Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je Fides ob zdravo pamet?

Je Fides ob zdravo pamet?

Lahko te ganja, samo plačati te more kot bi ti zaslužil, če bi lahko popoldne opravljal delo notarja.

In tole Če prav razumemo, Fides zahteva, da se čezmerno delo cenovno izenači in se podjemne pogodbe uvedejo tudi v domačih bolnišnicah. se pa prebere popolnoma drugače kot pa v prvotnem tekstu (čeprav se ne strinjam z nadurami, ampak bi se z novimi dodatnimi zaposlitvami), mi je pa jasno, da zahtevajo dodatno delo pri osnovnem delodajalcu plačano toliko kot pri drugem delodajalcu, prav tako v javnem zdravstvu.[/quote]

Čisto enako to pomeni, tvoja težava če tega ne razumeš. Dejstvo je, da bi radi uveljavljali izgubljen dohodek. Inovativen pristop javnega sektorja, ki bo gotovo pripomogel k blaginji Slovenije, to že to stalno počne Cerarjeva vlada, ki je javnemu sektorju podarila v času svojega mandata že 3 darila….[/quote]

Jaz razumem drugače – če anestezist iz UKC LJ dela nadure v UKC LJ, je plačana ura 12-14 € neto. Če pa gre po podjemni pogodbo oddelat operacijo v UKC MB (ne v zasebni sektor!!), pa dobi po podjemni pogodbi plačano 70€ bruto.

Po drugo strani pa spet mešajo neto uro plače in pa bruto uro po podjemni pogodbi, kjer je akontacija drugačna kot pa bo konec leta dejanska in sta ta dva zneska 12-14€ in 70€ precej neprimerljiva.
Po tretji strani pa bi se UKC MB dejansko bolj izplačalo zaposliti anestezista in ne najemati zunanjih, precej ceneje bi bilo zanje.

Zdravniki so spet vse dobili,
revni pacienti ponovno izgubili.

Marsikdo star, mlad ali otrok bo in je že umrl,
KuštrinGod si tošel za nov avtek bo odprl.

Pred CT in MR pa stala v špalirju bo gužva brezoba,
da plačevala preglede za vrste bo, dokler je živa.

Ker Doktor je bog in nikoli ubog –
Hipokrat je mrtev –
živeli!

To gotovo ne pomeni tako, saj bodo naši vrli zdravniki bili samo fiktivno zaposleni v matični bolnišnici, po podjemni pa se bodo vozili čez pol Slovenije ter za 5 kratno plačilo + kilometrina.

In tole Če prav razumemo, Fides zahteva, da se čezmerno delo cenovno izenači in se podjemne pogodbe uvedejo tudi v domačih bolnišnicah. se pa prebere popolnoma drugače kot pa v prvotnem tekstu (čeprav se ne strinjam z nadurami, ampak bi se z novimi dodatnimi zaposlitvami), mi je pa jasno, da zahtevajo dodatno delo pri osnovnem delodajalcu plačano toliko kot pri drugem delodajalcu, prav tako v javnem zdravstvu.[/quote]

Čisto enako to pomeni, tvoja težava če tega ne razumeš. Dejstvo je, da bi radi uveljavljali izgubljen dohodek. Inovativen pristop javnega sektorja, ki bo gotovo pripomogel k blaginji Slovenije, to že to stalno počne Cerarjeva vlada, ki je javnemu sektorju podarila v času svojega mandata že 3 darila….[/quote]

Katera 3 darila so to?

torej lahko tudi učitelji in zahtevajo, da sejih dopoldan v službi ne obremeni preveč, da imajo lahko popoldan primerno spočiti kvalitetne in drage inštrukcije…
ali kdorkoli drug v tej sferi.

