Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je kontracepcija res stvar ženske?

Je kontracepcija res stvar ženske?

A to je moška ugotovitev, da je kontracepcija ženska stvar? Haha!
To je stvar obeh, ki se odločita za sex.
Jaz navijam za kondome, ker so KT eno navadno sranje za zdravje pa še libido ubijajo. ;).

Hočeš se peljati z letalom, pa veš, da je pilot lahkomiseln in neodgovoren, ampak vseeno greš na polet z njim, ker ti je recimo simpatičen. 🙂 A je pilot kriv, če si ti neumna in tvegaš lastno življenje, če se zabijeta? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Podlo do skrajnosti.


Tebi bi pa privoscili impotentnega neplodneza. Tak.


Kaj hudiča pa počneš, da rabiš kondome, če si samska:-))?
[/quote]
Še nisi prebral na monu, da tudi nesamske sexajo, ko sodelujejo v avanturicah ? ;). Pohvalno vsaj to, če res uporabijo kondom ;).

Če ženska seksa z idioti in neodgovorneži, potem je kontracepcija res samo njena stvar.
Ampak zakaj bi sploh seksala s kreteni?

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Če ženska seksa z idioti in neodgovorneži, potem je kontracepcija res samo njena stvar.
Ampak zakaj bi sploh seksala s kreteni?
[/quote]
Ker je sama kretenka ?


Še nisi prebral na monu, da tudi nesamske sexajo, ko sodelujejo v avanturicah ? ;). Pohvalno vsaj to, če res uporabijo kondom ;).
[/quote]
Nesamske, ali samske:-))))?


Nesamske, ali samske:-))))?
[/quote]
Ahahaha, jao, danes pa mi črke štrajkajo ;))).
Samske ;).


Ker je sama kretenka ?
[/quote]
Tako je.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Ahahaha, jao, danes pa mi črke štrajkajo ;))).
Samske ;).
[/quote]

Samske.
In nesamske.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Prav tebi, ki si odprla temo in ker link ne bo objavljen – citiram odgovor na temi, ki je bila naslovljena na mame in njihovo vlogo pri kontracepciji deklet. Zato, ker pišeš, kako te je groza – a se kljub temu jasno razbere, kakšen je tvoj nazor:

>>>>>>>>>
Najprej naj napišem, da me zmoti, ko vidim naslov, podoben tvojemu: izpostavljaš vlogo mam in (namenoma?) na stranski tir postavljaš vlogo očetov. Poznam dekle, ki je o zdravi in odgovorni spolnosti izvedela neprimerno več od očeta, saj je mama o tem težko spregovorila. In obratno: poznam mame, ki imajo sinove, a jasno izjavijo, da je kontracepcija skrb in dolžnost žensk.

Morda je čas, da se preraste stereotipe te vrste. Da jih najprej prerastemo v sebi in se zavemo, da odraslost prinaša s seboj odgovornost, da se ne prepušča življenja naključjem in da se (tako, kot nekoč) primerno pozanima o morebitnih nezaželjenih posledicah prijetnih igric. Naj mladi, če se že odločajo za odnose, neglede na spol, poskrbijo za svojo zaščito, ker obstaja tudi nevarnost SPB. Še zlasti takrat, ko si dovoliš odnose z bolj svobodomiselnimi partnerji.

Je pa najbrž marsikje težko narediti preklop, saj ga niso niti pri sebi naredili tisti odrasli, ki včasih pišejo tu gor. Večletna partnerstva v glavnini funkcionirajo na ženski kontracepciji, z vsemi stranskimi učinki ali nezaželenimi posledicami. Upala bi si trditi, da je kdaj lahko tudi strah pred ponovno zanositvijo tisti, ki ubija libido oz. zaradi katerega se ženske ‘odmaknejo’. Potlej beremo ponavljajoče tožbe nekaterih avtorjev, ki (samopomiljujoče) pišejo o statusu moškega kot osemenjevalca (samo uporabljam njihov izraz), kako seks zamre po rojstvu otrok.

Dajmo moškim možnost, da pokažejo, da so odgovorni. Da končno npr. prenehamo brati ponavljajoče, precej temperamentne replike žensk, da je neumestno pričakovati, da bo šel moški na vazektomijo takrat, ko partnerja ne želita več imeti potomcev. Naj mi teh besed ne zamerijo svetle izjeme.

Marsikatere tabuje staršev povzamejo (hote ali nehote) njihovi potomci. Morda je zdaj čas, da razčistimo z njimi.


