Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to ljubezen?

Je to ljubezen?

To sem mu ze omenila, ampak pravi, da ne vidi smisla, da bi dajal za najemnino. Nazadnje sem mu onenila, da bova vsak pri sebi in sparava, pa bova pol videla. Otrok pac ne pride v tem primeru v postev, ceprav ga skoz omenja. Tudi mlada vec nisva. V sredini 40ih. Enkrat sem bila pri njemu, ravno v kopalnici sem se preoblacla, on je bil doli z mamo in sestro, naenkrat rece obleci se pridemo gor, se prav nisem bila dobro oblecena, pravzaprav sem raje vrata zaprla od kopalnice, so ze bili gor, ker jima je nekaj pokazal, sta zeleli videt. Sem pac razvajena smrkla, ki zeli imeti zasebnost, verjetno tako mislite nekatere tasce, dvomim da bi svojim hcerkam predlagale naj gredo zivet nekam, kjer ni nic njihovo in naj bodo tiho ter zato hvalezne.
[/quote]

ah, celo sredi 40 sta?

ti bi rada enega starega blizu 50, ki si je že zgradil in ustvaril nekaj, rada naterala, da gre drugam v najem???

daj, ne sili z glavo skozi zid. tega filma ne boš videla, sori.

če ne moreš tam živet, ga pusti, pojdi po svoje, mogoče še najdeš kakega, ki bo imel hišo brez tašče spodaj.


ne sivbo povprečje od ljubezni – to sploh ljubezen ni – to je tipični manipulator izsiljevalec – bolnik v glavi, ki hoče da je vse po njegovo in za to uporabi vsa sredstva, pa četudi sočloveka s tem ubije – ja dejansko, niti spoštovanje do zdravja kot največje vrednote ga ne ustavi… Poznam jaz enega točno takega – prav izživlja se s takimi bolanimi in v tem išče srečo – pa s takim še na kavo ni varno, kaj šele da se seliš kam.
Ni vredno denarja ne ničesar- z dnenarjem ne moreš zdravja kupiti, ki o te tak bolnik tako psihira psihično in izvaja nasilje.
samo stran od takih norcev. mamica pa seveda ga zagovarja v vsem – po možnosti je še edinec – razvajeni, vse mora bit po njegovo in vse mora dobit in ni važno s kakšnimi sredstvi, in koliko ljudi pohodi pri tem. briga jih njega in mamico, pa atija tud – sej so ista familija – iste bolne vrednote.
manipulatorstvo jim je v familiji.


Manipuliral, punce pa nasedle. Da bi jo ja imel še bolj rad.
Na to rečem le- da naj se ne pustijo prodat cenenim besedam. Selitev ni mala šala in to si morata oba res želet, pa ne na račun tega, da jo bo imel s tem dejanjem še raje. Ker njo (njega)imaš že rad(rada) in si želiš živet z njo(njim), delit svoje življenje z njo(njim).
Pač še ena lekcija v življenju, ki te jača.

Da ti odgovorim realno. Zato ker kuhajo tašče in tamlade in tašče vsiljujejo svoje kako in kaj ona dela, vse je prav kar ona, njen način. Zato se moški ne pritožujejo, ker so ostali doma in so tega od malega navajeni/ali ne upajo nič reči. In še to. Redko vidiš da se moški prilagodi in gre k punci živet, ker mu ni do prilagajanka. Nekako pričakuje, da bo ona tista, ki se bo prilagodila in prilagajala tudi kasneje. Tako je to ja.

ah, celo sredi 40 sta?

ti bi rada enega starega blizu 50, ki si je že zgradil in ustvaril nekaj, rada naterala, da gre drugam v najem???

Če je človek v štiridesetih, je koliko lahko star, mislim da ne 50, ampak kvečjemu malo pod 40, ali pač?

In ne želim živeti na tuj račun, kot ti želiš tu vcepiti.

