Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj se ma Violeta za bunit, če so na vasi šolo žegnali?

kaj se ma Violeta za bunit, če so na vasi šolo žegnali?


Dejte no dejte, v tej državi je cerkev ( katerakoli) ločena od države in nima kaj iskat v šolah. In zakaj ne bi drugi zahtevali, da pride poleg krščanskega duhovnika še evangeličanski, pa imam, pa …
Zakaj pa ne?
Pusti ti opice, pa džunglo, oboje nima nobene zveze z našo kulturo.
Je pa res, da je en rodetov franclj gotov prlezu iz ene vukojebine. še lastnega otroka ni priznal, gnoj!


kaj pa kadar prenavljajo kakšno šolo, je pa župnišče in njihovi prostori dobro, za začasno premostitev stiske?

Pa se vprašam kolk teh, ki tako zagreto nasprotujejo se potem pojavlja kot motoristi na kakšnih zborih blagoslovih motoristov ob začetkih motorističnih sezon in podobno.
[/quote]

Tukaj gre za tržno dejavnost cerkve, zato ne mešajte jabolk in hrušk. Da ne bo slučajno kdo mislil, da je šlo za kakšno dobrodelnost.
[/quote]
kakšno tržno dejavnost cerkve – na kaj se ta tvoja trditev nanaša – na to da se v njihovih prostorih v času obnov izvaja pouk?
Mislim no – če je po zakonu nekaj prepovedano, ni važno koliko cerkev trži svoje prostore, jih je šola dolžna najti nekje drugje. Sam ker jih ni mogoče najti, je pa pol tud cerkev dobra ane…
dvoličnost je to potem.

Problem muslimanskih držav – ki jih imate tako v želodcu, je ravno v tem, da preveč spoštujejo versko tradicijo. In jaz niti pod razno ne želim, da je tudi pri nas tako. Pa ne glede, za katero vero gre. Ja, je del zgodovine – tam naj tudi ostane. Moja tradicija to ni – je nisem prevzela.

Tukaj gre za tržno dejavnost cerkve, zato ne mešajte jabolk in hrušk. Da ne bo slučajno kdo mislil, da je šlo za kakšno dobrodelnost.
[/quote]
kakšno tržno dejavnost cerkve – na kaj se ta tvoja trditev nanaša – na to da se v njihovih prostorih v času obnov izvaja pouk?
Mislim no – če je po zakonu nekaj prepovedano, ni važno koliko cerkev trži svoje prostore, jih je šola dolžna najti nekje drugje. Sam ker jih ni mogoče najti, je pa pol tud cerkev dobra ane…
dvoličnost je to potem.
[/quote]

Ne vem, kaj ti ni jasno. Cerkev ima prazen prostor in ga je oddala za potrebe šole. Prav tako gasilski dom in lovska koča. Proti plačilu. Ni ga oddala za potrebe bogoslužja, temveč za pouk! In poučevale so učiteljice, ne farji.

To so enaki desničarski vzgibi na delu. Vera je desničarska stvar, muslimani so skrajni desničarji, katoliki so pa tudi desničarji, škodijo pa vsem normalnim s svojim poveličevanjem tradicije in vere.
[/quote]

Teb leva polovica možganov sploh ne dela.

Taisti ljudje,ki bodo zagovarjali kulturo in vzgojo muslimansko vzgojenih migrantov,ki po potrebi mecejo wc papir skozi okno, so to. Pa tudi mentalitete, strpnosti so enake in se z njimi človeku kar zamalo zdi bost.

Izvolite nesocializirani homosapiensi naprej, mene danes ne bo več.

Zate itak vemo, da sovražiš kristjane in, da si zalubljen v miftije in muslimane. Saj muslimani te živijo, ko ti plačujejo drago najemnino za tisto malo stanovanje, ki ga oddajaš tako, da verjamem, da bi ti rad videl muftije v slovenskih šolah.
[/quote]
Zakaj ste rodetovi pristaši enako nerazgledani kot je on in angelca. Le kdo je mifti! Prijatelj o frančka, ki dela nezakonske otroke mladoletnim puncam.


kaj pa kadar prenavljajo kakšno šolo, je pa župnišče in njihovi prostori dobro, za začasno premostitev stiske?

