Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj očitate vladi

Kaj očitate vladi

toliko da se mi na da pisat

To je 11 kEUR na prebivalca. To pomeni, da moramo več seksati brez zaščite – prebivalstvo se bo podvojilo in v nekaj desetletjih bo tako dolg 5,5 kEUR na prebivalca.

Če mi matematika kaj dela potem se je v sedanji vladi dolg povečal za 6 milijard ostalih 15 milijard pa je pridelal Drnovšek.

Najprej, do 2007 se je še povečal. In gre na to vlado 8 milijard. Na prejšnje Drnovškove 15. Zdaj primerjajmo.

13 let – 15 milijard

3 leta – 8 milijard

Kdo se je potem bolj zadolževal?

Imajo še 10 let fore do 13 let. Kdo pa pravi, ali je tako jasnoviden, da se bodo še toliko zadolževali.

Pomembno je tudi za kaj se je kdo zadolževal.

Nimate kaj očitat vladi, ker ta vlada dela dobro in v korist vseh državljanov in se res maksimalno trudi za ljudi. Sam problem je, ker jo komunajzarji podtalno ovirajo pri vsem in levičarska trobila v medijih blatijo to vlado v tujini in se lažejo. navadna svinjarija vse skupaj.

Če bodo stvari financirane s tem kreditom prinesle prinesle dobiček in se s tem same izplačale je stvar vredu. Bi pa bilo potrebno razdeliti še na prejemnike in ali so to garancije države za najete kredite.Celotne stvari ne moreš pavšalno ocenjevati.

Dobiček bodo prinašale ceste, ki se razpadajo dve leti po tem, ko so bile narejene? Malo morgen.

A dejte že nehat s tem nabijat, kako zdej pa vsi naenkrat blatijo našo vlado po tujini… Pa res nasedete vsaki neumnosti..
Kaj konkretno pa delajo in kdo to dela? A je kdo kej razložil in konkretno povedal, al vsi zdej kar naenkrat slepo verjamete. Če bi bilo karkoli tazga res, bi Janša začel to trobit isto sekundo, ko bi imel dokaze o tem, ne pa ravno po predsedniških volitvah (=svojem velikem porazu). Tako je pa čist jasno, da je do vratu v dreku in da gre sedaj na nož. Svojim volilcem (ovcam) pa natrosit buče (itak slepo verjamejo, karkoli reče). Vlada ne opravlja dobro svojega dela, kar se kaže v slabih ekonomskih kazalcih in v nezadovoljstvu ljudi in to je vidno že iz vesolja. Važni so rezultati in zadovoljstvo ljudi, antipropaganda gor ali dol. Sej v tujini ali kajjazvemkje naj bi se to blatenje zgodilo, verjetno niso slepi, in vidijo stiuacijo. Če bi bila ta cvetoča, jim nobena antipropaganda ne pride do živega, ker pa ni, pa verjetno pomislijo, da je neki na tem, da mogoče tale vlada pa ni neki najboljša…
Sicer se pa vsi spomnemo Janše v opoziciji. Kjerkoli je bilo možno, je govoril čez vlado in samo predstavljamo si, kaj bi on danes počel, če bi bil v obratnem položaju.

Kje ti vidiš slabe ekonomske kazalce???

Dobiček bodo prinašale ceste, ki se razpadajo dve leti po tem, ko so bile narejene? Malo morgen.[/quote]

Odkod DARS-u prihodki, da bo lahko odplača kredite? DARS namreč najema kredite s tem, da je država samo garant za najem kreditov.Očitno cestnine prinesejo dobiček.

Jaz vladi najbolj očitam metanje peska v oči javnosti in zavajanje z neresničnimi in statistično pridelanimi podatki. Govorim o

-zmanjševanju števila nezaposlenih kjer je manjše samo število REGISTRIRANIH-evidentiranih nezaposlenih, ker jih je pač kar nekaj ta status izgubilo zaradi zakonskih sprememb še vedno pa so nezaposleni

-o navidezno visoki gospodarski rasti kjer pa so po novem zajeta tudi vsa državna naročila (ala patria) itd

-o super predlogu po katerem bi naj vsak drugi,tretji itd otrok, ki bi ga starši hkrati imeli v vrtcu le tega imel zastonj pri čemer se ve, da je povprečna razlika med otroci v družinah, kjer se vendarle odločijo za dva ali več otrok skoraj štiri leta kar pomeni, da bo dejanska korist prebivalcev (staršev) iz tega naslova minimalna

-govorim tudi o tihem zmanjševanju zdravstvenih in socialnih pravic kjer se število upravičencev za določene olajšave takorekoč čez noč zmanjša za 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (spremenjen del zakonodaje, ki govori o razvrščanju otrok s posebnimi potrebami in spremenjena davčna zakonodaja, ki se navezuje na upravičenost do dodatka za nego)

-govorim o tem, da dejansko za povečanje rodnosti ni bilo narejeno nič konkretnega v smislu dejanskega povečanja socialne varnosti, kar se tiče šikaniranja delodajalcev, kjer razne luknje v zakonu povzročijo, da se mladi niti ne upajo odločit za otroka, ker ne vedo ali bodo potem sploh še imeli zaposlitev (v kolikor so seveda sploh zaposleni).Lahko bi se na primer zgledovali po Madžarski, ki je iz države z najnižjo rodnostjo zdaj nekako splavala ravno zaradi dobrih ukrepov (ki pa EU niso najbolj po godu :)). Zdaj je Slovenija država z najnižjo rodnostjo na področju EU pa se nihče od politikov s tem resno ne ukvarja (problem zanikajo tako, kot so zanikali problem inflacije). Letni prirast prebivalstva je 0,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vključno z odraslimi priseljenci (podatki za 2005) in še pada. Če želi kdo malo statistike brat :
Vlada torej ni naredila nič, da bi v prihodnosti vlade v Sloveniji sploh še imele komu vladat.

