Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj se ma Violeta za bunit, če so na vasi šolo žegnali?

kaj se ma Violeta za bunit, če so na vasi šolo žegnali?

Ja ful, Hrvaška, Poljska, Italija so ful razvite

Nizozemska, Švedska, Norveška pa ne.

No, Vatikan pa je razvita katoliška država. Priznaj. 🙂

To pa ja, ker tja se pa fajn denarčiči pretakajo od naivnežev. Sej katoliška vera res koristi tistim na vrhu.

Ja ful, Hrvaška, Poljska, Italija so ful razvite

Nizozemska, Švedska, Norveška pa ne.
[/quote]

A za Italiji, Nemčijo, Avstrijo, Švico….še nisi slišal/a?

Ja ful, Hrvaška, Poljska, Italija so ful razvite

Nizozemska, Švedska, Norveška pa ne.
[/quote]

A za Italiji, Nemčijo, Avstrijo, Švico….še nisi slišal/a?
[/quote]

Italija je napisana, Nemčija ni pretežno katoliška, Avstrija in Švica pa sta. Pa samo Švica se lahko primerja z manj katoliškimi Norveško, Dansko, Švedsko, Avstrija je pa zadaj.

Dejstvo je, da je bila nekako do 17. stoletja krščanska Evropa gospodarsko in znanstveno daleč za Kitajsko. Kako jim je le uspelo brez “temeljev”?

Tule pa vedno izvem kaj novega … cerkveni blagoslov z molitvijo torej ni organiziran religiozni obred …
[/quote]

pa kaj tebe buša moti..
če je VEČINI prisotnih to odgovarjalo..
v čem je torej težava..
a ti zdej si odvetnica manjšine..al kaku..??

a ni poanta demokracije v VEČINI..???
a spet kej narobe štejem..
[/quote]
Ne razumeš poante demokracije:). Pa dokler obstoječi zakoni veljajo, jih je treba spoštovat, pa če se ti zdijo še tako slabi. Mogoče se pa meni in večini ljudi v naši ulici zdi, da bi lahko po ulici vozili 200/uro – ker smo večina, nam noben nič ne more al kako?

Takrat so te temelje evropejci dejansko še upoštevali, zato so jih bremzali. Danes so krščanski temelji samo še predmet gostilniške debate, ko se kdo spomni, da so bili pastirji iz Izraela 2000 let nazaj superiorna bitja.

A za Italiji, Nemčijo, Avstrijo, Švico….še nisi slišal/a?
[/quote]

Italija je napisana, Nemčija ni pretežno katoliška, Avstrija in Švica pa sta. Pa samo Švica se lahko primerja z manj katoliškimi Norveško, Dansko, Švedsko, Avstrija je pa zadaj.
[/quote]
Kaj serješ komunajzarca zahojena, brezveze?
Dejstvo je, da so komunajzarske države, kamor spada tudi slovenija, najslabše razvite države.

Italija je napisana, Nemčija ni pretežno katoliška, Avstrija in Švica pa sta. Pa samo Švica se lahko primerja z manj katoliškimi Norveško, Dansko, Švedsko, Avstrija je pa zadaj.
[/quote]
Kaj serješ komunajzarca zahojena, brezveze?
Dejstvo je, da so komunajzarske države, kamor spada tudi slovenija, najslabše razvite države.
[/quote]

Slovenija je med bolj katoliškimi državami v Evropi. RKC pravi, da 74 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Slovenija je tudi en tak primer katoliškega komunajzarstva. V vladavini komunizma je RKC imela bolj polne cerkve kot izven komunizma.

V naši vasi so obnavljali šolo,otroci so hodili v šolo v prostore kjer je imel župnik nauk,pa se noben ni pritoževal.Zelo veseli so bili vaščani župnika,kjer jim je zastonj odstopil prostor.Tukaj pa tak bum.Pri nas je običaj blagoslov novega gasilnega doma,avtomobila,šole itd.
L.p.
Zadovoljen vaščan in 10x letni obiskovalec cerkve.

Včeraj sem slučajno videla na tv tole poslanko Tomič, ki je imela kar dolg govor o cerkvi in politiki, o strogi ločenosti med njima – to je vseskozi poudarjala,…itd.
Zmotilo me je samo to – koliko ima pa ta ženska enega sovraštva v sebi, to kar bruha iz nje.
Ta ženska dela še večje razdore med ljudmi, namesto da bi se povezovali in da bi politiki
povezovali ljudi, jih pa še bolj krega med sabo. To ni prava pot. Samo strpnost, sodelovanje in razumevanje med nami, to je prava pot.

Koliko gneva zaradi tega dogodka, človek se vpraša ali je Slovenija večinsko krščanska ali ne…? Levica oz. Tomičeva kar bruha čez vero (krščansko), zakaj pa podpira islam, saj je tudi vera? Če bi prvi šolski dan prišel v šole mufti in bi morali vsi otroci klečati obrnjeni proti Meki, bi Tomičeva to podprla ker bi po njenem šlo za multikulturo….

Če je še kdo v dvomim kam gre vse skupaj, poglejte Lidl, brišejo križe, poslanci želijo zradirati krščanstvo, ni več daleč dan, ko bodo rušili cerkve v imenu politične korektnosti, seveda to ne bo veljalo za Đamije…, Đamija po novem predstavlja simbol svobode, multikulture, samo zakaj se potem eno kulturo vztrajno zanika in uničuje, drugo se poveličuje?

ojej, ubogi vi, glih kar se pripravljajo, da vam gredo porušit cerkev, začeli bodo na vrhu, najprej gre zvon dol, da ne boste več ropotali 🙂

V svet ne gre popolnoma za nič drugega kot za boj med dobrim in zlim. In ta boj je verjetno poslednji.
Ne gre za boj za nekaj, ampak izključno za boj proti nečemu. Vse kar je krščansko je zanič, vse kar ni, je super. VSE!