Kot je ena napisala, mi je začel celo malo pogojevati, namreč ve, da si močno želim nekaj kupiti, tudi šparam za to, no on si je to brez problema kupil in mi dal večkrat vedeti, da če pridem k njemu, da bo lahko moja ta stvar. Toliko.

daj, ne sili z glavo skozi zid. tega filma ne boš videla, sori.

če ne moreš tam živet, ga pusti, pojdi po svoje, mogoče še najdeš kakega, ki bo imel hišo brez tašče spodaj.
[/quote]

ah, celo sredi 40 sta?

ti bi rada enega starega blizu 50, ki si je že zgradil in ustvaril nekaj, rada naterala, da gre drugam v najem???

daj, ne sili z glavo skozi zid. tega filma ne boš videla, sori.

če ne moreš tam živet, ga pusti, pojdi po svoje, mogoče še najdeš kakega, ki bo imel hišo brez tašče spodaj.
[/quote]

Če je človek v štiridesetih, je koliko lahko star, mislim da ne 50, ampak kvečjemu malo pod 40, ali pač?

In ne želim živeti na tuj račun, kot ti želiš tu vcepiti.

Kot je ena napisala, mi je začel celo malo pogojevati, namreč ve, da si močno želim nekaj kupiti, tudi šparam za to, no on si je to brez problema kupil in mi dal večkrat vedeti, da če pridem k njemu, da bo lahko moja ta stvar. Toliko.

Njemu bo vse ostalo, kar je vlozil v hiso. Sem mu tudi omenila, da je morda bolje, da si najde dekle, ki bo srecna, da pride k njemu. Pa preslisi, se vztraja pri svojem. Najbolj me boli, ko mi govori, da on ve, kako je treba delat, da si lahko nekaj ustvaris, pa da jaz ne vem kaksen strosek je z novo nepremicnino. Sem ga vprasala, ce meje sploh, kdaj vprasal, kaj si jaz zelim. Pa je bil tiho. In ne nisemnehvalezna smrklja. Pac pa imam zeljo, da bi zivela skupaj sama, da ne pridem k nekomu na postlano, potem pa bi se poslusala, da sem nehvalezna, v bistvu pa bi se jaz morala prilagoditi, da sploh zivim pri njemu.
[/quote]

Skupaj sta 1 leto. ČE tukaj ne bo popustil, pojdi pa sama naprej.
Jaz te razumem, da hočeš da skupaj nekje začneta. Njemu je očitno vseeno kaj si ti misliš in kako se počutiš. Še najbolj bolano mi je, da vztraja da prideš ti k njemu, kljub temu da niti vhoda nima čisto ločenega.

Lej, dobro premisli in se drži svoje. Dokler skupaj ne živita, ti bo lažje it narazen kot kasneje.

Financno nasilje… v stilu jst mam denar in zato bom zdaj ukazoval in tebe ponizeval o financni nesposobnosti. Tak naj bo kar sam s svojim dnarjem in mamico.
[/quote]

Eno je da on kao noče delat nepremišljenih korakov, drugo pa to da je pač pra*ec.

Ker, če bi hotel bit previden, bi se lahko kot odrasli moški, ki ima jajca, lepo z njo dol usedel in ji svojo plat razložil, ji povedal zakaj ima pomisleke, zraven pa bi poslušal njo, da še ona deli svoje želje, svoje pomisleke, itd. In potem bi kot ZREL PAR prišla do skupne odločitve.

Pa to ni zrel par. Ne more bit. Ona hoče štartat na začetku, it lepo po vrsti, kakor se pričakuje. On hoče pač živet pri mamici v hiši. Ok. Nič narobe. Ampak naj to razloži in bolj pomembno, naj si najde punco ki ji bo to kul.

Ni pa sprejemljivo, da zdaj njej v faco govori “ti si nisi še nič ustvarila, ti nimaš pojma” in podobne debilizme, ker s tem samo kaže kako je gnil.

Mislim, brezvezne razprave. Eno leto sta skupaj, to je ravno na stopnji ko se naseksaš, si rataš komot, začneš za naprej razmišljat in EVO, pri vama pač ne bo šlo naprej. Ne vem. Jaz ne bi zgubljala časa z nekom, ki me niti poslušat noče. Ker če bi te poslušal, potem ti ne bi tu po forumu pisala stvari.

