Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj si mislite o teh, ki diplomirajo na enih wannabe privat faksih?

Kaj si mislite o teh, ki diplomirajo na enih wannabe privat faksih?


a ti veš, da na GEA College predavajo tudi profesorji iz vaših priznanih fakultet, pa priznani ekonomisti, pa povabijo priznane gospodarstvenike (Batagel, Skaza,…)


a ti veš, da na GEA College predavajo tudi profesorji iz vaših priznanih fakultet, pa priznani ekonomisti, pa povabijo priznane gospodarstvenike (Batagel, Skaza,…)
[/quote]

Ti profesorji so v prekršku. Ker javne univerze prepovedujejo sodelovanje svojih zaposlenih na zasebnih izobraževalnih institucijah. Ker s tem, ko vlečeš honorar na zasebnem faksu, škodiš svojemu delodajalcu. Škodiš tako, da na račun delodajalca (javne univerze), ki te mora zaposliti (ker javna univerza ne sme funcionirati s honorarci ampak mora imeti polno zaposleno lastno osebje, ki bo raziskovalo in poučevalo), ti profesorji svoje znanje (za katero je plačan iz javnega denarja na javni univezi) za svoj žep prodaja na konkurenčnih institucijah. Za bruhat. In je prepovedano. Bi bilo prav, da univerze bolj nadzirajo take kršitve delovne discipline.


Upravna in ekonomska sta neuporabni. Fikusov ne rabimo, ekonomistov, ki niso sposobni ustanoviti podjetja pa tudi ne.

Pravna je uporabna, če imaš veze, ali če si iznajdljiv.

Elitni faks je povsod na svetu medicina.

Računalništvo in informatika…dober programer ne rabi diplome.

Matematika in fizika…ja če greš do doktorata.
[/quote]

Če bi stvari bile tako generalovsko preproste 🙂


a ti veš, da na GEA College predavajo tudi profesorji iz vaših priznanih fakultet, pa priznani ekonomisti, pa povabijo priznane gospodarstvenike (Batagel, Skaza,…)
[/quote]

Ne verjamem, ker je prepovedano. In kaj potem? Je to merilo kakovosti študija? Kakšni preprosti umi so na mon.

Ti profesorji so v prekršku. Ker javne univerze prepovedujejo sodelovanje svojih zaposlenih na zasebnih izobraževalnih institucijah. Ker s tem, ko vlečeš honorar na zasebnem faksu, škodiš svojemu delodajalcu. Škodiš tako, da na račun delodajalca (javne univerze), ki te mora zaposliti (ker javna univerza ne sme funcionirati s honorarci ampak mora imeti polno zaposleno lastno osebje, ki bo raziskovalo in poučevalo), ti profesorji svoje znanje (za katero je plačan iz javnega denarja na javni univezi) za svoj žep prodaja na konkurenčnih institucijah. Za bruhat. In je prepovedano. Bi bilo prav, da univerze bolj nadzirajo take kršitve delovne discipline.
[/quote]

mogoče, ampak tako je, tako, da lupate vse povprek.


a ti veš, da na GEA College predavajo tudi profesorji iz vaših priznanih fakultet, pa priznani ekonomisti, pa povabijo priznane gospodarstvenike (Batagel, Skaza,…)
[/quote]

veš kaj, predava ti lahko sam Einstein, pa to ne bo povedalo ničesar o kvaliteti faksa. ker je treba potem to, kar je bilo odpredavano spravit v betice študentov in ponovno ugotovit, ali so zmožni predavanje usvojit in reproducirat kaj iz njega. ta drugi del pa na teh privat faksih mooooočno šepa. da narediš izpit in diplomo, ne potrebuješ kaj dosti truda, ker dobesedno prosijo študente, da dajo nekaj od sebe, minimum od minimuma je dovolj. zato pa so še zagovore diplom ukinili, ker je bila to prehuda prepreka.

ne si mislit, da je dovolj, da plačaš nekaj uglednim gostom, da pridejo odpredavat, če imaš redne profesorje, ki so podn in če je politika faksa taka, da je bolj važna plačana šolnina in število diplomantov, kot pa njihova kvaliteta.

