Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj se dogaja s partnerjem?

Kaj se dogaja s partnerjem?

Napisala si, da nočeš da gre stran, ker nočeš bit sama. Ja v redu. Potem pa bodi v takem stanju. Ti njemu NE MOREŠ POMAGATI, če on sam sebi noče! Najprej mora on želeti dobiti pomoč. Prositi zanjo. Dokler ne prosi, se ne pomaga, ker nima smisla. Bo samo energija zaman. Postavi mu ultimat, da si najde pomoč, terapevta, psihologa, karkoli, naj nekaj naredi zase. Če ima težave, da bosta sedla na mizo in videla, kaj bosta naredila.

Sicer ste napisala, da ima on dolg, da njemu služba ne gre, da mu stranke nagajajo … tako ločujete vaše in njegove težave. Če je to denar, ki ga on prinese v hišo in od tega živite vsi, potem ni samo “njegovo”. Potem ni čudno, da se tako obnaša, ker je tudi sam za vse težave. Vi samo rečete da je njegovo in se obrnete stran. Veste, vsi rabimo podporo da bo ok in včasih tudi kako pomoč. Ko živimo skupaj, ni več moje in njegovo, ampak najino. Začnite se tako obnašat. Bi mu radi pomagali? Potem se ne obračajte stran.

Človek ma slab mesec tukaj ga pa že vse čez vrata mečejo in za narcisa proglašajo. Toliko o zakonih. V dobrem in zlu pa to. Razen če te neki zjebe in boš en mesec grozen.

Zadnji mesec? Pomeni nekaj je drugace kot prej. In to moraš ugotoviti. Ugotoviti moraš tudi zaradi sebe. Če gre res mogoče za varanje. Torej dan za dnem odkrivaj resnico. Opazuj. Preberi kako pošto. Poglej bančne izpiske. V glavnem prelevi se v detektivko. Saj nimas druge izbire, če ti pa ne pove. Človeku, ki si ne dovoli pomoci pac ne moreš pomagat. Dobila si namige kaj v resnici je pa lahko ugotoviš samo sama. 👍

Oh, nehajte s tem varanjem, 1000% me ne vara. Ko sem omenila, da hodi veliko na wc, sem hotela poudariti to, da ga verjetno nekaj muči in ga dajejo tudi želodčne težave. Sploh pa nikoli nima telefona pri sebi. Vem, da vam je težko to verjeti, ampak on večino dneva sploh ne ve, kje ima telefon. Ko pa ga ima, je VEDNO kje na mizi, v kuhinji…  Poznam vsa njegova gesla, za odklepanje, za mail, on pa moja. Ne uporablja fb, za viber sploh ne vem, če je že slišal… Torej, iščem neke konstruktivne nasvete, ne sprašujem ali me vara ali ne.

Odgovor na objavo uporabnika
Varuhinjazdravja, 03.07.2021 ob 14:55

Oh, nehajte s tem varanjem, 1000% me ne vara. Ko sem omenila, da hodi veliko na wc, sem hotela poudariti to, da ga verjetno nekaj muči in ga dajejo tudi želodčne težave. Sploh pa nikoli nima telefona pri sebi. Vem, da vam je težko to verjeti, ampak on večino dneva sploh ne ve, kje ima telefon. Ko pa ga ima, je VEDNO kje na mizi, v kuhinji…  Poznam vsa njegova gesla, za odklepanje, za mail, on pa moja. Ne uporablja fb, za viber sploh ne vem, če je že slišal… Torej, iščem neke konstruktivne nasvete, ne sprašujem ali me vara ali ne.

Ampak če na noben način noče s tabo govorit o svojih problemih (kar je problem!), ima mogoče brata/očeta/prijatelja …. nekoga na katerega se lahko obrne oz. bi bil pripravljen se z njim pogovorit? Ker tišči očitno v sebi in ne bo minilo. Samo še slabše bo. Slej ko prej bo zbolel od tega.

Jaz vidim rešitev le v pogovoru. Lepo začneš: ko si se zanjič samo spraznil vame sem se počutila kot kanta za smeti. Nočem se nikoli več tako počutiti.

Ko si udaril sina, ga je to zabolelo. Nočem da najinem otroku povzročaš  bolečine. Vem da so tebi tudi večkrat dali kakšno po riti, ampak vidim da to ni bilo ok, ker ti je pustilo posledice. Še vedno se zapiraš vase.

