Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je kontracepcija res stvar ženske?

Je kontracepcija res stvar ženske?

Da metoda ne deluje le pri takih, ki se je niso držali čisto natančno, ne drži. Ni varno širiti krive vere, čeprav je tvoja izkušnja drugačna.

In, uffff, raje ne začni razlagati, kaj bi zate bili živalski nagoni…

P.S.
Hehe, tale robot preverba te uči, da ta pametni odneha...

jaz jih pa poznam ogromno, ki imajo s to metodo točno toliko otrok, kot so si jih zamislili. Tudi midva z možem sva taka. in jih poznam tudi precej takih, ki so se šli to metodo, pa ni delovala, samo so kasneje priznali, da “se je niso držali čisto natančno”. Tako, da ta metoda je super. Midva živiva z njo že 25 let. Vsakič sva zanosila v prvo, ko sva hotla in nikoli nobenih težav.
Res pa je, da najina spolnost ni ostala na nivoju zadovoljevanja živalskih nagonov.
[/quote]

Si pač redka izjema.
Mogoče imaš to srečo, da noben stres, nobena sprememba, nobeno potovanje, prav nič ne vpliva na tvoj ciklus in da je točen kot švicarska ura.
Velika večina ženska pa niti pod razno nima tako točnega ciklusa. Ciklus nam reagira na stres, na potovanja, na sprembe v prehrani, na spremebe službe, na sprembe take in drugačne. Da ne omenjam sprememb v teleseni temepraturi. Da ne omenjam tega, da včasih menstruacije sploh nimam kak mesec. Pač nimamo vse ciklusov točnih kot švicarska ura. In niiti pod razno, ampak res niti pod razno se ne bi šla kake take metode, ki jo ti svetuješ, ker je skrajno nevarna.
Recimo grem 3 tedne na potovanje, kaj se zgodi? Ciklus se mi spremeni.

Tudi midva z Lepooko sva na tej metodi (kondome uporabljam izkljucno po tej metodi – ko je ona najbolj voljna in jehkrati najbolj “nevarno”). In tudi ona ima neenakomerne intervvale, kar pa na koncu pomeni zgoolj, da je treba kak dan vec vzeti z rezervo. Sicer pa, ce zenska prsluhne svojemu telesu, to ni problem. V koncni fazi je takrat tudi najbolj “godna”. :-)))
[/quote]

A ti to pišeš o kravi, svinji, kobili?
O takih živalih se mi pogovarjamo kdaj so godne za naskok.
Pa tudi o mačkah in psicah se podobno menimo. Samo o ženskah pa res ne na tak način.

Da metoda ne deluje le pri takih, ki se je niso držali čisto natančno, ne drži. Ni varno širiti krive vere, čeprav je tvoja izkušnja drugačna.

In, uffff, raje ne začni razlagati, kaj bi zate bili živalski nagoni…

P.S.
Hehe, tale robot preverba te uči, da ta pametni odneha...
[/quote]

Nehajmo se hecat, no… Vir. (eden izmed): http://kontracepcija-drugace.si/portals/0/Dokumenti/Zemljevid-kontracepcije.pdf

Nehajmo se hecat, no… Vir. (eden izmed): http://kontracepcija-drugace.si/portals/0/Dokumenti/Zemljevid-kontracepcije.pdf
[/quote]

Pa kaj ne vidiš, da je v tej temi enainista z različnimi nicki, ki si ne da nič dopovedati, pa lahko podkrepiš z linki, ne gre in ne gre v njeno glavo nič, kar ni kondom 😉

Ne zavajate ljudi. Te naravne metode so primerne samo za tiste in res samo za tiste, ki jim otrok ne bi bil prehudo breme, če pride do nosečnosti. Ker te metode so ravno to: pot v nosečnost.
Kdor nikakor ne želi otrok, mora uporabljat pravo zaščito.
Tele naravne metode pa niso niti malo sigurne. Slej kot prej ženske zanosijo na ta način.
ja, jih dosti poznam, ki priznajo, da so se šli naravne metode pa metode umika pa metode varnih dni in pridelali nekateri tudi po več otrok na ta način.

A ti to pišeš o kravi, svinji, kobili?
O takih živalih se mi pogovarjamo kdaj so godne za naskok.
Pa tudi o mačkah in psicah se podobno menimo. Samo o ženskah pa res ne na tak način.
[/quote]

Uporabil sem “narekovaje. Sicer pa gre za povsem pravilno rabo, saj tudi SSKJ pozna besedno zvezo “godno dekle”.

