Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je res za splav potrebno plačati 83,46 €???

Je res za splav potrebno plačati 83,46 €???

100 evrov je treba plačati takoj, otrok pa lahko od začetka podeduje veliko od bratcev in sestric in je prva leta praktično zastonj. POtem pa “že kako gre”.

Če nimaš niti za položnice, boš težko dal 100 evrov za splav. Saj ni skrivnost, da imajo najrevnejši največ otrok. Že zdaj, ko je splav zastonj.:)

In kaj ti to pove? Da ne gre za financni zadrzek, ampak zgolj za nespametnost. Ne bom se zascitila. Bo ze kako. Ga bom pa rodila. Bo ze kako. Vse je “bo ze kako”. Isti nacin razmisljanja. Nekdo bo ze prevzel odgovornost za moja dejanja.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Ja in? A si ti poklicana /ali pa država, saj je vseeno/ ljudi prisiliti k temu, da se bodo vedli odgovorno, pravilno, zdravo ipd.? Zate je to šlamparija, za nekoga drugega, ki to doživlja, huda okoliščina. Kaj če bi tebi in tvojemu tipu kondom počil, ti bi zanosila in hotela splaviti, Drobnič bi se pa odločil, da si bila šlampasta, ker nisi kupila kondomov boljše sorte in da moraš zadevo plačati 200 evrov. Jih nimaš? Jebiga! Pa rodi. Ali pa daj otroka v posvojitev. Saj si sama kriva, kaj pa seksaš.

Razumeš? Zadeva pride okoli in se lahko loti tudi tebe. In potem bo nekdo drug tebi solil pamet, da si neizobražena, šlampasta, nespametna ipd. Razumeš? Še vedno ne? Pa nič. Zdaj se pa tudi jaz poslavljam.

Aja, še nekaj. A nisi ravno ti pred časom tukaj objavila tisto pesmico. Je šlo nekaj v zvezi s tem, da so po nekoga prišli, pa je bil tiho, pa po drugega, pa je bil tiho …. saj veš, ne. Na koncu so prišli po njega samega.

Samo to si objavila v zvezi s kajenjem, tukaj pa tega istega očitno ne moreš razumeti. Gre namreč za isto stvar, veš. Saj zdaj lahko navedeš spet ogromno svojih razlogov, kako ni isto in kako so tisti, ki delajo splave grdi, neodgovorni …, ampak bistvo ostane. Po nekoga pridejo, ali ne? In to nisi ti. Zaenkrat.

Meni se to ne bo zgodilo, ker jaz vem, da kondom lahko poci. In ker to vem, zahtevam, da ga moj partner vzame ven, preden se kondom zacne polniti.

Lahko filozofiramo do nezavesti … Ostaja dejstvo, da se dolocene zenske ne zascitijo in to resujejo s splavi. Kaj si o tem mislijo ginekologi, tisti ljudje, ki jih potem resujejo, pa si si lahko prebrala na forumu doktorja Pusenjaka.

Ja, enako tako meni lahko na KC recejo, da mi ne bodo zdravili raka na pljucih, ce jaz ne mislim narediti zase vsaj to, da neham kaditi. Bi se ti zdelo v redu, da mi drzava placuje operacije in obsevanja, jaz pa takoj, ko zapustim KC, prizgem cigareto. Je to v redu?

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Zeta, sem, objavila sem. In ostajam pri tem. SEM IZJEMNO PROTI TEMU, DA SE SPLAV PREPOVE. IZJEMNO PROTI. KOLIKOKRAT NAJ TO PONOVIM? Mislim samo to, da bi bilo nekako treba zenskam, ki imajo za seboj po pet, deset splavov nekako dopovedati, da to ni nacin. In da obstajajo druge oblike zascite. Dobro jutro!