Meni ti ogromno pomeniš, zato sva si tudi ustvarila družino. Meni vsi vi zelo veliko pomenite, zato želim da nam gre ok. Vidim da te nekaj teži, ampak vedi da skupaj to lahko prebrodimo. Prosim povej kaj se dogaja, da se skupaj zmeniva kako bomo to premagali……..

Nikoli se ni rad pogovarjal o problemih, ker je mnenja, da ga to dela šibkega. Da je to za luzerje, on se dela močnega, pogumnega in da bo vse sam uredil. Tudi če jaz kdaj pojamram o svojih problemih, mi velikokrat reče, da samo jamram, da bo kar bo. Največ pove svoji mami.

Odgovor na objavo uporabnika
sami popolneži, 01.07.2021 ob 14:37

Po tvojem zapisu sodeč ni od vedno tak. Očitno je v totalnem stresu ker mu gre poslovno vse narobe. To je orng udarec za marsikoga, sploh moške. Sploh če je vajen da več zasluži in je ponosne sorte. Človek je ali na robu živčnega zloma ali pa na robu depresije. In ja lahko se vsem zgodi.

Probaj se pogovorit z njim. Brez obtoževanj, brez očitkov, brez izpostavljanja kako se obnaša….nalij mu malo viskija zvečer in mu povej da te skrbi zanj in da ti lahko pove kaj ga skrbi. Ko bo pripravljen. Da si tam in da sta tim in bosta že rešila karkoli že pač je.

Ah daj no, a misliš da bo to pomagalo. Jaz mojega tudi gnjavim kaj ga teži pa ne pove. Nikoli ni prav, če mu težim, pravi da zakaj težim. Če mu ne težim pa pravi, da ga nimam rada in da mi je zanj vseeno. No povej mi en pametni nasvet, kako ravnati v mojem primeru?

Odgovor na objavo uporabnika
Ne gre, 03.07.2021 ob 15:50

Ah daj no, a misliš da bo to pomagalo. Jaz mojega tudi gnjavim kaj ga teži pa ne pove. Nikoli ni prav, če mu težim, pravi da zakaj težim. Če mu ne težim pa pravi, da ga nimam rada in da mi je zanj vseeno. No povej mi en pametni nasvet, kako ravnati v mojem primeru?

Mogoče bi pomagalo da ga nehaš gnjavit in mu težit in se začneta pogovarjat kot dve odrasli osebi? Nekateri ljudje res nimate nobenega takta. Nekdo slabe volje vi pa…. kaj je, povej kaj je, bova rešila, povej kaj je….kar iz nule.

    Z drugo je razmerju in ne ve kako zapustiti tebe ali njo. Mogoce je celo noseča. Na wc ju se pogovarja oz. dopisuje z njo. O problemu se s tabo noče pogovarjati, ker bi moral načeti zelo neljubo temo.

Očitno je v neki stiski, ki jo izraža z jezo. Kot kaže s tabo ne želi govoriti o tem, morda se bo s kom drugim? V mislih imam kakšnega psihoterapevta.

Ob takem obnašanju in finančni nedisciplini  boš hitro v bankrotu in pretepena v varni hiši pristala.

Odgovor na objavo uporabnika
sobotka5, 01.07.2021 ob 13:57

Ja, ampak ona ne bi rada ostala sama z otroci…..ker je nesposobno ženšče

Ne morem verjet, da lahk kdo to napiše. Pokvarjeno bitje si. Zakaj je nesposobna, če noče ostati sama z otrokoma? Prej je nekdo napisal, naj mu pusti otroke za en teden pa si bo tip prišel gor. Za en teden. Ženska je pa nesposobna, če noče ostat sama…žalostno. Otroci so tudi njegovi, a ni res? In verjetno jih ni rodila v želji, da bi ostala sama z njimi. Jaz sem ostala sama z mojo pikico in ke dam za nič na svetu pa me vseeno boli, da je vedno ženska tista, ki mora poskrbet za vse. Drugače smo pa nesposobne…

Veste kaj naredi tip, če mu ženska 1 teden pusti otroke? Žene jih k mamici in se še tam sam deponira in javka in stoka kakšen revež je, mati pa mu daje prav v vsem in ga pomiluje pa otroke pedena gori doli.