Če je človek v štiridesetih, je koliko lahko star, mislim da ne 50, ampak kvečjemu malo pod 40, ali pač?

In ne želim živeti na tuj račun, kot ti želiš tu vcepiti.

Kot je ena napisala, mi je začel celo malo pogojevati, namreč ve, da si močno želim nekaj kupiti, tudi šparam za to, no on si je to brez problema kupil in mi dal večkrat vedeti, da če pridem k njemu, da bo lahko moja ta stvar. Toliko.
[/quote]

Teči stran od njega.
Verjemi, bolj boš srečna če sama privarčuješ nekaj in si kupiš magari garsonjero. Kot pa da boš pri njem, pod njegovimi pogoji, pod pogoji njegove mamice. Ker fora je ta, da če ti že sedaj daje neke pogoje, pa nekaj zavija resnico sebi v prid, potem nočem vedt kaj te še čaka. Boš vidla, en večji prepir bosta imela, pa ti bo takoj pokazal vrata. Boš hotela kaj spremenit v domu, bo rekel NE, sem sam delal za to, itd, itd.

Eno je da on kao noče delat nepremišljenih korakov, drugo pa to da je pač pra*ec.

Ker, če bi hotel bit previden, bi se lahko kot odrasli moški, ki ima jajca, lepo z njo dol usedel in ji svojo plat razložil, ji povedal zakaj ima pomisleke, zraven pa bi poslušal njo, da še ona deli svoje želje, svoje pomisleke, itd. In potem bi kot ZREL PAR prišla do skupne odločitve.

Pa to ni zrel par. Ne more bit. Ona hoče štartat na začetku, it lepo po vrsti, kakor se pričakuje. On hoče pač živet pri mamici v hiši. Ok. Nič narobe. Ampak naj to razloži in bolj pomembno, naj si najde punco ki ji bo to kul.

Ni pa sprejemljivo, da zdaj njej v faco govori “ti si nisi še nič ustvarila, ti nimaš pojma” in podobne debilizme, ker s tem samo kaže kako je gnil.

Mislim, brezvezne razprave. Eno leto sta skupaj, to je ravno na stopnji ko se naseksaš, si rataš komot, začneš za naprej razmišljat in EVO, pri vama pač ne bo šlo naprej. Ne vem. Jaz ne bi zgubljala časa z nekom, ki me niti poslušat noče. Ker če bi te poslušal, potem ti ne bi tu po forumu pisala stvari.
[/quote]

ta dva sta že blizu 50. kaj še misliš, da bi še lahko ustvarjala skupaj? on je svoje ustvaril, dozidal hišo, ona nima nič, pri 45 je brez vsega in zdaj ona sanja, da bi moral on pustiti vse, kar je ustvaril, zato, da bi lahko šel v podnajem.

naj ga pusti in si najde nekoga s hišo brez mamice.
vse lepo in prav, take debate se lahko greš na koncu dvajsetih, ampak blizu petdeset pa res ne moreš pričakovat od moškega, da bo tebi na ljubo šel v najemniško stanovanje, potem, ko si je svojega že zazidal in vložil not doosti denarja.

ene živite v nekem svojem filmu. tale tu ziher.


ne sivbo povprečje od ljubezni – to sploh ljubezen ni – to je tipični manipulator izsiljevalec – bolnik v glavi, ki hoče da je vse po njegovo in za to uporabi vsa sredstva, pa četudi sočloveka s tem ubije – ja dejansko, niti spoštovanje do zdravja kot največje vrednote ga ne ustavi… Poznam jaz enega točno takega – prav izživlja se s takimi bolanimi in v tem išče srečo – pa s takim še na kavo ni varno, kaj šele da se seliš kam.
Ni vredno denarja ne ničesar- z dnenarjem ne moreš zdravja kupiti, ki o te tak bolnik tako psihira psihično in izvaja nasilje.
samo stran od takih norcev. mamica pa seveda ga zagovarja v vsem – po možnosti je še edinec – razvajeni, vse mora bit po njegovo in vse mora dobit in ni važno s kakšnimi sredstvi, in koliko ljudi pohodi pri tem. briga jih njega in mamico, pa atija tud – sej so ista familija – iste bolne vrednote.
manipulatorstvo jim je v familiji.
[/quote]