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

A misliš, da bi bili prva država, kjer bi bil splav plačljiv ali prepovedan? Ljudem se NE DA dopovedati teh zadev s plačljivostjo ali celo s prepovedjo splava. Vse kar se izcimi iz tega je, da se splavi delajo na črno pri mazačih, veliko je smrti žensk, bogati si pač privoščijo splave, revni jih pa ali delajo na črno in pri tem umirajo ali pa imajo pač več potomcev kot si jih lahko finančno privoščijo. In to je vsa žalostna resnica. Nobena prepoved in nobena plačljivost ljudi NE IZUČI. Poglej malo statistike v državah, kjer je splav plačljiv ali prepovedan.

Mazac ti bo pa zaracunal manj od sto evrov? Lepo te prosim.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Mazači delujejo v državah, kjer so splavi ali prepovedani ali pa plačljivi. In ja, zaračunal bo manj kot je cena v uradni instituciji, saj za to gre. Če pa je splav prepovedan, bo pa zaračunal mastno, seveda.

Nekaj podatkov:

“Na svetu je sicer vsako leto prekinjenih približno 46 milijonov nosečnosti, kar pomeni 26 splavov na vsakih sto nosečnosti. Od teh jih je 26 milijonov izvedenih v legalnih in za to usposobljenih zdravstvenih ustanovah, ostalih 20 milijonov pa pri mazačih, v klinikah, ki obratujejo na črno, in podobnih ustanovah sumljivega slovesa, kjer je življenje žensk brez dvoma ogroženo.”

In teh 20 milijonov splavov, izvršenih pri mazačih, je izvršeno v državah, kjer je splav ali plačljiv ali pa prepovedan. Ti je zdaj potegnilo, da plačljivost splava potegne za seboj marsikaj nelegalnega in nevarnega in je daleč od tega, da bi neumne ženske izučilo, da naj poskrbijo za zaščito.

Ej, Žogica pa ti kar najedaš in najedaš ne glede na vse argumente, ki ti jih podajo.

a tudi tega ne verjameš, da se v državah kjer je splav zaračunan ali prepovedan, pojavijo mazači, ki za majhen denar naredijo “poseg”? Splavi bodo na sporedu ne glede na plačljivost ali prepoved, v nekaterih državah ki so splav naredile plačljiv, se je št. splavov celo povečalo. Plačljivih in ilegalnih, da ne govorimo o umrljivosti ali neplodnosti po ilegalnem splavu.

ampak ti pa kar misliš, kako bo plačljivost kaj spremenila v mentaliteti ljudi. pajade.

POleg tega pa ni res, da je tako malo najstnic med 15 in 19 letom, ki delajo splave pri nas. Jih je okoli 800 na leto. A to je zate malo? Je samo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od vseh, ni pa malo. In zamišljaj si te punce, ki bi morale starše gnjaviti za denar za splav – ki pa je mimogrede – starih 80.000 do 100.000 sit (tako je bilo mišljeno v času Drobniča), torej kar nekaj evrov več kot 100. Koliko takih punc bi po novem, če bi bil splav plačljiv, poiskalo pomoč pri mazačih ali pa kar naredilo samomor? Si upaš napovedati?

Seveda nisi prebrala tega, da smo mnoge napisale, da smo za to, da so trije splavi brezplacni, vsi naslednji do petnajstega, tridesetega itd. pa se zaracunajo. Tako da bo najstnica lahko trikrat brezplacno naredila splav in ji ne bo treba delati samomora. In ko bo prisla do cetrtega splava, se ji bo mogoce posvetilo, da obstaja veliko manj invaziven nacin resevanja te problematike.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Pa saj nismo tretji svet, no. Tudi v Avstriji so splavi plačljivi, pa tam ženske ne umirajo množično zaradi zašuštranih splavov.
Splav, kolikor vem, ne stane 100 evrorv, ampak bistveno več. Osebno bi bila zadovoljna tudi s participacijo 100 evrov.
Tudi otrok je bistveno več privezanih in v sedežih, odkar starši plačujejo, če niso.
Ni mi jasno, čemu takšno razburjenje, res ne. Ja, kondom poči, kontracepcija zataji. Štirikrat??? V čigavem interesu je ponavljanje splavov in uničevanje zdravja ženske? V interesu ženske? V interesu zdravstva? V interesu družbe? V čigavem?? Ne govorimo o prvem, drugem, tretjem splavu, govorimo o četrtem, petem, šestem … Zanemarljivo majhen odstotek žensk, ki si enostavno ne da dopovedati.