Imamo en tak primerek pri sosedih.

S tem, da je ženska po 1 tednu prišla po otroke, tipa pa je tam pustila.

Sedaj so otroci en teden tu en teden tam.

Ta teden, ko so pri sosedih, se babica še nekaj ukvarja z njima, ko ravno ni zaposlena s celotnim gospodinjstvom zase moža 90 letnega dedka sedaj pa še za sina in 2 vnuka, večina pa ju vidim na terasi s tablicama v rokah. Foter pa na bicikl pa pesa šeta. Ne bi vzel otrok zraven?

Mož ima firmo, 20 zaposlenih, jaz sem doma, vse finance so na njem, vajeni smo lepega življenja.

Biznis ulaufan tako, da mora mož v pisarno samo kaj nujnega podpisat, ostalo vozijo sodelavci,.

Potem je udarila korona in vsega tega je konec.

Ni naročil.

Ni plačil.

Delavci hočejo plače iste kot prej (noben nima pod 1500 neto).

Stranke odhajajo/ne naročajo

Repro material se dviguje.

Dobavitelji ne dobavljajo.

Meša se mu.

Finance smo sklestili na minimum – samo položnice in hrano – otroka podjetnika bosta letos videla samo bližnje jezero – nobenega morja, nobenih potovanj – ja imamo prihranke,  premoženje, ampak đabe morje, če bo ata tam v stresu in skoz živčen.

Valda da ga ne sekiram še jaz.

Veš koliko firm je šlo po gobe v zadnjem letu?

Koliko družin je ostalo brez financ?

Koliko podjetnikov je šlo na štrik?

Aja sedaj ne uporabljajo več štrika – sedaj uporabijo vezico in v Dravo.

Prejšni mesec so 2 potegnili ven.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Varuhinjazdravja, 01.07.2021 ob 13:04

Star je 33 😁

A si pomislila da ima drugo? Pa ne reči ne ker on ni tak. Malo bodi pozorna… Jaz bi že zdavnaj. Prvič ko bi se čudno vedel od drugače. Ker svojega bivšega sem dobila predn je sploh kej uspel prav narediti pri drugi.

Zagotovo te vara. Ti si lahko 100% prepričana,  da te ne, ampak žal smo, kadar smo zaljubljeni ali pa si ne želimo priznat,  da nekaj ne štima,  popolnoma slepi za resnico.  Zunanjemu opazovalcu je hitro jasno kam pes taco moli. Čimprej razišči kaj točno se dogaja, pa ne pričakovat,  da ti bo on povedal resnico.

A se hecate. Če ste se že zdaj za vse uklonila kako pričakujete, da imate sploh kakršnokoli besedo v tem odnosu. Delal bo z vami tako kot mu bo pasalo in z drugimi. Do sebe ste dopustila sama, drugi pa verjetno ne bodo. Raje bi bila sama za vedno kot pa sa takim dogmatičnim egoistom, ki bi me zatiral, nadiral in še ne zadovoljil. Če bi bili malo bolj samostojniin samozavestni, vam tudi otrok ne bi mogel preprečiti videti. Jaz se ne bi prodala za manj kot spoštljiv dnos, ve pa kakor vam paše počnite neumnosti iz strahu in si škodujte, samo potem ne jamrajte, če ne mislite narediti nič, da bi se to spremenilo – torej edino kar lahko, da se postavite zase… Če potrebuješ pomoč povej, prosim pa da se ne znašaš nad mano in nad otrokom, ker s tem ne boš dosegel nič dobrega za naprej. Nekatere stvari v življenju včasih terjajo malo več energije in izobrazbe, tudi vzgoja na miren način. Če si utrujen ali potrebuješ pomoč, povej, bova našla rešitev, in vedi da ti stojim ob strani, vendar ne za ceno lastnega spoštovanja in zdrave pameti. Tako se človeku to pove…

Moj sodelavec star 45 velja za zvestega in zglednega družinskega očeta in moža.

Vsak dan najmanj 4 x ga pokliče žena in grulita po telefonu vsaj 10 minut.

Prvi klic ob 8:01 – sem prišel v službo.

Drugi klic ob 11:00 – grem na malico.

Tretji klic ob 11:40 – sem prišel iz malice.

