Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Joj, a so vsi dedci taki?

Joj, a so vsi dedci taki?

Moj že cel mesec kupuje žarnico za predsobo…(še dobro, da imamo predsobo povezano z dnevno in kuhinjo, drugače bi si morala svečko prižigat…)
Da ne govorimo o kakšnih položnicah…on jih kao plačuje preko klika, s tem da kakšno položnico plača 2krat, potem pa na srečo dobimo dobropis za naslednji mesec…Ko sem mu predlagala, da bom položnice plačevala jaz na pošti, mu ni bilo všeč, češ da zgubiš preveč časa, da gre na pošto (celih 5 minut), da je lažje preko klika, pa čeprav pol visi tudi po celo uro gor za tistih par računov…
aja, pa še to: prerasli smo lupinco in potem, ko sem jo oprala in spakirala v najlon, valda nima časa jo odnest v klet, (res je daleč-cela 2 štuka nižje-zato si pa res moraš čas vzet)…
Kaj čmo…

Moj smeti vestno nosi, ampak mi vsakič pove, da če njega ne bi bilo, bi se zadušili v smeteh. Položnice plačuje, odkar imam jaz usmiljenja vredno plačo in ne gredo več vse položnice vanjo, pa še zastonj ima. Ampak sva porabila dober teden za inštrukcije. Ne moreš verjet, kolk je lohk računalničar dobesedno tumpast za lastno iznajdbo :)))

Dohtarji, uradi, kregarije – to je moja zadeva. Ga niti pošljem ne več, nima smisla. Cunje in posodo pospravlja, zlaga ven in not, cunje celo obesi. Za mulota vzorno skrbi, edino o barvah bi se dalo debatirat pa o občutkih za mraz. Včeraj je sicer pri nas pihalo, to je res, ampak za DVE kapi, eno bombažno (dojenčkasto!) in eno iz flisa pa res ni bilo!!! Da o bundi ne govorim. Sicer se mu je sine spuntal in pri bombažni PREGRIZNIL – !?!?!?!?- trakec, mož pa je kapo glih še ujel, preden je odletela v jez!

Šoping – listek, pa listek, kje je šoping listek, potem še znese. Rojstni dnevi pa obletnice – nula. Karkol za “zrihtat” – nula. Zato pa bo vse lepo in natančno izvršil, če mu naročim. V gospodinjstvu pomaga, ažurnost in brzina pa nista njegovi vrlini – nasprotno – cepljen je proti njima in doživljenjsko imun nanju. Zato je pa redko tečen (kadar je, jeza pol leta dost), ni posesiven in ni len po naravi. Le malo otroški je še.

A če ga zamenjam?! Neeeeeeeeeee, niti slučajno!!!

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

Princip je isti… vse ostalo so nianse. Moj tako ekstremen sicer ni, so pa stvari, ki se jih ne bi spomnil pa če mu na glavo padejo.
In smeti pred vrati — vedno odnese. Pomaga v gospodinjstvu, ampak mu je treba malo s prstom pokazat. A si vzame čas, naredi, vendar včasih traja, da se spravi… Kar se malega tiče, ni problema, ga pošlihta v nulo.
Katastrofa je pa pospraviti cunje za sabo… a ma kdo mogoče kak učinkovit recept? Ne bom rekla, da je vse razmetano, ampak pospravit na svoje mesto in ZLOŽIT pa bi bila posebna lekcija, pa nimam metode in učnih pripomočkov… didaktika me tule malo zajebava.

No, itak pa imam tudi jaz kakšne svoje fore…

LP, Ana

mojga!!!!! Če tole ni identično potem pa ne vem. Sem se prav nasmejala..
Edino tisto s smetmi ne velja, smeti moj nosi, ker jih jaz pozabljam.