Pa se vprašam kolk teh, ki tako zagreto nasprotujejo se potem pojavlja kot motoristi na kakšnih zborih blagoslovih motoristov ob začetkih motorističnih sezon in podobno.
[/quote]

Na posnetku je bilo vidno, da so molili Očenaš …

https://zakonodaja.com/zakon/zofvi/72-clen-avtonomija-solskega-prostora
[/quote]

kje piše blagoslavljanje??

(4) Konfesionalna dejavnost iz prejšnjega odstavka tega člena obsega:

– verouk ali konfesionalni pouk religije s ciljem vzgajati za to religijo,

– pouk, pri katerem o vsebinah, učbenikih, izobraževanju učiteljev in primernosti posameznega učitelja za poučevanje odloča verska skupnost,

– organizirane religiozne obrede.

pa še več osvetlitve
http://www.vecer.com/blagoslov-sole-tradicija-ali-krsitev-zakona-6306274

Violetin poslanski kolega Žan pa spodbuja vojno s Hrvaško.

Zate itak vemo, da sovražiš kristjane in, da si zalubljen v miftije in muslimane. Saj muslimani te živijo, ko ti plačujejo drago najemnino za tisto malo stanovanje, ki ga oddajaš tako, da verjamem, da bi ti rad videl muftije v slovenskih šolah.
[/quote]

:-). Sem vedel. Že sama misel na kaj takega te spravi v delirij :-). Sicer vem, da ti beseda ne zaleže, a še enkrat: “NOBENA religija nima kaj iskati v šoli”. Ne katoličani, ne budisti, ne muslimani, ne hindujci., ne …
Tak naj bi bil pač red v naši državi. Ko pa boste enkrat uspeli to državo preobraziti v katoliško teokracjo, boste pa verjetno to že spremenili.
[/quote]

Seveda me razpidi če greš omenjat imame tja kamor ne spadajo. ampak ti itak ne moreš ne,d a bi omenjal ali vzisljeval muslimanske vere.
In, da se ne boš preveč penil sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ateist.

Kot ateistka niti slučajno ne želim, da vaški župnik v javni šoli drži mašo prvi dan pouka … če bi želela za otroke versko izobrazbo, bi hodili k verouku.

Mimogrede – po zakonu je maševanje v javnih šolah prepovedano.
[/quote]

kot ateistka, kot starš itd… maš opcijo otroka prešolat, če se s čim ne strinjaš. prav tako se lahko kot starš pritožiš in te zadeve urejate na svetu staršev in pri ravnatelju.

tu ni šlo ravno za maševanje, če se n emotim. PS v šolah je marsikaj prepovedano, pa se prakticira, oz se ne preganja. začevši z medvrstniškim nasiljem. Sploh “manjšine” tam na vzhodu Slovenije imajo precej bogate izkušnje iz tega področja

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


kakšno tržno dejavnost cerkve – na kaj se ta tvoja trditev nanaša – na to da se v njihovih prostorih v času obnov izvaja pouk?
Mislim no – če je po zakonu nekaj prepovedano, ni važno koliko cerkev trži svoje prostore, jih je šola dolžna najti nekje drugje. Sam ker jih ni mogoče najti, je pa pol tud cerkev dobra ane…
dvoličnost je to potem.
[/quote]

Ne vem, kaj ti ni jasno. Cerkev ima prazen prostor in ga je oddala za potrebe šole. Prav tako gasilski dom in lovska koča. Proti plačilu. Ni ga oddala za potrebe bogoslužja, temveč za pouk! In poučevale so učiteljice, ne farji.
[/quote]
kaj tebi ni jasno – šola, ki po zakonu nima s cerkvijo nič bi morala pač prostor najeti drugje in se cerkev in njihovih prostorov izogibati potemtakem…
ker v teh prostorih so tudi verski simboli – ki tudi v prostorih, kjer se izvaja javni pouk nimajo kaj iskati.
Ti pravim – da je to dvoličnost… ker takrat ko pa nimajo dovolj drugih prostorov jim pa cerkveni prav pridejo in se nihče ne buni… če je zakon tak velja tudi v teh primerih in bi se ga morali držati in pouk izvajati izven teh prostorov.

