Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Jugoslovanska BEDA

Jugoslovanska BEDA

:))))))))))))))))

Pioneer je znamka za dnevne sobe in DALEC,dalec od kaksne kvalitete.
230 e en zvocnik? :))) En dober zvocnik stane vsaj 3.000 Evor navzgor!

A je 1.200 e dobra placa? hehehehehehee KJE? V Albaniji,morda.
SI nesposobna in imas mizerno placo. Dejstvo!

Objava čaka odobritev

Odgovor na objavo uporabnika
jojojojoj, 16.07.2021 ob 08:55

:))))))))))))))))

Pioneer je znamka za dnevne sobe in DALEC,dalec od kaksne kvalitete.
230 e en zvocnik? :))) En dober zvocnik stane vsaj 3.000 Evor navzgor!

A je 1.200 e dobra placa? hehehehehehee KJE? V Albaniji,morda.
SI nesposobna in imas mizerno placo. Dejstvo!

Eh, sem hotela pokazati, katere komponente imam, pa noče objavit linkov. Saj nima veze, vse skupaj zdaj stane okoli 3 jurje. Pa ne bomo prodali, ker imamo v bajti eno sobo, kjer je glasba in zvok fantastičen. Za naše potrebe super, ne rabimo zvočnika za 3 jurje, ker nismo glasbeniki, smo samo ljubitelji dobre glasbe.

1200 takrat, ti govorim, nimam sedaj take plače, bebo. In za ta denar se je takrat dobilo veliko več kot se za ta denar dobi zdaj. Ti je to jasno, al je treba narisat? Za začetniško plačo s srednjo šolo  takrat si lahko v Lj v najetem stanovanju živel sam in se sam preživljal. ZDAJ TEGA NE MOREŠ!!! Kaj ni jasno, bedak? Z delavskimi plačami so ljudje zidali bajte, zdaj tega ne morejo, kaj ni jasno???? Koga briga, če nas je minimum takih, ki nam gre odlično? Poglej si statistiko, 64% slovenskih plač je do 800 €!!!!!! 

In zdaj si poglej, kaj si danes lahko privoščiš za 800 €. Eno najemnino za dvosobno stanovanje in potem ti ostane 0€. Boš končno dojel?

1 moj zvocnik stane 9.000 Evrov.

Pioneer je v redu za gospodinje ki poslusajo Val202 ko cistijo kuhinjo.Pa brez zamere. Tako pac je.
Me pa res zanima kako tvoji komponenti Pioneer so is 250 Evrov sli na 3.000.S tem,da so Pioneer in da so stari 40 let……

jaz imam srednjo šolo in plačo 1200, ampak že kar 10  let delovne dobe in z veliko nadurami. Pa si ne morem privoščit zvočnika za 200€, kaj šele vse ostalo. En ojačevalec zvoka srednje kvalitete je ccca 800€, samo mokre sanje zame. Vse, kar je ona naštela je pa krepko nad 1200. A zdaj boš pa 95% Slovencev zmerjal za nesposobneže in bedake, ker pač niso med  5% najbogatejših?? Po tvojem govoru je videti, da si bedak bil in boš tak ostal ter da si vse svoje bogastvo očitno pridobil s krajo ali z nekimi čudnimi posli. Ker izobražen človek z veliko znanja čisto očitno nisi, saj deluješ zabit kmetavzar. Torej kraja ali druga čudna posla, vlaganje v kakšne delnice, skratka sreča se ti je nasmehnila. In zdaj so vsi, ki niso tvoje sreče, idioti. Klasičen kreten pač.

