Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek KAKO bo deček živel brez dlani, brez rok ?!??!?!

KAKO bo deček živel brez dlani, brez rok ?!??!?!

Ni edini, ki se gre rusko ruleto. Pojdite pred šole, polno je mladostnikov s pirotehniko.

A si že mogoče slišal/a:
Mladost je norost,skače v vodo kjer je most!?!

Moj pa tako,jaz pa tako,pa kako so drugi narobe in čudni.
Sami pametni in brezhibni nadlludje tukaj ever!

Mulo je to,ne odrasla oseba.Kaj tukaj ni jasno??!!!

Lahko ti nekomu 1000 rečeš da je nevarno,pa kažeš posledice,pa bo glih tja rinil.
100 ljudi,100 čudi.
Tukaj kamenjate otroka/najstnika,ki je mislil da vse ve,pa starše kako so slabi pa to pa ono….
Hujši ste kot islamisti včasih,bogami. Ne,meni se pa to že ne more nikoli zgoditi.Naš pa že ni tak. Boga moli da ne![/quote]

Takega pubertetnika je treba met bolj pod kontrolo – dokler ne spleza ven iz stanja, ko ne bo več z glavo rinil direkt v težave. Kruta resnica.


Nič on ni vedel ker je mlad telicek. Niti sanjalo se mu ni. Gledam 14 letnice zvečer zunaj do 11 celo polnoči. Ti starši so budaletine ker jim slepo zaupajo. Otrok nima pameti odraslega.
Kaj dela skupina smrkljic zunaj ob taki uri? Starši pa ponosni kako so odgovorne.. Aha
To bi jaz vse domov nagnala starše pa na tečaj prevzgoje z naslovom sem odgovoren stars in ne nujno cool.
Hudič sam pride ni ga treba dodatno vabiti.[/quote]

teliček brez pameti ja, samo da pa ni vedel pa ne kupim, dons je youtube, internet na sploh, informacije na vsakem koraku pa ne ve? kako smo lahko mi vedeli pa smo bili brez neta, youtuba in podobnega? še to smo vedeli da nekega doma narejenega sranja pa sploh ne kupujemo in uporabljamo.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

ljudje se rodijo brez rok in nog, res je njim lažje, ker drugega ne poznajo..pa vseeno, ni konec sveta..mogoče se je zanj samo ustavil za par let…

Prav je to – te slike bi morale biti po panojih ob cestah, šolah. Namen bi bil zagotovo delno dosežen…. Da se dotaknejo morda tudi tistih, ki v žepu tiščijo pirotehniko na poti v šolo in iz nje…. Ali pa doma ata, mama pa otroc…. Na pano pred hišo jim nabit tako sliko….

Prav je to – te slike bi morale biti po panojih ob cestah, šolah. Namen bi bil zagotovo delno dosežen…. Da se dotaknejo morda tudi tistih, ki v žepu tiščijo pirotehniko na poti v šolo in iz nje…. Ali pa doma ata, mama pa otroc…. Na pano pred hišo jim nabit tako sliko….[/quote]

To pa ne. Pa saj mi tako zelo pazimo, da naši občutljivi otročiči ne bi videli kaj, kar bi jih pretreslo. Zato jim takšnih fotografij ne kažejo. In potem ne vedo. Mislijo, da kot v risankah roka zraste nazaj. Mi smo krivi. Ja, kazati med otroškimi oddajami krute posledice pirotehnike.

Pa si ti dobro seznanjena, da je celo vprašnje, če mu bodo uspeli povrniti sluh in vid ?? Fant si je odvzel praktično vse, razen okušanja in hoje…