Ne vem zakaj misliš, da so edinci razvajeni in manipulatorski.
Najbolj zblojene osebe, ki jih jaz poznam, izhajajo iz 4-5 članskih družin, se pravi imajo sestre / brate.

Ker ni fore v tem a si edinec ali ne, ampak v odnosu doma. Ti imaš lahko 5 člansko družino, pa čist podrto strukturo in je npr. najmlajši otrok bog i batina, pa vsi ostali trpijo na račun tega. Ali pa najstarejši lahko vse počne, ostali pa ne… in ravno v takih familijah se otroci ful naučijo manipulirat že v zgodnjih letih. Naučijo se lagat, skrivat, izsiljevat, itd.

Medtem ko imaš edince ful prilagodljive (ne pravim 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vse, ampak gledam te ki jih jaz poznam) enostavno zato ker če imaš brata/sestro lahko po njemu hodiš, ga jeb*eš v glavo… pa ti ne more nič, ker sta “kri” in se kao morata imet rada. Kot edinec moraš it pa ven v svet in se naučit prilagajat in delat z ostalimi, če ne boš pač sam.

Te stereotipne o edincih so res stare fore, dajmo že it čez to.

Niso vse tašče iste in tudi vse snahe ne. Ene se prav lepo razumejo. Ampak tako, kot je ena rekla, v partnerstvu morata biti tim in skupaj biti boljša, kot bi bila vsak posebej ali pa vsaj isto. Če tega ni, se je nekako brezveze trudit. Pa niso vsi sinovi, ki živijo doma mamini sinčki. Kje to pobirate? Res pa so ene družine gradile tronadstropne bajte… zakaj že? Verjetno za otroke, da bo imel vsak lahko svoj štuk al zato, da bo bajta večja od sosedove.
Vidva bi se morala v glavnem vsedet in se kulturno normalno pogovorit kakšne plane imata. Če on ne odstopa od življenja doma in ti ne odstopaš od življenja na svojem, potem imata samo dve možnosti. Živita še naprej tako kot sedaj ali pa gresta narazen. To kar pa on govori, da če greš k njemu pa da boš lahko dobila to in to je pa že malo izsiljevanja zraven.
To nima zveze s tem ali te ima nekdo rad ali ne, če želi doma živet. Potem bi lahko tudi on pisal, da ga nimaš rada, ker nočeš k njemu živet. Če sta oba tako trmasta in ne moreta najdet pametnega kompromisa, ta zveza nima neke perspektive, se bosta samo nekaj izsiljevala in špikala non stop. Pa če se imata še tako rada.
Sicer bi pa že po kakih treh mesecih videla, če ti res ne odgovarja biti pri njem, krona pa ti tudi ne bi iz glave padla in tri mesece poskusno ni nek stran vržen čas. Tudi po 15 letih skupnega življenja razpadajo zveze, največje krize pa so pred deseticami – 30, 40, 50, ko se enim malo odtrga.
Če ti je v tej vezi všeč, potem poskusi vse kar gre, da se ne boš spraševala kaj bi bilo, če ne bi poskusila. Samo med 30 in 40 pa nimaš več kaj dost razmišljat, mislim da se lahko hitro vidi ali se s kom ujameš ali ne? Že zdaj imata konflikt, ki ga ne morta rešit sama, kaj šele bo…

Če je človek v štiridesetih, je koliko lahko star, mislim da ne 50, ampak kvečjemu malo pod 40, ali pač?

In ne želim živeti na tuj račun, kot ti želiš tu vcepiti.