Se opravičujem, imaš prav, celo 4 so :

– minimalna plača
– policisjke plače
– odmrznitev napredovanj, usklajevanj
– nova davčna lestvica

Se opravičujem, imaš prav, celo 4 so :

– minimalna plača
– policisjke plače
– odmrznitev napredovanj, usklajevanj
– nova davčna lestvica[/quote]

Minimalna plača – OK, res so izločili nedeljsko, nočno in praznično delo iz minimalne plače, kar je OK in kar so sindikati zahtevali že vsaj 10 let
Policijske plače – začetek razkroja sistema plač, cel sistem bi morali postaviti na novo
Odmrznitev napredovanj, usklajevanj – zamrznitev je prenehala veljati po ZUJF 2012, takrat je bilo sprejeto, kaj in do kdaj velja, zdajšnja vlada s tem nima nič
Nova davčna lestvica – celotna “mini reforma”, enako kot plače, cel sistem bi bilo treba postaviti drugače

Vse tele stvari, ki so tule na forumu, skopirajte pa pošljite Milojki C. Ali pa naj vsak svoje mnenje pošlje osebno na ministrstvo. Če so vsi samo tam tiho, kjer bi bilo treba kaj reči, tole je pa zdaj daleč najbolj obiskana tema na med over net, potem ne more biti drugače.
tako je z vsako stvarjo.
Ni kriva naša država.

Vsak narod si zasluži tako oblast, take dohtarje, sodnike, učitelje, kakor jih ima.

Se opravičujem, imaš prav, celo 4 so :

– minimalna plača
– policisjke plače
– odmrznitev napredovanj, usklajevanj
– nova davčna lestvica[/quote]

Minimalna plača – OK, res so izločili nedeljsko, nočno in praznično delo iz minimalne plače, kar je OK in kar so sindikati zahtevali že vsaj 10 let
Policijske plače – začetek razkroja sistema plač, cel sistem bi morali postaviti na novo
Odmrznitev napredovanj, usklajevanj – zamrznitev je prenehala veljati po ZUJF 2012, takrat je bilo sprejeto, kaj in do kdaj velja, zdajšnja vlada s tem nima nič
Nova davčna lestvica – celotna “mini reforma”, enako kot plače, cel sistem bi bilo treba postaviti drugače[/quote]

Darila so darila…izgovori so pa izgovori…..

Točno tako tudi bo. Mi tukaj lapamo in pišemo brez veze, vlada bo zdravnikom v celoti ugodila. Zakaj? KER JIM PAČ MORA, SAJ SO ZDRAVNIKI.

pa všrašajmo dohtarje, če bo za ostale nas smrtnike tudi tako?
Torej če mene delodajalec na šihtu tolk obremeni,d ane morem popoldan svojega popoldanskega s.p. ja delat tako kot imam plan in se mi zazdi, mi mora plačat popoldanski s.p….
jp ja krasno – če kdo v gospodarstvu pride s tako idejo do delodajalca mu bo le-ta rekel izvoli, delaj sm svo s.p. celi dan in ne samo popoldan…
enako naj velja tudi za zdravnike …. jaz sem že zdavnaj rekla,d a dvoživkarstvo je treba takoj ukinit takoj! nič več koncesij… ali si privat ali pa v javni službi konec debat.

Res je.

Veliko govorit, pa nič narest, to zna vsak Slovenc.
In tudi nima smisla pri osebnemu zdravniku govoriti o stavki, lepo, da si kdo vsaj to upa, če že drugega ne, ne bo nič pomagalo.

Ne odgovornih inštitucijah na pritožbe uboge raje niso odgovarjali, dokler ni prišlo do streljanja v Izoli, nastradal je pa mehiški zdravnik, ki nima nič z vsem tem kaosom pri nas. Zdaj so bili prisiljeni in odgovarjajo. Kolektivno poslat vse strokovne napake, ki so se zgodile na zbornico, ministrstvo, državni zbor itd, zasuti novinarje s svojimi zgodbami, bojkotirati zdravniško oskrbo, razen če ni res nujno itd. – in zbudil sem se iz lepih sanj v slovensko realnost.

Toliko se je govorilo o Islandcih, ki so bili isto v K…u kot mi, pa se upajo boriti za vsako minimalno krivico, ki se jim zgodi.