Nehajmo se hecat, no… Vir. (eden izmed): http://kontracepcija-drugace.si/portals/0/Dokumenti/Zemljevid-kontracepcije.pdf
[/quote]

Če ima tvoja žena uravnotežen ciklus, bi enakega svetoval hčeri, če ga ne bi imela?

Veš v čem je ključna razlika? Če vama z ženo ta kontracepcija odpove, se odločita, da otroka obdržita. Tistim, ki ne bi prenesle naslednje nosečnosti, pa zagotovo ni priporočljiva.

Če ima tvoja žena uravnotežen ciklus, bi enakega svetoval hčeri, če ga ne bi imela?

Veš v čem je ključna razlika? Če vama z ženo ta kontracepcija odpove, se odločita, da otroka obdržita. Tistim, ki ne bi prenesle naslednje nosečnosti, pa zagotovo ni priporočljiva.
[/quote]

Točno tako. Naravne metode so primerne samo za tiste, ki jih morebitni otrok ne bi bil preveliko breme. V bistvu za pare, ki nočejo imet vsako leto enega otroka, jim je pa vseeno ali imajo dva ali pa mogoče tri ali štiri. Pač zmanjša se število nosečnosti na ta način. To je res. Samo v rodni dobi pa se vseeno nabere nekaj otrok. Res pa, da ne vsako let en.

Če ima tvoja žena uravnotežen ciklus, bi enakega svetoval hčeri, če ga ne bi imela?

Veš v čem je ključna razlika? Če vama z ženo ta kontracepcija odpove, se odločita, da otroka obdržita. Tistim, ki ne bi prenesle naslednje nosečnosti, pa zagotovo ni priporočljiva.
[/quote]

Evo me, 2 nosečnost se je izkazala za rizično za moje telo, porod je bil sekcija in obenem so me pri 28 letu sterilizirali na moje soglasje, najbolje kar se mi je lahko zgodilo 🙂

Uporabil sem “narekovaje. Sicer pa gre za povsem pravilno rabo, saj tudi SSKJ pozna besedno zvezo “godno dekle”.
[/quote]

Ko smo krave še vodili k biku, smo jo peljali takrat, ko je bila godna. Pa, ko je bila psica godna, so sosedovi psi navalili in je bil kažin. No zdaj pa kravo, ko je godna porihta veterinar. Psico, mačke pa smo dali sterilizirat. Časi se pač spreminjajo. Pa vidim, da v smer, da so ženske godne :).

A je tu gor kak tak junak, ki je šel na vazektomijo?
Kondome uporablja samo gozdar.
Vsi ostali pričakujete, da bo ženska jedla kemijo, ne glede na posledice?

Tu gor pa se pelje še vroča tema, kjer pljuvate moški po ženski, ki je zanosila s poročenim tipom. On je revež, ona pa pokvarjenka.
V tej temi pa sovražna nastrojenost moških proti temu, da bi uporabili moški kontracepcijo.

A ti to pišeš o kravi, svinji, kobili?
O takih živalih se mi pogovarjamo kdaj so godne za naskok.
Pa tudi o mačkah in psicah se podobno menimo. Samo o ženskah pa res ne na tak način.
[/quote]
To je edino pravi način, da se opiše ciklus. Tu ne moreš kaj dosti olepševat

Na zadnji del bom tezko odgovoril, ne da bi zasel v sfero moralno-eticnega, zato se bom raje vzdrzal. Glede prvega pa: natancno ta koncept tudi uporabljam, ko sem v podobni dilemi. In odgovor je: da, seveda.

Zakaj? Po metodi manjsega zla. Oz. t.i. “Pascalove stave”. Torej, kaj je najboljsi mozen izid in kaj je najslabsi mozen izid. Najboljsi mozen izid je, da je hci zdrava, brez hormonskih motilcev v telesu in z obcasno uprabo manj agresivnih kondomov tudi s se vedno dokaj uravnotezenim stanjem v noznici. In kaj najslabsi? Tezave in vnetja noznice, hormonske tezave, tezave pri zanositvi in… ob kaki pozabljeni tabletki celo se nezelena nosecnost za povrh. Odlocitev ni tezka.

