Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Jugoslovanska BEDA

Jugoslovanska BEDA

Odgovor na objavo uporabnika
par let starejša od tebe, 15.07.2021 ob 21:28

Odgovor na objavo uporabnika
Ibiza, 15.07.2021 ob 19:17

Jaz sem malo stajersi. 1968 in se dobro spomnim,da ce smo karkoli hoteli smo morali v Trst.Kava,kavbojke,praski,itd,it,ditd.Skratka vse. Pri nas so bile vrste pred “trgovinami” za liter mleka in celo boni za bencin!Tako,da ce kdo pise,da se je v Jugi imelo vse,krepko laze.

Ne spomnim se vrst v trgovinah. Kam si hodil/a v trgovino, da je bila taka gužva in vrste ? Spomnim se izletov čez mejo. Ja, tam so bile nepopisne gneče. Na te izlete imam zelo povprečne spomine.  Navadno smo šli na izlet, kaj pogledat ( Miramare, tržaški akvarij…celo do Benetk smo šli). Seveda smo kupili tudi kavo.  Ni se pa hodilo nakupovat čez mejo (vsaj pri nas ne). POznala sem nekaj ljudi, ki so obvezno vsaj 1x na mesec šli.

To se spomnijo tisti, ki imajo danes 35 let.:))))) Dobili smo vse, kar smo rabili. Mi takrat nismo hodili v Trst po čokolado, hodim pa danes, ker je bistveno ceneje čez mejo in gledam na vsak cent. Kot otrok niti približno nismo gledali na denar. Ja, sva se zaklala s kreditom in je treba kalkulirat čez mesec. Eni bodo rekli, da sva nesposobna, ker si ne moreva privoščit trikrat na leto potovat v eksotiko. Pa naj bo.

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 21:53

Odgovor na objavo uporabnika
ena priimorkaa, 15.07.2021 ob 21:50

Kaj pa je to kaj takega, jaz še zdaj hodim v Familo čez mejo po nakupe. Živim na obali in hodim tja, polno Slovencev v štacuni. Pač dobiš veliko bolj poceni Rio mare tuno, vse njihove makarone , Nutello, tako zahodno, ne za vzhodni trg…. ogromno stvari bolj ugodnih kot pri nas, pa takih, ki se pri nas sploh ne dobijo ali pa so veliko dražji.

In kaj zdaj?

Kaj zdaj?
Ocitno ne razumes da ENO je ce gres,ker pri tebi nimas nic in nimas druge izbire. Drugo pa je ce gres ker npr drugje stane manj,itd. V Jugi si MORAL it,ce si hotel kaj imet.Ne pa jest Jugo cokolade in drugo svinjerijo.

Em, ne ne. Imeli smo KRAŠ in Bajadere so takrat mele še parkrat boljši okus kot danes, nobena belgijska ne švicarska čokolada se ni mogla primerjati z njimi.

Sem Trzaski Slovenec. Lahko samo potrdim,da so se ob vikendih zgrinjale trume Jugoslovanih v razsutih avtomobili,avtobusih,itd. Ko pa so odsli so okupirali vsako grmovje od Trsta do Ferneticev…se v njih skrivali,problacili,oblacili na sebe po5 oblek nenkrat,itd. Za sabo pa puscali tone smeti ,urina,itd.
Mi smo imeli Jugoslovane za zivali. Dejstvo. Je pa tudi res,da je se kar trgovin v Trstu dobro sluzilo s Jugoslovani. Ostala vecina pa je samo gledala tisto revscino.

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 21:51

“pa smo bili takrat že v kapitalizmu.”

To ne pomeni nic.Vsaj 75% stvari,izdelkov,itd ki jih imajo na zahodu,sem ne pride. Zaradi majhnosti trga,majhne kupne moci,itd. Dodam se jaz;tudi zaradi (slabih) okusov slovencev.
Da o oblekah sploh ne govorimo.Ce hoces kaj lepega moras na zahod.

No torej? Kakšna je pravzaprav razlika med 70-timi in danes? Govorite, kako smo morali čez mejo, če smo hoteli imeti kaj boljšega. Zdaj moramo tudi, če hočemo kaj cenejšega, ali pa takega, česar tu ni, v čem je potem fora?