-vlada tudi ni uredila delovne zakonodaje na način, ki bi onemogočal izkoriščanje predvsem slabše izobraženih delavcev in delavcev v določenih specifičnih branžah (kot na primer trgovinah), kjer se dogajajo tudi takšne stvari, da se morajo delavci registrirat, kot da so odšli iz službe po uradnem koncu delovnega časa pa potem vseeno naprej delat (seveda zastonj). Učinkovitega nadzora ni

-vlada tudi ni bila uspešna pri pripravi ustreznega zakona o izbrisanih, ki bi omogočil obravnavo posameznih primerov in tistim, ki jim je dejansko bila storjena krivica omogočal izplačilo ustrezne odškodnine

Da pa ne bom samo negativnih stvari našteval:
Vlada je bila uspešna pri divjem privatiziranju največjih podjetij in bogatenju manjšega števila Prebivalcev. Vlada je bila tudi dokaj uspešna pri ukinjanju srednjega sloja prebivalcev saj po nekaterih evropskih normativih v Sloveniji poznamo samo bogate in revne (v Nemčiji na primer je meja za reveža 500EUR mesečno na družinskega člana, da si boste lažje izračunali kam spadate). Vlada je bila tudi uspešna pri približevanju cen blaga in storitev evropskim cenam hkrati pa ni bila uspešna v primeru približevanja plač (normalnih prebivalcev) evropskim. Bili pa so pri slednjem več kot uspešni kadar govorimo o plačah managerjev in vodstvenih kadrov pri čemer se pozablja, da podjetja brez DELAVCEV ni. Tudi najboljše vodstvo si brez delavcev, ki bi delali za stroji in bili dejansko produktivni ne more niti računa za elektriko plačat s tem kar bi samo zaslužilo.

Eh naj bo zdaj dovolj.. naj še kdo drug kaj napiše…

L.P.

-------------------------------------------------------------- Kdor isce resnico, jo mora znati prenesti. Kitajski pregovor

da je pozabila na predvolilne obljube, zaradi katerih je prišla na oblast, do danes ni naredila nič konkretnega, v prihajajočem letu bo pa še manj, ker ne bo časa, vsaj tako pravijo.

Zdi se mi, da ji bom kmalu očitala nov dil z Vatikanom. Resnično me matra firbec, kakšno darilo je Janša danes odnesel v Vatikan. In če je to, kar so govorili res, potem želim, da VLADA TAKOJ ODSTOPI.

_________________________________________________ http://monoblog.over.net/zogca/ Včasih pekel, včasih sanje …

Jaz bi raje povedal kaj jim ne očitam, ker bo hitreje in z manj kletvicami!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Ne se sekirat, saj bodo kmalu spet “ta rdeči” na “ablasti”!
Nč bat, jaz bom preživela :)))

Pol se vam bosta cedila med in mleko – sem pozabla pripisat :))

Ja, brez tega je bilo zelo nerazumljivo in suhoparno.

Pol se vam bosta cedila med in mleko – sem pozabla pripisat :))[/quote]

Vi res ne znate drugega, kot tole z medom in mlekom. ZaKAJ SE NAM POTEM NISTA POCEDILA MED JANŠEVIM VLADANJEM??? Če je vaša kasta tako sposobna.

Kateri rdeči? Vedno znova postavljam to vprašanje, pa mi nihče ne odgovori.

Ker je nastopilo leto suhih krav. Čebele so pa zgleda Peterletu pocrkale.

Ne, ker Janša ni obljubljal da bo ljudem razdelil denar tako kot to dela SD.

a res, nisem vedla, hja če je pa tako, imamo pa še en razlog več volit SD:))

je pa obljubljal, oziroma imel, dober socialni program, pa velko novega v zdravstvu, uh da ne naštevam, pa še Vzajemne ni dovolil razdelit med ljudi, pa čeprav je ves kapital naš in samo naš, ne ne kje je njegova tolikokrat samoimenovana poštenost.

Ko boš dobila denar od SD,za Triglav gre, se mi pa javi. SD vam je lagal in vi ste jim nasedli.Koga boš volila je pa tvoja izbira in pravica tako kot moj izbor. Razlika je samo ta, da te jaz ne bom prepričeval ti pa si že zagnala svojo predvolilno mašenerijo.

prav dobro vem na kaj si ciljal, samo, da jaz nikjer nisem zasledila, da SD kjerkoli in komurkoli oblubljal denar, sem pa vesela da je referendum padel, kar naj počaka na drugo vlado, ker tej prav nič več ne zaupam.

moja predvolilna mašinerija je toliko zagnana kot tvoja, s to razliko, da ti braniš današnjo vlado, jaz si pa samo želim da JJ nikoli več ne pride na vrh, pa mi je prav vseeno, katerakoli druga stranka zmaga( no ja še Nove slovenije ne). Volila bom pa tistega, ki mi bo lahko ponudil več, od samih obljub in samopoštenosti ter samozadostnosti.

New Report

Close