39

Super zavarovanje. Ga imam že več let in ga tudi večkrat predlagam sodelavcem in prijateljem, ko pogovor zaide na temo zobozdravstva.

Pozdravljeni,

nas veseli in hvala za priporočila.

 

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Odgovor na objavo uporabnika
Slovenija708, 15.06.2021 ob 10:45

Zgoraj ste nekomu že razložili razliko med Zobje in Zobje+. Mene pa zanima ali lahko po tem ko sem sklenil zavarovanje Zobje, to zavarovanje “nadgradim” v Zobje+, saj mislim, ker sem ugotovil, da bi bilo to v mojem primeru bolj smiselno.

Pozdravljeni,

nadgradnja zavarovanja v Zobje+ je možna.

 

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Dragi uporabnice in uporabniki,

Hvala za vsa vprašanja, strokovnjakom Triglav, zdravstvene zavarovalnice pa se zahvaljujemo za izčrpne odgovore.

Uredništvo Med.Over.Net

Odgovor na objavo uporabnika
nadja3, 15.06.2021 ob 10:48

Imam zavarovanje Zobje + ter tudi že kar nekaj mostičkov. V primeru da mi mostiček pade dol ali da bi  zaradi obrabljenosti  rabila novega ali bi mi zavarovalnica kaj upoštevala pri plačilu novega  mostička.

Pozdravljeni

Zgolj menjava mostička zaradi obrabljenosti oz. dotrajanosti ni krita iz naslova zavarovanja Zobje+. V kolikor obstaja ustrezna medicinska indikacija za zamenjavo mostička (npr. karies pod prevleko) bi zavarovanje krilo protetično rehabilitacijo nosilnih zob ne pa nadomeščanje že manjkajočega zoba pred sklenitvijo zavarovanja.

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Pozdravljeni,

hvala vsem za sodelovanje.

Več o naših zavarovanjih na http://www.triglavzdravje.si/ .

Prilagam še zgibanko zavarovanj Zobje/Zobje+:

http://www.triglavzdravje.si/wps/wcm/connect/31d717f4-5214-4df8-83d5-77c1d05d751f/Zgibanka+Zobje%2C+Zobje%2B.pdf?MOD=AJPERES&CONVERT_TO=url&CACHEID=31d717f4-5214-4df8-83d5-77c1d05d751f

Lep pozdrav,

Snežana Radinovič

Matjaž Novak

 

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

 

Slovenskih bedakov ni konca. Zdej mislijo da bodo dali 5 evrov na mesec in jim bo ttiglav kriv popravilo zob za 10 jurjev. Spet boste sli zejni cez vodo. Kokr jaz vem noben na svetu ne krije Nic ZA NAZAJ, in vse tisto kar imas ze skrbasto pa uniceno ti noben ne bo placal pa saj ni nor. Ce sm kej narobe napisal spostovani triglav mi hitr pisljite polico bom prec placal prvi obrok pa sel vse zobe popravt za 15 evrov na vase stroske.

Odgovor na objavo uporabnika
Za bedake, 17.06.2021 ob 10:48

Slovenskih bedakov ni konca. Zdej mislijo da bodo dali 5 evrov na mesec in jim bo ttiglav kriv popravilo zob za 10 jurjev. Spet boste sli zejni cez vodo. Kokr jaz vem noben na svetu ne krije Nic ZA NAZAJ, in vse tisto kar imas ze skrbasto pa uniceno ti noben ne bo placal pa saj ni nor. Ce sm kej narobe napisal spostovani triglav mi hitr pisljite polico bom prec placal prvi obrok pa sel vse zobe popravt za 15 evrov na vase stroske.

Pozdravljeni

Kot ves čas poudarjamo, zavarovanja veljajo za novonastale poškodbe in bolezni, tako da zavarovanje ne krije predhodnih stanj in nikjer nihče tega niti ni omenjal. Ravno nasprotno, transparentno smo odgovarjali na vprašanja in pojasnili kako je s kritjem, za vsak primer posebej.

Lep pozdrav,

Matjaž Novak

Triglav, Zdravstvena zavarovalnica, d.d.

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close