Nehajte no o Gea Colleague. To je res tako, plačaj, poslušaj , dobi diplomo. . To je nivo slabše srednje šole, ne pa faxa. Enako Erudio, Doba.
Sama sem delala fakulteto za organizacijske vede – univ. program. Ker je bil fax lahek, sem šla potem na izredni študij in ves čas študija delala. In za ta fax so vsi govorili da je lahek. Ja, sigurno je lahek, če primerjam z gimnazijo, meni je šlo na smeh, ko sem videla da ljudje cepajo na angleščini, jaz sem jo gladko naredila s 7, brez učenja, pa sem na gimnaziji imela 2 pri ang.
Ko sem hodila na razgovore, SEM IMELA OGROMNE TEŽAVE z mojim faxom . Ker je bil alternativa ekonomiji. Meni je tudi žal, da nisem šla raje na ekonomijo, ker sem delala ves čas v prodaji in so vsi hoteli ekonomijo. Zaradi odličnih referenc v največjih multinacionalkah sem dobila novo službo, če bi me presojali po faxu, službe ne bi dobila. Nikoli.
Ne predstavljam pa si, kako si najdejo službo razni GEA in DOBA diplomanti. Če smo še z FOV imeli take težave.
Evo, povedala sem vam zelo iskreno, sedaj pa si sami ustvarite mnenje. Sama bi svojim otrokom raje svetovala tečaje tujega jezika kot GEA, ERUDIO, DOBA študij.

ti naštevaš samo fakultete Univerze v Ljubljani. S temi fakultetami se ni nič zgodilo, zgodilo se je samo to, da v Sloveniji nista več samo 2 univerzi, tako kot tudi marsikje v tujini nista samo dve univerzi v državi.

Nekateri programi privat fakultet so zelo dobri, recimo na Alma Mater. Če pa primerjamo kakšno Upravno fakulteto oz. VUŠ z recimo Dobo, pa tukaj tudi ni kakšne bistvene razlike. Fakulteta za šport je pa itak smešnica in še manj resna od vseh teh, ki jih ti imenuješ wannabe fakultete. Pa tudi če je v okviru Univerze v Ljubljani.

Problem novih fakultet je edino v tem, da delodajalci še vedno okostenelo “zaupajo” samo starim študijskim programom, čeprav so nekateri z bolonjsko reformo postali totalno neresni, tudi na Univerzi v Ljubljani. Potrebnega bo kar precej časa, da se bodo te privat fakultete lahko uveljavile. To pa se bo lahko zgodilo edino preko kvalitetnih kadrov, ki pa so zaenkrat težje zaposljivi kot tisti z diplomo ljubljanske univerze. V preteklosti je že diploma mariborske univerze veljala z manj vredno kot ljubljanska, potem si lahko mislite, kako je s tem šele danes.

Seveda se bo zdaj pojavil cel kup komentatorjev, ki bodo nekaj srali po teh privat fakultetah, ker imajo pač interes. Ampak tega ne gre jemat resno.Tudi raznih pričevalcev, ki vehementno po forumih trdijo, kako kadri s teh fakultet ne vedo nič. Ja, na ljubljanski univerzi so pa sami geniji!
Žal je tako, da so si danes vsi ti družboslovni in poslovni programi vsi med sabo zelo podobni. Profesorji imajo “copy paste” predavanja, njihov angažma za delo s študenti je minimalen in če bo šlo tako naprej, bodo ravno zaradi te nezainteresiranosti dela s študenti, že čez nekaj let privat fakultete na višjem nivoju kot pa stari programi Univerze v Ljubljani. Tudi diploma Univerze v Ljubljani ni več tisto, kar je nekdaj bila.