Četrti klic ob 16:15 – grem iz pisarne proti domu.

 

Ampak tip ima v pisarni v predalu mobi preko katerega kliče/si dopisuje z drugimi ženskami.

Prav tako sem v službi na njegovem rač. že našla gmail račune z nekim xy imenom ala [email protected] pač v tem stilu in odprtih enih 5 chatov.

 

Tu in tam pokliče ženo, da bo delal nadure in se ji zjoče kako je šef grozen.

Tisti dan ponavadi koristi nadure in gre kakšno uro prej.

Kam gre in kaj tam počne sem precej na tekočem, ker se dobiva z mojo prijateljico, ki mi marsikaj pove in ki ima nek čuden hobi zbiranja poročenih moških.

Ob 17:00, ko gre od nje, prav tako ponavadi pokliče ženo, da sedaj pa res gre iz pisarne.

Potem ima natančno 20 minut časa, da pride domov.

v vezi ni ponosa

zakljucek: on tebe ne ljubi

Poskušaj ga prepričati v terapijo, če res drugače ne gre… to z jezo je drugače groza, za vso družino. Bo vse razpadlo, tudi če se imata še rada.

Melita Kuhar je superca za take zadeve. Odkrita in brez dlake na jeziku. Če imata oba željo ostati skupaj, bosta prebrodila vse to.

 

Odgovor na objavo uporabnika
čakaj malo, 01.07.2021 ob 13:02

Koliko je star. Gledam tu v slubži (delam s 5 moškimi) in pri prijateljicah, ki imajo toliko stare moške, da se velika večina začne tako idiotsko obnašat tam okoli 45 leta.

Moj je na srečo šele 35 :S

Ja res.po 40letih moški pridejo v drugo puberteto in se jim sfuzla. Doma so kot Hitler drugod pa prijazni da jim sline ven tečejo . Če se z pogovorom ne da rešit je najboljši razhod, ki ga sam predlaga, ker je druga ljubezen v igri in bi rad stran od vas – družine. Samo taki se radi vrnejo potem, ko se med polize tako da dobro premisli kako in kaj in čimprej ukrepaj,da te ne vleče predolgo za nos.

    Super da si tako prepričana o njem,mu zaupaš in tako te še lažje vodi za nos. Sama približno veš kako je prišel v dolgove. Če ne se malo posveti tudi  temu,ker vse ljubice se ne dobivajo po avtih- hotel,sobe, postrežba,darila…. pa stanejo.in seveda kot pravi moški ti nebo povedal kako je zapadel v take stroške.njegov telefon pa tudi ni zanimiv,če lahko ima kje še kakšnega skritega. tudi v službi v omarici, predalu… In seveda po takšnem skrivanju in laganju hitro dobiš hemeroide ob svojem poznanem, nezanimivem partneru in po njegovem praznjenju nebi bila tako prepričana o njegovi poštenosti. svojo energijo špara za drugo ti si samo za zasilno – praznjenje. Naredi si kot hočeš,lahko zapreš oči – in nič ne vidiš,samo zakaj potem tukaj sprašuješ??? Nekaj že sumis,da ni vse ok. Ali pa rešuj situacijo opazuj,kam gre,  poglej kilometre v avtu,išči drug telefon,poskusi več intimnosti- nežnosti,ne praznjenja,z pogovorom….in takoj ti bo jasno.potem se pa odloči kako in kaj,koliko pač lahko pozres svojega ponosa ob takem človeku. Otroci pa ob takem obnašanju bolj trpijo kot bi ob vikend obiskih in še ti si boš spocinila in zaživela. Škoda živcev, časa,leta pa tako hitro grejo.Zivi

Tale tvoj je si je verjetno našel eno novo in je nezadovoljen, ko je s teboj namesto, da bi bil z njo. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
čakaj malo, 01.07.2021 ob 13:14

Spakiraš in greš na dopust za 1 teden sama, njemu putiš celotno gospodinjstvo in otroke.

Potem prideš domov in mu poveš, da ga to čaka vsak drug teden, če se ne misli vzet v roke.

itak, to bo res pomagalo… se provocirat je treba zravn ne?? istga momenta se odstranim in ni sploh vec debat s tako zensko.

nasveti na tem forumu so sam za ljudi, ki so polni sebe.

New Report

Close