Nič on ni vedel ker je mlad telicek. Niti sanjalo se mu ni. Gledam 14 letnice zvečer zunaj do 11 celo polnoči. Ti starši so budaletine ker jim slepo zaupajo. Otrok nima pameti odraslega.
Kaj dela skupina smrkljic zunaj ob taki uri? Starši pa ponosni kako so odgovorne.. Aha
To bi jaz vse domov nagnala starše pa na tečaj prevzgoje z naslovom sem odgovoren stars in ne nujno cool.
Hudič sam pride ni ga treba dodatno vabiti.[/quote]

teliček brez pameti ja, samo da pa ni vedel pa ne kupim, dons je youtube, internet na sploh, informacije na vsakem koraku pa ne ve? kako smo lahko mi vedeli pa smo bili brez neta, youtuba in podobnega? še to smo vedeli da nekega doma narejenega sranja pa sploh ne kupujemo in uporabljamo.[/quote]
Telicek je mislil da je dovolj pameten in da po ogledu par YouTube video je že dr. Kemije, fizike in ekspert za eksploziv in da bo itak uspelo ker je to čist u izi-ja tako govorijo. Vidiš takole pametno razmišljajo telicki. Mlada teleta se ne zavedajo da se po YouTube ne da diplomirati niti se ne zavedajo da včasih eksperti vržejo stavbo v zrak pa so strokovnjaki in temu se reče napaka, nesreča pri delu. To kar je storil deček je pa neumnost ki ga je drago stala. Čemu? Za brez veze. Majhna ketna včasih dela čudeže. Samo prevelika ne sme bit.
Ubogi fant. Ubogi starši.

Darko Djurič? Kako on sploh funkcionira v življenju?

Pa si ti dobro seznanjena, da je celo vprašnje, če mu bodo uspeli povrniti sluh in vid ?? Fant si je odvzel praktično vse, razen okušanja in hoje…[/quote]

sem..ljudje se rodijo brez rok, nog, slepi, gluhonemi…žal, žal, žal…še enkrat, za njih kruto, pa lažje, ker so se s tem rodili..zanj težje, ker se je rodil kot zdrav fant…ni pa konec sveta, razen , če si bo sam tako zaželel.

pa dijomijo no, 14-letnik, ki zna zavestno, z namenom po internetu najti na pirotehničnih straneh, kako se naredi domače detonacijsko sredstvo, preliva aceton in peroksid kar znotraj svoje sobe morda? Deček??

Sorry, to ni deček, to je fant najstnik v letih z najhujšim navalom hormonov, ki ima neumne starše!

Glede rok ni noben problem, proteze so dandanes že odlične. Večja težava bo, če bo ostal gluh in slep….[/quote]

A to je počel, kje to piše?


Vedel pa res ni v kaj se spušča.
Je samo predvideval in bil naiven.

Kako pa živijo vsi otroci, ki imajo roke, pa jih ne morejo uporabljati? Otroci, ki imajo noge, pa jih ne morejo uporabljati? Otroci, ki imajo usta, ampak jih morajo hraniti po cevki naravnost v trebuh?

Ja, je zelo hudo, huda tragedija, ampak živijo otroci, ki so veliko hujše zaznamovani. Že od rojstva.

pa dijomijo no, 14-letnik, ki zna zavestno, z namenom po internetu najti na pirotehničnih straneh, kako se naredi domače detonacijsko sredstvo, preliva aceton in peroksid kar znotraj svoje sobe morda? Deček??

Sorry, to ni deček, to je fant najstnik v letih z najhujšim navalom hormonov, ki ima neumne starše!

Glede rok ni noben problem, proteze so dandanes že odlične. Večja težava bo, če bo ostal gluh in slep….[/quote]

A to je počel, kje to piše?[/quote]

na forumu Pirogaj se pogovarjajo….

A to je počel, kje to piše?[/quote]

na forumu Pirogaj se pogovarjajo….[/quote]

Huh, niti en iskalnik je nima v indeksu.

Toliko o nedolžnih mulčkih, ki jim ne uspe povezati dejanje-posledica.

Tistim, ki so zaznamovani s hibami že od rojstva je s strani matere narave dano, da lahko razvijo nekatere čute in dele telesa bolj na račun tistih, česar nimajo.

Naprimer slepi bolj razvijejo sluh in otip…

Tale fant pa otipa ne bo mogel razvit, če bo ostal gluh in slep….

