Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj se dogaja s partnerjem?

Kaj se dogaja s partnerjem?

Odgovor na objavo uporabnika
Varuhinjazdravja, 01.07.2021 ob 12:38

Zadnji mesec je nemogoč. Konstantno slabe volje, noče se pogovarjat, ničesar mi ne pove. Za na sploh je tip, ki nerad jamra in govori o problemih, najraje vse reši sam. Vem, da ima zaradi lastne neumnosti dolg do zavarovalnice, v višini nekaj tisoč evrov. Tudi pri poslu 2 stranki nekaj mutita, tudi tu ni čisto vse njihova krivda. Ima prevelike stroške, ki jih ne more plačevati. Opazila sem, da ogromno hodi na veliko potrebo, zadnjič je nekaj zamomljal, da ima hemeroide. Je zadircen do mene, do otrok, zadnjič je za čisto brezveze tamalega po riti, čeprav sva oba mnenja, da se to ne dela. Zdaj skos govori, da kakšna vzgojna ne škodi, da jih je tudi on kdaj dobil. Jaz sem absolutno proti temu, povem na lep način, a velikokrat ne pomaga, najmlajši je star šele 2 leti, veste kako je s trmo pri teh letih. Ni mu do spolnih odnosov, zadnjič je pa prišel do mene, opravil v 2 minutah in šel stran, potem je rekel, da se je pač moral spraznit. Kretensko obnašanje do konca. Včeraj je popizdil, ker mu natakar ni takoj prinesel kave, je mislil, da ga ni slišal, mu je rekel natakar, da je slišal, on je vrgel denarnico na mizo in ga začel preklinjati. Uglavnem, sploh si ni več podoben. Pogovarjat se noče, govori tudi o odhodu, ampak mislim, da samo grozi. Kako mu naj pmagam? Naj ga pustim, da se stvari umirijo? Če silim vanj, je še slabše.

NE bi rada strašila, ampak to so tipicmi.znaki.varanja, jaz sem jih prepozno prepoznala.

 

Prebrskaj mu telefon, viber ima tudi skrite pogovore.

Očitno se je znašel v situaciji, ki ji ni kos. Kot je nekdo napisal, se tako lahko pri moških kaže depresija. Mož rabi pomoč, v smislu pogovora s psihoterapevtom oz zdravljenje z antidepresivi. Če pa si bo to priznal in sprejel pomoč, je pa že druga pesem.

Bodite mu v oporo in pomoč, vendar vseeno zaščitite tudi sebe in otroke.

Težko je sprejeti in razumeti, da se nekdo tako spremeni, da si ni več podoben.

In ja, razumem, da ločitev ni prva misel, v zakonu se je potrebno marsikdaj boriti. Ampak ne za vsako ceno, poskrbite tudi zase, zaupajte se prijateljem, okolici.

Morda bi koristil tudi pogovor z osebnim zdravnikom oz. psihoterapevtom/psihologom, da vas opremi z znanjem in nudi podporo tudi vam.

Zal so duševne bolezni in stiske pogosto spregledane, še vedno tabu, predvsem pa hudo breme za posameznika in okolico.

Včasih so stvari precej bolj kompleksna in sežejo dlje od zgolj varanja.

 

Zadnjih par primerov, kjer so tipi poslali svoje žene v večna lovišča, so bili vsi v hudi finančni stiski. Kariera ali s.p. jim je šel navzdol. Denarja ni bilo. No, dva sta bila zaštihana od žen. Začelo se je z nervozo, pretepom, prepovedjo približevanja, na zadnje z umorom.

Lahko je takšen avtoričin partner, ker ima res hudo finančno stisko  in mu je hudo zaradi tega, ne upa prositi za pomoč, ne vidi izhoda ,  ali pa ,kako drugo obdeluje.

Oboje je možno. Avtorica pogovorita se.

Mi je pa smešno, da se tu pritožuješ glede nemogočega obnašanja partnerja, ampak zapustiti ga nočeš,ker še ga ljubiš.

Potem se pa ne joči in trpi ,če ti je tako ljubše.

Težka bo, saj izgleda, da zadeve rešuje precej moško. Veliko jih svoje probleme skriva, noče govoriti, kaj šele razglabljati o njih, posledično so živčni in svoje frustracije stresajo na okolico. Vse to je v razponu od običajne sitnosti do agresije in samodestruktivnih dejanj.

Omenjaš, da je veliko na stranišču in da omenja hemeroide. Sem pomislila, da ima simptome česa hujšega in ga to skrbi. O tem ne želi govoriti niti ne iti zdravniku. Precej tipično za moške srednjih let. Svoj strah izraža na način, kot ga opisuješ. Pa običajno so stvari povezane: zdravje, negotovost v poslu, naelektreno ozračje doma.

Pozdravljena. Jaz ti povem kaj je narobe. Vara te, zato se tako obnasa. Kot bi opisovala jaz svojega bivsega. To da hodi toliko na wc je izgovor, ker si pise z ljubico. Moj je mene varal slabi dve leti, ljubica se z njim zanosila. Vorasaj ga ce te vara. Ce hitro vzkipi te 100% vara. Res, vse je bilo isto pri nas.

Brez dvoma, ljubica ali celo ljubček kar je verjeli ali ne zelo pogosto. Pazite se spolno prenosljivih bolezni, ker taki velikokrat zahajajo k ženskim ali moškim prostitutkam. Pazite nase, on pa se naj ročno prazne. Morda se vam bo moj komentar zdel spet en primitiven pa je žal toliko takih primerov, da si ga lahko resno vzamete k srcu.

 

Tvoji moški ima ljubico, ali ljubčeka.

Tole je moj lanski zapis. 3 mesece po tem, sva se razšla. Močno sva se sprla in je šel k staršem. Zdaj, skoraj eno leto odkar sva narazen se vedno ni nobene ljubice. On je še vedno zadircen, zagrenjen, mi nagaja, kljubuje… Jaz pa… Ja, priznam, da mi ni lahko, ampak sem srečna, večino časa.

New Report

Close