:-). Sem vedel. Že sama misel na kaj takega te spravi v delirij :-). Sicer vem, da ti beseda ne zaleže, a še enkrat: “NOBENA religija nima kaj iskati v šoli”. Ne katoličani, ne budisti, ne muslimani, ne hindujci., ne …
Tak naj bi bil pač red v naši državi. Ko pa boste enkrat uspeli to državo preobraziti v katoliško teokracjo, boste pa verjetno to že spremenili.
[/quote]

Seveda me razpidi če greš omenjat imame tja kamor ne spadajo. ampak ti itak ne moreš ne,d a bi omenjal ali vzisljeval muslimanske vere.
In, da se ne boš preveč penil sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ateist.
[/quote]

Če si ateist, bi moral vedeti, da so verstva v Sloveniji enakopravna.

Kaj ima pa Kemis s krščansko ideologijo skupnega? Kakšno povezavo tu vidiš?
[/quote]

tu ni povezave, ampak se gre za uporabljene vatle pri obeh dogodkih. Oz kako so obravnavali omenjene dogodke

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Zate itak vemo, da sovražiš kristjane in, da si zalubljen v miftije in muslimane. Saj muslimani te živijo, ko ti plačujejo drago najemnino za tisto malo stanovanje, ki ga oddajaš tako, da verjamem, da bi ti rad videl muftije v slovenskih šolah.
[/quote]
Zakaj ste rodetovi pristaši enako nerazgledani kot je on in angelca. Le kdo je mifti! Prijatelj o frančka, ki dela nezakonske otroke mladoletnim puncam.
[/quote]

Imaš google pa poišči ali je to preteško zate????

Mifti : http://mifti.com/

ti treba še prevesti iz angleškega jezika? Če ja prosi Rodeta pa ti bo prevedel.

Kot ateistka niti slučajno ne želim, da vaški župnik v javni šoli drži mašo prvi dan pouka … če bi želela za otroke versko izobrazbo, bi hodili k verouku.

Mimogrede – po zakonu je maševanje v javnih šolah prepovedano.
[/quote]

kot ateistka, kot starš itd… maš opcijo otroka prešolat, če se s čim ne strinjaš. prav tako se lahko kot starš pritožiš in te zadeve urejate na svetu staršev in pri ravnatelju.

tu ni šlo ravno za maševanje, če se n emotim. PS v šolah je marsikaj prepovedano, pa se prakticira, oz se ne preganja. začevši z medvrstniškim nasiljem. Sploh “manjšine” tam na vzhodu Slovenije imajo precej bogate izkušnje iz tega področja
[/quote]
Ti, pametna ali mi lahko poveš kako prešolam otroka izven njegovega šolskega okoliša. Nasvet prosim. Ker to ni tako enostavno kot si si ti zamislila. Čakam !

s kakšnimi de.eni živim v tej deželi

temelj demokracije so npr volitve..
kar VEČINA izbere.. to je to..

hmm.. zanimiv….. a “manjšini”.. tle niso kratene človekove pravice.. ker eni trije mandeljci bi imel pa AMEBO za predsednika ..zakaj nimajo enake MOČI kot onih xxxxyyyyyy..???

no ko gre pa za razne rombe.. in razne butlbane..
e tle je pa taka enačba NAPAČNA..tle je pa vse 1/x..

no in potem pa še grande FINALE..naših LEVOV..

če pak je večina ljudi neke populacije NEKE VERE..ki defakto TVORIJO DRŽAVO..
pa le ti NIMAJO pravico DEFINIRAT njih običaje..

ampak zopet 5 madeljecev nekih kvazi ateistov in ostalega šrota..
DEFINIRA VEČINSKI polulaciji kako in kaj..
čeprav lahko ostalih 53{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (normalnih in tega NE naredijo-le boh ve zakaj??) tistih 5 natakne na kol..

tolk o strpnosti in razumevanju drugačnih..ONLY ONE WAY TICKET..
predvsem pa “živalskosti” TEMNE VEČINE nad (presvetlo) MANJŠINO..kajne..??

kot ateistka, kot starš itd… maš opcijo otroka prešolat, če se s čim ne strinjaš. prav tako se lahko kot starš pritožiš in te zadeve urejate na svetu staršev in pri ravnatelju.

tu ni šlo ravno za maševanje, če se n emotim. PS v šolah je marsikaj prepovedano, pa se prakticira, oz se ne preganja. začevši z medvrstniškim nasiljem. Sploh “manjšine” tam na vzhodu Slovenije imajo precej bogate izkušnje iz tega področja
[/quote]
Ti, pametna ali mi lahko poveš kako prešolam otroka izven njegovega šolskega okoliša. Nasvet prosim. Ker to ni tako enostavno kot si si ti zamislila. Čakam !
[/quote]

koliko šol imaš v okolišu? eno, dve itd? Mi v en route mamo par OŠ, tako da ne bi smela biti težava. Sicer pa če greš v ta projket, se da tudi to rešt.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Kot ateistka niti slučajno ne želim, da vaški župnik v javni šoli drži mašo prvi dan pouka … če bi želela za otroke versko izobrazbo, bi hodili k verouku.