Vse je sedaj odvisno od podpore staršev in okolice. Če se bo vsem smilil, potem ja, bo nebogljen in odvisen od okolice celo življenje. Če pa bo to vzel kot hudo, kruto učno uro, pa lahko živi dokaj normalno.

Poznam gospoda, ki mu je kot deset letnemu dečku v rokah razneslo ročno bombo in je ostal brez obeh dlani. Vse se je naučil početi, brez umetnih protez. Ima tri krasne otroke, ženo, uspešno podjetje z ogromnimi prihodki, vozi avto, kadi (in ja, sam si prižge cigaret z vžigalnikom in šibicami!),… v glavnem, njemu to v življenju ni predstavljalo prevelike težave, ker ni dovolil, da bi se komu smilil ali da bi si kdo mislil, da on pa ne more. Vse se da, če se hoče in če je volja.

Je pa grozljivo, da se mora deček s tem sploh spopast. Ne vem kdaj mislijo v celoti prepovedat te bedarije – od navadne petarde do raket s svetlobnim učinkom… Če mene vprašaš, bi to moralo biti hudo kaznivo, tudi raket se NE BI smelo prodajat navadnim smrtnikom. Če že to mora bit, pa NI treba (poglejte Velenje – so ukinili novoletni ognjemet, denar pa raje namenijo socialno ogroženim družinam), naj bo samo 31.12. in pika konec.

Velika razlika je, ker je on nekaj “kombiniral” kemikalije v svojem domu – ni imel v rokah tistega, kar se legalno dobi na trgu..petarde, pa rakete 🙂

Kaj pomaga, če je pa na spletu dosebljivo tudi preko slovenskega pirotehničnega foruma, kjer si izmenjavajo nasvete in izkušnje, kaj, kako kombinirat…. Če pa domač forum ne, pa tuj – kar je prepovedano, je vedno najslajše za nekatere. Ker nekateri zavedno z glavo rinejo v težave.

Domači purfl aka aceton peroksid je bil popularen že v našem času 15 let nazaj. Sestavine si itak dobil v raznih chemotih. Tisto je adijo pamet. Da maš to par gramov okrog rok se lahko ne konča dobro. Poglejte si videe na youtube (tatp test) kaj to dela. Pomojem je po sloveniji kar nekaj stotnih najstnikov, ki to delajo. V PON se ni dobro končalo. Ob primerni količini ti roke komot zmrcvari. Pa bral sem, da bo imel tudi brazgotine po obrazu.

Upam, da bo fant vsaj videl in slišla. Ker izguba vida je še hujša kot izguba rok (po mojem).

Otrok pri tem početju ni bil sam v sobi. Zraven je bila njegova babica.

Sem popolnoma pretresena nad tem, kar se je zgodilo. Ubogi otrok! Komaj 14 let ima, kdo mu je dal petarde? So to dovolili starši, ali sploh niso vedeli?
Fotografij si ne upam niti pogledati, take stvari me preveč prizadenejo. Le zakaj prodajajo take smrtonosne petarde. Lahko se zgodi karkoli. To je strašna nesreča. Kaj bo ubogi otrok počel v življenju brez rok? Kar na jok mi gre.
Tudi starši se mi smilijo… In ubogi zdravniki, tudi njim ni vseeno. Sigurno tudi njih prizadene.


Aha potem je morala ona poklicat reševalce. Sem se spraševal kdo jih je.


Pa kaj ti ni jasno. Takih petard se ne kupi, take se lahko naredi. Bo treba še vse kemikalije prepovedat, s katerih se lahko naredi takšne petarde. Pa saj tatp so uporabili že uni teroristi v Franciji. Pol veste, da s tem ni šale.

oz. roki, dlani.Ima poškodbe obraza, vida….tako da bo v bistvu rastlina.


Aha potem je morala ona poklicat reševalce. Sem se spraševal kdo jih je.[/quote]
Babica je padla v nezavest…..vsaj tako piše danes v novicah. Pa da je vrata vrglo s tečajev, to ni bila petarda, no…

New Report

Close