kitty
IN KJE JE TU ODGOVORNOST MOŠKEGA, KI JE MENDA TUDI SODELOVAL PRI TEM: DA JE ŽEMSKA ZANOSILA?????
Menda ni ženska zanosila od svetega duha.
NE, po tvoje naj plača ženska, ker je tako neumna, ker je moškemu dala, ker je tako neumna, da je popustila na tisto, saj bom pazil.
Plača žENSKA, kot vedno.
In še ve, ki ste ženske, nimate niti kančka empatije.
Koliko papravzaprav je tistih, ki splavijo večkrat ob dosegljivosti kontracepcije. Navsezadnje zaradi ene tablice protinosečniških tablet ne bi nobena ženska umrla. Pa jih dobiš v lekarni brez recepta. NE. Četudi bi jih plačal. Pa kako bi bilo to bolj enostavno?
Hkrati pa se pogovarjamo o prodaji zdravil v skoraj samopostrežnah.
Dajte no.
prav besna sem. KURE.

Pa menda ne bo ZZZS zdaj z detektivi iskal oceta po Sloveniji!!!

Dejstvo je, da je noseca zenska in ne moski. Dejstvo je, da posledicno splavi zenska in ne moski. Ja, je moski sodeloval. In je enako kriv. Ampak on ne more splaviti namesto zenske, cetudi bi to zelel.

Nimamo empatije? Jaz socustvujem z vsako, ki je morala splaviti. Ampak tista, ki je sla splaviti stirikrat, petkrat … Zanjo to ocitno ni prav huda rec, ker ce bi bila, ce bi jo splav tako zelo prizadel, ne bi se vedno seksala brez zascite.

Zakaj se za tabletke zahteva recept? Da zenske ne bi jemale kar nekaj. Da ne bi jemale tistega, kar jim lahko skoduje. Da bi skupaj z ginekologom prisle do najboljse resitve. Kaj, na kaksen nacin pa naj bi laicna zenska izbirala tabletke? Po lepoti skatlice.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Ja, kar želi si, da bi kontracepcijske tablete prodajali povsod. To bi pomenilo samo, da bi bile vse oblike kontracepcije plačljive. Vsaj nekaj jo je še na recept.

Kdo pa pravi, da če bi prišlo do plačljivosti splava, bi bil zaračunan samo 4. in naprej? A ti si za to? Nisi pa za to, da se plača vsak splav? No, mogoče pa jih je večina za to zadnje. In če se bo že šušmarilo o plačljivosti splavov, kje imaš zagotovilo, da bodo prvi trije zastonj? A ker si ti tako rekla? Če bo država šla v to, bo zagotovo šla v plačljivost vseh splavov, tako kot je v drugih državah, kjer je splav plačljiv.

Splav ni kontracepcija, ampak resitev v sili. Kdor pravi, da naj drzava omogoci po pet, deset splavov in vse to brezplacno, je mnenja, da je splav dopustna oblika kontracepcije. Jaz tega ne razumem. In se ne bom trudila razumeti.

Ne govorimo o placljivosti splava, ampak o participaciji. Participiramo tudi za plombe, ciscenje zobnega kamna, pa nihce ne pise, da nam drzava odreka zobozdravstvene usluge. Cetudi veliko vec denarja damo zasebnim zobarjem kot zasebnim ginekologom.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Zaradi zlomljenega ali grdega zoba ne bo nihče naredil samomora, ampak bo počakal, da prišpara toliko keša, da si bo šel narediti zob ali pa bo škrbast.