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 21:57

Em, ne ne. Imeli smo KRAŠ in Bajadere so takrat mele še parkrat boljši okus kot danes, nobena belgijska ne švicarska čokolada se ni mogla primerjati z njimi.

Tebi,ker si reven in si pravih cokolad ne mores privoscit. Ce pa je zate Milka (kot si ze napisal) prava cokolada….si s tem vse povedal. hehehe

Ja, tista jugoslovanska revščina je s kupno močjo držala Trst pokonci. Danes je pa Trst ena težka ciganija.

Odgovor na objavo uporabnika
ena priimorkaa, 15.07.2021 ob 21:58

No torej? Kakšna je pravzaprav razlika med 70-timi in danes? Govorite, kako smo morali čez mejo, če smo hoteli imeti kaj boljšega. Zdaj moramo tudi, če hočemo kaj cenejšega, ali pa takega, česar tu ni, v čem je potem fora?

“Fora” je v temu,da v Jugi teh stvari NI bilo.Ti je sedaj jasno?
P.s. nismo vsi tako revni,da bi morali v tujino nekaj kupit ker je tam cenejsa. V tujino grem kupèit kar se tukaj ne dobi. Capisci?

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 15.07.2021 ob 22:00

Ja, tista jugoslovanska revščina je s kupno močjo držala Trst pokonci. Danes je pa Trst ena težka ciganija.

 

Ne pisat neumnosti.Sem Trzacan. Vprasaj prej mene,predno take kozlarije pises. Trgovine v katere so hodili Jugici so bile v lasti 15-20 ljudi in vse so bile na Ponterossu.
O ciganiji pa nebi……poglej raje Lj; bili v nedeljo.Naj ti povem koliko podgan in zavrzenih brizgalk smo videli?

Odgovor na objavo uporabnika
Mario184, 15.07.2021 ob 18:46

“Uf, se spomnim teh casov, ko si odprl omaro in je iz nje disala kava! Pa si odprl drugo omaro in je zadisal prasek!”

 

A sedaj tega nimas?

Ne, sedaj imam en odprt prasek in 200g kave.

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 21:58

Tebi,ker si reven in si pravih cokolad ne mores privoscit. Ce pa je zate Milka (kot si ze napisal) prava cokolada….si s tem vse povedal. hehehe

Ne, vi ste pisali da so milko čez mejo kupovali, zame je pa milka sranje. Tud sorodniki iz belgije so mi prinašali, drage belgijske čokolade in nobena ne pride blizu naprimer Bajaderam kakršne so v jugoslaviji izdelovali.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 15.07.2021 ob 19:51

Mene pa zanima, kje so se Jugoslovani sploh navadili na ta kofe, prašek, banane, čokolade in kavbojke, če v socializmu tega v štacunah ni bilo? Kako lahko postaneš tako odvisen od nečesa, kar ne poznaš?

Kako lahko postaneš odvisen od nečesa, ČESAR ne poznaš. Česa pa vi niste poznali? Mi smo poznali (pili) kavo, prali s praškom , jedli čokolado,a nam ni bilo treba daleč. Trgovino smo imeli dobrih 100m od hiše. Aja, sem letnik 1964. Res pa je, da smo šli po kavbojke v Gorico.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 22:06

Ne, vi ste pisali da so milko čez mejo kupovali, zame je pa milka sranje. Tud sorodniki iz belgije so mi prinašali, drage belgijske čokolade in nobena ne pride blizu naprimer Bajaderam kakršne so v jugoslaviji izdelovali.

NIKOLI omenil MIlke.Pokazi kje? Da vidimo…

P.s. se sedaj mi gre na bruhanje ce pomislim na okus Jugo dreka cokolade .Res.:)))

Je pa tudi res,da revni se zadovoljite s zelo malim.

“poznali (pili) kavo, prali s praškom , jedli čokolado,”

Ma itak. A povej kaksno kavo,kaken prasek,kaksno cokolado! Za en drek.
Skoda ima isto 4 kolesa kot Mercedes. A sta zato iste kvalitete?