A sta diplomirala na NTF?
Sliši se zelo strokovno in učeno, ja, Naravoslovnotehniška fakulteta, v praksi pa vsi vemo kakšni programi so na tej fakulteti in kakšni maturanti se nanje vpisujejo z s katerih tretjerazrednih srednjih šol. Pa taki, ki so celo osnovno šolo ponavljali, imajo zdaj diplomo te fakultete. Bog se usmili!
Vse, kar je v okviru Univerze v Ljubljani, res ni na višjem nivoju od zasebnih fakultet. Kakšen metalurški ali rudarski faks je sploh epic! sramota, da to sploh imenujejo faks in da se diplomiranci razglašajo za inženirje. To bi morala bit ena strokovna specializacija po srednji šoli, ne pa da za to podeljujejo neke nazive inženir. Če to primerjam recimo z elektro faksom ali strojnim, mi gre kar na smeh.

mogoče, ampak tako je, tako, da lupate vse povprek.
[/quote]

Lupaš ti in še zlorabljaš luknje v ustavi. A si sam eden teh požrešnih prfoksov? Profesorji so v prekršku. Me prav zanima, če jih bodo te privat fakultete zaposlile (ter jim omogočile raziskovalno delo ter polno zaposlitev z vsemi zavarovanji in prispevki vred), ko bodo zaradi kršenja delovne discipline izgubili službo na javni univerzi.

Jaz sem bila na eni izmet teh privat fakultet že 17 let nazaj. Ne v Ljubljani. Večina mojih bivših sošolcev je na vodilnih delovnih mestih (vodje prodaje, vodje operacij…) v večjih podjetjih, velik del mojih sošolcev ima uspešna manjša podjetja, nekateri so prevzeli vodenje družinskih podjetij. Ne poznam po pravici niti enega iz mojega letnika ki bi bil brez službe, ali pa delal na delovnem mestu za srednjo šolo. Poznam pa ogromno brezposelnih oz. z par leti delovne dobe pri 35ih ali pa zaposlenih kot tajnice, administratorke, pomočniki v računovodstvu, na okencu v bankah, nižji uradniki v javni upravi….iz po vašem priznanih, zahtevnih in ne vem kaj še vse odličnih fakultet pod univerzo – ekonomska, upravna, fdv…..
Govorite pa kot da so vse privat fakultete ob delu. No niso. Moja je imela omejitev za redni študij višjo kot Ekonomija v Ljubljani. Izrednega študija takrat sploh ni imela. V bistvu večina “ob delu” študentov obiskuje fakulete pod univerzo. Nekatere”Uradne” fakultete imajo recimo 800 izrednih študentov pa še verjetno enkrat toliko “študij na daljavo”. Seveda po vašem mnenju so to bolj kakovostni študiji.


Tisti ki si pred 20 leti s faxom ni našel službe, je bil pravi luzer. Včasih je bilo vseeno, kakšen fax imaš, danes pa zelo gledajo delodajalci na to. Sem stara 50 let, imam univ. izobrazbo. Pred 20 leti si bil s katerimkoli faxom car. Danes je drugače, izbire je veliko, kadroviki želijo kader z zanjem (ne more nekdo študirati elektro na Dobi, lepo te prosim…).Zato je danes toliko enega nezadovoljstva, ko imajo ljudje z raznimi Gea, Dobami itd,. plače iste ali celo nižje kot srednješolci.

