Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Je to ljubezen?

Je to ljubezen?

Če je človek v štiridesetih, je koliko lahko star, mislim da ne 50, ampak kvečjemu malo pod 40, ali pač?

In ne želim živeti na tuj račun, kot ti želiš tu vcepiti.

Kot je ena napisala, mi je začel celo malo pogojevati, namreč ve, da si močno želim nekaj kupiti, tudi šparam za to, no on si je to brez problema kupil in mi dal večkrat vedeti, da če pridem k njemu, da bo lahko moja ta stvar. Toliko.
[/quote]
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA????
Ve, kako si nekaj želiš in ve, da lahko tisto kupi, ker ima denar.
IN KUPI.
Ampak ne tebi, ampak te s tem celo izsiljuje.
OMG
Če bi te imel rad, bi ti to podaril.
Draga moja, samo nehaj razmišljati kako bi skupaj KJERKOLI živela in s tem človekom zaključi.
To ni ljubezen, to ni nič. Samo navada, zadovoljevanje fizičnih potreb….
Nič dobrega se ti ne obeta, če boš na kakršenkoli način ostala z njim.
Polagam ti na srce. Zaključi.
Poslušaj svoj notranji glas.Zato si tu svojo zgodbo izpostavila.
NE, to ni ljubezen.

Zakaj grem tebi v nos. Tašča morda?

Sem že bila prej zase s prvim fantom. Potem sva končala. Vmes nisem imela nekaj časa službe, sem pa hodila še dodatno v šolo, in starši so sami rekli, da sem lahko doma. Moji sicer želijo, da bi doma ostala, bi imeli korist.
[/quote]
ne greš mi v nos. samo drugačno mnenje imam od tebe in to tebi gre v nos.
nisem tašča, lol, moj otrok je star tri leta. v življenju nisem hotela nikomur it pod streho, ampak me pa začuda taki tipi, ki živijo doma pri starših nikoli niti privlačili niso, tako, da tvojega problema nimam. imam pa svoje stanovanje in lastno hišo z možem, kar sva ustvarila sama z ogromnimi krediti, zato ne podcenjujem investicijskega vložka, ki ga je tvoj partner vložil v hišo, kar ti počneš. z zamahom roke, saj to ni nič. podcenjuješ njegov trud in vložek, ki ga je vložil v po tvojih lastnih besedah – da je zgradil pol hiše. veš koliko denarja in odrekanja ga je to stalo?
in pol prideš ti in tak zamahneš z roko, eh veš, pusti tole, greva raje proč v najem. normalno, da te ne jemlje resno. in te glede tega tudi nikoli ne bo. bi ti tako vrgla 50-100 jurjev nekam in šla plačevat najemnino tujcu?

glej, pod črto je vse skupaj videt takole.
vidva se ne moreta zmenit glede osnovnih stvari, ki bi v paru morala štimat.

on ne bi rad zavrgel investicije par deset tisoč evrov (najmanj) zato, da bi s tabo šel v najem, ti trmoglaviš z najemom in življenjem na svojem, pa čeprav niti veš ne, kako bi skupno življenje sploh zgledalo

on bi rad imel otroke, ti niti slišat nočeš ničesar o tem.

to so temeljne stvari, pri katerim bi moral biti par soglasen. tu nekih kompromisov ne bi smelo biti, ker kompromis tu samo pomeni, da bo en nesrečen zato, da bo drugi srečen.

vidva nista za skupaj. v par letih bosta nesrečna in zagrenjena.

Ne vem, zakaj se mi zdi, da si ti isti kot tale tip.

Ona ne upošteva njegovih želja? To, kar zagovarja on, niso želje, ampak postavljanje pred dejstva. In kaj je ustvaril? Ima zgleda kar solidno plačo, in vse, kar mu je uspelo ustvariti, je obnovljen štuk v hiši svojih staršev. Fuuuuuuul si je ustvaril, ful.
Partnerja morata odločitev o tem, kje bosta živela, sprejeti skupaj, ne pa takole izsiljevati.
Midva sva imela vsak svoje stanovanje, še preden sva se spoznala. Kako pa bi to zgledalo, če bi vsak trmasto vztrajal pri tem, da se ostane in živi v njegovem?

Mislim da to ne pomeni, da te nima rad. če noče v najem, ne pomeni, da te nima rad, ne razumem zakaj tako misliš.

Razumem toje razmišlanje, da nočeš živeti v bližini njegovih staršev, mame. Problem današnjih moških/fantov je, da so zelo navezani na dom, na luksuz, bohnedaj da bi plačevali najemnino (metanje denarja stran), težko boš takšnemu človeku vbila v glavo, da ti to nočeš, da je bolje za vaju za zvezo, da sta za sebe, ločena od staršev.

Edino kar lahko storiš je da se z njim mirno pogovoriš, poveš, mogoče ga postavi v obratno situacijo, kako bi se on počutil, če bi bil stvojimi staši v isti hiši. Čeprav dvomim, da bi ga to sploh motilo.

Veliko sreče.