Odgovor na objavo uporabnika
jaz imam, 16.07.2021 ob 09:20

jaz imam srednjo šolo in plačo 1200, ampak že kar 10  let delovne dobe in z veliko nadurami. Pa si ne morem privoščit zvočnika za 200€, kaj šele vse ostalo. En ojačevalec zvoka srednje kvalitete je ccca 800€, samo mokre sanje zame. Vse, kar je ona naštela je pa krepko nad 1200. A zdaj boš pa 95% Slovencev zmerjal za nesposobneže in bedake, ker pač niso med  5% najbogatejših?? Po tvojem govoru je videti, da si bedak bil in boš tak ostal ter da si vse svoje bogastvo očitno pridobil s krajo ali z nekimi čudnimi posli. Ker izobražen človek z veliko znanja čisto očitno nisi, saj deluješ zabit kmetavzar. Torej kraja ali druga čudna posla, vlaganje v kakšne delnice, skratka sreča se ti je nasmehnila. In zdaj so vsi, ki niso tvoje sreče, idioti. Klasičen kreten pač.

Ne poznam osebe,a zakaj vsak ki kaj ima naj bi to pokradel ali imel sreco?
S zeno imava neto mesecno placo krepko  cez 6.000 in nisva prav nic nobenemu ukradla. Sva pa v zivljenju veliko studirala.
V kapitalizmu je pac tako;ce si sposoben bos uspel.
Ze to,da imas srednjo solo…veliko pove. Nikoli ne bos uspesen,ce se tebi ne bo posrecilo.Pojdi studirat.Magisterij,doktorat,itd in bos imel boljso placo.
Ne zalit drugi,zaradi tvojih neuspehov.

Pioneer je odlična znamka!

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 16.07.2021 ob 09:18

1 moj zvocnik stane 9.000 Evrov.

Pioneer je v redu za gospodinje ki poslusajo Val202 ko cistijo kuhinjo.Pa brez zamere. Tako pac je.
Me pa res zanima kako tvoji komponenti Pioneer so is 250 Evrov sli na 3.000.S tem,da so Pioneer in da so stari 40 let……

Takrat je bil dobra znamka, še zdaj je soliden. Ojačevalci zvoka so bili nesramno dragi in so še zdaj.

https://www.mimovrste.com/hi-fi-ojacevalniki/pioneer-ojacevalec-a-70-k

Če ima dober ojačevalec, ji gre danes komot za jurja, kasetar s kakim novim potenciometrom, novimi žarnicami na VU-metrih, kalibrirano glavo, je takoj enih 250-300€, gramofon dodatnih 350, odvisno od vzdrževanja, zvočniki pa lahko tudi vsak po 500, če ne več, odvisno koliko jih ima. Pioneer izdeluje samo še zvočnike za avtomobile, stari zvočniki, če so porihtani, so pa vredni kar dosti.

Pioneer je bila odlicna znamka samo v Jugoslaviji in ostali vzhodni Evropi,ker drugih znamk se ni dalo kupit. Jih ni bilo.
P.s. a je jurija veliko za en ojacevalec? :)))))
p.s. 40 let stari zvocniki so vredni 0 (NIC).

Odgovor na objavo uporabnika
Renault965, 16.07.2021 ob 09:26

Ne poznam osebe,a zakaj vsak ki kaj ima naj bi to pokradel ali imel sreco?
S zeno imava neto mesecno placo krepko  cez 6.000 in nisva prav nic nobenemu ukradla. Sva pa v zivljenju veliko studirala.
V kapitalizmu je pac tako;ce si sposoben bos uspel.
Ze to,da imas srednjo solo…veliko pove. Nikoli ne bos uspesen,ce se tebi ne bo posrecilo.Pojdi studirat.Magisterij,doktorat,itd in bos imel boljso placo.
Ne zalit drugi,zaradi tvojih neuspehov.

Če si dobro prebral, boš videl, da sem napisal, da “po njegovem govoru sodeč je videti, da je bedak”, z vsem svojim režanjem in pljuvanjem po “nesposobnih” in socialcih. Tega izobražen človek ne počne. Prav nobenih zamer nimam do ljudi, ki s svojim znanjem pridejo do visokih plač. Ampak tole tele ni med njimi, ker se obnaša kot razvajenec, ki mu je bilo vse prinešeno k riti. Sam pa delam na tem, da bom šel na svoje, znanja v svojem fohu imam veliko, pač še malo izkušnj in bom imel svojo firmo. Strank bo dovolj. Upam na boljše čase, ne bom pa nikoli in nikdar pljuval po tistih, ki bodo takrat imeli manj kot jaz, češ da so nesposobni, leni, bedasti.