Kot je ena napisala, mi je začel celo malo pogojevati, namreč ve, da si močno želim nekaj kupiti, tudi šparam za to, no on si je to brez problema kupil in mi dal večkrat vedeti, da če pridem k njemu, da bo lahko moja ta stvar. Toliko.
[/quote]

oprosti, v štiridesetih leti so ljudje od 40-50

toliko slabega si napisala o njem tu gor, da res ne razumem, kaj siliš z glavo skozi zid. pusti ga.

ena tukaj napisala:
To sem mu ze omenila, ampak pravi, da ne vidi smisla, da bi dajal za najemnino. Nazadnje sem mu onenila, da bova vsak pri sebi in sparava, pa bova pol videla. Otrok pac ne pride v tem primeru v postev, ceprav ga skoz omenja. Tudi mlada vec nisva. V sredini 40ih.

sredina 40 je med 40 in 50. ne pod 40. zdaj si si že začela izmišljevat, kak je on pod 40… vse skupaj že smrdi po provokaciji

Niti slučajno ni provokacija. Nisva še stara 40. Sicer pa kaj bom tebi razlagala, koliko sva točno stara, ko me nazivaš s smrklja. Nisi vredna, da tebi pojasnjujem.

Hvala drugim za komentarje. Ni mi vseeno, ker drugače se ujameva, ko sva skupaj sama. Le ko nanese tema o skupnem bivanju, ne prideva skupaj. Je zelo navezan na mamo, kajti ona je sama ločena. Hiša je pisana na mamo, ampak pravi, da se ve oz. ima z njo dogovor, da je njegova polovica. V bistvu je to vseeno, kako imata onadva. Jaz sebe poznam, da sem toliko svojeglava, da se ne bom nekam silila, če si ne želim. Ne razumem samo, da me ne razume, da ne upošteva moje pomisleke, katere mu vedno povem, zakaj ne bi prišla k njemu. Sicer pa mi zdaj že ugaša želja in upanje, da bova šla kdaj zase skupaj, ker bom vedno imela v mislih, da je nesrečen, ker sem ga prisilila, no tega pa res ne želim.

Kje pa ti sedaj živiš?
Sedaj šele vidim,da je najina odločitev,da greva na svoje bila bistveno bolj pomembna kot se mi je kdajkoli zdelo.
Imata kar velik problem,cepav jaz na tvojem mestu bi poskusila živet pri njemu,razen če ze sedaj ves,da niti slučajno to ne bi šlo in da ti ne bi mogla bit tam srečna.mene je doma v domači hiši dušilo,moj je tudi komaj čakal,da je šel od svojih,tako,da midva sva skupaj res zadihala.

Živim pri starših, plačujem stroške, pomagam pri gospodinjstvu, kolikor pač služba dopušča. Se pa ne vidim, da ostanem doma, niso idealni pogoji. Imam cilj, da grem zase, če ne s fantom pa sama. Rada bi izkusila, kako je živeti sam, skrbeti zase, imeti zasebnost in začeti z nule.

Potem pa Go for it,ker v nobeni drugi varianti ne boš srečna. Uživala boš,mogoce bo celo tvoj princ potem spremenil mnenje,ce mu pa hiša več pomeni kot ti,bos pa tudi vedela pri čem si. A kupit ne moreš kake male garsonjere?


to bi lahko naredila že zdavnaj. šla v garsonjero v najem. pa bi bila na svojem in bi ugotovila, kako je to. odkrito povedano, v pri tvojih letih pri starših bivakirat tudi ne pove kaj laskajočega o tebi.


to bi lahko naredila že zdavnaj. šla v garsonjero v najem. pa bi bila na svojem in bi ugotovila, kako je to. odkrito povedano, v pri tvojih letih pri starših bivakirat tudi ne pove kaj laskajočega o tebi.
[/quote]

Zakaj grem tebi v nos. Tašča morda?

Sem že bila prej zase s prvim fantom. Potem sva končala. Vmes nisem imela nekaj časa službe, sem pa hodila še dodatno v šolo, in starši so sami rekli, da sem lahko doma. Moji sicer želijo, da bi doma ostala, bi imeli korist.