Lp A

NinaP,

pipe na sporedu od Prešernovega gledališča…

14
Nov
Ned
JAMSKI ČLOVEK za: IZVEN , 19.30 igra: Gledališče Gustav
kje: Prešernovo gledališče Kranj

cene v Preš. gledališču so od 1800 do 3500 SIT (odvisno od tega, kje sediš), za to predstavo pa se mi zdi, da je okoli 3000 SIT (nisem čisto prepričana, je že kar nekaj časa od tega, kar sem ga gledala)

LP, Ally

Dobro ste jih prešinfale:)))), moj je nekje v sredini, organiziran je kar dobro, če gre sam po nakupih, mu moram napisati listek z natančnimi opombami o izdelkih, njegova mama ga je naučila, da so vsa gospodinjska dela izključno žensko opravilo in pri tej točki ni možnosti za spreobrnitev, ja procedura ko gremo kam vsi skupaj je pa itak klasika, kje je to, kje je tisto??, a še nisi zrihtana??? AnaAna, problem s cunjami po celem stanovanju smo mi rešili tako, da sem mu diplomatsko po obrokih prigovarjala, ja pa še tam potrebujemo obešalnike, in še na teh vratih…tako, da so sedaj vse te cunje na raznih obešalnikih, še posebno nabasan je tisti v kopalnici.

Ah, ja. Saj nam je malo lažje, ko vidimo, da se to dogaja tudi drugje, a ne! Tudi jaz imam tri fante doma in včasih se mi kar trga… Sem spoznala, da sem v bistvu sama kriva za tako situacijo, ker sem jih navadila na to, da za vse poskrbim jaz. Bila sem prepričana, da je mož pač tako navajen že od doma in sem prevzela vse nase. Potem pa vidim pri kolegici, ki se je tudi poročila z edincem, poleg tega zelo razvajenim (ga poznam) – in glej ga šmenta – skuha, previja, pripravi za oblečt otrokom (!?!), v vrtec pelje, …. Čeprav ni nikoli piskra v roki držal…. Je pa zato ona mrtvo hladno vstrajala pri njegovih zadolžitvah, čeprav je kdaj narobe oblekel otroka ali pa kaj pozabil… Jaz pa sem se ob vsaki njegovi “napaki” vmešala in prevzela po principu “pusti, bom jaz, ker ne znaš”… No, pa imam. Toliko, v poduk punce!

:))))))))))))))))))))))
Jaz sem pa mojemu poslala link do tele teme z vabilcem, da se malo nasmeje 🙂 in je včeraj popoldne komentiral, da bi morale me ženske vse malo bolj počasi živet in ne toliko noret :))))) Pa kakšne aktivnosti skenslat, da smo absolutno preveč naspidirane 🙂 ‘Joj, imate srečo, da se nismo mi (moški) oglasili’ :))

Zakaj se pa niso? Po moje bi se prav zabavale… sej bi se, ane?

Moj možiček je pa taprava taužntrožca.
V službi in doma hiperaktiven. Nekatere že veste, da mi tudi likat in kuhat ni treba, če se mi ne da. In ne, NI copata.
Trenutno se nahajava v drugem letu najinega zakona – bo čez 5 let drugače?!?!?

Ne, čez 5 let si bo zaradi hiperaktivnosti omislil še pomoč sosedi…

;=)))

Joj joj joj…….hvala bogu v vecini tock moj ni taki.

Moj pospravi pomivalni stroj, smeti tut redno nosi dol, tut plenice z kosa za plenice sprazni (vedno sam on). Kopa in umiva vsak vecer miskota (samo on), perilo ko je zlozeno mu ga nastavim v kosare od perila in jih pospravi v omare. … dela veliko, ceprav se zna tut lenega narediti.

Kar se pa tice takih del kot so spajkanje, zaganje malenkosti, sestavljanje in prestavljanje pohistva, pa znam sama, vcasih boljse kot moj dragi, ker obicajno on prevec komplicira. Mislim, da za take stvari naceloma ne rabim njega, jih opravim kar sama.

recept za nepospravljene cunje, ki so ležale vsepovsod.

vse sem metala na en kup v kotu sobe. kup se je večal in večal in večal. ni izgledalo lepo! potem pa je nekega dne ugotovil, da nima več hlač oz da so zmečkane v kupu (on verjetn kupa niti opazil ni).

in sva postavila “pravilo enega artikla”. da je naenkrat lahko zunaj omare samo en kos obleke.

in deluje. včasih, ko ga spet prime sindrom nalaganja (moj je namreč nalagal cunje eno na drugo, pet parov hlač, majice ipd, dokler se kavča/stola/česarkoli sploh ni več videlo). samo vržem par cunj na kup in mu postane jasno.

😉

Skupinski ti ga biksaš. Morda imaš pa celo prav!

New Report

Close