Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Jugoslovanska BEDA

Jugoslovanska BEDA

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 15.07.2021 ob 20:45

“Pikniki,cevapi,vino in kamp v Istri so LUKSUZ? Muahahahahahahahaha
to kar si nastel,si lahko privoscimo VSAKI dan in brez nobene drzavne pomoci. A ti si socialec in tebi je luksuz ze si kupit nov avto ! REvez.”

 

Zakaj potem jamrate, kakšna revščina je v Sloveniji, ker so jo uničile levičarske vlade, srednji sloj pa propada?

 

Jaz ne prav nic jamram. Kaj se izmisljujes??

S zeno nisva bogata,prineseva domov 6.480 e neto na mesec in je dovolj za zivet brezskrbno.
Bogati so tisti ki na mesec prinesejo domov nekaj 100K e!

Odgovor na objavo uporabnika
Renault533, 15.07.2021 ob 20:40

Pikniki,cevapi,vino in kamp v Istri so LUKSUZ? Muahahahahahahahaha
to kar si nastel,si lahko privoscimo VSAKI dan in brez nobene drzavne pomoci. A ti si socialec in tebi je luksuz ze si kupit nov avto ! REvez.

“Renault”, 

joj si butast ko ta piknik izven konteksta jemlješ, piknik je spadu v vsakoletni program, ki so ga imeli delavci v firmi in je samo ena od stvari ki jo naštevam.

ne čevapčiči in vino v kempu v istri niso luksuz. Ampak je luksuz apartma ali prikolica v prelepi naravi v modernem progresivnem nudističnem kempu, ki ima golf igrišče in bazen in to vse zastonj, ker plača služba. Kjer kot je napisala Šteffkka vsak večer ješ v drugi restavraciji v okolici. Kjer včasih plavaš v bazenu, včasih v morju. Kjer ti avioni mečejo letake za zabave. Kjer imaš v kemp prireditveni prostor, kjer zvečer prirejajo razne šove in predstave, koncerte. Itd. itd. itd. In ko vse to skupaj združiš je luksuz!!!

Kar si nastel ni noben luksuz,ker si s normalno placo lahko privoscis.Brez fehtat.
Luksuz je,da gres v hotel za 3.000 na noc,da ko gres v trgovino ne gòedas koliko stvari stanejo,da imas 20 metersko jahto,itd,itd.

Ce pa ti delas za 1.500 e na mesec…itakd a je vse to zgoraj zate luksuz! Za nas je normala.

A je it v kemp en luskusz? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Moj Bog kako ste nekateri,ocitno,revni.

Odgovor na objavo uporabnika
PIKULET CENZURIRANI, 15.07.2021 ob 19:16

Odgovor na objavo uporabnika
Novice, 15.07.2021 ob 18:48

Odgovor na objavo uporabnika
Res, 15.07.2021 ob 18:09

ZELO zanimivo. To bi morali predvajat tudi v solah!
Ce si v Jugo hotel kilo kave si moral v tujino in svercat kot da bi bil kokain!

Sem rojena 1970 pa se ne spomnim, da ne bi imeli kave, sladkarij, praška. Starša po poklicu šofer in šivilja in nihče nikoli v kakšni stranki.

Sta pač kupovala od črnoborzijanca, verjetno je mama pridno širila svoje noge le-njim.

Pa kje ste to eni živeli in kakšno družino ste to imeli, da so vam natvezili takšne stvari?!

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 21:04

“Renault”, 

joj si butast ko ta piknik izven konteksta jemlješ, piknik je spadu v vsakoletni program, ki so ga imeli delavci v firmi in je samo ena od stvari ki jo naštevam.

ne čevapčiči in vino v kempu v istri niso luksuz. Ampak je luksuz apartma ali prikolica v prelepi naravi v modernem progresivnem nudističnem kempu, ki ima golf igrišče in bazen in to vse zastonj, ker plača služba. Kjer kot je napisala Šteffkka vsak večer ješ v drugi restavraciji v okolici. Kjer včasih plavaš v bazenu, včasih v morju. Kjer ti avioni mečejo letake za zabave. Kjer imaš v kemp prireditveni prostor, kjer zvečer prirejajo razne šove in predstave, koncerte. Itd. itd. itd. In ko vse to skupaj združiš je luksuz!!!

 

Glej…Kokosi…ti si reven in je tebi,ot si napisal, luksuz it v kemp,zvecer v restavracijo,se kopat v bazenu,itd..
Za vecino nas pa je to cisto povprecje in normalno. To delamo vsako leto s druzinami. Poleti in pozimi.Kaj je tukaj luksuznega ali posebnega???

“A je it v kemp en luskusz? :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Moj Bog kako ste nekateri,ocitno,revni.”

 

Zakaj potem cvilite ves čas, kako je Slovenija revna zaradi komunistov, srednji sloj pa izginja?

