Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bi se odzvali, če bi se vaš sin odločil za duhovniški poklic?

Kako bi se odzvali, če bi se vaš sin odločil za duhovniški poklic?

Vsakih milijon let en cigaret prižgem. Neskončno rad piham v konico cigarete, da se intenzivno razžari. Na nebu vidim dva Sonca. Cigarete ne vidim, vidim samo odsev svetlobe. Ko se obrnem na balkonu zagledam v steklu odsev svetlobe neznanega bitja in v vsakem očesu vidim točko čiste svetlobe. Dva Sonca sta znotraj vas združena v eno Sonce.

Odgovor na objavo uporabnika
Vaš sin duhovnik, 22.11.2021 ob 18:05

Kakšen bi bil vaš odziv?

Samo zato, ker pravih žensk ni več, še ne pomeni, da se mora fant odločiti za tak poklic, razen, če ga res zelo veseli in izpolnjuje.

Odgovor na objavo uporabnika
Baltazar298, 22.11.2021 ob 23:23

Takoj se ubijem. Če nisi kot starš sposoben otroka naučiti razmišljati s svojo glavo potem je bolje, da te ni. Verjeti v neka bajeslovna bitja in jih častiti v 21. stoletju je največja bedarija, ki jo človek lahko stori. Verjetno tale tvoj še vedno verjame v zobno miško, velikonočnega zajčka in božička, kaj?

Da so starši toliko bebavi, da otroku ne znajo objasnit kaj je to vera in bog potem pa res bolje, da se skidajo s tega sveta, ovce.

Ti verjetno nimaš otrok.

To ni poklic, to je poklicanost, poslanstvo.

Če bi to res prepoznal kot svoje življenje, bi bila vesela in srečna zanj.

Ker laj le staršu pomeni več kot izpolnjen, srečen otrok?

Edino vprašanje, kot že zapisano, če ni le iskanje samega sebe.. potem kak nasvet ni odveč.

Kakorkoli, od njega bi bilo odvisno, nikakor ne čutim, da bi mu imela pravico tako pomembno odločitev kakorkoli omejevati. Tu so, kakršni so in radi jih imamo.

Odgovor na objavo uporabnika
Majda1948, 22.11.2021 ob 19:00

Na en načim bi mi bilo hudo, ker vidim, kako gospodje župniki težko delajo in kako so revni. Vidim pri našem gospodu župniku, je prisiljen že skoraj 5 let star avto vozit in ima stalno težave z avtomatskim menjalnikom, medtem ko vsi naokoli vozijo novejše manjše avtomobile. Prav tako je pri nas veliko kristjanofobije, nekateri ljudje sploh nočejo darovati župnijam in tudi država da premalo. Po drugi strani bi pa bil lepo, da bi stopal po Jezusovi poti, pa tudi vedno bi točno vedela, kje je vodja župnije in kaj se z njim dogaja, ker zdaj se mi gospod župnik včasih ne oglasi na telefon in sem pogosto v skrbeh, če bi duhovnik bil moj sin, bi pa bilo drugače in bi vedno bila na liniji.

Včeraj sem se polulala v svoje hlačke? Kaj meniš o tem? Kako je to izpadlo v očeh boga?

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 22.11.2021 ob 19:23

Moč duha je nad materijo.

Tako čutim tudi jaz. Ko v sebi sebi začutim moč duha materija izgubi svoj pomen in lahko letim. Jupi! 🙂

Gospodična, vi ste res fantastični.

Človek je več kot vrhunski robot. Znotraj vas je pa vrhunski robot.

Ja 🙂

Že z malega mu govorim, samo da ne bo duhovnik ali vojak.

Izbij mu iz glave, ker je novi škof pri nas napovedal, ne javno, pač pa vem iz kroga njegovih novo nastavljenih ljudi, da bo izkorenilil, vsaj v škofiji NM, pedofilijo in homote. Tako, da se mu želja po enem ali drugem ne bo uresničila.

Odgovor na objavo uporabnika
sex lutka, 23.11.2021 ob 17:56

Ja 🙂

🙂

 

Odgovor na objavo uporabnika
🙂, 23.11.2021 ob 19:58

🙂

 

🙂🙂🙂

To ni poklic, to je poklicanost, poslanstvo.

Če bi to res prepoznal kot svoje življenje, bi bila vesela in srečna zanj.

Ker laj le staršu pomeni več kot izpolnjen, srečen otrok?

Edino vprašanje, kot že zapisano, če ni le iskanje samega sebe.. potem kak nasvet ni odveč.

Kakorkoli, od njega bi bilo odvisno, nikakor ne čutim, da bi mu imela pravico tako pomembno odločitev kakorkoli omejevati. Tu so, kakršni so in radi jih imamo.

res lepo povedano.

A na osnovi poklica bo pa kaj manj moj otrok? Ga moram imeti manj ali bolj rada po kvalifikaciji?

Niste resni!

Novi novomeški škof je res fejst fant. Eden redkih škofov, ki ni debel.

Majda, nehaj se že enkrat delati norca iz vere, cerkve in župnikov!

Poklicali bi izganjalca hudiča.

Odgovor na objavo uporabnika
Aleluja, 26.11.2021 ob 01:57

Poklicali bi izganjalca hudiča.

Tebi ga ne bi bilo treba klicati, bi bila kar sama odlična zamenjava👹

Dvomim, da se bi to lahko pri nas zgodilo, saj je vzgojen v odprtosti duha in misli, enakopravnost med spoloma mu je samoumevna, kot tudi strpnost do drugačnih, kar vse pomeni, da so njegove karakteristike diametralno nasprotne tistim, potrebnim za opravljanje duhovniškega poklica. Če pa bi po nekem čudežu vseeno prišlo do tega, bi ga pa podprla, saj bi mu kot odraslemu človeku zaupala, da se je pravilno odločil. Je pa res, da bi bila globoko žalostna. Ampak kot rečeno, njegovo življenje, njegova odločitev.

Odgovor na objavo uporabnika
Marina778, 23.11.2021 ob 19:03

Izbij mu iz glave, ker je novi škof pri nas napovedal, ne javno, pač pa vem iz kroga njegovih novo nastavljenih ljudi, da bo izkorenilil, vsaj v škofiji NM, pedofilijo in homote. Tako, da se mu želja po enem ali drugem ne bo uresničila.

Hahahahahahaha, vprašanje, če ni celo sam “topel”, zelo verjetno v “celibat” ni šel kar tako. Ovcam se pač pove, kar bi rade slišale, verjamejo itak skoraj vse, kar reče duhovščina.

New Report

Close