Na zadnji del bom tezko odgovoril, ne da bi zasel v sfero moralno-eticnega, zato se bom raje vzdrzal. Glede prvega pa: natancno ta koncept tudi uporabljam, ko sem v podobni dilemi. In odgovor je: da, seveda.

Zakaj? Po metodi manjsega zla. Oz. t.i. “Pascalove stave”. Torej, kaj je najboljsi mozen izid in kaj je najslabsi mozen izid. Najboljsi mozen izid je, da je hci zdrava, brez hormonskih motilcev v telesu in z obcasno uprabo manj agresivnih kondomov tudi s se vedno dokaj uravnotezenim stanjem v noznici. In kaj najslabsi? Tezave in vnetja noznice, hormonske tezave, tezave pri zanositvi in… ob kaki pozabljeni tabletki celo se nezelena nosecnost za povrh. Odlocitev ni tezka.
[/quote]

Zaradi naravnih metod imamo v Sloveniji cca. 2000 splavov na leto. Veliko se jih seveda odloči obdržati otroka, verjetno bistveno več kot tistih, ki splavijo. Tako, da na način naravnih metod je še vedno spočetih ogromno otrok. Kolegica je ravno rodila. Že drugič otroka, ker sta z možem uporabljala samo naravne metode. No vsaj za dva je priznala, da se je tako zgodilo. Otrok imata 7.
Soseda ima 5 otrok. Tudi samo naravne metode. Sama priznala, da otroci niso bili načrtovani, ampak so se zgodili.
Toliko o tvojih metodah.

Joj omejeno napisano, večina nas ima glede kontracepcije urejeno, naše ženske na rabijo basanja z kemijo od zgoraj in od spodaj in nam je, kolikor je videti prav luštno, razen vas, ki se bodisi dajete dol z bedaki, ali pa naključnimi mimoidočimi fičfiriči in potem kričite o zveličavnosti kondoma, ki je mimogrede ravno toliko zanesljiv kot metoda pazi, varnih dni in ostale biokem. kontracepcije!
Kako je pri nama je najina stvar!

Na zadnji del bom tezko odgovoril, ne da bi zasel v sfero moralno-eticnega, zato se bom raje vzdrzal. Glede prvega pa: natancno ta koncept tudi uporabljam, ko sem v podobni dilemi. In odgovor je: da, seveda.

Zakaj? Po metodi manjsega zla. Oz. t.i. “Pascalove stave”. Torej, kaj je najboljsi mozen izid in kaj je najslabsi mozen izid. Najboljsi mozen izid je, da je hci zdrava, brez hormonskih motilcev v telesu in z obcasno uprabo manj agresivnih kondomov tudi s se vedno dokaj uravnotezenim stanjem v noznici. In kaj najslabsi? Tezave in vnetja noznice, hormonske tezave, tezave pri zanositvi in… ob kaki pozabljeni tabletki celo se nezelena nosecnost za povrh. Odlocitev ni tezka.
[/quote]

Glede na to, da si odrezal zadnji, a ravno tako ključni del mojega citata, ga naj ponovim.

Najtežja bi bila zagotovo taka odločitev, s katero bi se prekinilo nezaželeno nosečnost. Lahko je moški še tako sočuten, izvesti bi jo morala ženska.

S tem se poslavljam.

Joj omejeno napisano, večina nas ima glede kontracepcije urejeno, naše ženske na rabijo basanja z kemijo od zgoraj in od spodaj in nam je, kolikor je videti prav luštno, razen vas, ki se bodisi dajete dol z bedaki, ali pa naključnimi mimoidočimi fičfiriči in potem kričite o zveličavnosti kondoma, ki je mimogrede ravno toliko zanesljiv kot metoda pazi, varnih dni in ostale biokem. kontracepcije!
Kako je pri nama je najina stvar!
[/quote]

Če ti ni do tega, da razlagaš kako kontracepcijo uporabljata, potem ne vem kaj se repenčiš. Te nihče ne sili, da to poveš. Si pa pojasnil, da ti ne uporabljaš zaščite, da je to na ramenih tvoje žene.


Ne, jaz pričakujem, da bo gledala Gorskega zdravnika in jedla čokolado.