Odgovor na objavo uporabnika
Ibiza, 15.07.2021 ob 19:17

Jaz sem malo stajersi. 1968 in se dobro spomnim,da ce smo karkoli hoteli smo morali v Trst.Kava,kavbojke,praski,itd,it,ditd.Skratka vse. Pri nas so bile vrste pred “trgovinami” za liter mleka in celo boni za bencin!Tako,da ce kdo pise,da se je v Jugi imelo vse,krepko laze.

Sem isti letnik, torej 1968 in se ne spomnim nobenih vrst pred trgovino, ti lažnivec!! Bile pa so neko obdobje redukcije elektrike, boni za bencin, par-nepar sistem. Pravo kavo, pralni prašek, zvečine gumije v traku ter Milko smo dobili v Avstriji, v Italiji pa kavbojke in džekije iz jeansa.😄😄 Teta, ki je delala v Nemčiji, mi je prinesla radio kasetar.

Ampak vseeno lepi spomini. Gotovo večinoma zato, ker smo bili  mladi in še vse življenje pred nami. Kot mulcem nam ni manjkalo nič. Oba moja starša sta bila navadna delavca v fabriki, pa smo šli vsako leto za 10 dni na morje v fabriške hišice ali prikolice. Lačni nismo bili nikoli (kot so bili v otroštvu naši starši in stari starši). Tako grozno kot hoče zdaj SDS desnjakarska propaganda prikazati, pa spet ni bilo!

 

“Glej…Kokosi…ti si reven in je tebi,ot si napisal, luksuz it v kemp,zvecer v restavracijo,se kopat v bazenu,itd..
Za vecino nas pa je to cisto povprecje in normalno. To delamo vsako leto s druzinami. Poleti in pozimi.Kaj je tukaj luksuznega ali posebnega???”

 

A zdaj ste naenkrat vsi premožni, prej pa kar naprej tarnanje, kako srednji sloj propada, ker Slovenijo že trideset let uničujejo levičarji na 45 let komunistične podlage.

Bilo ti je lepo,samo zato,ker si bil MLAD.Zato se sedaj spominjas tistih casov.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 15.07.2021 ob 21:20

“Glej…Kokosi…ti si reven in je tebi,ot si napisal, luksuz it v kemp,zvecer v restavracijo,se kopat v bazenu,itd..
Za vecino nas pa je to cisto povprecje in normalno. To delamo vsako leto s druzinami. Poleti in pozimi.Kaj je tukaj luksuznega ali posebnega???”

 

A zdaj ste naenkrat vsi premožni, prej pa kar naprej tarnanje, kako srednji sloj propada, ker Slovenijo že trideset let uničujejo levičarji na 45 let komunistične podlage.

Kje? a mi poves kje naj bi jaz kaj takega rekel/napisal? Zakaj se stalno nekaj izmisljujes??

Ne spomnim se vrst v trgovinah. Kam si hodil/a v trgovino, da je bila taka gužva in vrste ? Spomnim se izletov čez mejo. Ja, tam so bile nepopisne gneče. Na te izlete imam zelo povprečne spomine.  Navadno smo šli na izlet, kaj pogledat ( Miramare, tržaški akvarij…celo do Benetk smo šli). Seveda smo kupili tudi kavo.  Ni se pa hodilo nakupovat čez mejo (vsaj pri nas ne). POznala sem nekaj ljudi, ki so obvezno vsaj 1x na mesec šli.

Prej kar naprej pritoževanje čez levake, ki so državo porinili v prepad s svojo nesposobnostjo, zdaj pa nobeden ni nič rekel. Zdaj je kar naenkrat Slovenija vsem druga Švica, simbol blaginje in srednji razred cveti.

Objava čaka odobritev

Odgovor na objavo uporabnika
par let starejša od tebe, 15.07.2021 ob 21:28

Ne spomnim se vrst v trgovinah. Kam si hodil/a v trgovino, da je bila taka gužva in vrste ? Spomnim se izletov čez mejo. Ja, tam so bile nepopisne gneče. Na te izlete imam zelo povprečne spomine.  Navadno smo šli na izlet, kaj pogledat ( Miramare, tržaški akvarij…celo do Benetk smo šli). Seveda smo kupili tudi kavo.  Ni se pa hodilo nakupovat čez mejo (vsaj pri nas ne). POznala sem nekaj ljudi, ki so obvezno vsaj 1x na mesec šli.

Niste hodili cez mejo po nakupih,ker ste bili revni. CELO v Benetke! CELO! ehehehe

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 21:17

 

Glej…Kokosi…ti si reven in je tebi,ot si napisal, luksuz it v kemp,zvecer v restavracijo,se kopat v bazenu,itd..
Za vecino nas pa je to cisto povprecje in normalno. To delamo vsako leto s druzinami. Poleti in pozimi.Kaj je tukaj luksuznega ali posebnega???

igranje golfa si pozabu.. 🙂

Golfa ne igram. Nekajkrat poskusil.A ni mi vsec.Imam raje druge sporte.