Financno nasilje… v stilu jst mam denar in zato bom zdaj ukazoval in tebe ponizeval o financni nesposobnosti. Tak naj bo kar sam s svojim dnarjem in mamico.
[/quote]

Tudi jaz sem se nekoč z nekom razšla zaradi podobne zadeve. K njemu bi se morala priseliti, jaz imam svoje stanovanje, sicer ne veliko pa vendar. Predlagala sem, da dam svojega v najem, pa greva oba v eno večje, ker z njihovo družino pa jaz ne bi želela živeti. Res pa je, da on ni imel niti celega svojega štuka. Zgornjega je imel brat z družino. Sicer velika hiša. A od od doma ne bi šel, ker bo potem še to izgubil, ko starša umreta. ( stara sva bila slabih 30 let). Šele takrat sem spoznala, da pa on res ni zame. Ko je odhajal sem slišala ko je govoril skozi zobe, pa kar živi v tej luknji. 🙂 Takrat sem vedela, da sem se prav odločila.
Še sedaj mi ni jasno, kaj se zgodi ljudem, da postanejo takšni materialisti. Ko je vse drugo bolj pomembno, kot kaj imaš.

Tašče in tasti, kaj imate od tega, da tako vzgojite ta mlade, da jih ne pustite od doma? Zakaj se oklepate sinov, da so odvisni od vas. Verjetno bere to tudi kakšna tašča.

avtorica, NIKAR s takim živet k njemu v njegov dom.
TAK MOŠKI, KI TE NE POSLUŠA IN NE PRISLUHNE TVOJI ŽELJI JE EGOIST IN NIČVREDNEŽ. Sem dala čez enega takega zahojenca, ki je samo mamico poslušal.
Naj gradi prihodnost s svojo mamico.
Na kozlanje mi grejo taki dedci. Fujjj.
Avtorica, ne poslušaj pa tistih zafrustriranih ljudi, ki pišejo, da si razvajena in ne vem kaj še. Oni so razvajeni, saj to sodijo po sebi:)))
Želim ti veliko sreče in notranjega miru !!

Je to egoizem? Tako bi se moralo glasiti tvoje vprašanje…..
Moj odgovor je pritrdilen. Da, v tvojem primeru gre za egoizem in tale tvoj možakar je pravi manipulator.
Pazi se takih.


To sem mu ze omenila, ampak pravi, da ne vidi smisla, da bi dajal za najemnino. Nazadnje sem mu onenila, da bova vsak pri sebi in sparava, pa bova pol videla. Otrok pac ne pride v tem primeru v postev, ceprav ga skoz omenja. Tudi mlada vec nisva. V sredini 40ih. Enkrat sem bila pri njemu, ravno v kopalnici sem se preoblacla, on je bil doli z mamo in sestro, naenkrat rece obleci se pridemo gor, se prav nisem bila dobro oblecena, pravzaprav sem raje vrata zaprla od kopalnice, so ze bili gor, ker jima je nekaj pokazal, sta zeleli videt. Sem pac razvajena smrkla, ki zeli imeti zasebnost, verjetno tako mislite nekatere tasce, dvomim da bi svojim hcerkam predlagale naj gredo zivet nekam, kjer ni nic njihovo in naj bodo tiho ter zato hvalezne.
[/quote] Vidva pa res nista več mlada, skoraj za vnuke, ne pa za to, kar počneta. Kaj si pa počela do sedaj, da nimaš nič svojega, vsaj garsonjere, ne moža, ne otrok? Pa še slabo plačo. Kakšna terna že nisi. On je vsaj vlagal v hišo, ti pa nič, zdaj bi pa rada komandirala. Če je pameten naj te da na čevelj in si poišče eno deset let mlajšo, normalno punco. Ti si itak že prestara za otroke. Da bi te pa imel rad, pa nimam občutka, zato je že zdaj vse obsojeno na propad. Kakšno življenje bo to! Ampak samo zato, da ne boš, bog ne daj, več samska. Saj samo zato gre, ane?

New Report

Close