Bereš tukaj kako se ljudje pritožujejo,da imajo zelo nizko plačo…nato pa prebereš da so neizobraženi. Ravno taki pogrešajo Jugoslavijo.

Odgovor na objavo uporabnika
DingoRingo, 16.07.2021 ob 09:35

Pioneer je bila odlicna znamka samo v Jugoslaviji in ostali vzhodni Evropi,ker drugih znamk se ni dalo kupit. Jih ni bilo.
P.s. a je jurija veliko za en ojacevalec? :)))))
p.s. 40 let stari zvocniki so vredni 0 (NIC).

govora je o tem, kaj si danes lahko nekdo privošči s prvo plačo. A si že izgubil nit pogovora? Za tri četrt Slovenije je jurja preveč, da bi dali za nek ojačevalec, ker imajo jurja plače.

In ne, zrihtan zvočnik, je veliko vreden. Če je dober in deluje, star 40 let ima za zbiratelje še veliko večjo vrednost.

Pa a si ti zarukan al se delaš?

Komur Pioneer ni dobra znamka, naj ustvari svojo in ustvarja boljše produkte, če zna.

Ce so bili vredni danasnjih 230 Evrov so bili kaksni CS DX ali podobni. Danes niso nic vredni.Ene 100-150 Evrov,samo ce so v odlicnem stanju..kar po 40 letih je skoraj nemogoce. Ze sama membrana prepari po 40 letih…

Odgovor na objavo uporabnika
Jajo501, 16.07.2021 ob 09:41

Bereš tukaj kako se ljudje pritožujejo,da imajo zelo nizko plačo…nato pa prebereš da so neizobraženi. Ravno taki pogrešajo Jugoslavijo.

V tujini gre študirat 17% generacije, vsi ostali naredijo srednje šole in se potem doizobražujejo s tečaji itd. ob delu. Razne tovarne in podjetja veliko denarja vložijo v doizobraževanje kadra, to ni kot pri nas stvar davkoplačevalcev. Pri nas gre študirat 85% generacije, ogromno jih je z nekimi levimi faksi nezaposljivih, veliko jih tudi ne konča in potem prodaja meglo, firme pa se ne zganejo, da bi same plačevale tudi izobraževanje kadrov, ki jih rabijo, kot je to v tujini. Pri nas obstaja skoraj samo formalno izobraževanje, v tujini je ogromno neformalnega. Znanje za delo pa se, saj vsi vemo, skoraj nikoli ne pridobi na fakultetah, ampak vedno na samem delovnem mestu. Tisti faks je samo osnova, velikokrat pa niti osnova ne.

Ta fant, če je dober in zagnan, bo uspel tudi brez študija, to se v gospodarstvu itak ne šteje, šteje samo znanje. Če se že hočemo primerjat s tujino, bi se moral izobraževalni sistem pri nas korenito spremeniti.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 16.07.2021 ob 09:46

Komur Pioneer ni dobra znamka, naj ustvari svojo in ustvarja boljše produkte, če zna.

Saj so jih; B&W,Care Orchestra,ProAc,itd,itd,itd,itd,itd

Odgovor na objavo uporabnika
Poznavalec660, 16.07.2021 ob 09:47

Ce so bili vredni danasnjih 230 Evrov so bili kaksni CS DX ali podobni. Danes niso nic vredni.Ene 100-150 Evrov,samo ce so v odlicnem stanju..kar po 40 letih je skoraj nemogoce. Ze sama membrana prepari po 40 letih…

Jaz sem svoje 30 let stare servisiral pri Žagarju, odlično stanje, odličen zvok. Ne zamenjam za nobene nove oz. bi za ta zvok moral dati eno 4kratno ceno mojih, ko sem jih kupil.

In kakšne akustične izdelke ponuja znamka Lokalec?