Se DANES so razlicne proizvodne linije za izdelke;eni za zahod in drugi,slabsi,za vzhod (slo itd).

Čim so se jugosi umaknili iz tržaških štacun, je Trst postal pozabljeno provincialno mesto. Trst je danes mestece tretjega sveta v Evropi. Povsod umazanija, razpadajoče fasade, propadajoča infrastruktura, vse zanemarjeno, javne službe ne delujejo, več črncev in Kitajcev kot belcev, polno klošarjev … Dokler se je jugoslovanski kapital tja zlival, so se lahko bahali, zdaj pa kot v Siriji.

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 22:08

NIKOLI omenil MIlke.Pokazi kje? Da vidimo…

P.s. se sedaj mi gre na bruhanje ce pomislim na okus Jugo dreka cokolade .Res.:)))

Je pa tudi res,da revni se zadovoljite s zelo malim.

Napisu sem “vi ludje” ste pissali in ne “TI”,. UF NOSTALGIJA je to umenil in js sem mu napisal da je milka sranje proti KRAŠEVIM izdelkom za katere vsi vejo da so bili kvalitetnejši včasih. Bajadere pa tako ijemne z certifikatom in kot coca cola z zašćiteno formulo izdelave, boljše od vsake švicarske ali belgijske čokolade.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 15.07.2021 ob 22:19

Čim so se jugosi umaknili iz tržaških štacun, je Trst postal pozabljeno provincialno mesto. Trst je danes mestece tretjega sveta v Evropi. Povsod umazanija, razpadajoče fasade, propadajoča infrastruktura, vse zanemarjeno, javne službe ne delujejo, več črncev in Kitajcev kot belcev, polno klošarjev … Dokler se je jugoslovanski kapital tja zlival, so se lahko bahali, zdaj pa kot v Siriji.

Ne bi o temu. Živim v Lj. Lj je urejeno Tromostovjenom radij 200 metrov. Vse ostalo je kot Bulatešta v 80 letih. Samo Lj postajo poglej! Sramota. Če pa o Trstu ti pišeš je očitno,da Trsta ne poznaš. Niti malo. Trst je čudovito Avsyroogrsko mesto s tako arhitekturo ki su jo Slovenija lahko samo sanja.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 22:28

Napisu sem “vi ludje” ste pissali in ne “TI”,. UF NOSTALGIJA je to umenil in js sem mu napisal da je milka sranje proti KRAŠEVIM izdelkom za katere vsi vejo da so bili kvalitetnejši včasih. Bajadere pa tako ijemne z certifikatom in kot coca cola z zašćiteno formulo izdelave, boljše od vsake švicarske ali belgijske čokolade.

Boljse TEBI. To si pozabil napisat. Ce te vprasam da nastej 5 dobrih svetovnih znamk cokolade,brez gugla,nimas pojma. Vidis,da tvoje mnenje ne steje nic?

“DingoRingo”,

da ti samo nekaj ponovim, da razčistiva.

Lej saj jaz te razumem kaj mi hočeš povedati, ko praviš, da vse to ni bilo brezplačno in da zato Juga ni finančno vzdržala.

Prosim te, samo da ne probaš minimalizirati stvari. Ta piknik jemlješ ven iz konteksta, jaz sem ga umenil le kot eno izmed stvari ki sem jih našteval. To pa da služba najme Gospodarsko raztavišče in najame boljše kuharje in natakarje za novoletno zabavo, ki traja celo noč ni navaden piknik. Saj razumeš to???

Kot tudi si večina ljudi danes ne more predstavljati, da jim bi služba plačala ekskurzijo na drugo celino, ali da bi jim dala službeno prikolico v luksuznem kempu z bazenom, golfom, prireditvenim prostorom in zabavami in jim ta dopust v celoti plačala. Veliko ljudi, danes lahko le sanja o teh stvareh.