Mimogrede – po zakonu je maševanje v javnih šolah prepovedano.
[/quote]
Kateri zakon?
link?
[/quote]

Očitno ne bereš dobro, ker sem ga v to temo že prilepila, točno tisti člen, ki to prepoveduje 🙂

Sem že včeraj napisala, da je malo zabuhla v obraz. Ona bi raje delila pred šolo kakšen joint, pa dve mami in tako. Mene osebno tudi moti, da v naši šoli muslimani stojijo in dobijo malico brez svinjine, če smo že tako enaki in enakopravni. Potem pa dajmo vsi vse. Še malo in bodo volitve pa še pač rabijo kakšen glas od vseh drugače mislečih.
Čudno mi jeto, da je bil pouk skoraj 20 let v župnišču. Le kakšni so prišli tam ven? Kje je bila takrat Tomička in njeni levaki?
Včasih se ne čudim, da je Slovenija slabša od Bosne.

Ne vem, kaj ti ni jasno. Cerkev ima prazen prostor in ga je oddala za potrebe šole. Prav tako gasilski dom in lovska koča. Proti plačilu. Ni ga oddala za potrebe bogoslužja, temveč za pouk! In poučevale so učiteljice, ne farji.
[/quote]
kaj tebi ni jasno – šola, ki po zakonu nima s cerkvijo nič bi morala pač prostor najeti drugje in se cerkev in njihovih prostorov izogibati potemtakem…
ker v teh prostorih so tudi verski simboli – ki tudi v prostorih, kjer se izvaja javni pouk nimajo kaj iskati.
Ti pravim – da je to dvoličnost… ker takrat ko pa nimajo dovolj drugih prostorov jim pa cerkveni prav pridejo in se nihče ne buni… če je zakon tak velja tudi v teh primerih in bi se ga morali držati in pouk izvajati izven teh prostorov.
[/quote]

Zaenkrat imamo ljudje še prosto pravico bivanja, zato z otroki v verskem objektu ni nič narobe, tako kot ni noč narobe s farji v šoli. Daj se izobrazi, kaj pomeni ločitev cerkve od države, preden na suho bluziš. Po tvojem torej ateist v cerkev ne sme stopit al kako?


Kateri zakon?
link?
[/quote]

Očitno ne bereš dobro, ker sem ga v to temo že prilepila, točno tisti člen, ki to prepoveduje 🙂
[/quote]
sorry – sem kasneje videl link – je pač nižje.
Vseeno pa: zakon ne prepoveduje blagoslova.
Glej moj post in link v njem

Na posnetku je bilo vidno, da so molili Očenaš …

https://zakonodaja.com/zakon/zofvi/72-clen-avtonomija-solskega-prostora
[/quote]

kje piše blagoslavljanje??

(4) Konfesionalna dejavnost iz prejšnjega odstavka tega člena obsega:

– verouk ali konfesionalni pouk religije s ciljem vzgajati za to religijo,

– pouk, pri katerem o vsebinah, učbenikih, izobraževanju učiteljev in primernosti posameznega učitelja za poučevanje odloča verska skupnost,

– organizirane religiozne obrede.

pa še več osvetlitve
http://www.vecer.com/blagoslov-sole-tradicija-ali-krsitev-zakona-6306274
[/quote]

Tule pa vedno izvem kaj novega … cerkveni blagoslov z molitvijo torej ni organiziran religiozni obred …

[img]https://i.ytimg.com/vi/V89JISQBTF8/hqdefault.jpg[/img]
[img]https://cdn.mojekarte.si/m/0/74/images/9551-portal-slika–kurba.jpg[/img]

Violetin poslanski kolega Žan pa bi rad vojno s Hrvaško.

New Report

Close