Splav, ki ni omogočen vsem (če bi stal okoli 400 evrov tudi ne bi bil), pa lahko pripelje do hudih posledic. Kdor ima zlomljen zob, ne bo šel k šušmarju, ki bi mu lahko stregel po življenju. Daj, razumi že, da ima nedovoljenje splava oz. to, da si ga nekdo ne more privoščiti, lahko hude POSLEDICE za tega človeka. In ker ljudje masovno seksajo in ker je ogromno nezaželenih nosečnosti v vseh državah (tako v tistih, ki imajo splave dovoljene kot v tistih, ki jih imajo prepovedane ali plačljive), ne gre za isto zadevo kot popraviti zlomljen zob. Gre za perečo problematiko, ki s plačljivostjo ne bo končana, pač pa postavljena v ilegalo. In ljudje ne bodo nikoli pametni in ozaveščeni glede tega, če bo represija države večja, bo nespametnost tudi, dokazano.

Plačljivost, participacija, eno in isto iz perspektive nekoga, ki mora dati celo plačo za to.

Ta debata je šla že malo izven konteksta. Neke pravične rešitve ne bo. Še vedno bodo obstajale ženske, ki bodo splav uporabljale kot enega od načinov kontracepcije. Boli me samo to, da smo samskim ženskam prepovedali možnost umetne oploditve, da imajo neplodni pari na voljo samo 4 “brezplačne” poskuse, za splave pa ni omejitev. Na tem bi morali kaj narediti. Do tega, da bi brezplačno umetno odploditev ukinili, ne bomo prišli, ker je Slovencev vedno manj in država bo nekako morala urediti ta problem, ampak so pa tudi druge stvari, ki me žrejo. Kontracepcijske tablete so zastonj, ker jih največ žensk uporablja, mireno in kondome pa je treba plačevati – že tu ni pravice. Pa še kaj bi se našlo.

žogica,
lahko prosim navedeš statistiko ponavljajočih.
Link, referenco
Da ner bomo potem ogotovili, da se prepiraš zaradi 5 žensk v slo , ki to mogoče počnejo. In ves gnev zaradi parih žensk. mogoče?

Ja, ravno za to gre. Za zanemarljiv procent, zato ne razumem razburjenja. Točnega podatka se zdajle ne spomnim, je pa bil podan v javnosti. Če smem odgovoriti jaz.

Ma zaradi mene naj ga prepovejo. Briga me! Bo pa gotovo državna blagajna bolj polna, če denar ne bo šel za splave. Vsak splav namreč stane državo 500.000 bivših sit. Zdaj pa računajte, splavov pa je okrog 9000 na leto. Celoten znesek naj plačajo tisti, ki delajo splav ali pa splav čisto prepovedati. Samo v izjemnih primerih, ko gre za posilstvo ali iz zdravstvenih razlogov naj ga dovolijo. Po moje bi nas bilo kar nekaj za to.

In ti misliš, da bi država kaj spremenila, če gre samo za zanemarljiv procent? Ali gre za večino med tistimi, ki delajo splave ali pa nima smisla. Po moje bi že uredili tako, da bi bil vsak splav plačljiv, če bi se sploh šli tega.

Se strinjam s šeeno. Naj plačajo vsak splav. Zakaj pa naj bi bili trije zastonj??? In zakaj moramo mi davkoplačevalci plačevati katerikoli splav? No, kakšne izjeme so že dopustne.

In ti misliš, da bi država kaj spremenila, če gre samo za zanemarljiv procent? Ali gre za večino med tistimi, ki delajo splave ali pa nima smisla. Po moje bi že uredili tako, da bi bil vsak splav plačljiv, če bi se sploh šli tega.[/quote]

Saj ne gre za to, kaj bi država storila ali ne. Tole je forum in kar se mene tiče, samo debatiramo. Jaz pač povem, kaj bi se meni zdelo prav, ne kaj bo država storila. Jaz govorim samo o tem zanemarljivem procentu.

New Report

Close