Kar tako naprej.

Ej, drugih ni!! Lahko mi volimo …….smo se oklenili SMC, ZL……..kot ene rešilne bilke sredi deroče reke!!! ISTI K.U.R.A.C.!!

NIMAŠ KOGA VOLIT!!!! Na volišča pride 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} folka. Vsaka stranka dobi od par glasov od žlahte in zblojenih fanatikov + plačancev!

Pa ljudem/narodu še zdaleč dol ne visi. SAMO NIMAJO NIKOGAR VOLIT!!!!! Teh muzlarjev imamo pa puuuuun kuuuuuuuuuraaaaac!!!! Pa se jih ne moreš znebit!!

KAJ BOŠ??

Prekleti faconarji so vse – VSE ZAJEEBALLI – pa še vedno tiščijo svoje rilce h koritu!! Kako jih ni sram?

KDAJ BO PRI NAS EN TRUPM, jih odjjebbal – pobral pokradeno in takrat bo narod prijazen:

– niti aresta si ne zasluži nihče, ker ga ne bomo futrali! Škoda NAŠEGA denarja za sodišča! Samo odjeebi na Otoke!! Mrš! VSI, levi, desni + Barbi!!!

Ej, drugih ni!! Lahko mi volimo …….smo se oklenili SMC, ZL……..kot ene rešilne bilke sredi deroče reke!!! ISTI K.U.R.A.C.!!

NIMAŠ KOGA VOLIT!!!! Na volišča pride 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} folka. Vsaka stranka dobi od par glasov od žlahte in zblojenih fanatikov + plačancev!

Pa ljudem/narodu še zdaleč dol ne visi. SAMO NIMAJO NIKOGAR VOLIT!!!!! Teh muzlarjev imamo pa puuuuun kuuuuuuuuuraaaaac!!!! Pa se jih ne moreš znebit!!

KAJ BOŠ??

Prekleti faconarji so vse – VSE ZAJEEBALLI – pa še vedno tiščijo svoje rilce h koritu!! Kako jih ni sram?

KDAJ BO PRI NAS EN TRUPM, jih odjjebbal – pobral pokradeno in takrat bo narod prijazen:

– niti aresta si ne zasluži nihče, ker ga ne bomo futrali! Škoda NAŠEGA denarja za sodišča! Samo odjeebi na Otoke!! Mrš! VSI, levi, desni + Barbi!!![/quote]

Če narod ne zna s svojo glavo mislit, pa vse verjame medijem in jih stalno voli, ni čudno, da je tako. Američani so medije odj….. pa volili Trumpa. Pa vsi govorijo, da so butast narod.

Vsak diktator boljši kakor preoblečeni demokrati, beri rdečkarji.
Pa to je zdaj že politična debata

Tako je![/quote]

Ni nobene škode, ko od zdravnika zahtevajo, da dela 100 ur na teden? Malo pomisli preden take neumnosti pišeš pa brez zamere.[/quote]

Daj si dopovedat, da so tak sistem sam ustvarili. Z določenim namenom. Se spomnim mladih zdravnikov, ko so jamrali, da jih starejši niso hoteli učiti. Pa tako bogi, ampak pri 70 nihče noče v penzijo. Ker se enostavno predobro zasluži. Pa še ni dovolj. Ure za zdravnika ni enako ure za tekočim trakom. Je kar veliko kofetkanja in gledanja v luft zraven pri nekaterih, pa še kakšna kitica. Zato se pa zdrži dolge turnuse. Preden se ti zasmilijo v dno duše. Plačano imajo pa vse.

Vsak lahko kandidira na volitvah. Nikomur ni prepovedano. Če smatrate, da so na oblasti vsi nesposobni, skorumpirani, pokvarjeni, jih zamenjajte vi, poštenjaki in vsevedneži. Kandidirajte na volitvah, prepričajte volivce, zmagajte, sestavite vlado in vladajte kot poštenjaki in sposobneži, pa da vas vidim.

Spam s floskulami.