Vsi začetki so težki. Čez 10 let se bo stanje že malo izkristaliziralo in bo bolj jasno kateri stari programi ljubljanske ali mariborske univerze so že zdavnaj preživeti, nekonkurenčni in nepotrebni in katere nove fakultete dajejo diplomantom dobro in konkurenčno znanje. V trenutnih razmerah se stare fakultete še vedno lahko šlepajo na starem ugledu, ampak kmalu tudi to ne bo več dovolj.
Kar se pa tiče zaposlovanja, studi stari kadrovniki se bodo kmalu upokojili. 🙂

Vsi začetki so težki. Čez 10 let se bo stanje že malo izkristaliziralo in bo bolj jasno kateri stari programi ljubljanske ali mariborske univerze so že zdavnaj preživeti, nekonkurenčni in nepotrebni in katere nove fakultete dajejo diplomantom dobro in konkurenčno znanje. V trenutnih razmerah se stare fakultete še vedno lahko šlepajo na starem ugledu, ampak kmalu tudi to ne bo več dovolj.
Kar se pa tiče zaposlovanja, studi stari kadrovniki se bodo kmalu upokojili. 🙂

Čisto odvisno, kam hodiš (privat ali v javno izobraževalno ustanovo). A zdej bo pa nekdo začel trditi, da so FDV, FSD ali pa PF zelo težki faksi, ker so pod Univerzo v Ljubljani? XD

Vi pa res ne razumete. Te privat fakultete se šlepajo. Šlepajo se na državni denar, čeprav so privatne, šlepajo se na profesorje iz javnih univerz, ki zanje ne dobijo dovolj denarja, ker ta usrana država plačuje programe privatnim univerzam (me prav zanima, kje je ša tak nori sistem), da lahko plačajo honorarjem profesorjem, ki lepo bivakirajo obenem še na javni univerzi. In potem si te zasebne fakultete še drznejo hvalisati se s kvaliteto svojih programov. Naj zagotavljajo kvaliteto same, s svojimi kadri in z denarjem od šolnin, ne pa dvakratno iz denarja, ki bi moral biti namenjen univerzam, ki jih je ustanovila država. In takšen gnusen sistem diplomanti teh zasebnih fakultet še opravičujete in podpirate? Seveda, saj vas razumem. Dobite zabavna predavanja ljudi, ki jih je izšolala javna univerza, plačati vam skoraj šolnine ni treba, ker jo itak pokrije država, kriterijev kvalitete nihče ne preverja, sploh pa so za zasebne fakultete veliko nižji (ste kdaj primerjali habilitacijske pogoje kakšne naše strašne zasebne fakultete in ljubljanske univerze?) in tako naprej in naprej. In se bojite, da bo ta nori sistem nekdo resno vzel pod drobnogled in zasebnim fakultetam zaprl državno pipico.

Govoriš o nekonkurenčnosti programov ljubljanske in mariborske univerze napram zasebnim. Za bati se sicer ni, vprašati se je pa tudi treba, ali je takšno stanje, kot je opisano v prejšnjem odstavku, pošteno. Ni pošteno. In kljub nesorazmerju v pogojih, ki jih imajo za delo (javne univerze slabo, zasebni zavodi pa odlično, ker drugače se ne bi ustanavljali kar po tekočem traku), so javne univerze in njihovi programi še vedno tisto, kar je dobro in kar šteje.


a ti veš, da na GEA College predavajo tudi profesorji iz vaših priznanih fakultet, pa priznani ekonomisti, pa povabijo priznane gospodarstvenike (Batagel, Skaza,…)
[/quote]

A kelnerco misliš?

Mene pa nekaj drugega moti. Ja, tudi v UNI v Ljubljani niso vsi faxi super duper, npr. upravna itd… Ampak na splošno me moti nivo znanja na teh družb. fak. To ni za nikamor, to je nivo srednje šole. Ko smo iskali nove zaposlene, sem bila presenečena, da nekdo s faxom ne zna jezikov (angl). Danes res lahko fax naredi skoraj vsak ki je priden in je spacal SŠ. Ampak tak človek hoče potem dobro službo. Včasih se sprašujem, kdo bo še bil električar, pa vodovodar…

Da pri vsej ponudbo diplomirancev niste sposobni najti takega, ki bi izpolnjeval pogoje vaše firme, vam pač ni v čast. Obšla me je misel, da ga niste sposobni najti zato, ker se ukvarjate z zadevami, ki se vas ne tičejo (kritiziranje neprimernih), svojega posla pa ne opravljate (iskanje znanja in usposobljenosti).