Lahko tudi rečem, da sem bil že v nekaj stanovanjih premožnejših, finančno uspešnih ljudi, ki so bila na novo opremljena (minimalistična) in se niso mogla primerjati z stanovanji mojih sorodnikov opremljenih v 70ih letih polnih dizajnerskega pohištva. Lej js se pač spomnim luksuza iz jugoslavije,

Kot ti lahko tudi povem, da da niti v finančno dobro stoječih družinah(in poznam nekaj takšnih družin) otroci ne dobijo 15 darilno zavitih škatel daril za božič, novo leto. Saj sva jasnem glede tega?

 

ZATO SLOVENIJE, SPLOH LJUBLJANE V JUGOSLAVIJI NE PRIKAZOVATI KOT BEDO, KER JE BILO TO DALEČ OD BEDE.

Koliko jugo opranih mozganov se danes obstaja….

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 22:45

“DingoRingo”,

da ti samo nekaj ponovim, da razčistiva.

Lej saj jaz te razumem kaj mi hočeš povedati, ko praviš, da vse to ni bilo brezplačno in da zato Juga ni finančno vzdržala.

Prosim te, samo da ne probaš minimalizirati stvari. Ta piknik jemlješ ven iz konteksta, jaz sem ga umenil le kot eno izmed stvari ki sem jih našteval. To pa da služba najme Gospodarsko raztavišče in najame boljše kuharje in natakarje za novoletno zabavo, ki traja celo noč ni navaden piknik. Saj razumeš to???

Kot tudi si večina ljudi danes ne more predstavljati, da jim bi služba plačala ekskurzijo na drugo celino, ali da bi jim dala službeno prikolico v luksuznem kempu z bazenom, golfom, prireditvenim prostorom in zabavami in jim ta dopust v celoti plačala. Veliko ljudi, danes lahko le sanja o teh stvareh.

Lahko tudi rečem, da sem bil že v nekaj stanovanjih premožnejših, finančno uspešnih ljudi, ki so bila na novo opremljena (minimalistična) in se niso mogla primerjati z stanovanji mojih sorodnikov opremljenih v 70ih letih polnih dizajnerskega pohištva. Lej js se pač spomnim luksuza iz jugoslavije,

Kot ti lahko tudi povem, da da niti v finančno dobro stoječih družinah(in poznam nekaj takšnih družin) otroci ne dobijo 15 darilno zavitih škatel daril za božič, novo leto. Saj sva jasnem glede tega?

 

ZATO SLOVENIJE, SPLOH LJUBLJANE V JUGOSLAVIJI NE PRIKAZOVATI KOT BEDO, KER JE BILO TO DALEČ OD BEDE.

:))))Stalno kopiras in lepis ISTE svari. Nimas argumentov. Grem spat. Ti si reven in na sociali. Nekateti pa gremo v sluzbo. :)))h7

“DingoRingo”,

skratka če hočeš videti bedo poglej v Sovjetsko Zvezo, ker upam da je jasno, da je bilo življenje v Ljubljani v času Jugoslavije nekaj povsem drugega kot v Sovjetski Zvezi.

In če je res bila tukaj taka beda, kot ti praviš mi povej zakaj so američani, ki so pripadali srednjemu ali nižjemu razredu čisto šokirani ko jim povem te stvari, ki sem jih povedal in našteval vam? Nekateri mi sploh vrjeti nočejo da je bilo v eni komunistični državi tako, pa jim pokažem na internetu stvari, ki potrdijo kaj govorim. In so čisto šokirani in mi povejo česa od tega pa si oni niso mogli privoščiti ali pa jih je drago stalo.

Torej zakaj če smo bili taka beda, so potem povprečni ludje iz najbogatejše države na svetu presenečeni in mi povejo, da so bili še oni za kaj prikrajšani od tega kar sem vam umenil???

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 15.07.2021 ob 17:01

Tole so sicer mokre sanje našega Ivana.

 

Takole bo na madžarskem čez nekaj let, po izstopu iz EU.  Pri nas hvalabogu ne, ker bomo prej psihopata odstranili z vlade, skupaj z vsemi njegovimi smrdljivimi, sluzastimi potrčkoti vred.

A lahko poveš tudi nam kaj so si Jugoslovani privoščili,kar si Američani niso mogli?

    Pokaži tudi nam te linke na imternetu o katerih naj bi bili ostali Američani šokirani.. čakamo.

New Report

Close