Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vse mora moški plačevat ženski?

Kaj vse mora moški plačevat ženski?

Poznam jih več.

Poznam ja en tak par. Tip plačuje vse, ona doma lenari. Ko je on v službi, je ona pri ljubimcu.
On ženo seveda obožuje. Njej je pa tudi ok, ker keša ima dovolj, seksa pa tudi.

AJa, poznam še en podoben primer. Sicer tudi ona hodi v službo, samo slaba plača.Mož ima pa fajn plačo. Ona ima tudi ljubimca, ki ima tudi fajn plačo. Otrok, ki je biološko od ljubimca, kliče enega ati, drugega oči. En ga vzgaja, plačuje zanj. BIološki foter pa daje samo preživnino. Vsi srečni in zadovoljni.

In se situacija v cem bistveno razlikuje od parov, kjer oba nosita denar domov?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Seveda.
Tam, kjer ona hodi v službo, ni tako fajn kot v zgornjem primeru. Nima časa za ljubimca in posledično ni tako zadovoljna.


Potem pa on čez 10 let ali prej “ugotovi”, kako je vse on sam ustvaril.
Jaz osebno nisem za takšno delitev. Ker moški hitro pozabi, da hrana,otroški čevlji… ogromno stane. Vidi samo, da je kupil avto, stanovanje…
[/quote]

Mirne duše lahko “ugotovi”, da je vse ustvaril sam, saj mi je v vseh teh letih, odkar sva skupaj, uspelo kar nekaj prihraniti in je na varnem v črnem fondu.

Mirne duše lahko “ugotovi”, da je vse ustvaril sam, saj mi je v vseh teh letih, odkar sva skupaj, uspelo kar nekaj prihraniti in je na varnem v črnem fondu.
[/quote]

Pri nama fond niti ni crn, saj je treba poskrbeti tudi za primer, ce bi se npr. meni kaj zgodilo ali, da bi se celo smrtno ponesrecil. Veliko je faktorjev rizika v nasih zivljenjih… seveda ne moremo eliminirati vseh. Se pa trudimo po najboljsih moceh. Vsak na svoj nacin.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Mirne duše lahko “ugotovi”, da je vse ustvaril sam, saj mi je v vseh teh letih, odkar sva skupaj, uspelo kar nekaj prihraniti in je na varnem v črnem fondu.
[/quote]

Pametno, tud pri men bo tako, nikol se ne ve kdaj do česa pride.

Pametno, tud pri men bo tako, nikol se ne ve kdaj do česa pride.
[/quote]
Finance po žensko. Kar je moje, je moje, kar je tvoje, je najino.


Finance po žensko. Kar je moje, je moje, kar je tvoje, je najino.
[/quote]
Ponavadi se kako resnicno.

Ne razumem čemu skriti fond.?
Kar sta skupaj v zakonu ustvarila je edino pošteno, da skupaj tudi razdelita v primeru razveze. Saj tudi zakon tako veleva in je tak. Kar se pa tiče osebnega premoženja je pa to nedeljivo in ti ga ne more nihče vzet razen če ga sam ne podariš. Npr. Če sta skupaj kupila hišo je pravično da si jo razdelita, saj ne more en na cesti živeti samo zato ker sta se ločila. Treba pomislit tud na otroke, prav je da imajo streho nad glavo tako pri mami kot pri očetu.

A nismo enakopravna druzba. Spodobi se, da tudi zenska kdaj kaj placa moskemu.


Finance po žensko. Kar je moje, je moje, kar je tvoje, je najino.
[/quote]

Hm….moje izkušnje so pa obratne. Da so takšne finance po moško.

Se strinjam pa sem ženska.
Stroški pol pol. Oz. enkrat en, drugič drug. Isto velja za polžnice, stanovanje…

Se strinjam pa sem ženska.
Stroški pol pol. Oz. enkrat en, drugič drug. Isto velja za polžnice, stanovanje…
[/quote]

Se strinjam. In natancen popis premozenja pred poroko (oz. nastopom izvenzakonske zveze) in prepoved parjenja partnerjev, pri katerih je prevelika (nepremostljiva) premozenjska razlika.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Finance po žensko. Kar je moje, je moje, kar je tvoje, je najino.
[/quote]

Ah tega pa pri men ni in nikol ne bo. Je pa vseen fajn, če imaš za vsak slučaj tud kaj denarja tako na stran, lej, nikol se ne ve.
Že res da se kar je pridobljen v zakonu vse deli tud če pride do ločitve, ampak je pa fajn, če imaš tud kaj svoje gotovine prišparane 😉

Se strinjam. In natancen popis premozenja pred poroko (oz. nastopom izvenzakonske zveze) in prepoved parjenja partnerjev, pri katerih je prevelika (nepremostljiva) premozenjska razlika.
[/quote]

Tudi to se strinjam. Parjenje pa mi na kraj pameti ne pride. Zato ne rabim prepovedi. Rabim samo zanesljivo kontracepcijo.