Šavrinka, včasih si se mi zdela ok, kar si pa tule butnila iz sebe pa… Ti to resno? Kaj pa delodajalca briga, če ti po npr. 8,5 urah nisi sposobna opravljati svojega pop. dela na črno?

A če se mi po službi ne da skuhat in pospravit doma, mi bo delodajalec plačal gospodinjsko pomočnico?

Pravzaprav nimam nič proti temu predlogu, ampak veljati bi moral za vse, ne le za zdravnike!

Sam pismena pa nisi kajne?
To kar si tu povzela ni nihče nikjer napisal..

Jaz sem bila velikokrat ponoči v bolnici. Tudi prakso sem delala recimo na urgenci. Zato pa vem, da potrebujemo več zdravnikov določenih profilov, ker več kot toliko ur koncentracije ni sposoben nihče. Kam vodi nekoncentracija zdravnika pa vsi vemo.

Določeni zdravniki dežurstev v bolnici nimajo več in je tudi prav tako.
Narobe je, da se meče vse v isti koš in vsi na podlagi ene slabe izkušnje pljuvate po celotnem profilu.[/quote]

Šavrinka, to o pomanjkanj zdravnikov poslušam jaz že najmanj 20 let. Huda debata je bila že pred desetletjem. Pa se je vmes odprla nova fakulteta v Mariboru. Pomanjkanje pa čedalje večje. Se ti ne zdi, da nekaj s to sliko ne štima? Jaz ne pljuvam po zdravnikih kot tako, pljuvam pa še kako po njihovi požrešnosti. Plače hočejo, kot da so nadljudje, koncesionarji ponekod živijo kot bogovi, dvojne službe dop-pop, ko se preusmerja paciente od dopoldne v popoldansko zasebno prakso in obratno, zlizanost z zavarovalnicami … To ni več to, kar naj bi zdravniški poklic bil. Vse preveč je pogoltnosti. In tudi to izsiljevanje je samo to. Pogoltnost! Pacient ni vreden nič več, samo še keš.

Jaz sem bila velikokrat ponoči v bolnici. Tudi prakso sem delala recimo na urgenci. Zato pa vem, da potrebujemo več zdravnikov določenih profilov, ker več kot toliko ur koncentracije ni sposoben nihče. Kam vodi nekoncentracija zdravnika pa vsi vemo.

Določeni zdravniki dežurstev v bolnici nimajo več in je tudi prav tako.
Narobe je, da se meče vse v isti koš in vsi na podlagi ene slabe izkušnje pljuvate po celotnem profilu.[/quote]

Šavrinka, to o pomanjkanj zdravnikov poslušam jaz že najmanj 20 let. Huda debata je bila že pred desetletjem. Pa se je vmes odprla nova fakulteta v Mariboru. Pomanjkanje pa čedalje večje. Se ti ne zdi, da nekaj s to sliko ne štima? Jaz ne pljuvam po zdravnikih kot tako, pljuvam pa še kako po njihovi požrešnosti. Plače hočejo, kot da so nadljudje, koncesionarji ponekod živijo kot bogovi, dvojne službe dop-pop, ko se preusmerja paciente od dopoldne v popoldansko zasebno prakso in obratno, zlizanost z zavarovalnicami … To ni več to, kar naj bi zdravniški poklic bil. Vse preveč je pogoltnosti. In tudi to izsiljevanje je samo to. Pogoltnost! Pacient ni vreden nič več, samo še keš.[/quote]
Tako pač funkcionira kapitalizem in z njim povezane vrednote (miselnost).
Vse temelji na denarju in materializmu. Otroke se uči kako se meri uspešnost……Zato vas sploh ne razumem, kaj se zdaj čudite in zgražate nad samo situacijo.

Evo. Jaz sem vse skupaj skopirala pa poslala na Fides.

Čim vidim napisano 70 € bruto na uro mi je vse jasno.

Pa tudi če tega ne bi videl, vidim (vse življenje) v vseh možnih državah, da reven zdravnik ne obstaja.

Vesel oče

New Report

Close