Odgovor na objavo uporabnika
pioneer, 16.07.2021 ob 10:06

Jaz sem svoje 30 let stare servisiral pri Žagarju, odlično stanje, odličen zvok. Ne zamenjam za nobene nove oz. bi za ta zvok moral dati eno 4kratno ceno mojih, ko sem jih kupil.

Ne. Ti tvojih ne zamenjas,ker si reven in nimas sredstev za boljse.
Pioneer je bila “dobra” znamka samo za Jugice. Zato je znamka prakticno propadla.

Odgovor na objavo uporabnika
Lokalec, 16.07.2021 ob 10:11

Ne. Ti tvojih ne zamenjas,ker si reven in nimas sredstev za boljse.
Pioneer je bila “dobra” znamka samo za Jugice. Zato je znamka prakticno propadla.

Hahahah, a zdaj gre pa debata v smer frštekerije?? A so Pioneer dobri ali ne, hahahaha.

To sem podala samo kot primer, kaj si lahko dobil za eno začetniško plačo. Danes se vse sname z interneta, torej nihče več ne kupuje frštekerije razen profijev, tako da to ni dobra primerjava, priznam. Zato pa sem potem primerjala preživljanje sebe samostojno v najetem dvosobnem stanovanju, kar so si takrat lahko privoščlili praktično vsi zaposleni. DANES SI TEGA NE MORE PRIVOŠČIT vsaj 70% ljudi. Temu rečete napredek? Zadolženi smo pa še bolj kot takrat. In potem se javlja tisth 10%, ki pa si to lahko privoščijo. Ja, super, no. Saj jaz si tudi lahko danes, ampak nisem jaz merodajna, s svojo bajto, vikendom in dobro plačo. Šteje večina, ki tega ne zmore, to pozabljate. In tisti so raje tiho, ker bi jih takoj popljuvali kot nesposobneže in socialce. Eden se je javil, pa je bil takoj oklican za nesposobneža, ker ima samo 1200€ plače. Pa dajte, no. Reala so take plače in za več kot pol Slovencev še nižje. Statistika ne laže.

Ze to,da v 40-50 letih nisi bila zmozna si kupit novih kompinent in zvocnikov..vse pove o tvoji bedi.

A res? Ti veš? Nimam Pioneer zvočnikov, za tvojo informacijo in ne, nisem reven.:)) Če bi hotel dobit ven tak zvok, kot ga imam sedaj, bi moral kupiti zvočnike za vsaj 3 jurje. Lahko bi, ampak zakaj, če moji obnovljeni delujejo super.

Pravijo, da je bila v Jugoslaviji povprečna plača okoli sto takratnih nemških mark, ali nekaj takega. Mi zna kakšen genij ekonomije razložiti, kako so se s takimi plačami v socializmu kupovali avtomobili, bencin, ki ga ni bilo, da se je raja vozila v Italijo in Avstrijo pokupit vso kapitalistično robo po kapitalističnih cenah? Mnogi so takrat še svoje bajte gradili. Vse to z drobižem?

Ker sem šla preverjat, ali smo res leta 1991 imeli 43€ plače

Enostavno so plačo leta 1991 delili z 239,64, kolikor je bil menjalni tečaj leta 2007, ko smo prevzeli €.

Da leta 1991 ni bilo €, da pa bi preračunali znesek plače z menjalnim tečajem nemške marke in potem z menjalnim €/DEM, je pa previsoka matematika zanje.

Odgovor na objavo uporabnika
Srna107, 16.07.2021 ob 10:17

Ze to,da v 40-50 letih nisi bila zmozna si kupit novih kompinent in zvocnikov..vse pove o tvoji bedi.

:))) zakaj bi kupovala nove, če so ti delovali super? Poleg tega zadevo uporabljamo občasno, vmes je veliko let sploh nisem, potem smo jo izbrskali, mož je dal obnovit, ker nam je vintage pač všeč in zdaj se je tu in tam poslužujemo. Pa čustveno sem vezana na to frštekerijo, gotovo razumeš.:))

Mica

New Report

Close