Tudi to se strinjam. Parjenje pa mi na kraj pameti ne pride. Zato ne rabim prepovedi. Rabim samo zanesljivo kontracepcijo.
[/quote]

V mislih sem imel “parckanje”, vendar se mi je “parjenje” zdel bolj posrecen izraz. Torej… prepoved parckanja… cisti kastni sistem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

V mislih sem imel “parckanje”, vendar se mi je “parjenje” zdel bolj posrecen izraz. Torej… prepoved parckanja… cisti kastni sistem.
[/quote]

Hja, ne rabim te prepovedi. Res, da je zadnje čase velik naval južnjakov iz bivše Juge pa Turkov pa Afričanov… ki bi se radi prilepili kaki Slovenki na njen denar. Ampak ni panike, večina nas ni takih trap, da bi se s takimi kaj zapletale.
Moški pa, glede na MON, menda uživajo v tem, da si dobijo Tajke, ki pridejo k njim zaradi denarja, tako, da jim očitno paše, da dobijo revno žensko, ki je potem finančno podpirajo v zameno za seks in gospodinjenje.

Ma jaz nič več ne stekam. A ni tako da skupaj dajemo za vse nas (mož +žena +otroci) da imamo in nam je dobro.
Moje + njegovo je naše. Več je našega lepše živimo in več si lahko privoščimo.

Hja, ne rabim te prepovedi. Res, da je zadnje čase velik naval južnjakov iz bivše Juge pa Turkov pa Afričanov… ki bi se radi prilepili kaki Slovenki na njen denar. Ampak ni panike, večina nas ni takih trap, da bi se s takimi kaj zapletale.
Moški pa, glede na MON, menda uživajo v tem, da si dobijo Tajke, ki pridejo k njim zaradi denarja, tako, da jim očitno paše, da dobijo revno žensko, ki je potem finančno podpirajo v zameno za seks in gospodinjenje.
[/quote]

Hja… Dva znatna stroska sta npr. prebivalisce in vozilo. V povprecju govorimo o 150 + 20 tisocakov (nabavne vrednosti). Ce ima eden izmed partnerjev poskrbljeno za to in drugi ni v stanju sfinancirati ali kako drugace skopenzirati z drugimi potrebnimi sredstvi enakovrednega premozenja, pac ni primeren.

Ob slovenskih povprecnih dohodkih govorimo o 40 letih akumulacije (1.000 evrov * 480 mesecev * 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prosto raspolozljivih sredstev = 192.000 evrov). Torej se zna zatakniti ze pri osnovnih dobrinah. Cisti racuni – dobri prijatelji. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Hja… Dva znatna stroska sta npr. prebivalisce in vozilo. V povprecju govorimo o 150 + 20 tisocakov (nabavne vrednosti). Ce ima eden izmed partnerjev poskrbljeno za to in drugi ni v stanju sfinancirati ali kako drugace skopenzirati z drugimi potrebnimi sredstvi enakovrednega premozenja, pac ni primeren.

Ob slovenskih povprecnih dohodkih govorimo o 40 letih akumulacije (1.000 evrov * 480 mesecev * 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prosto raspolozljivih sredstev = 192.000 evrov). Torej se zna zatakniti ze pri osnovnih dobrinah. Cisti racuni – dobri prijatelji. 😉
[/quote]

Hja, glej, jaz sem dala za svojo nepremično 50 jurjev pa še oprema in je bilo vse skupaj 60 jurjev. Avto pa mi na kraj pameti ne pade, da bi dala zanj 20 jurjev, saj nisem nora. Avto za 10 jurjev je več kot super in, če ga kupiš novega, če nimaš ravno smole, je kakih 15 let čisto ok.
Plačo imam pa višjo kot si navedel. Imam 1300 neto.
Tako, da tvoji izračuni so kar neki.

Hja, glej, jaz sem dala za svojo nepremično 50 jurjev pa še oprema in je bilo vse skupaj 60 jurjev. Avto pa mi na kraj pameti ne pade, da bi dala zanj 20 jurjev, saj nisem nora. Avto za 10 jurjev je več kot super in, če ga kupiš novega, če nimaš ravno smole, je kakih 15 let čisto ok.
Plačo imam pa višjo kot si navedel. Imam 1300 neto.
Tako, da tvoji izračuni so kar neki.
[/quote]

Nic narobe. Torej potrebujes spoznati partnerja s ca. 1.300 evri netto dohodkov in s ca. 35 tisocaki gotovine ali npr. s toliko vrednim “vikendom na Hrvaskem” (ce seveda to tudi tebi predstavlja neko vrednost, sicer pac kaj drugega). Simple as that.

Zgornji primer pa je zastavljen pac na nekih zaokrozenih povprecnih, vsem dostopnih statisticnih vrednostih.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Nic narobe. Torej potrebujes spoznati partnerja s ca. 1.300 evri netto dohodkov in s ca. 35 tisocaki gotovine ali npr. s toliko vrednim “vikendom na Hrvaskem” (ce seveda to tudi tebi predstavlja neko vrednost, sicer pac kaj drugega). Simple as that.

Zgornji primer pa je zastavljen pac na nekih zaokrozenih povprecnih, vsem dostopnih statisticnih vrednostih.
[/quote]

Nič ne potrebujem. Sem čisto samozadostna. Nič ne iščem.
Zgornji primer ni nobeno povprečje, ampak pisanje nekoga, ki se ne spozna na cene in na nekoga, ki mu pač avto pomeni nek status. Pač ne poznaš slovenskih razmer.

No, do tega, koliko si vredna na trgu, sva prisla. Od tu naprej pa je, kot pravis, tvoja volja.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Desiderius_da_Pietri
: Dokler še nimam službe za stalno in delam samo v sezoni, mi razmnoževanje ne pride na kraj pameti. Že tako ne vem, kako bo s socialno pomočjo, če jo potomci morajo vračati,itd. Čeprav sem v najbolj plodnih in primernih letih za otroka 31 let, ga ne morem poslati v revščino.

New Report

Close