Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je res za splav potrebno plačati 83,46 €???

Je res za splav potrebno plačati 83,46 €???

In ti misliš, da bi država kaj spremenila, če gre samo za zanemarljiv procent? Ali gre za večino med tistimi, ki delajo splave ali pa nima smisla. Po moje bi že uredili tako, da bi bil vsak splav plačljiv, če bi se sploh šli tega.[/quote]

Kljub temu, da gre za zanemarljiv procent, je drzavi v interesu, da to uredi. Ker nekaj vseeno privarcuje. Pa meni osebno tukaj ne gre za varcevanje, ampak za posiljanje sporocila zenskam, naj si omislijo drugo obliko kontracepcije.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

šeena, ti tudi nič ne prebereš, preden ponujaš neke lašne informacije.
V letu 2005 je bilo 5851 splavov.
Pri 3563 ni bilo uporabljeno nobene kontracepcije, pri 2288 pa različne. Od nezanesljivih, do celo (BERI!!) sterilizacije.
še link, da boste lahko preverili informacije:
http://www.ivz.si/publikacije/arhiv/lp_2005/Vsebina/ivz_letopis_2005_v1.htm
glej zdravstveno varstvo žensk.
Tudi cena splava je ZELO pretirana. To, kar si navedla, je bolj cena poroda z vsem spremljajočim.

UPORABA
KONTRACEPCIJE

SKUPAJ / ALL 5851
DA / YES 2288
NE / NO 3563
MEHANSKA 353
KEMIČNA 12
HORMONSKA 320 –
MATER.VLOŽEK 82
NARAVNA 244
PREKIN.ODNOS 1270
STERILIZACIJA 2
NEZNANO 5

Besna, pa tudi ta naravna kontracepcija in prekinjen odnos bi se lahko stela za neuporabo kontracepcije. In potem dejansko dobimo zelo majhno stevilko, ko je kontracepcija zatajila!!!!! In vecino primerov lahko pripisemo nemarnosti.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Jaz pa mislim, da zelo malo.

Tudi hormonska je zelo vprašljiva. Verjetno je šlo velikokrat za pozabljeno tabletko.

“Kljub temu, da gre za zanemarljiv procent, je drzavi v interesu, da to uredi.”

Ves čas ti govorim, da je državi BOLJ v interesu, da uredi plačljivost vsakega splava. Bi zaslužila ogromno več, za zaslužek pa ji itak gre in za nič drugega. Dobro namreč ve, da “sporočilo ženskam”, ki ga ti omenjaš, ne bo in nikjer ni obrodilo sadov.

Besna, je pa imela šeena vseeno vsaj nekaj prav: v letu 1999 je bilo namreč 8707 splavov, torej res približno 9000. Se pa št. splavov zadnja leta manjša, najbrž zato, ker tudi nataliteta pada. Cena, ki jo ZZZRS plača bolnici za splav pa je res približno taka.

Žogica
še vedno pa čakam na TVOJE podatke?
?
?

Bilabong, saj med tabo in šeeno ni bistvene razlike. Obe ste za plačljivost, ona za plačljivost vsakega splava, ti samo nekaterih. Ampak enkrat ko bo govora o plačljivosti, bo šlo za popolno plačljivost vseh splavov. A poznaš državo, kjer je plačljiv samo vsak 4. splav določene osebe? Ne, ker take države ni.

Jaz pa mislim, da bi bilo za plačljivost vsakega splava kar nekaj ljudi. Npr. vsi tisti, ki zagovarjajo tezo, da je splav umor in teh ni malo. Pa veliko vernikov. Zelo hitro smo namreč lahko 80 let nazaj v zgodovini, kar se tega tiče.

Kaj imas cakat na moje podatke???

Zgoraj imas vse podatke.

Sicer pa si jih lahko poisces tudi sama.

Mi nismo govorile o stevilkah, ampak o tem, da obstajajo zenske, ki imajo splav za obliko kontracepcijo. V prvih 70 sporocilih nihce ni govoril o tem, koliksno je to stevilo zensk.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

šeena je operirala kar tako z neko številko, potegnjeno iz rokava.

Običajno se operira z najnovejšimi podatki, ne pa tistimi iz leta 2 pa 3. To je potem že bolj zloraba podatkov.
Če pa navedeš stare informacije, je potrebno to tudi napisat.
Številke so najbrž tudi iz leta 1970 drugačne.

Zakaj pa plačati samo vsak četrti splav in naslednji? A prej pa ne veš, kako se zanosi? a tri otroke lahko ubiješ, četrtega pa ne smeš več? vsak splav naj se plača, to je edino pravilno.

Kondomi niso dragi. To je vse, kar jaz lahko recem. In se poslavljam. Vsaka zenska ima moznost, da se zasciti. Tako ali drugace. Ce nic drugega, lahko na prvi pumpi kupi kondom. In ko ena zenska petic pristane na splavu, je ni stiske, na katero bi se lahko izgovarjala. Kako pa mnogih zenskam uspe, da nikoli v zivljenju ne pridejo do umetnega splava? Kako, ce je to tako tezko? Ker pazijo. Uzitek ze, ampak z glavo. Sicer pa … Si katera upa doktorja Pusenjaka vprasati, kaj on meni o tem? In o pacientkah, ki mu pridejo na splav ze petic?