Zaradi naravnih metod imamo v Sloveniji cca. 2000 splavov na leto. Veliko se jih seveda odloči obdržati otroka, verjetno bistveno več kot tistih, ki splavijo. Tako, da na način naravnih metod je še vedno spočetih ogromno otrok. Kolegica je ravno rodila. Že drugič otroka, ker sta z možem uporabljala samo naravne metode. No vsaj za dva je priznala, da se je tako zgodilo. Otrok imata 7.
Soseda ima 5 otrok. Tudi samo naravne metode. Sama priznala, da otroci niso bili načrtovani, ampak so se zgodili.
Toliko o tvojih metodah.
[/quote]

Hja. Ce vzamemo /ne-)ustrezen vzorec, lahko statisticno prikazemo karkoli. Dejstvo pa ostaja, da je upstevaje obe strani (odgovorne/neodgovorne, disciplinirane/nedisciplinirane, itd.) stevilo zanositev prbl. 5 od 100. Pri kondomu in diafragmi 2 oz. 3 od sto. Ce gre torej verjeti tvojim podatkom, potem je se kakih 1000 zensk uporabnic diafragme in ravno toliko zensk katerih moz uporablja kondom tudi udelezeno v istem postopku. Ne? Hmmm… potem nekaj ne “klapa”. 😉

Kolikor je razvidno, monovci prepustijo skrb za zaščito ženskam.
Če pa se ženska kaj buni, jo zmerjajo s kretenko.

Sem pojasnil, zakaj sem izrezal. Bom vseeno poskusil na kratko: moja hci se ne bi znasla v poziciji, ko bi MORALA prekiniti nezeleno nosecnost, saj ima dva starsa, ki sta ji pripravljena stati ob strani in ji nuditi vso potrebno podporo tudi ce bi se rodil nenacrtovan otrok. In kljub dolocenim razprtijam z njeno materjo si trdim enako trditi tudi za mojo prvo hcer, ki je bila tudi sama spoceta ravno v podobnih okoliscinah. 😉



Zaradi naravnih metod imamo v Sloveniji cca. 2000 splavov na leto.
Veliko se jih seveda odloči obdržati otroka, verjetno bistveno več kot tistih, ki splavijo. Tako, da na način naravnih metod je še vedno spočetih ogromno otrok. Kolegica je ravno rodila. Že drugič otroka, ker sta z možem uporabljala samo naravne metode. No vsaj za dva je priznala, da se je tako zgodilo. Otrok imata 7.
Soseda ima 5 otrok. Tudi samo naravne metode. Sama priznala, da otroci niso bili načrtovani, ampak so se zgodili.
Toliko o tvojih metodah.
[/quote]

kak link za tvojo trditev?
Hvala!

Hja. Ce vzamemo /ne-)ustrezen vzorec, lahko statisticno prikazemo karkoli. Dejstvo pa ostaja, da je upstevaje obe strani (odgovorne/neodgovorne, disciplinirane/nedisciplinirane, itd.) stevilo zanositev prbl. 5 od 100. Pri kondomu in diafragmi 2 oz. 3 od sto. Ce gre torej verjeti tvojim podatkom, potem je se kakih 1000 zensk uporabnic diafragme in ravno toliko zensk katerih moz uporablja kondom tudi udelezeno v istem postopku. Ne? Hmmm… potem nekaj ne “klapa”. 😉
[/quote]

Se opravičujem. Splavov v Sloveniji je cca. 4000. Število pa je v zadnjih letih močno padlo, prej je bilo bistveno višje. Še leta 2001 skoraj 8000. Podatki so me presenetili. Ker se mi zdi 4000 še vedno ogromno.
Ampak, če pa gledam teme na monu in zagovarjanje naravnih metod pa sploh ni tako čudno. Večina spočetih se veerjetno tako ali tako rodi, čeprav niso bili načrtovani. 4000 se jih pa splavi. Ker uporabljajo naravne metode.
Kar se pa diafragem tiče pa mislim, da skoraj nobena ženska v Sloveniji tega ne uporablja. Sicer so se pred časom pojavile diafragme na slvoenskem trgu in se je menda dalo jih dobiti pri ginekolgih, ki so morali opravit meritev za velikost pa menda niso šle v promet in se jih menda težko kje nabavi. Tako, da govoriti o 1000 uporabnicah diafragme je nesmiselno, ker jih ni toliko.
In že pri sami prekinitvi odnosa, ki je menda še najbolj zanesljiva naravna metoda, je nekje 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} verjetnost zanositve.

kak link za tvojo trditev?
Hvala!
[/quote]

Inštitiut za nacionalno zdravje

New Report

Close