Lahko tako misliš, morda celo kdo tako ravna, dejstvo pa to ni.

sem tudi gledal … pa ne vem ali so dorekli bistveno: kaj otvoritev šole je?
Sploh ker jo je zgradila občina s pomočjo vaščanov.
Je to državni dogodek (torej žegnanje ni primerno) ali družbeno civilni (žegnanje je primerno) ??


Zame je ta blagoslov nespoštljiv za ateiste in pripadnike ostalih verstev. Najbolje, da gredo vsa verstva v Sloveniji blagoslovit šolo. Me prav zanima, kakšna norišnica bi bila, če bi v šoli potekal muslimanski obred. Da ne bo pomote. Ne zagovarjam tako islama kot ostalih verskih religij. Svoje obrede naj opravljajo v svojih prostorih, ne pa v javnih ustanovah, kot so šole.

Je pa res, da je to ena vas bogu za hrbtom, kjer verjetno prevladujejo katoliki, tako da res malce pretiravajo z vsem skupaj. Sploh pa, da bodo o tem celo imeli sejo.

Še zaključek. V ustavi jasno piše, da sta Cerkev in država ločeni, zato naj se tega katoliki tudi

Ni res, da je ta vas bogu za hrbtom, ta vas je pet kilometrov iz Grosuplja in 15-20 min iz Ljubljane, če bi bila res tako zabačeno selo, najbrž Romih ne bi naredil hiše na Polici, pa ostali priseljenci tudi ne!
Za Tomićko pa nimam besed, levičarji uničujejo evropo z priseljevanjem muslimanov, če bi obredno zaklali ovco na otvoritvi po mojem ne bi zagnala tak halo, kot pa, da je župnik blagoslovil šolo!
Čudi me, da ne prepove športnih tekem na režimski tv, včeraj se je Dragić večkrat pokrižal, tako kot se Messi, ko da gol!

Prav žalostna danes. Imate cajt se pričkat in pljuvat, A da bi se kdo na tem forumu spomnil, da danes praznujemo Primorci, tega pač ne. Mislim, da se Primorci nikoli več ne bodo borili za slovenstvo. Zakaj le? Da si čez 50 let najhujši zločinec?
Kar imejte vero v svojih šolah. Sama cerkvi ne dam beliča, mi država dovolj pobere.


Dej povej pol ker župnik je tiste 4 bazoviške žrtve ustrelil in kaj pri zgodovini mi je mimo ušlo da ne vem da ne rkc uradno in po celem svetu razglašena za fašiste in ima za povrh na vesti še ne vem koliko judov? In gradove, utrdbe, pa ognje po hribih so prižigali Turki, ker so na tem predelu sveta neki kardinali sekali glave in mežnarji natikali ljudi na kol, dosti pa je iz zgodovine poznanih tudi patrov, ki so ženske zaprli v utrdbe,jim nadeli burke in prepovedali govorjenje???
Dej povej, ker res mam najbrž slab spomin?

Kako pa bo kaj danes v Istanbulu, se to če veš, ker si bolj razgledana od večine očitno?Najbrž Turkom tudi zameriš prižiganje ognjev na hribih po Slo. V davnih davnih casih je to bilo.

Borili Primorci tisti ki so se, tudi zase, ker jim ni dišala italijanska komanda.

Ne dojamem kaj ima en žegen tolk proti Primorski… Bemti stare babe in njihova met!a bolna in nazadnjaska je pa res sranje!


Dej povej pol ker župnik je tiste 4 bazoviške žrtve ustrelil in kaj pri zgodovini mi je mimo ušlo da ne vem da ne rkc uradno in po celem svetu razglašena za fašiste in ima za povrh na vesti še ne vem koliko judov? In gradove, utrdbe, pa ognje po hribih so prižigali Turki, ker so na tem predelu sveta neki kardinali sekali glave in mežnarji natikali ljudi na kol, dosti pa je iz zgodovine poznanih tudi patrov, ki so ženske zaprli v utrdbe,jim nadeli burke in prepovedali govorjenje???
Dej povej, ker res mam najbrž slab spomin?

Kako pa bo kaj danes v Istanbulu, se to če veš, ker si bolj razgledana od večine očitno?Najbrž Turkom tudi zameriš prižiganje ognjev na hribih po Slo. V davnih davnih casih je to bilo.

Borili Primorci tisti ki so se, tudi zase, ker jim ni dišala italijanska komanda.

Ne dojamem kaj ima en žegen tolk proti Primorski… Bemti stare babe in njihova met!a bolna in nazadnjaska je pa res sranje!
[/quote]

Ferrero Roche, Raffaello, Nutella,Palmolive,Fiat, Parmiggiano, Mozarella,Tiramisu,…..ma to je v prvih sekundah zdej mi padlo na pamet!

Ampak gospa Primorka a vseh teh reči Italijanskega porekla niste nikdar in nikoli ne boste kupila?

Jest te babe Violete sploh ne stekam, saj je tud preden je prsla na poslanski stol rekla, da bi place poslancem znižala, zdej je pa ze tolk časa tam na stolu da ze tapcirunga smrdi.

A ni Likovićka v teh koncih doma? Da ne gre za propagando proti njej? Hm…

Glede na to, da je v vsaki vasi ze skoraj po ena albanska ali druga muslimanska druzina in bo z leti tega vedno vec in vec… Me prav zanima, koliko strpnosti boste pokazali, ko si bo lepega dne Azimi Aljeti in njegovih 56 clanov druzine zazelelo, da jim solo blagoslovi njegov imam.

Sekularizacija da, samo ne za kristjane, knede?

New Report

Close