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Se strinjam s tistimi, ki so za plačljivost vsakega splava. Kakšne zveze bi imelo, če bi zaračunali samo tistim, ki hodijo delat splave po tekočem traku? Če jih prvič ni izučilo jih ne bo niti sedmič. Vsak splav naj se plača, saj gre za nedolžno bitje, ki raste v tebi.

Zakaj navajaš podatke iz leta 1999, če so znani tisti iz leta 2006?
Cena splava ni 500.000 bivših SIT, ampak približno 105.000 bivših SIT.
Skratka, lapaš nekaj, o čemer nimaš pojma ali pa zavestno lažeš in zavajaš.

Ene zanosijo, če vidijo moške gate, druge ne morejo zanositi niti po dolgem trudu. Zato pa je tako, kot je. Ne zato, ker izjemno pazijo.

Sploh pa smo ugotovili, da je teh tvojih, ki pridejo po nevem kolikokrat na splav zanemarljivo malo. In da se z njimi in okoli njih sploh ne splača menit. In da država nima iteresa, da bi zaračunala splave temu minimalnemu odstotku žensk, ker bi to bilo samo zato, da jih kaznuje in “spravi k pameti”. TEga pa država ne dela. Državi gre ali za keš ali za splošno blaginjo. Z 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi se ne ukvarja.

Kura si ti ker se nisi sposobno normalno pogovarjat.

Ko greš v pojstlo z moškim verjetno tudi veš, da zanosila boš ti in ne on. Zato če imaš ščepec pameti sama poskrbiš za zaščito.
Mene odgovornost moškega eno figo briga ker zase in za svoje zdravje skrbim sama in ne čakam, da bo to naredil kdo drug.

Po novem je Mirena zastonj in sem takoj zato, da dobim tudi kondome zastonj. Po porodu mi je ginekologinja priporočala kondome in sva uporabila pač to vrsto zaščite. Nikakor pa ne bi brez zaščite, ker mi je bila odsvetovana nosečnost vsaj leto dni. To je MOJA odgovornost za MOJE zdravje.

Ene zanosijo, če vidijo moške gate, druge ne morejo zanositi niti po dolgem trudu. Zato pa je tako, kot je. Ne zato, ker izjemno pazijo.

Sploh pa smo ugotovili, da je teh tvojih, ki pridejo po nevem kolikokrat na splav zanemarljivo malo. In da se z njimi in okoli njih sploh ne splača menit. In da država nima iteresa, da bi zaračunala splave temu minimalnemu odstotku žensk, ker bi to bilo samo zato, da jih kaznuje in “spravi k pameti”. TEga pa država ne dela. Državi gre ali za keš ali za splošno blaginjo. Z 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi se ne ukvarja.[/quote]

Ce semencice nikoli ne pridejo vate, potem ne mores zanositi. Pa ce si se tako plodna. Sicer pa sem poznala nekaj punc, ki so zanosile, ko so videle moske gate. Potem pa malo povprasas, kako natancno je mogoce na taksen nacin zanositi. In ugotovis, da dnevi niso bili plodni, on pa je tudi pazil, da ni spustil noter. Potem ti je pa vse jasno. Ona je zamocila plodne dneve, njemu je pred glavnim izlivom malo uslo notri. In si na konju. Oziroma na splavu.

Ce je odstotek se tako nizek, se teh splavov kar nabere. Potem pa se zapleti, do katerih lahko pride in jih je treba zdraviti. Posledicno se kaksna bolniska. Ja, se nabere.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Žogica, midva sva se trudila 4 leta, da sem zanosila. Pa je končal vame vso semensko tekočino ob plodnih dnevih vsakič v teh letih. Enim pa rata prvič, ko seksajo, pa še takrat ga moški potegne ven pred koncem. Vidiš razliko? Zato se reče, da ene zanosijo že če vidijo moške gate, druge se pa matrajo.

Vem, kaj to pomeni. Hotela sem povedati, da … Ce ni sperme, ni nosecnosti. In to, da ga je nekdo pred koncem potegnil ven, ni nobena zascita. Ker pred tistim glavnim izlivom uide ven dovolj spermijev, da … Seveda se zavedam dejstva, da ene zanosijo veliko hitre kot druge. Ce je zenska enkrat ali veckrat zanosila po tej tako imenovani varni metodi, bi morala vedeti, da je zelo plodna in da varna metoda ni dovolj varna.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

Bejba, mi je žal, nimaš prav. :). Pusti, kakor sem že napisala, stvari takšne kakršne so. Če smo si izborile to pravico, prosim, ne nam jo kratiti, kaj šele jemati.

Ja,Primož,imaš prav,oba sta ENAKO kriva!

Seveda sta oba enako kriva. Ampak ker je zenska tista, v kateri je otrocicek, je seveda logicno, da ona se malo bolj popazi.

************************************************************************************************** Your fifteen minutes are almost up. Mine have lasted a lifetime. (Denny Crane)

New Report

Close