Glej, ti lahko počneš s svojim telesom vse kar želiš. Lahko narediš tudi splav. Če tako hočeš.
Ne moreš pa se odpovedat otroku, ki si ga spočela. Če nočeš otrok pač ne seksaj. Ali pa seksaj odgovorno, z zaščito. Če pa se pijana vlačiš okrog pa ja, bodi vesela, da si spočela otroka, da nisi kakega otroka ubila na cesti.
Veliko žensk bi rado kar napisalo en dokumetn, da nočejo imet nič z otrokom pa k sreči pri nas JE tako. Če si neodgovorno dajala noge narazen, ne rabiš plačevati.
Seveda pa lahko delaš splav, če to želiš :). NIhče ti ne brani delat s tvojim telesom kar ti paše. Lahiko si daš tudi jajčnike odrezat.

vidiš, samo spol zamenjaš, pa se že kar nekaj pomena pa dejstev spremeni 😀
[/quote]

Veš jaz nisem pijanka,ne pijem alkohola, zato nimam takih težav kot jih imaš ti.
Ne zapijaj se pa ne boš ime težav. Me pa čudi, da se katera ženska sploh hoče vlačit s pijancem.

Lahko si pa ona najde moškega, ki si želi otrok.
Zakaj bi silila moškega, ki noče otroka z njo, da ga naj ima?
[/quote]

Ja, logično. Ne vem česa ne štekaš?
Kdor želi otroka, si najde partnerja, ki želi otroka. Ne glede na spol. Res ne vem kaj tebi ni jasno?
Preveč alkohola v riti?


Je pa žalostno, da si ene ženske domišljate alkohol kot olajševalno okoliščino za napake, ki jih pijane naredite.
Ja, ene pijane umorijo druge na cesti, ene si zaplodijo otroke, ene pretepejo može… in kdo jih je silil v pijačo? Še bolj bi jih bilo treba kaznovati, ker so totalno neodgovorne.

torej prepovemo splav?
[/quote]

ej, edini, ki propagira seks v pijanosti, si ti. Jaz se na to ne spoznam. Alkohola ne pijem nikoli. Zato pijanskega seksa sploh ne poznam. Tako, da se o tem res ne morem pogovarjat s tabo.
Kot sem že napisala: splav je prav, da je dovoljen.

Če ženska seksa z idioti in neodgovorneži, potem je kontracepcija res samo njena stvar.
Ampak zakaj bi sploh seksala s kreteni?
[/quote]

NE bi vedela zakaj tipi jokate zakaj ženske ostajamo raje samske kot, da bi bile v vezi?
Zakaj tipi v nedogled nabijate na monu o nezrelosti žensk, ker smo menda samo zato nezrele, ker nočemo biti v vezi.
Ne bi vedela zakaj toliko pljuvanja po samskih ženskah.
Verjetno zato, ker je vse manj tepk, ki bi privolile v seks brez zaščite?

Tipčki, se boste morali navaditi ali na to, da ni zaščita samo stvar ženske. Ali pa na to, da nam je ženskam lažje samskim kot biti s kreteni, ki bi seksali brez zaščite.

Če ženska noče otroka, naj ga ne naredi.
A lahko potem prepovemo splav (razen v primeru posilstva)?
[/quote]

Ce zenski pride, ni sans za zanositev. Ce moskemu pride, so sanse za zanositev velike. Torej?

Sicer nimam nicesar proti zasciti in sem reden kupec in uporabnik kondomov, toda zenske, ki z menoj ni pripravljena obcevati brez zascite se niti ne dotaknem.

Na kratko – kontracepcija je stvar dogovora.

Vsekakor pa je ženska, če reče, da bo uporabljala kontracepcijo, odgovorna za uporabo le-te.

Na žalost pa je v reali tako, da ženske mnogokrat lažejo (razlogi niso pomembni) in potem pride do… katastrofe, kar se sčasoma pokaže, ko partnerja ugotovita, da zaradi spočetega nič krivega otroka, ne zmoreta živeti skupaj.

End of story.

Če nimaš moškega, ne rabiš zaščite. Problem rešen, vsaj zate. 🙂
Kako se pa drugi odločajo, pa je čisto njihova intimna stvar. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Vsakmu dedcu treba reči: “kontracepcija je dolžnost ženske, preživnina je dolžnost moškega”. Vsi si bodo natikali po 3 kondome.

bolj odgovornega partnerja.

To mi res ni jasno,
Vedno uporabljal kondom,
Ne mors zenske silit v te hormonske preparate, cudno, kaksne tipe mate to?
[/quote]

Res je.

NE bi vedela zakaj tipi jokate zakaj ženske ostajamo raje samske kot, da bi bile v vezi?
Zakaj tipi v nedogled nabijate na monu o nezrelosti žensk, ker smo menda samo zato nezrele, ker nočemo biti v vezi.
Ne bi vedela zakaj toliko pljuvanja po samskih ženskah.
Verjetno zato, ker je vse manj tepk, ki bi privolile v seks brez zaščite?
[/quote]

Tipi večinoma ne jokamo zaradi samskih žensk, ampak zaradi odnosa in sistema, ki neodgovornost prelaga na tuja pleča.
Seks brez zaščite je danes milo rečeno hazard že zaradi SPB…

New Report

Close