Nekaj ti bom povedal.
Ko končaš katerikoli faks spoznaš, da nič ne znaš. Po faksu šele izbereš specializacijo (govorim za tehniške fakse mislim pa, da velja za vse) in pričneš gojiti odnos do specialnosti v stroki, ki si jo izbral.
Se je pa v zadnjih 20 tih letih dogajalo toliko sprememb v programih in programski opremi, v predpisih in standardih (EN), materialih in tehnoloških postopkih, da je odstop od sprotnega študija predstavljal pogreb na trgu.

Da pri vsej ponudbo diplomirancev niste sposobni najti takega, ki bi izpolnjeval pogoje vaše firme, vam pač ni v čast. Obšla me je misel, da ga niste sposobni najti zato, ker se ukvarjate z zadevami, ki se vas ne tičejo (kritiziranje neprimernih), svojega posla pa ne opravljate (iskanje znanja in usposobljenosti).
[/quote]
Ja, danes je zelo težko najti tako službo kot zaposlenega.Zelo težko. Dostikrat firma vzame /sprejme neki kompromis, še najbližji temu, kar so iskali.
Se pa strinjam v celoti, da je nivo fakultet prelahek. Govorim o teh družbosl. faxih.

Če bi stvari bile tako generalovsko preproste 🙂
[/quote]

Tudi so.

no pa da še jaz povem svojo izkušnjo javnega faksa in privat….po srednji šoli sem šla na EPF študirat ekonomijo….itak me je bilo strah koliko bo učenja in malo prostega časa….wrong! še špricala na veliko in naredila 1.letnik brez posebnih težav. bilo nas je na predavanjih okoli 300+….v drugem letniku sem zbolela in ker fakulteta kljub zdravniškim potrdilom ni bila pripravljena biti v pomoč kot sem potrebovala sem se prepisala na DOBO, redni študij kar pomeni da sem plačala samo 300 eru za knjige in kvazi šolnino. nekaj izpitov so mi priznali čeprav ne preveč radi. AMPAK…..toliko učenja kot ga je bilo tu pa noben faks nima. oziroma dela doma. en kup seminarskih pa projektnih pa predelat to pa ono….OMG….ni primerljivo. od tega da so tu predavatelji z delovnimi izkušnjami, v učilnici nas je bilo manj zato se je predavatelj lahko tudi s tabo ukvarjal, razložil, poučil…tega na EPF-u definitivno ni bilo. in izključno vso znanje ki sem ga pridobila je bilo samo iz DOBE noč iz EPF-a. pa so predmeti bili isti, samo bolj realni oz vsakdanji. tako da ne metat vse v isti koš. jaz sem dala primerjavi ekonomske fakultete in dobe.

Valjda so vse te ala Doba fakultete kar nekaj in zelo malo zahtevne..Kaj mislite, da je v interesu tem šolam , da so težke in študenti padajo na izpitih. Kdo se bo pa potem vpisal na tak faks, če sam plača. Če bodo drugi šimfali, da je ta in ta profesor zaje.ban, tega in tega predmeta se ne da nardit, tam se zahteva nemogoče itd..
Njim je v interesu, da se čim več folka vpiše , da zasližijo, zato tudi non stop množično oglaševanje..in sem prepričana, da večina izpite naredi, razen če si res totalno lev in ne znaš nič..nula..
Javni faksi so pa druga pesem, vsaj tam, kjer je že prej omejitev, je kar selekcija..

Sama sem končala epf, sodelavka Dobo, ni primerjave v težavnosti izpitov, vajah itd..
Mogoče kakšen visokošolski program še lahko primerjaš, UNI bivši pa nikakor ne. Mogoče pa le nisi za kak težji študij, ce se ti je že na Dobi zdelo tako strašno obsežno in zahtevno.

New Report

Close