Eni res vse gledate skozi denar…. 🙁
Jaz pa avtorico popolnoma razumem!
Sama sem se znašla v situaciji, ko bi s partnerjem lahko zastonj živela v isti hiši kot starši (moji), a NI BILO GOVORA!
Pa se zastopim tako s starši, kot s taščo/tastom…. A da bi šla v španovijo s komerkoli…. Pa ni šans!
Tako da sva skupaj štartala iz nule, s plačevanjem najema. Počasi pa sva le prišla tudi do svoje nepremičnine.
Avtorica – absolutno se strinjam s tvojo filozofijo. Vsekakor se ne preseli k njemu. Menim, da se dolgoročno ne bi obneslo…
Srečno!

Eni res vse gledate skozi denar…. 🙁
Jaz pa avtorico popolnoma razumem!
Sama sem se znašla v situaciji, ko bi s partnerjem lahko zastonj živela v isti hiši kot starši (moji), a NI BILO GOVORA!
Pa se zastopim tako s starši, kot s taščo/tastom…. A da bi šla v španovijo s komerkoli…. Pa ni šans!
Tako da sva skupaj štartala iz nule, s plačevanjem najema. Počasi pa sva le prišla tudi do svoje nepremičnine.
Avtorica – absolutno se strinjam s tvojo filozofijo. Vsekakor se ne preseli k njemu. Menim, da se dolgoročno ne bi obneslo…
Srečno!
[/quote]

lahko bi zastonj živela pri starših. samo to še povej, koliko sta pa vložila do trenutka, ko sta se odločila, da gresta raje na svoje? o tem govorim
jaz sama tudi nikoli in nikdar ne bi šla živeti skupaj s starši ali tastom in taščo. in me zato tipi, ki so bivakirali pri starših nikoli niso zanimali. jaz sem začela z najeto sobo, niti ne najetim stanovanjem.
vseeno pa razumem ljudi, ki so xx tisoč evrov nekam vložili, da tega ne bodo zavrgli, če res ne bo tehtnega razloga.

Njemu bo tako ali tako ostalo. No, verjetno ga je začelo malo skrbet, da če bo odšel od doma, da mu bo morda sestra zavzela prostor, ker ona pa bi baje rada bila z mamo, je precej pri njej. Sem mu predlagala, zakaj pa on ne pristane na to, pa je komentiral, da bi se odidve takoj skregala, da nista za skupaj. Če bi e že mama pa hčerka skregala, kako bi šele bilo, da bi ena tretja ženska prišla v mamino hišo. Ni imel odgovora na to. Niti ne želim, da bi šla v drago najemnino, če pari z minimalcem začenjeo v skromnem najemniškem, ne vem zakaj mi2ne bi mogla, ki imava solidne plače. Je naredil prav računico glede moje plače, najemnine stroškov in ostalo, da mi je dokazal, da ne bi prišla skozi z najemnino jaz, oziroma da mi ne bi ostalo nič kaj od plače. Torej skupaj plači vsaj 2000eur ne bi prišla z najemnino skozi in še kaj privarčevala. Sej sama že tako vem, kaj temu sledi, samo korak je pa malo težje narediti.

Se poprvaljam, plači imava skupaj vsaj 3000 eur. Odvisno od meseca.


On je edini, ki ti lahko da odgovore.

Napačno si se tega lotila.
najprej si najami stanovanje – nekaj malega – magari samo garsonjerjo.
potem počakaj da se prah poleže.
Potem ga povabi čez vikedn k sebi in naj laufa spredi zadi gor dol levo desno ah oh oh vpitje stokanje – v glavnem ni da ni.
Potem naslednji vikend idi k njemu prespat – kao se ne moreš sprostit, bodi zadržana v posteljim, raje ne bi, ker ne želih ostalih motit pa kaj si bo tašča mislila o tebi.
Naslednji vikedn ponoviš vajo pri sebi.
Nalsednji vikend prideš samo na nedeljsko kosilo in po kosilu se malo pocartat – za seks se počutniš preveč zadržano.
Naslednji vikend ponovišč sceno pri sebi.
In tako naprej.

pa kaj boš s tem tipom?
nič nimata skupnega, on bi imel otroke, ti niti slučajno. taka veza itak nima prihodnosti.

Tudi meni se zdi, da tukaj se vama ne rata uskladiti in da boljše, da greta vsak svojo pot. Odloči se pa sama kaj boš naredila in da bo najbolše za oba. Pa srečno ti želim!

Pišeš, da je pol bajte njegove. Na papirju ali samo dogovor.
Druga polovica pa bo od sestre?
Ker po materini sestri bo pol bajte od njega pol pa od sestre.
Če ne bosta imela otrok pa se zna zgodit, da bo šlo vse nečakom.

Dober predlog. To da grem v najem je tako moj plan. Za njega pa ne vem, kako bo. Vse bolj ugotavljam, da ne bi zmogel brez mame pa tudi sestre. Vsi trije imajo tudi neko alergijo na stvar, ki se jo uporablja v gospodinjstvih. Ko pridem k njemu, se morem cela preobleči. Ponori, če se odišavim, ali če zavoha, kako dišavo, meščalec. Pa sama ne pretiravam v tem. Na začetku zveze v času spoznavanja pa ni nič rekel.


ne nečakom ampak, sestri -sestra je dedič, ne nečaki

New Report

Close