Danes si srednji sloj Benetke lahko privošči katerikoli dan v letu, takoj po službi, ker je blaginja, za katero so zaslužne levičarske vlade, ki so Slovenijo naredile izjemno uspešno in bogato državo, po 45 letih uspešne komunistične podlage.

“Zdaj je kar naenkrat Slovenija vsem druga Švica”

 

A it parkrat na leto na dopust.Morje,smucanje in kaksno potovanje pomeni bit druga Svica? :)))))

 

“ki so Slovenijo naredile izjemno uspešno in bogato državo,”

Sedaj ne pretiravat. Slo je po bdp-ju na repu EU. Celo Cehi so nas prehiteli.
64% vseh zaposlenih pa dobiva DO 800 e neto mesecne place. Podatki SURS.
Je pa veseeno veliko bolje kot je bilo v Jugoslaviji.

Odgovor na objavo uporabnika
Popay npr, 15.07.2021 ob 20:01

dobr, pustimo to, da je to napopal jajohojsat  s(d)s šoder od človeka s katerim normalen  človek ne bi imel nobenih opravkov tud mrtvo pijan… ampak dokumentarec je čista resnica, reala in se temu šodru v bistvu zahvaljujem, da sem si ogledal ta posnetek, ker si ga drugač ne bi, bolj me zanima sedanjost…. To takrat je bilo tako in tega ne more noben zanikat.  Trst še zdej živi od tistih časov….V bistvu je dober nostalgičen posnetek takratne realnosti in kapo dol vsem, ki so naredili te posnetke, slike in spisali knjigo. Kakorkoli je bilo je to vse del generacije rojene v 50/60/70 letih v jugi, tudi tistih starejših seveda…

Iz Slovenije smo bili bolj gospodski saj smo prišli v Trst z avtomobili. Moj prvi avto je bila peglica in nisem dobil gum za njega v jugi, tud tiger ne…, pa mi je sodelavec preko njegove sestre iz Kopra zrihtal dve pinarelli gume, imela je to propustnico, malo obmejno al kaj je že bila, sem bil vesel ko avion, hehe… Banane pa kave pa niti enkrat nisem kupil v Trstu, Gorici, Palmanovi niti Udinah, sem pa tako na dva meseca uletaval v Italijo.

Vseeno zmaga ta stavek… Bogati Jugoslovani rešujejo revne katoliške Italijane, hehe..

Saj tak filmček bi lahko skup sklamfali tudi pred desetletjem v Palmanovi. Sami ljubljančani, kamor pogledaš, pa smo bili takrat že v kapitalizmu. Kot je en omenil v drugi temi, pa Ikea v Avstriji ali Italiji, enkrat šel, ko me je žena zvlekla, pa nikoli več, not pa sami Slovenci. Saj ti ni treba v 70-ta, da si to videl.:))

“Bogati Jugoslovani rešujejo revne katoliške Italijane”

:))))))))))))))))))))))))

Takrat je bila Italija 5 svetovno gospodarstvo (danes 8).
Ital BDP per capita je bil vsaj 40 krat visji od Jugoslovanskega in nekaj raztrganih Jugicev ki so hodili kupovat kavbojke,naj bi resevali Italijo?! :)) Vidis kako imate,se danes,nekateri,popolnoma oprane mozgane?

Kaj pa je to kaj takega, jaz še zdaj hodim v Familo čez mejo po nakupe. Živim na obali in hodim tja, polno Slovencev v štacuni. Pač dobiš veliko bolj poceni Rio mare tuno, vse njihove makarone , Nutello, tako zahodno, ne za vzhodni trg…. ogromno stvari bolj ugodnih kot pri nas, pa takih, ki se pri nas sploh ne dobijo ali pa so veliko dražji.

In kaj zdaj?

“pa smo bili takrat že v kapitalizmu.”

To ne pomeni nic.Vsaj 75% stvari,izdelkov,itd ki jih imajo na zahodu,sem ne pride. Zaradi majhnosti trga,majhne kupne moci,itd. Dodam se jaz;tudi zaradi (slabih) okusov slovencev.
Da o oblekah sploh ne govorimo.Ce hoces kaj lepega moras na zahod.

Odgovor na objavo uporabnika
ena priimorkaa, 15.07.2021 ob 21:50

Kaj pa je to kaj takega, jaz še zdaj hodim v Familo čez mejo po nakupe. Živim na obali in hodim tja, polno Slovencev v štacuni. Pač dobiš veliko bolj poceni Rio mare tuno, vse njihove makarone , Nutello, tako zahodno, ne za vzhodni trg…. ogromno stvari bolj ugodnih kot pri nas, pa takih, ki se pri nas sploh ne dobijo ali pa so veliko dražji.

In kaj zdaj?

Kaj zdaj?
Ocitno ne razumes da ENO je ce gres,ker pri tebi nimas nic in nimas druge izbire. Drugo pa je ce gres ker npr drugje stane manj,itd. V Jugi si MORAL it,ce si hotel kaj imet.Ne pa jest Jugo cokolade in drugo svinjerijo.

New Report

Close